Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

Znalazlem jakiegos moda Cap 100 http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=359 , ale niestety w komentarzach ludzie pisza o wielu problemach, wiec mi sie odechcialo tego lvl capa. Spytam inaczej, czy jesli dobije do 20lvl to normalnie moge dalej grac bez zadnych modow ? Poprostu wiecej nie bede zdobywac exp czy jak to wyglada ?

nie mam zadnych problemow z cap modem, zreszta z sama gra tez nie ma,a wkurzalo mnie kiedy sie wlamywalem gdzies czy tez rozbrajalem lub robilem inne punktowane akcje a nie dostawalem nic za wysilek ;)

 

ps.jesli nie bedziesz mial np.nauki na 100% to do niektorych kompow sie nie wlamiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnych problemow z cap modem, zreszta z sama gra tez nie ma,a wkurzalo mnie kiedy sie wlamywalem gdzies czy tez rozbrajalem lub robilem inne punktowane akcje a nie dostawalem nic za wysilek ;)

 

ps.jesli nie bedziesz mial np.nauki na 100% to do niektorych kompow sie nie wlamiesz

Wlamy i nauke to ja dawno juz mam 100% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przy moim pierwszym podejściu (na PC) po pewnym czasie mnie Fallout znudził, ale niecałe dwa tygodnie temu zacząłem grać na konsoli i dziś właśnie skończyłem, po ciut ponad 50-ciu godzinach, zarówno fabułę jak i wszystkie achievementy, przyznam że tym razem grało mi się rewelacyjnie i gra strasznie mnie wciągnęła.

Ostatni main quest fajnie zrealizowany (podobało mi się też że pod koniec latały sobie te vertbirdy od czasu do czasu), ale samo zakończenie w sumie nie za specjalne, ani jego wariacje się specjalnie nie różniły no i na dobrą sprawę nic nie wnoszą skoro gry nie można kontynuować. Mam nadzieję że przy okazji czwórki bardziej dopracują główną fabułę, która swoją drogą była króciutka.

 

Ogólnie dla mnie gra jest rewelacyjna, zdecydowanie lepsza od jedynki, ale do dwójki jej całościowo dużo brakuje (jeśli patrzeć pod kątem typowo RPG-owym). Mimo wszystko z gier w która grałem dla mnie to gra roku 2008.

 

Teraz pare dni przerwy i zabiorę się za dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim pierwszym podejściu (na PC) po pewnym czasie mnie Fallout znudził, ale niecałe dwa tygodnie temu zacząłem grać na konsoli i dziś właśnie skończyłem, po ciut ponad 50-ciu godzinach, zarówno fabułę jak i wszystkie achievementy, przyznam że tym razem grało mi się rewelacyjnie i gra strasznie mnie wciągnęła.

Ostatni main quest fajnie zrealizowany (podobało mi się też że pod koniec latały sobie te vertbirdy od czasu do czasu), ale samo zakończenie w sumie nie za specjalne, ani jego wariacje się specjalnie nie różniły no i na dobrą sprawę nic nie wnoszą skoro gry nie można kontynuować. Mam nadzieję że przy okazji czwórki bardziej dopracują główną fabułę, która swoją drogą była króciutka.

 

Ogólnie dla mnie gra jest rewelacyjna, zdecydowanie lepsza od jedynki, ale do dwójki jej całościowo dużo brakuje (jeśli patrzeć pod kątem typowo RPG-owym). Mimo wszystko z gier w która grałem dla mnie to gra roku 2008.

Teraz pare dni przerwy i zabiorę się za dodatek.

Możesz sie zabrać za dodatek już dziś nawet bo jego przejscie zajmuje średnio 3h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ogólnie dla mnie gra jest rewelacyjna, zdecydowanie lepsza od jedynki, ale do dwójki jej całościowo dużo brakuje (jeśli patrzeć pod kątem typowo RPG-owym). Mimo wszystko z gier w która grałem dla mnie to gra roku 2008.

[...]

De gustibus non est disputandum ale IMO F3 jest najgorszą częścią z serii i odebrała to mało zaszczytne miejsce taktiksowi który do RPG w ogóle się nie zalicza. Naprawdę ciężko mi znaleźć jakikolwiek kąt pod którym F3 wygrywa z F2 bądź F1, oczywiście biorąc poprawkę na to ile czasu mineło od wydania poprzednich części.

