Skocz do zawartości
seraphine

MSI K8N Neo Platinum ...czyli, co da się z tego wycisnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam plyte MSI K8N Neo-FSR. Gdzies na pierwszej stronie tego tematu czytalem, iz dyski SATA nie sa objete blokada czestotliwosci, a wlasnie zakupilem Samsunga HD160JJ. Jakie niesie to za soba niebezpieczenstwa i jaka jest bezpieczna granica FSB zeby nie uszkodzic dysku ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam plyte MSI K8N Neo-FSR. Gdzies na pierwszej stronie tego tematu czytalem, iz dyski SATA nie sa objete blokada czestotliwosci, a wlasnie zakupilem Samsunga HD160JJ. Jakie niesie to za soba niebezpieczenstwa i jaka jest bezpieczna granica FSB zeby nie uszkodzic dysku ?

Pozdrawiam

Nie, to w K8N Neo-Platinum SATA 1 i 2 nie posiadają blokady,natomiast SATA 3 i 4 w obu typach mają blokadę(ponieważ w FSR nie ma SATA 1 i 2 nie zrobisz błedu). :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlaśnie oddalem swoją MSI do serwisu. Po wgraniu biosu 2.1 pluta uruchomila się 4 razy a za 5 pojawilo sie detect aray (czy jakoś tak) i po resecie pojawil sie czarny ekran. Kompletna śmierć. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten napis zamiast startu systemu (Detecting array) jak ustawię w biosie HTT wyższe niż 250 (a przynajmniej na 255 tak jest zawsze) i nic kompletnie nie pomaga, obniżenie HT, podwyższenie napięcia procka, zmniejszenie szybkości pamięci, NIC... Jedynie co mogę to Clockgenem z pod windowsów podciągać. A że Tobie nie wstał po takim czymś to mnie trochę przestraszyło :blink:

 

Generalnie to serdecznie odradzam wszystkim tą płytę, nie da się u mnie ustawić realnego napięcia (w CPU-z i tych podanych aktualnych w biosie) większego niż 1.42V, po prostu nie reaguje na to i zawsze się na tym 1.42V kończy... Nie mówiąc o tym, że jak się da defaultowe napięcie to też są cyrki, bo w zależności od humoru ustawia w zakresie pomiędzy 1.32V - 1.50V :wink: Także dla amatorów nic nie podkręcających też jej nie polecam :wink: Jeszcze te jaja z wyłączaniem się kompa po OC, ale to chyba przez zasilacz, mam nadzieje... Kurna nigdy więcej MSI! :blink:

 

Edit: Zapomniałem dodać, że na poprzedniej wersji biosu (1.9) płyta na HTT wyższych niż 250 uruchamiała komputer z jakimiś śmiesznymi szybkościami procesora (pamiętam 33mhz i 81mhz)...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz to mnie już ta płyta naprawdę "zdenerwowała". Nie wiem, czy to faktycznie tylko ja trafiłem na taki model, ale jeśli mam na jego podstawie wydać opinię - strzeżcie się tej płyty jak ognia! Już lepiej chyba kupić Asrocka za 150zł niż to gó*no. A więc do powyższego postu dodam następujące rzeczy:

1. Kilka razy zawiesiła się przy wejściu do biosu (ale to praktycznie nic w porównaniu do pozostałych rzeczy)

2. Ostatnio miałem problem z dyskiem, cały czas gdy po nocy włączałem zimny komputer, bios źle rozpoznawał jego pojemność. Musiałem czekać rano jakieś 15 minut w biosie, aż się komputer rozgrzeje i dopiero działało. Po jakimś czasie jednak ten sposób też przestał być skuteczny. Dociskałem kable, wyjmowałem i wkładałem od nowa, starałem się źeby wszystko było czyste i niezakurzone, jednak dysk nadal źle działał. Pewnego dnia spróbowałem podłączyć go do innego kontrolera na płycie głównej - problem zniknął.

3. Ze dwa razy coś mi się stało z kartą sieciową, to znaczy nie miałem internetu w ogóle, mimo, że na drugim komputerze w domu podpiętym do tej samej sieci wszystko było ok. Rozkręciłem obudowę, coś tam poruszałem - wszystko wróciło do normy.

4. Jakiś miesiąc temu padła mi nagle karta graficzna. Po prostu włączam rano komputer i nie ma obrazu. Pomyślałem, że to może faktycznie przez lekkie OC i dość wysoką temperaturę (niewentylowana wtedy buda była). No nic, wymienili ją, zainstalowałem wentylatory do obudowy, a okazało się też, że nowa karta o wieeele mniej się grzeje. Chodziła z dwa tygodnie i dzisiaj zdarzyło się TO SAMO, na INNYM ZASILACZU i niekręconej nawet przez sekundę karcie!

