Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jurasjo

Mam pytanko która płyta główna jest lepsza:epox rda3i czy abit nf7 ver 2.0  ???

1238542[/snapback]

hmmm pewnie, że abit a to głównie dzięki magicznym biosom kolegi Merlina.

Edytowane przez jurasjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego mam na 11x202 sync z pamiątkami i chodzi super (+3400) po 2 godz w prime 95 max 52C moge jeszcze z niego wyciągnać conajmniej 2400mHz ale wtedy musze podwyzac vcore no i analogicznie rośnie temp :( pobawiemy się jak bede mial WC (w takcie zbierania kasy) no i jest chcem odblokowac mnożnik naturalnie bo teraz chodzi na 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pewnie, że abit a to głównie dzięki magicznym biosom kolegi Merlina.

1238560[/snapback]

Do tego grona dolaczyl juz epox 8rda+ tez dzieki koledze merlinowi. Max fsb 265mhz.

Wysokie fsb to bylo to czego tej plycie brakowalo. Teraz juz jestem szczesliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanei chce sobie kupic sempa 2300 albo 2400 mam pamieci twinmosy asynchronicznie ida 235 mhz stabilnie ale oczyscie timingi slabe i nie wiem czy synchronicznie tyle samo pojda bo jezli tak to bym zapodal 2300 a jezeli nei to 2400 wiem ze nikt mi nie powie na bank ja bedzie bo dopiero jak sam potestuje to ebde wiedzial ale nie mam narazie jak z gory dzieki o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanei chce sobie kupic sempa 2300 albo 2400 mam pamieci twinmosy asynchronicznie ida 235 mhz stabilnie ale oczyscie timingi slabe i nie wiem czy synchronicznie tyle samo pojda bo jezli tak to bym zapodal 2300 a jezeli nei to 2400 wiem ze nikt mi nie powie na bank ja bedzie bo dopiero jak sam potestuje to ebde wiedzial ale nie mam narazie jak z gory dzieki o rade

1239842[/snapback]

No tak powiny isc to sa Twistery ?? szkoda ze , nie posiadam odblokowanego mnoznika bo by poszedl mi spokojnie na 270FSb nawet 280 z modem idzie wycisnac: ) z tym bioskiem Merlina ale u mnie juz , max 9X250 chyba jutro kupie 2400+ cisne na 10X250 ;) brak wiekszego FSB :) jedynie drutowanie zostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

w sempronie jest sporo zapasu. mój 2400 idzie na 2100 MHZ 210x10 i myślę, że pójdzie sporo wyżej. dumny jestem z moich pamieci 333 które lecą w dualu przy cl2.5 na 420 MHz. jak zmienię pamiątki to semp bedzie musiał sie napocić bo zamierzam wycisnąć z niego wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurasjo na jakim napięciu leci twój sempronik na tych 210fsb....mój na 200fsb wchodzi na stockowym napięciu i jest stabilnie... ale na 210 fsb juz słabo ze stabilnością - prime wywala od razu. na 1.65V po 2 minutach kupa a na 1.7v po 20 minutach.. narazie wiecej nie próbowałem ...napisz na ile ci śmiga...thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

napięcie 1.65 V na szynie 210 pracuję kilka dni i jak na razie nie było żadnych baboli. marki przechodzi bez problemu a w prime95 pracował 2 x 1h i spox.

Edytowane przez jurasjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podział ten koleś co miał mnożnik odblokować ?

pewnie zjarał proca ;/

1241267[/snapback]

Pisal wczesniej ze cos mu nie wychodzi drutowanie wiec chyba nie bedzie drutowania na Nforce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle co mi nie wychodzi co mi sie nie chce... :|

kumpela mi dała sprzęt do naprawy, a jak wiadomo kumpele są ważne ;]]]

jak zrobie to dam info i na pewno wyląduje w FAQ

a jak komus tak spieszno do zmiany mnoznika , to niech przerobi proca na mobila i drutuje zgodnie z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem wybrałem się po zakup Semprona 2400+. Gdy semprona dostałem do ręki postanowiłem go przetestować najpierw dużo pasty na procka , ponieważ ta pasta którą posiadam nie jest to pasta z dobrej znanej firmy tylko zwykła mieszanka 2 past jedna silikonowa 2 przewodząca gdy temperatura wzrośnie powyżej 50C pasta się wypala. Oto uroki pasty za 2zl :P , wracając do testowania wsadziłem nowego semprona 2400+ do mojego epoxa . Na początek 10X200 na zwykłym napięciu Okę wstał , temperatura 27C to w takim razie 10X250 i restart. Po uruchomieniu się zonk , i komunikat proszący o dyskietkę z nowym biosem , co prawda lekko mnie zatkało ale CMOS clear . Zauważyłem że mam ustawione Menory Timings na Agresiv zaraz to zmieniłem na Optymal i uruchomiłem ponownie. Komputer wstal ale nawet nie zobaczyłem planszy logowania się , i czarny ekran to resecik i 245X10 przy 1.95V komputer wstał wszedł do windowsa temperatura 47C nie ucieszyłem się ponieważ po około 30sek zawias , zmieniając napięcie w biosie na max po resecie . Komputer wstał wszedł do windowsa ale oczywiście napiecie to 2.1V na diodzie , nie mam pojęcia czemu tak zaniża BIOS może przyczyna to Ver 1.1 ale nie wnikam w to  może napięcia zasiłki już nie wyrabiają bo to tylko 330W :P nie jest to Antek 500W za 1200zl :P . Ale niestety nic to nie pomogło tylko wydłużyło delikatnie 1min i znowu zawias  . Potestowałem i stawiłem stabilnie na 10X238 Bios 2.00V 1.89V Dioda 43C Dragonik daje 7200rpm co powino dać nam wynik 2380Mhz taki się ukazuje w biosie lecz Aida 32 pokazuje mi Typ procesora AMD Athlon XP, 2400 MHz (5 x 480) he dziwne ale prawdziwe . Wydaje mi się że gdybym miał nie zaniżone napięcia to poleciało by to 2500Mhz. Tu jest Scren :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zabieram sie za drutowanie!!;]

