Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze prosbe czy moze ktos mi powiedziec skad sciagacie nowe biosy??

Prosze o jakis link.Nie moge sie odnalezc w tym poscie.raz ktos pisze o neo platinum drugim razem o neo2 platinum.

 

Prosilbym jeszcze o jedno ;)

 

Mozecie napisac mi w jaki sposob moge sflashowac bios?

Nigdy tego nie robilem a nie chce nic spie... :unsure:

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ho: Ja na nie kreconej grafie, na procu 9x250 mialem 11.5...ale system ostro zawalony .....ciekawe jakby to na czystym wygladalo....tylko ze albo mi sie cos przywidzialo albo juz nie wiem bo podkreslam wydaje mi sie ze na czystym systemie mialem ponad 14k....ale moze ta 4 to byla 1 bo to pozno w nocy kiedys bylo :P...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu piszecie o takich cieniznach, ja wyciągam spoko 8x320  :razz: nie mogę przekroczyć 2700MHz  :mur:  wstaje ale od razu zwis, czyżby koniec możliwości proca??? bo temp jak pisałem wcześniej niska

1235866[/snapback]

Az tak extremalni to nie jestesmy :} zreszta ja tylko leciutko krece nie ptorzebuje wiecej :}..przy okazji spytam..jak sie sprawuje ten arcting?

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mowimy o 2k1 se?:} to cos malo mi sie wydaje..na niekreocnym procu i grafie mam 10k z hakiem...i to mi sie widzi malo.

1238025[/snapback]

prawde mowiac, to ja mam chyba 2k1pro, ale roznicy jakiejs nie zauwazylem w punktach

pewnie to bardziej wina karty, bo mamy rozne

 

no a arctic fajniusi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam wszystkich serdecznie.

 

Mam problem.Nie wiem co jest grane.czekalem na ta plyte 3 tygodnie.Bylem niezle podjarany.

Sfleszowalem sobie bios na najnowsza wersje.

 

nie moge proca wykrecic bardziej niz 2400Mhz.

mam proca 3000+.Pamieci nie moge wykrecic bardziej niz 205 Mhz synchronicznie.

 

Co jest grane.Chyba do bani jest ta plyta.

 

Probowalem juz chyba wszystkiego.Na Abit kv8 3rd eye pamieci kingstona(najtansze krecily mi sie do 220).Na plycie MSI pamicie Twinmosa twister czyli niby zajebiste krece na 205.Do bani ta plyta i tyle.

 

Pozdrawiam.Pomocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wina biosu, nie wiem

na moim neo-fsr udalo mi sie chyba nawet na 240 albo 233 puscic moje kingstony

1241475[/snapback]

 

Raczej nie stawialbym na bios.Probowalem juz na 3 wersjach.teraz mam twinmosy twister z radiatorami.Niby powinny krecic sie super.A tu du.. .Tak jak pisalem 205 MHz i nic wiecej.

 

Mam jeszcze jedno pytanko .

 

Instalowaliscie moze Win64 bit Edition?

 

Bo ja wczoraj zainstalowalem.Mam problem z dzwiekiem.A tak wogole bardzo sie muli.Po zainstalowaniu sterow do mojego radka winda bardzo glupieje.

 

Na abicie instalowalem ta wersje windy i smigala az milo.

 

Nie wiem moze ta plyta jest badziewna.Taki egzemplarz i tyle.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno apropos mojej plyty :unsure:

 

ustawiam pamieci na 133 ,ht na 3 ,napiecie CPU okkolo 1,65-1,66 ;),napiecie na pamiatkach 2,7 i teraz najlepsze komp nie chce mi wystartowac z fsb 245,mnoznik 10. Chyba nastepna porazka z tym egzemplarzem.napiecia na CPU boje sie podnosic wyzej.Nie chce spalic proca.

 

Pozdrawiam.Napiszcie co o tym sadzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Mam zamiar kupic MSI K8N Neo2 Platinum pod S939, do tego Winchestera 3000+. Wejdzie na ta plyte Thermalright XP-120 ?

Widzialem jedno zdjecie, gdzie zachaczal o 1 slot pamieci, ale to nie byla MSI.

 

Czy jak odpalam za 1 razem kompa na tej plycie to mam to zrobic na 1 kosci, zainstalowac system, zaktualizowac bios i dopiero wrzucic 2 kosc ?

 

Jak jest z dostepnoscia tej plyty ? W kompusroniku trzeba czekac 3 tygodnie na niego, w Apollo nie maja tego na stanie... Czy jak mi sie nie daj Boze zepsuje to musze czekac duzo czasu bo nie ma takich plyt na stanach w hurtowniach ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam proca na max w biosie ustawionego pod względem napięcia, czyli 1,55V + 10% co daje ~1,7V :D i jest ok, temp nawet nie podskoczyła znacznie! szkoda że nie można dać większego napięcia :mur:

 

apropo NEO2 - to jest wątek o NEO :mad: rzecz jasna pytania o NEO2 to nie tu !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam proca na max w biosie ustawionego pod względem napięcia, czyli 1,55V + 10% co daje ~1,7V  :D  i jest ok, temp nawet nie podskoczyła znacznie! szkoda że nie można dać większego napięcia  :mur:

 

apropo NEO2 - to jest wątek o NEO  :mad:  rzecz jasna pytania o NEO2 to nie tu !!!!!!!!

1248911[/snapback]

 

C@MELIO bardzo dziekuje za odpowiedz :razz:

 

ma jeszcze jedno pytanko.