 

Miał ktoś kiedyś większego pecha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą płytę i złego słowa o niej nie powiem,przeciwnie u mnie chodziła super,stabilna jak skała oc bardzo dobre max htt 305MHz (przy ht x3).

Polecam do niej bios 1.7,wszystkie wyższe wersje są pod Sempy bez c&q.Dla A64 i Sempow z c&q(w biosie1.7) jest liniowa regulacja Vcore od 0,8 do 1,75V.Nie wiem co jest przyczyną Twoich problemów,może Twój egzemplarz mobo jest uszkodzony(ale na tej podstawie naprawdę trudno krytykować model).Sprawdź dobrze zasilacz,gdyż on też może nieźle namieszać.Jeżeli dokładnie zlokalizujesz,że mobo jest wadliwa oddaj do serwisu mają naprawić lub wymienić na nowy egzemplarz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej podstawie mam ją oddać do serwisu niby? Przecież nie powiem, że psuje mi karty graficzne itp.? Nie mówiąc, że to znowu prawie miesiąć bez kompa i jeszcze tyle czasu wcześniej straciłem na kartę graficzną... ehhh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu płyta ostatecznie umarła :wink: Wtedy, co pisałem, że znowu padła karta graficzna. Włożyłem wtedy starego GF2MX i uruchomiłem komputer. Wyłączył się po niecałej sekundzie - i już nigdy nie wstał :wink: Wsadziłem inny zasilacz i nic. W serwisieo okazało się, że płyta jest kompletnie martwa, w ogóle nie daje napięcia. Za 2 tygodnie mają mi oddać, ciekawe, czy trafi mi się dobra płyta, skoro wszyscy je tutaj tak zachwalają.

Na szczęście okazało się, że karta graf. działa, z czego się niemizernie cieszę :)

 

BTW kupiłem sobie zastępczo jakąś płytę ECS za 130 zł (która później trafi do komputera mojego taty). W porónaniu z MSI za 300 zł wszystko jest w niej idelane :) Napięcie domyślne faktycznie 1.4V (a nie tak jak w MSI od 1.3 do 1.5), temperatura procka kilka stopni mniejsza, w miarę dużo opcji w biosie (choć w podkręcanie się na niej nie będę bawił), no i nawet windowsów nie muszę reinstalować, wstały bez problemu! Może dlatego, że też jest na nForce 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie odebralem swoje mobo z serwisu napisali tylko że plyta zostala naprawiona i przetestowana. Nie wiem co zrobili plyta jest ta sama nie wiem co z koscią biosu może ją zaprogramowali. BOkomputer jak umarl to wygladalo tak jakby się kość wyczyścila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

mam problem, otóż mam to mobo i kolega wgrał mi niepotrzebnie (podczs mojej nieobecności!!!!!!!!!!) najnowszy bios 2.1 przez live update.

Jak teraz to cofnać do wersji 1.7 albo 1.5 ?????

pomozcie bo mam ta plyte od kilku dni i jeszcze nie wiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie panowie max HTT na tej płytce wyciagnęliście bo takie 260 to mnie nie bawi tyle to sA zrobi.

Przebił tutaj ktoś HTT350??

Wyciągałem na niej (Neo-FSR) HTT310, CPU ClawHammer 2800+,na Sempach wyciagali do 320HTT:także tych 350 to raczej nie wyciagniesz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka wypas narazie HTT 350 coś mi się wydaje że najwięcej jak ricci pisał że od 300-320

Tylko mam mały problem w recenzji która jest podana na pierwszej stronie napięcie można ustawić do 1.8V ze skokami co 0.5V, a dlaczego ja mam ustawianie w jakiś głupich procentach 3.3% itd i max co z tego wychodzi to 1.6V?? Też tak macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka wypas narazie HTT 350 coś mi się wydaje że najwięcej jak ricci pisał że od 300-320

Tylko mam mały problem w recenzji która jest podana na pierwszej stronie napięcie można ustawić do 1.8V ze skokami co 0.5V, a dlaczego ja mam ustawianie w jakiś głupich procentach 3.3% itd i max co z tego wychodzi to 1.6V?? Też tak macie??

Do biosu 1.7 i tylko w przypadku A64 +S64 3000+ i wyżej(procki z c&q),była następująca regulacja Vcore(Neo-FSR taką miałem,w Platinum było trochę wyżej):

1.Liniowa od 0,8V do 1,55 z krokiem co 0,025V

2.Procentowa do +3,3%,+5%,+8,3%,+10%(lub bardzo podobnie)

Obie te regulacje działają jednocześnie,czyli Vcore max=1,55V*110%=1.705V(podobnie jak w DFI tylko tam jest wyższa procentówka).

