Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie wtrace i powiem tak : zakupilem :

Semprona 2200+ 1500MHz 333

AsRock K7VT4A+

Kingston 256 DDR 400

 

Po zamontowaniu wszytkiego w budzie stwierdzilem, ze skoro mam ram z fsb400 to dam zwore na mobo na fsb400 no i tak tez uczynilem. Procek poszedl po zmianie jednej zworki z 1500@1800MHz i trzyma sie stabilnie. Jedno co mnie dreczy to to, ze przy starcie pokazuje mi --> Sempron 2500+ "9.0x200", a w Aida 32 v3.93 --> Athlon XP, 1800 MHz 2200+"4,5x400". Pozatym przy zmianie fsb proca z 200 na 220 chodzi on stabilnie na 1980MHz stabilnie bez ruszania napiecia. Jesli ktokolwiek bawil sie na  AsRock K7VT4A+ w krecenie Sempka mnoznikiem to porady i kontakt mile widziany.

1226443[/snapback]

 

O ile mnie wzrok nie myli, to masz płytę na KT400, a z tego co wiadomo ona nie ma dzielnika 1/6 tylko 1/5

 

taktowanie PCI masz przy 200 FSB na poziomie 40 Mhz, AGP 80 MHz (przy wyższym jest wyżej!)

 

Grafa zapewne ci wytrzyma, Live ma mniejsze szanse (może skrzypieć i trzesczeć zanim wyzionie ducha), a dysk praktycznie szans na przeżycie pół roku/roku też nie ma.

 

Trzeba było brać plytę na KT 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah !!! Mam płytkę Asus a7v600 -x ramki to Kingstony 256 mb 400. Mam pytanko - ustawiam fsb mojego semprona 2200+ na 220 ok temperatura 40-45 *C. Jak dam fsb 221 to procek reaguje tylko na 1800mGh. Zmiana napięcia na 1,7v nie pomaga. Aha timingi ramków to 2,5-2-2-6 .HELP !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah !!! Mam płytkę Asus a7v600 -x ramki to Kingstony 256 mb 400. Mam pytanko - ustawiam fsb mojego semprona 2200+ na 220 ok temperatura 40-45 *C. Jak dam fsb 221 to procek reaguje tylko na 1800mGh. Zmiana napięcia na 1,7v nie pomaga. Aha timingi ramków to 2,5-2-2-6 .HELP !!!!

1226476[/snapback]

 

daj napięcie na 1,8 i sprawdź. Może płytka ci nie wyrabia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wojwar" ale to ze nie wytrzymaja podzespoly to odnosi sie przy grzebaniu fsb w biosie czy do tego ze zmianilem zworke na mobo ? :huh:

Bo mi sie zdaje, ze jak bede krecil mnoznikime to all bedzie good. Dopiero jak bede bral sie za fsb w biose to moze cos poleciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

"wojwar" ale to ze nie wytrzymaja podzespoly to odnosi sie przy grzebaniu fsb w biosie czy do tego ze zmianilem zworke na mobo ?  :huh:

Bo mi sie zdaje, ze jak bede krecil mnoznikime to all bedzie good. Dopiero jak bede bral sie za fsb w biose to moze cos poleciec.

1226615[/snapback]

Jakim mnożnikiem :blink:? Przecież Semprony mają je zablokowane!!! Tylko przez FSB można je kręcić, a więc lepiej bój się o swoje podzespoły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wojwar" ale to ze nie wytrzymaja podzespoly to odnosi sie przy grzebaniu fsb w biosie czy do tego ze zmianilem zworke na mobo ?  :huh:

Bo mi sie zdaje, ze jak bede krecil mnoznikime to all bedzie good. Dopiero jak bede bral sie za fsb w biose to moze cos poleciec.

1226615[/snapback]

"wojwar" ale to ze nie wytrzymaja podzespoly to odnosi sie przy grzebaniu fsb w biosie czy do tego ze zmianilem zworke na mobo ?  :huh:

Bo mi sie zdaje, ze jak bede krecil mnoznikime to all bedzie good. Dopiero jak bede bral sie za fsb w biose to moze cos poleciec.