Teraz F3 leży sobie i czeka aż uzbieram modów i chęci na drugie podejście.

 

PS: nadal przydało by się FAQ na pierwszej stronie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non est disputandum ale IMO F3 jest najgorszą częścią z serii i odebrała to mało zaszczytne miejsce taktiksowi który do RPG w ogóle się nie zalicza. Naprawdę ciężko mi znaleźć jakikolwiek kąt pod którym F3 wygrywa z F2 bądź F1, oczywiście biorąc poprawkę na to ile czasu mineło od wydania poprzednich części.

Teraz F3 leży sobie i czeka aż uzbieram modów i chęci na drugie podejście.

 

PS: nadal przydało by się FAQ na pierwszej stronie !

Zdaje sobie z tego sprawe ;), ale mam w pyte mało czasu. Mimo to postaram sie o dobre FAQ. Zarzucajcie materiały jakie macie i np pytania i odpowiedzi na nie. Ja do FAQ mam głównie mody ;).

 

Do do F3 - przecież F1 był prawie taki sam jak F2 tylko po prostu "mniejszy" był i krótszy.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Prawie robi dużą różnicę. Już tu kiedyś pisałem że praktycznie od początku można było mieć postać która wystarczała do wszystkiego. Większość skilli nie była potrzebna (ile razy można było użyć Speech, ile razy Science). Lockpick się w miarę przydawał, Steal w sumie nie specjalnie (w trójce akurat też nie, użyłem dwa razy, w dwójce razy multum). Sneak praktycznie bezużyteczny. Questów było mało, krótkie i nie specjalnie wymyślne. Walki też trochę było w trakcie questów (radscorpiony, ghoule, mutanty), tyle że były tury. W trybie FPP/TPP chyba tur się nie da zrobić, raczej sensownie by to nie wyglądało.

W jedynkę grałem po dwójce, zapewne dlatego wypadła słabo. Przeszedłem ją raz, a dwójkę trzy czy cztery razy. Jedynka mnie nie specjalnie wciągnęła, za to trójka (przy drugim podejściu) bardzo. Dla mnie trójka wypada zdecydowanie lepiej, mimo iż nie jest to klasyczny RPG, to jednak pod wieloma względami jest dla mnie lepsza od jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W jedynkę grałem po dwójce, zapewne dlatego wypadła słabo. Przeszedłem ją raz, a dwójkę trzy czy cztery razy. Jedynka mnie nie specjalnie wciągnęła, za to trójka (przy drugim podejściu) bardzo. Dla mnie trójka wypada zdecydowanie lepiej, mimo iż nie jest to klasyczny RPG, to jednak pod wieloma względami jest dla mnie lepsza od jedynki.

To jest pewne zjawisko jako , ze osoby ktore przeszly wpierw czesc pierwsza twierdza recz odwrotna :D Ja wole jedynke :D

 

 

Z F3 poczekam moze na dobrego pacza od level capow , nie chce miec ogranicznenia by pozniej nie skonczyc tego bo gdzies padne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Akurat do mnie levelowanie w F3 się dopasowało idealnie, ciut przed końcem gry doszedłem do levelu 20, tyle że najbardziej potrzebne skille miałem na maxa już wcześniej (także dzięki ubrankom). Teraz będę miał fajną postać do dodatków.

 

Fakt że ograniczenie leveli do 20 to troche lipa, bo mam jeszcze dużo do explorowania, ale na dobrą sprawę nie ma po co tego robić.

 

EDIT:

 

BTW, są już pierwsze arty z The Pitt - http://fallout.bethsoft.com/eng/art/fallou...reenshots1.html

 

Jak komuś brakowało dużych miast to zapewne to mu spasuje. Swoją drogą ten dodatek to będzie jako dodatkowa lokacja na mapie? Bo już chyba nie symulacja. Ciekawe gdzie to wcisną.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbe ściągnełem sobie dodatek Fallout 3 Operation: Anchorage po wypokowaniu były trzy pliki skopiowałem je do folderu data zaznaczyłem ptaszka w tam gdzie kazano i nic mam pacha najnowszego Co zrobić żeby zagrać w dodatek ? znalazłem opis jak go zainstalować zrobiłem wszystko jak trzeba ale "Po około 10 min powinieneś dostać namiary na położenie zwane Brotherhood co znaczy iż Operation Anchorage zostało aktywowane i możesz cieszyć się dodatkiem." niemoge znaleść Brotherhood gdzie jest ono koło jakiej innej lkoa,izacji

Edytowane przez Tyro33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zaczalem i ja , mimo wszystko nie chce mi sie czekac na level cap itd.