 

Instalowales moze Win64??

 

Bo u mnie jakos mulowato chodzi i nie mam dzwieku.Nie wiem co jest grane.Na abicie instalowalem i wszystko bylo ok.

 

POzdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wytłumaczcie mi jedno bo juz zgłupiałem na sklep.benchmark.pl jest Microstar K8N Neo-Platinum2 (nForce3 250Gb) a na stronie msi jest Microstar K8N Neo-Platinum i w cennikach inych tez nie znalazłem takiej jak na benchmark.pl a i płytki są na s 754 wiec czy ktos mi to wyjasni :mur: ?? a i jeszcze jedno czy płytka ma otwory na sirubki wokół gniazda procka zeby łatwiej było np. blok wodny zamontować i zeby nie bawić sie w zapiki czy poprostu tych otworów niema bo mam zamiar kupić tą płytkę ale ciekaw jestem jak to jest z tymi otworami bo bede na nim montował WC i niechciał bym sie bawić w szukanie zapiki na bloczek ale nie mówie ze jak tych otworków am nie bedzie to ze ie kupie tej płytki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam proca na max w biosie ustawionego pod względem napięcia, czyli 1,55V + 10% co daje ~1,7V  :D  i jest ok, temp nawet nie podskoczyła znacznie! szkoda że nie można dać większego napięcia  :mur:

 

apropo NEO2 - to jest wątek o NEO  :mad:  rzecz jasna pytania o NEO2 to nie tu !!!!!!!!

1248911[/snapback]

Msi core center, masz do +1.85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to glupie pytanie ale nie jestem dobry w te klocki , wiec pytam moglby mi ktos rozwinac temat na jakiej zasadzie i w jakich sytuacjach dzialaja na tej plycie blokady (AGP i PCI)

 

znalazlem cos na ten temat na forum xtremesystems:

 

he AGP clock frequency plays no part in enabling the PCI lock.

 

I have a PCI frequency reader and changing the AGP frequency to 67MHz or 68MHz makes no difference at all!

 

There is most likely another explaination for the board being more stable with the AGP bus set to 67 or 68MHz.

 

The PCI is locked automatically when you set the FSB higher than 200MHz. Although, I found that if I set a higher FSB(say 230MHz), the PCI would lock at 33MHz, but if the board was unable to boot/POST properly and I reset, the PCI lock would stop functioning(PCI would go to 38MHz with 230MHz FSB). I'd have to go back in the BIOS and save and exit for the lock to take affect again.

 

koniec cytatu a tutaj link do dyskusji: http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ght=MSI+k8N+NEO

 

moze mi ktos rozwinac ten temat (w angielskim nie jestem zbyt mocny , w OC to juz zupelnie nie jestem :oops: )

 

 

P.S. Tutaj wyniki w podkrecaniu na tej plytce moze sie komus przydadza

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem instalowałem win x64 rc1 i to jest jak na razie totalne dno, bo nie instalowałem na jednym kompie ale już na trzech i są jakieś głupie błędy. Najpoważniejszy to taki że w partycjach FAT32 nie widzi coniektórych plików :huh: ogólnie nie jest fascynujący i też tak jak spostrzegłeś - wersja 32bit szybciej chodzi :mad:

 

no fakt core center ma 1,85V pobawię się :D ale czemu nie ma tego w BIOSie ? :mur:

Edytowane przez C@MELIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;)

 

Moje problemy zazegnane :razz:

 

Zmienilem pamiatki,zwykle najtansze ale poczciwe kingstony i cud ;)

 

pamieci ida na 224 bez bledow,wyzej nie sprawdzalem moze i by poszly

 

Zreszta mi to nie potrzebne.Proca wykrecilem na 2550 MHz przy napieciu 1.65V. Wyzej chodzi nie stabilnie.Jak mu podnosze napiecie na rdzeniu to i tak glupieje.Mozliwe ze zasilacz nie wytrzymuje.

 

Ja jestem zadowolony z 2000 na 2550 przesiadka mi odpowiada.

 

Wszystko te piep... twinmosy.Trzeba bylo brac kingi i tyle ;)

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz pierwsze posty z tego watku.

1235604[/snapback]

 

cosik ten link nie zyje :(

 

Troszke zeszego wieczoru potestowalem i powiem, ze jestem nawet zadowolony.

 

Proc teraz idzie na 2250MHz napiecie 1,5 ; pamieci 208 slot2 napiecie 2,7; httx3 << wszystko stabilnie.

 

Jak na ta chwile to spoko, musze do budy wstawic dwa coolery, i wymienic radiator na chipsecie (grzeje sie niemilosiernie)

Temp na procku idlle 39 przy obciazeniu dochodzi do 55.

 

I pytanko do was na co proponujecie wymienic radiator z chipsetu? Macie linka do bios bo tamten link ni dziala.

 

pozdro.

Edytowane przez grafzer0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 2x512MB RAM. MSI zaleca dla pamięci dwustronnych kombinację DIMM1 + DIMM3, chce dokupić drugą dwustronną kostkę i mam pytania:

 

1. Czy w zalecanym ustawieniu (1+3) można pamięc podkręcić powyżej 210Mhz (u mnie w 1 gnieździe tylko do 205Mhz, w 2 lub 3 233Mhz spokojnie)

 

2. Jeśli nie to czy w slot-ach 2+3 chodzą na DDR400 i wyżej?

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...