1226615[/snapback]

 

za duże FSB zabija podzespoły, jeśli mobo nie obsługuje dzielnika.

 

więc dzielisz FSB (200) przez 5 (bo twoja płyta obsługuje max taki dzielnik) i wychodzi ci taktowanie PCI na poziomie 40 MHz, to w sumie tylko 7 Mhz od bezpiecznych i zalecanych 33 MHz dla PCI, jakkolwiek te 7 MHz to przetaktowanie o ponad 20%. Dysk twardy to nie procesor, który dobrze znosi przetaktowanie o 20-30% ;) i zazwyczaj odmawia posłuszeństwa po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie qrwa albo <span style="color:red;">[ciach!]</span>a zaraz pojde sie w kiblu utopic albo pojde sie najebac jak widze takich hardcorowcow co na kt400 na 200mhz fsb jadai do tego to komp wstaje bez problemu ludzie bajki piszecie !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie. berkut jechał na fsb 200 bodajże na kt266 i wszystko grało

jak sie zadba dobrze o chłodzenie dysków i zabezpieczy urządzonka na pci to nic sie nie stanie......

a co do mhz na agp to specjalnie podwyzszam je w biosie bo to zawsze jakieś pkt w markach :P i zawsze pare klatek w grach;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie. berkut jechał na fsb 200 bodajże na kt266 i wszystko grało

jak sie zadba dobrze o chłodzenie dysków i zabezpieczy urządzonka na pci to nic sie nie stanie......

a co do mhz na agp to specjalnie podwyzszam je w biosie bo to zawsze jakieś pkt w markach :P i zawsze pare klatek w grach;]

1226701[/snapback]

ale to bylo smieszne ha ha ha :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jak pójdzie na 1,75V, oczywiście PCI/AGP ustaw 34/68 (niestety tak trzeba na tej płycie). Mój procek na rdzeniu TBred-B chodzi 10.5x200 dopiero na napięciu 1,8V (spire FR II - 50 C)

1226387[/snapback]

dobrze by bylo gdybym mog tak zrobic jedynie zostaje drut mode bo ecsik moze napiecie tylko o 5 procet zwiekszyc :( to co robic drut mode??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tak jak Ci mówiłem. Za 250 zł możesz kupić płytę z chipsetem nForce2 który ma blokadę AGP/PCI i takie problemy już całkowicie znikają. A starą płytę raczej zachowaj (nie wyżucaj jej przez okno :)) i przedaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiedzcie mi czy da sie cos zrbic z tym "shitem" AsRock K7VT4A+ bo jak nie to ja wypie*** prze okno zaraz  :mur:

1226805[/snapback]

tego Asrocka najlepiej używaj na FSB = 166 ;)

 

Jak chcesz dobrą i tanią płytę to jest tania Gigabyte na nforce2 - ma wszystko czego potrzeba (czyli blokadę PCI/AGP i jest wydajna), jedyne co musisz zrobić to drut moda na napięcie i tyle

 

no i cenę 175 zł (na płycie masz kodek audio + lan + USB 2.0 itp) - do taktowań w okolicach FSB 200 MHz płytka nadaje się idealnie

 

moja jest za 70 zl i tez ma blokade i co lepsza oddam w dobre rece :) ( za niewiekla odplatnoscia :)  )

1226922[/snapback]

 

bez sensu ją sprzedawać. Ja mam taką i jestem strasznie zadowolony.

 

Kup sobie Zalmana na NB (za 17 zł), oryginalne chłodzenie z NB przeklej na SB, zrób moda na VCore (na tej płycie jest to bajecznie łatwe nie trzeba drutować socketa) tak do 1,75V, wgraj biosa cheepoman 127 (ten jest najlepszy) i ustaw taktowanie PCI/AGP na 34/68 (niestety - aby osiągnąć stabilne 200 FSB na tym ECSie trzeba tak zrobić).

