Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj koło 19:30 odebrałem zalmana którego wymieniłem za dopłatą za św. pamięci silencera 4-kę

A więc tak karta x800pro nie kręcona odblokowane potoki (czyli 16 potoków)

Pasta zalmana z pudełka

Tryb load to jest scan for artifact w atitool

temperatura przy chłodzeniu zwykłym standardowym radiatorem Ati(choć ten mój jest ciut wiekszy zakrywający pamięci ,choć ich nie dotykający)

USTAWIONY NA 100%(bardzo głośny)

idle 35st

load 62-68 (w zależności od długości testu 8-14min)

 

Zalman na 12v

idle 25st

load 46st po 14:30min

Dwie minuty bezczynności i spadek do 28st

Więc wynik całkiem ,całkiem :D

Jutro bede miał AS5 i będzie mi się chciało to przesmaruję nią co spowoduje jeszcze niższe temperatury

Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Samone3:

To u mnie było jeszcze „ciekawiej”:

 

Stock G:520/M:560

idle 40-45stC

stres 74-76stC

 

AS4 G:592/M:584

idle 35-38stC

stres 56-58stC

 

Więc tak mi się zdaje że widać poprawę ;) Wiec jak na chłodzenie za które dałem dokładnie 50zł nie mam co marudzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ,ładnie :-P :wink:

A ja jeszcze dodam ,że dzisiaj testowałem na 5v i

 

Zalman na 5v

idle 28st(po włączenia kompa ,bo nie chciało mi się czekać)

 

load56-57st po 14:30min

Dwie minuty bezczynności 32st( i dalej utrzymanie się na poziomie takiej temp)

PS nadal na paście zalman

Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jeszcze troche ołówka bo nie wypada zeby A64 przegrywał z bartonem w 03 :P

1348833[/snapback]

Do takich taktowan na rdzeniu jak twoja karta, to ja nawet z górą ołówków nie dobije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to będzie wyglądać na pewno ale np. u mnie ram nawet bez radiatorów prawie w ogóle się nie grzał, ciepły była ale nie parzył tak jak na przykład na R9700Pro, w zasadzie w porównaniu do R9700Pro to był zimny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie zrobione chlodzenie mem fit. Wlasnie o to chodzi zeby laczyc 2 memki 1 radiatorem, a uklad z X800 na to szczegolnie pozwala.

Natomiast jezeli chodzi o samu gpu to mozna uzyc wlasnie radiatora o takiej wysokosci. Z tym ze volcano 7+ moze byc przydrogawy i lepiej szukac czegos niepozornego a wlasnie z takim miedzianym srodkiem. Niektore malo popularne coolery sa tak zabudowane ze tego nie widac i bardzo tanio trafiaja sie na allegro. Mi np udalo sie kupic za grosze cos takiego (nie bedzie ciete, pojdzie na gpu).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem:

 

Dopiero zauważyłem twoje foto pod tytułem „Silencer po 2 miesiącach pracy” i ci powiem że mój wygląda 2x gorzej po 2x krótszym czasie… a ni cholerny nie chce mi się go czyścić ;)

 

BTW:

 

Pobawiłem się trochę i „trzasnąłem” sobie nowy wyniczek, pewnie zaraz mnie zbesztają bo testy tylko i wyłącznie w 3DMark2k1 no ale nie moja wina że to jedyny ranking GFX w którym „staruję”. Wracając do tematu 30443pk na 12potokach ;]

 

Szkrin

Łorb

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego te srobki wkreciles?

1357755[/snapback]

w grafie są dziury do mocowania na wkręty M2 - podorabiałem mocowanie z miedzi - cały dolny radiator ma kształt litery L a górny to 2 kawałki przyklejone bezposrednio do BGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachcialo mi sie dzisiaj bawic w modowanie mojej karty radeonka x800pro (mialo byc 16 potokasow) :D

wgrywalem kilka roznych biosow, jak ktory nie pasil (tzn monitor sie nie wlaczal) to lecialem z dyskietki samobotowalnej i przywracalem stary bios, ustawione mialem juz parametry radeonka xt pe ale bez 4 dodatkowych potokow, wiec flashowalem dalej, niestety do czasu, efekt teraz jest taki ze za chiny nie da sie teraz odpalic kompa z ta karta, ma wgrany jakis felerny bios, probowalem juz z karta na pci jak i standardowa dyskietka samobotowalna ale jest ogolna lipa :mur: , w sumie to juz nie wiem co robic bo wojuje z nia od 10 godzin, wiec mam kilka pytanek :

1. co robic ?

2. gdzie znajduje sie bios na karcie ati radeon x800pro ?

3. czy ktos zna firme \serwis komputerowy jakis (najlepiej z lodzi bo tu mieszkam, ale jak nie to z innego miasta tez moze byc) ktory by w miare szybko i pewnie jakos "odkrecil" ta sprawe z biosem

4. czy jest wogle jakas szansa na naprawe tego ? :mellow:

dziekuje za ewentualne odpowiedzi i sugestie (tylko nie piszcie tekstow w stylu " po kiego "ch... flashowales bios w takiej karcie" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas666:

 

Hym ja swoją X800Pro też „częstowałem” biosem (gdyby jednym) zawsze od XT PE, niestety potoków też nie „załapało” ale za każdym razem wstawała. Wydaje mi się że nie da się tego „uratować” jak np. biosa z mobo na programatorze, no przynajmniej nie słyszałem o czymś takim. Chyba bez oddania na gwarancję się nie obejdzie… A jak starujesz z PCI i robisz flash to twoje X800 pokazuje że go „przyjęło” biosa tzn. że zapis się powiódł i suma się zgadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze gwary nie mam na ta karte,wiem tylko ze to jest oryginal ati i tyle, znacie jakis moze serwis ktory moglby ja przywrocic do zycia ?

ja mam jeden serwis z koszalina na oku => http://www.pccenter.pl/onas.html

jutro tez jade na gielde komputerowa i popytam ziomali, postaram sie tez sprawdzic karte na kilku innych kompach, z innego forum wyczytalem ze moze daloby sie jakos wgrac bios gdybym mial plyte z isa i karte grafiki na isa i port agp na plycie glownej, myslicie ze to cos da ?

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie kumam co do tego ma ISA, bootujesz z PCI wybierasz wgrywanie biosu do AGP i gotowe, jak ma „łyknąć” to „łyknie” i żadne ISA nie potrzebne, no przynajmniej ja tak robiłem zawsze jak wgrałem bios i karta nie chciała potem wstać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, dzisiaj lukam sobie w instrukcje od karty, patrze a tam jakas naklejka important, czytam cos po anglosasku i niezle zdziwko mam, zeby otrzymac gwarancje (przypominam ze kupilem karte na allegro gdzie kolo twierdzil ze gwary nie ma) muszem sie zarejestrowac na www.ati.com\online\registration

podac jakis kod z paska znajdujacego sie na grafie, tylko gdzie oni ta gware zrealizuje, karta oryginal ati i moja magiczna instrukcja jest z kanady wiec wskazuje to ze do kanady poleci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...