 

Poczatek - fantastyczny , swietny patent.

Dalsza gra - widze juz czym jest Fallout 3. Slabo , po prostu wole izometrie bo dalo sie skupic na samej czystej grze. Tutaj zas widok fpp + walki + latanie po ogromnym terenie + sporadycznie znalezenie jakies duperelki. Chyba raczej nie przejde tego , jakos nie chce mi sie zwiedzac terenow na miare tej gry po to tylko by sobie pozwiedzac czy postrzelac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , problem. N asejvie kolo 50h i osiagnalem wlasnie 20 level. Czy zna ktos spodob na dalsze levelowanie? Wiem , ze jest "level cap 30-40" , z tym ze ten ponoc zacina gre w zaleznosci od naszej karmy. Widzialem tez jakis trik , ze ustawia sie level na 1 i leveluje od poczatku , ale nie wiem czy czasem przeciwnicy nie beda miec po 20 - jesli tak to nie da sie przezyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Szukac to szukalem , sa ale problem polega na tym , ze wiekszosc z nich wywala sie przy zlej karmie - sam mam dobra ale nie mam ochoty na pajacowanie gdyby nagle sejwy zaczely mi sie wywalac , o czym tam pisza. Leveling jakos uatrakcyjnia ta gre , porazka z capem.

 

A co do wolnego grania - ja na sejwie mam juz z albo ponad 50h...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Level cap rzeczywiście powoduje że nie chce się później grać, przynajmniej po przejściu wszystkich questów i zdobyciu achievementów. Na razie odstawiłem Fallouta, wrócę do niego jak już wyjdzie trzeci dodatek, wtedy przejdę wszystkie po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I widze , ze doszedlem do tego samego momentu - level 20 , sejw kolo (jesl nie ponad) 50h , a ja mam mase miejsc do zwiedzenia zwlaszcza , ze za 20 lv wybralem sobie perka , ktory odslania cala mape :( W momencie , gdy levele nie rosna odchodzi jednak znaczna przyjemnosc ze zwiedzania miejsc. Stoje przed fortem i nie chce mi sie , te mody w sumie g...daja bo albo nie dziala GNR , albo padaja quick sejwy , albo w ogole gra crasciach!e.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj również skończyłem grę. W sumie poziom 18 i około 39 godzin grania (przy moim tempie, zajęło to około 3 miesiące spokojnego grania). Tak do połowy gry było super, wciągała. Później przyszło znużenie. Były momenty, gdy nie grałem z tydzień, bo po prostu się nie chciało i koniec gry przyjąłem z ulgą. Zakończenie-a też takie bez rewelacji. Ogólnie....no fajnie ale pamiętam, że F1 i F2 kończyłem z większymi emocjami. Może przez to, że człowiek młodszy był i więcej było czasu na grę. Teraz niestety mało która gra mnie wciąga tak do końca. Aktualnie - tak lekko off-topic - na tapecie mam CoD W at W (i też taka sobie) oraz Kompania Braci (drugi dodatek) i też zaczęta szmat czasu temu i jakoś nie wciąga.

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja nie mam nic F3 do zarzucenia , obecnie ponad 80h - fabuly nie ruszylem i non stop mam "cisnienie" na granie takie , ze nie moge odejsc - mylilem sie co do niej.

 

 

A , wracajac do level capa :

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=8542942

Dziala , level 21 u mnie - uwaga , nie dla osob z "zla karma" - ponc quick sejqy nie laza , gra robi sie nie stabilna przez reset karmy. Gram dobra postacia i nie mam problemow , wszystko dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój Fallout leży na półce i się kurzy :angry: pisałem paręnaście stron wcześniej że nie mogę włączyć gry bo mi XLive ją wyłącza,a parę stron wcześniej pisałem że udało się wreszcie uruchomić grę.Ale niestety trwało to jakieś 3 dni,po czym znowu nie szło jej włączyć.Dalej przy każdej próbie uruchomienia gry wywala błąd w podglądzie zdarzeń.