 

Sam mam tą płytkę i kosztem 17 zł ją właśnie w powyższy sposób zmodowałem i jestem naprawdę baaardzo zadowolony. 10.5x200 stabilnie wszystko hula, osiągi przy takich ustawieniach są bardzo zadowalające.

 

Mod Vcore znajdziesz na google ;)

 

był w serwisie OCworkbench

 

acha - no i oczywiście na ECS L7S7A nie podnosi się napięci z poziomu biosu - powoduje to wieszanie się komputera

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problemik. Sempron 2600 (11x166) + płyta Gigabyte K7VT600P-RZ. Wszyscy piszecie, że przetaktować Semprona najlepiej poprzez zwiekszenie predkosci magistrali do min. 200MHz... Moja plyta obsluguje taka magistrale, lecz gdy w Biosie chce ustawić wlasnie taka predkosc, to AGP/PCI pracuja wtedy 80/40MHz (czyli nie ma podzielnika dla takiej predkosci). Czy ktos ma pomysl jak zrobic, zeby dalo sie na tej plycie ustawic magistrale 200MHz? Moge wyciagnac max 184MHz, przy wiekszej winda nie wstaje... Zworki na plycie sa ustawione na Auto, przy ustawieniu innym wykrywa go jako 1100MHz (11x100MHz). Byc moze mod z pinami na procku by pomogl? Polaczyc piny zeby byl 200MHz? Czy to jest aktualne przy sempronach? -> http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...d_pinmod_d.html

Bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty mówisz  :huh: Ja mam teraz 239 i śmiga elegancko. Dał bym więcej, ale ramy nie wytrzymują, a nie opłaca mi się zwiększać ich dzielnika bo już i tak pracują bardzo wolno (tyle co w podpisie)

1214343[/snapback]

Ja ma pytanko do J-A-J-O też posiadam Epoxa i D-43 jaki masz Bios ?? i jak masz ustawione pamieci ?? że ci leci na na 239 mi max 230 póżniej wywala a jak dam pamieci na 120% to mam 477mhz i co tu można jeszcze zrobić ?? jutro bede miał firmowa zasilke żeby poleciało wyżej niz 230FSB ?? na Nforce mostkowanie L5 Mobile nie działa są jeszcze jakieś inne sposoby na odblokowanie mnożnika na Nforce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDD 2.0, chipset chłodzony zmodyfikowanym ZM-NB32J. Bios najnowszy ze strony epoxa. Dalej nic nie modyfikowane.

 

Aha, mam nadzieje że mnie dobrze zrozumiałeś, 239 nie jest synchro z pamięciami! Pamięci ustawiłem na 180 mhz, bo to tylko kiepskie elixiry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDD 2.0, chipset chłodzony zmodyfikowanym ZM-NB32J. Bios najnowszy ze strony epoxa. Dalej nic nie modyfikowane.

 

Aha, mam nadzieje że mnie dobrze zrozumiałeś, 239 nie jest synchro z pamięciami! Pamięci ustawiłem na 180 mhz, bo to tylko kiepskie elixiry.

1227268[/snapback]

Rozumie czyli masz 07/29/2004 tą wersje biosu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci mówiłem. Za 250 zł możesz kupić płytę z chipsetem nForce2 który ma blokadę AGP/PCI i takie problemy już całkowicie znikają. A starą płytę raczej zachowaj (nie wyżucaj jej przez okno :)) i przedaj.

1226892[/snapback]

Czy nforce Gigabyte ma w standardzie zablokowane zwiększanie PCI wraz z FSB?? Jezeli nie w standardzie to gdzie to się blokuje.Co ma PCI do dysków?? A jeszcze chciałem wiedzieć co ma PCI do dysków serial Ata. Prosiłbym o odpowiedzi a nie to jest oczywiste i ogolnie znane. Ja nie wiem i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nforce Gigabyte ma w standardzie zablokowane zwiększanie PCI wraz z FSB?? Jezeli nie w standardzie to gdzie to się blokuje.Co ma PCI do dysków?? A jeszcze chciałem wiedzieć co ma PCI do dysków serial Ata. Prosiłbym o odpowiedzi a nie to jest oczywiste i ogolnie znane. Ja nie wiem i prosze o pomoc