W tych biosach( 1.7 i niżej) dla Sempów64 poniżej 3000+(czyli 2500+,2600+,2800+),jest tylko regulacja Vcore z p.2(tylko procentowa),czyli Vcore max=1,4V*110%=1,55V.

 

Od biosu 1.9 (1.8 był felerny) w górę jest tylko regulacja procentowa dla wszystkich procków(do +10% max chyba).

W Twoim przypadku (Semp64 2600+),nawet po wgraniu biosu 1.7(lub 1.6,1.5) nie będzie liniowej regulacji Vcore wiec nie uzyskasz tak wysokiego napiecia na CPU :wink:

U mnie ta płytka chodziła super z A64 2800+(mnożnik 9 powodował że htt max 310 wystarczało wyżej kończył sie procek)Vcore max 1,7V również spoko wystarczało,chodziła bardzo stabilnie.Później zmieniłem na DFI nF3(754). :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ricci za odpowiedz (bo chyba już wszyscy zapomnieli o tej płycie i temacie) ogólnie płyta dobra, tylko coś ma problemy z moimi TCCD, mógłbyś mi jeszcze pomóc poszukuje mod bios 1.5B by pinokio czy pinochio jakoś tak :)ale niestety na necie żaden link nie działa i nikt go już niema :(, bo teraz jade na 1.8B3 by Syar

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :) nie wiem czy plyta MSI K8N Neo-V v2.0 nForce3 socket 754 zalicza sie tu ale nei ma chyba innego tematu o MSi k8n :]

 

a wiec jak jest z podkrecalnoscia tej plyty? ma blokade pci-agp? i jakie max htt(fsb) :)

 

czy oplaca sie kupowac taka: http://www.allegro.pl/item115883773_p_nowa..._gwarancja.html ?

 

z gory dzieki za odp!

 

pozdro! :D

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Posiada blokadę pci-agp, bo jest na nForce3 to po pierwsze. Max htt to już zależne od płyty, ale na tym MSI to 250-275 MHz ludzie osiągali maksymalnie, jak już brać MSI to Platinum, bo jest o niebo lepiej wykonana i osiągniesz powyżej 300 MHz. Ja posiadam Gigabyte'a i moja leci spokojnie na 330 MHz HTT, ale lecę na 300, bo nie potrzebuję aż tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

na def. vcore większość sempów leci na 2.4 GHz, po mały dowoltowaniu możesz dobić do 2.6 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

To już zależy od twoich pamięci głównie. W każdym razie polecam downvoltage jak będziesz leciał jedynie na 2 GHz, zyskasz na temperaturze w dół :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 3000+

MSI K8 Neo4-F

2x Goodram 256

 

 

 

Piszę tutaj ponieważ oficjalny temat w/w rodziny płyt jest opuszczony od jakiegoś czasu.

 

Aktualnie lecę na memdiv100 8.5x334. Na 133 i 166 nie jestem w stanie wyciągnąć więcej niż 270fsb, Mhz więcej i komputer nie wstaje. No to zupdatowałem bios jakimś biosem xmod5.3. W ustawieniach pamięci pokazał się memdiv150, no to sprawdzamy. Na tym div płyta wstaje nawet na 300htt. Bez zmieniania niczego ponownie spróbowałem 133 oraz 166, komp nie wstaje.

 

Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte Msi K8N NEO FSR bios w wersji 2.1 i najwieksza częstotliwośc jaka moge ustawić to 240 Mhz :sad: przy kazdej wiekszej komputer startuje ale wyświetl sie napis "Detecting aray..." oczywiscie częstotliwosc pamieci ustawiona na najnizsza tak samo mnożnik procesora i i HT ale nawet przy takim ustawieniu nie moge przekroczyć tych 240 mhz. Wczęsniej miałem starsza wersje biosu ale juz nie pamietam jaka ale tam było jeszcze gorzej komp sie co prawda uruchamiał na 240 mhz ale pracował nie stabilnie. Co może być nie tak? Macie jakieś pomysły?

 

 

EDIT:

 

Znalazłem rozwiązanie problemu. Przeszkodą w uzyskaniu większej czestotliwopsci HTT okazała sie włączona funkcja Cool'n'Quiet w biosie. Po jej wyłączeniu płyta bez problemu pracuje z częstotliwościa 300 Mhz (wiecej nie próbowałem). Teraz procek idzie na 2,6 GHz ale konieczne jest mu zwiększenie napięcia do 1,65 v .

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...