do rychłego zobaczenia:>

Ktos mi powie czyje to są słowa ?A teraz: Nie tyle co mi nie wychodzi co mi sie nie chce. Zwykła popierdółka z tego goscia. Chyba zdał sobie sprawe ze narobił w gacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

właśnie zabieram sie za drutowanie!!;]

do rychłego zobaczenia:>

Ktos mi powie czyje to są słowa ?A teraz: Nie tyle co mi nie wychodzi co mi sie nie chce. Zwykła popierdółka z tego goscia. Chyba zdał sobie sprawe ze narobił w gacie.

1242425[/snapback]

Drogi kolego, nie tobie komentować w takich sprawach. Jak żeś taki mądry sam "przerób" swojego procka/płytę główną. Ludzie dobrze wiedzą na co ich stać a na co nie. Jeżeli ktoś twierdzi że zrobi drut moda, to pewnie zrobi (cześniej czy później). Ja, mimo iż na O/C trocheczkę się znam, za to bym się nie brał gdyż moje doświadczenie w tej sprawie jest bardzo małe ale są "złoterączki" dla których zrobienie vmoda to poziom przedszkola.

Tak więc zanim coś napiszesz - poczekaj na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. mozna juz odblokowac mnoznik w sempronach ?

1242454[/snapback]

Mobile L5 mod , mnoznik softowo pod winda - szukajcie a znajdziecie :?

 

 

Ja, mimo iż na O/C trocheczkę się znam, za to bym się nie brał gdyż moje doświadczenie w tej sprawie jest bardzo małe ale są "złoterączki" dla których zrobienie vmoda to poziom przedszkola.

Ja sie na Oc nie znam tak bardzo ale tez bym sie za to nie bral z prostego powodu - bo nic z tego nie wyjdzie (moze jakis dymek i swad np). Jakby ta metoda dzialala to juz przy zablokowanych duronach by ja zastasowal - proste ?. I byloby na pewno o tym glosno ..... a jest cisza. :mur: :mur: :mur: Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mobile L5 mod , mnoznik softowo pod winda - szukajcie a znajdziecie  :?

Ja sie na Oc nie znam tak bardzo ale tez bym sie za to nie bral z prostego powodu - bo nic z tego nie wyjdzie (moze jakis symek i swad np). Jakby ta metoda dzialala to juz przy zablokowanych duronach by ja zastasowal - proste ?. I byloby na pewno o tym glosno ..... a jest cisza.

1242473[/snapback]

Krótkie pytanko. Jaki max mnożnik można uzyskać na Sempie (po modzie oczywiście)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko. Jaki max mnożnik można uzyskać na Sempie (po modzie oczywiście)?

1242509[/snapback]

po zamalowaniu jednego mostka L5 max 11 pod winda w programie CPUMSR (nie dziala na nforsie jeszcze raz przypomne), jest tez druga mozliwosc z tego co zrozumialem (nie czytalem dokladnie i nawet sie pytalem czy ktos probowal) malujac drugi L5 mnoznik max 24 (zaleznie bodajze od mostkow L6 tutaj moge sie mylic).

Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zabieram sie za drutowanie!!;]

do rychłego zobaczenia:>

Ktos mi powie czyje to są słowa ?A teraz: Nie tyle co mi nie wychodzi co mi sie nie chce. Zwykła popierdółka z tego goscia. Chyba zdał sobie sprawe ze narobił w gacie.

1242425[/snapback]

wyobraź sobie ze mam lepsze zajęcia...... :|

popierdółka? zrób sam prosze bardzo, napisałem jak ..... i z kogo jest popierdółka? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtopic

Bumer - zastanow sie jak napiszesz jakis post nastepnym razem , z tymi popierdólkami to na bravo.girl.pl. - albo do przedszkola

Leborg - nie robcie bajzlu w tym topicu i zejdzie na wlasciwy temat.

Dzieki za uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ponownie że dla nie wiedzacych odblokowanie mnożnika w Sepronie, Athlonie to mostkowanie L5 jednego z prawej strony jak sie patrzy na procka mostku ktory jest fabrycznie przeciety nie jest to jak narazie możliwe na Nforce poniewaz gdy sie wykona ta czynosc nie dziala pod windowsa i trzeba przerabiac procka , rozcinajac mostki. Jedynie to działa na KT 400 , KT600, opartych o chipset SIS lub VIA :) no chyba ze ma sie takiego dzika jak starsze modele 1700+ , 1800+ z odblokowanym mnoznikiem fabrycznie , lub robic drutowanie na podstawce od procka czyli Socket 7 i wtedy moze chodzic ale to troche grzebaniny :) . pozdrawiam :)

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...