1227394[/snapback]

przy ustawieniu 200 MHz FSB każdy chipset Nforce2 przestawia się by default na PCI/AGP 33/66

 

Taktowanie PCI ma ogromne znaczenie jesli idzie o dyski ATA - po prsotu kontroler dysjów za szybko pracuje i dyski się niszczą. nie wiem jak jest z SATA (pewnie podobnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nikt mnie nie zauwazył. Więc pytam sie jeszcze raz i mamnadzieje że ym razem ktoś mnie zauważy. Jak mampodkrecic swojego semprona 2500+ na płycie Abit NF7 S2G bo przy FSB200 nie włacza sie komp i muszezwiększyć napięcie do 1.7V żeby poszedł ale wtedy windows nie chce się uruchomic tylko się wczytuje nonstop. Jak zjechałem z FSB do 194 elegancko chodzi na 1.7V boprzy 1.6V to idzie tylko do 189FSB. Nie zabardzo znam się na tym wszystkim moze coś jeszcze trzeba ustawic... Niewiem Wiec będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nikt mnie nie zauwazył. Więc pytam sie jeszcze raz i mamnadzieje że ym razem ktoś mnie zauważy. Jak mampodkrecic swojego semprona 2500+ na płycie Abit NF7 S2G bo przy FSB200 nie włacza sie komp i muszezwiększyć napięcie do 1.7V żeby poszedł ale wtedy windows nie chce się uruchomic tylko się wczytuje nonstop. Jak zjechałem z FSB do 194 elegancko chodzi na 1.7V boprzy 1.6V to idzie tylko do 189FSB. Nie zabardzo znam się na tym wszystkim moze coś jeszcze trzeba ustawic... Niewiem Wiec będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1227423[/snapback]

ustaw napięcie na 1,8 - 1,85V

 

może poleci.

 

Abit NF7S2 w odróznieniu od NF7 rev 2 raczej kiepawo umożliwia podkręcanie. To zupełnie dwie rózne płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie PCI ma ogromne znaczenie jesli idzie o dyski ATA - po prsotu kontroler dysków za szybko pracuje i dyski się niszczą. nie wiem jak jest z SATA (pewnie podobnie)

1227406[/snapback]

Z SATA jeszcze otrozniej trzeba, zreszta przetaktowanie bardzo szybko sie konczy - np u mnie na poziomie 218 FSB wlasnie po zmianie dysku n SATA (na PATA spokojnie jechalem na 230 FSB mowie o odpaleniu systemu nie o ciaglej pracy bo tego bym nie ryzykowal), co do tej plyty Asrocka ja juz pisalem o tym ... jak sie co kupuje to chyba trzeba miec pojecia o możliwosciach ... Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie a7n8x-e deluxe, hynix 2X256 d43, sempron2200+, vcore default, magistrala 230 idzie, obecnie 200, ale nie wiem jaka jest zaleznosc na tej plycie pomiedzy podkrecaniem magistrali a dyskami sata, przy normalnych ide nforce dzieli auto, ja wlasnie skopalem dysk sata bad sectors i tak sie zastanawiam czy ma to zwiazek z magistralą od 200-230

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw napięcie na 1,8 - 1,85V

 

może poleci.

 

Abit NF7S2 w odróznieniu od NF7 rev 2 raczej kiepawo umożliwia podkręcanie. To zupełnie dwie rózne płyty

1227434[/snapback]

Ustawiłem 1.8V szyna 200 i smigam nawet temeraturka niezbyt wysoka bo po dwoch gadzinach Xpand Rally ok. 46 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , na trefnej płytce asrocka k7vt4a+ i coolerze box'owym od athlona 2200 sempron 2200+ 1500@1915 213x9 mhz bez zmiany napięcia , pamięci 2x128 kingstona na 266mhz , pasta arctic silver 5 ,zasilacz dell 250 watt .Temperatury od 36 do 49 max w stresie i super stabilnie , tak tyko pisze dla wiadomości innych.pozdro.....ps tem. z aidy biosa i sandry :)

Report.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...