 

Title Fallout3.exe (1.0.0.12) XLive 2.0.0673.0 (PANORAMA_V2.00_RTM.081028-1714) C:\WINDOWS\system32\XLIVE.DLL

0x80040317

 

Games for Windows - LIVE DLL

C:\WINDOWS\system32\msidcrl40.dll 5.000.737.6

 

Można by było grać z ckrackiem,ale gra wtedy strasznie tnie i jest problem z dźwiękiem.

Może macie jakieś nowe pomysły. :sad: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na nexusie masz wyolaczanie live , moze Ci pomoze.

 

Swoja droga , nie rozumiem tych problemow z Falloutem 3 - mam na sejwie okolo 100h , gram w to od 24.02 i nie tylo nie mam problemow z live'm po instalacji najnowszego pacza (moze idzie o konto , ja sie do live nie logowalem) ale i nie mam problemow z notorycznym wieszaniem i wylaczaniem sie gry - freezowaniem. Do tej pory wywalila mi sie ze 3x sama z siebie. Problemem wedlug tego co widzialem moga byc kodeki FFDshow jak i czasem karta muzyczna - smigam na starych z CT i po eaxie mialem momentami problem , ale wylaczylem i smiga , gierke prawie koncze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest marudny. Jak dotąd nie miałem większych problemów, aż tu nagle jednego dnia zawiesił mi się z 10 razy. Nie pomagało nic. Zostawiłem go w spokoju i następnego dnia znowu działał. Z Livem raz miałem problem ale zainstalowałem najnowszy i przeszło. A i tak nie mam nawet na nim konta i nie założę bo mam już dość bycia zmuszanym do zakładania kolejnych kont w kolejnych beznadziejnych i bezużytecznych systemach. Steam'a zniosłem bo jest pożyteczny i bezproblemowy ale teraz każdy wydawca zakłada coś i jeszcze zmusza do używania np: rokstarowy club czy M$ Live.

 

A z przyjemniejszych spraw to mam już całkiem niezłą kolekcję modów, szczególnie chwalę sobie te z dopiskiem classic :) Właściwie muszę jeszcze tylko rozszerzyć repertuar utworów NRG, najlepiej o coś z starych F. Oczywiście nadal czekam też na prawdziwe TURY bo vats to powstał chyba tylko po to żeby ludzi zniechęcić do tego typu gry i pokazać starym wyjadaczom falloutowym że się "mylili" i w dzisiejszych czasach nie da się zrobić normalnych tur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja sobie Vats chwale i calosc na nim przechodze :] , nie interesuja mnie ataki z FPP. Dziwne jest tylko to , ze w vatsie nie ma wlasnie tur czyli po killsie rusza sie przeciwnik , bo jak zalatwimy typa albo skoncza sie punkty to vats wlacza sie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem drugiego Fallouta i kupiłem nawet nowy napęd i .......... nic. :wisielec: Naciskam ikonkę gry i muszę ją kliknąć parę razy żeby komp zareagował,po czym w lewym górnym rogu pojawia się kawałek czarnego ekranu na 2-3 sekundy,następnie cały ekran mignie i tyle grania.

 

Poddaje się. :(

 

Wiem że to grzech ale wam zazdroszczę.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

F2 odpal w trybie zgodnosci , moze pojdzie choc moja wersja F1 i F2 wydana w niebieskiej serii CDP dzialala bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Koledze chyba chodziło że drugi egzemplarz Fallout 3 pożyczył, i dalej mu nie działa.

 

Robił kolega format? Osobiście to mój ulubiony sposób na dziwne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pożyczyłem drugiego Fallouta i kupiłem nawet nowy napęd i .......... nic. :wisielec: Naciskam ikonkę gry i muszę ją kliknąć parę razy żeby komp zareagował,po czym w lewym górnym rogu pojawia się kawałek czarnego ekranu na 2-3 sekundy,następnie cały ekran mignie i tyle grania.

 

Poddaje się. :(

 

Wiem że to grzech ale wam zazdroszczę.

Sprawdzales :

-sterowniki od muzyki - zwlaszcza jesli to XFI/Xonar > problemy z EAXAMI i GSAMI

-kodeki jak FFDShow

Te dwie sprawy czesto uniemozliwiaja odpalenie F3 albo jego crashe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tez mam XFI , dajac na starych sterach EAXA mialem od razu freeza - co ciekawe , przez 70% gry dzialo poprawnie , a pod koniec gdzies od 80h cos Falloutowi sie odwidzialo i musialem EAX wylaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...