Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym polecal zalmanka :]

 

BTW sluszna decyzja,Lagierek swojego czasu sie bawil takim potworkiem

 

Connect3D X850XT

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kupujesz wersje pod AGP ,czy zmieniasz graty ?

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie na dniach staje się posiadaczem X800XL od Sapphire, właściwie to mam już go dziś, ale zamiast PCI-E dostałem wersje na AGP :mur:

Z tego co czytałem Zalman VGA VF700-Cu będzie bardzo dobrym wyborem, czy możecie mnie w tym upewnić B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz wersje pod AGP ,czy zmieniasz graty ?

Karte kupuje na PCI Express, bo bede zmianial calego kompa, przechodze na 64bity :banana:

 

Oczywiscie jak wiekszosc osob tutaj na forum kupuje DFI Lanparty nForce 4 Rulezz

do tego Viniego 3000+ lub 3200+ i cala reszta dupereli

mam jeszcze problem z wyborem pamiatek, co prawda mam w domciu 2x512mb Hynix d43 ale nie sadze aby te kosci nadawaly sie do tej plyty..... o bh5 lub bh6 moge zapomniec ze wzgledu na to ze są trudno dostepne a jesli juz śa to kosztują majątek wiec pewnie bedą kosci ktorych tak naprawde niechcialbym kupic...czyli jakies twinmosy....gdybym mial kase problem bylby prosty kupilbym A-DATA VITESTA 566 lub 600 i byloby wszystko na tip top

Jest jeszcze jeden wariant nad ktorym coraz czesciej sie zastanawiam.....narazie niekupie kosci bede smigal na hynixach a pozniej jak dozbieram kase bedą A-Daty Vitesta ??? chyba ze mozecie mi jakis kostki poradzic ??? Aby osiagi byly w miare i cena rozsadna do osiagow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x850 bierze dużo więcej prądu niż x800 ? Bo kurde x800 to już niezły smok i moja zasikał ma dość jak grafa leci na 584/584 z wykręconą resztą sprzętu... widać pora dołożyć do nowego zasilacza…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noweczka prosto z dojczow (wersja OEM)

1459572[/snapback]

a moglbys podac adres sklepu internetowego w ktorym to bylo kupione, jesli oczywiscie kupowales w sklepie??? bo na dobra sprawe to i ja moglbym sobie taką karte sprawic, mam troche znajomych za zachodnią granicą, tylko niezabardzo wiem w ktorym sklepie warto kupowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie na dniach staje się posiadaczem X800XL  od Sapphire, właściwie to mam już go dziś, ale zamiast PCI-E dostałem wersje na AGP  :mur:

Z tego co czytałem Zalman VGA VF700-Cu  będzie bardzo dobrym wyborem, czy możecie mnie w tym upewnić  B)

1459382[/snapback]

Tak, możemy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys podac adres sklepu internetowego w ktorym to bylo kupione, jesli oczywiscie kupowales w sklepie??? bo na dobra sprawe to i ja moglbym sobie taką karte sprawic, mam troche znajomych za zachodnią granicą, tylko niezabardzo wiem w ktorym sklepie warto kupowac...

1460016[/snapback]

 

karte kup[owalem przez znajomego ,ktory czesto siedzi w dojczach...jaki sklep to kurcze cosik mi wywialo,ale sprawdze to :]

 

ogolnie to kupowalem tam gdzie bylo najtaniej...mialem taka wyszukiwarke ,ktora sprawdzala ceny we wszystkich sklepach no i zaplacilem za karte 389Euro

 

znajde linka to posle Ci na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o bh5 lub bh6 moge zapomniec ze wzgledu na to ze są trudno dostepne a jesli juz śa to kosztują majątek..

1459464[/snapback]

BH-6 kosztuja majatek :D, sorx ale ostatnio ciezko sprzedac kostke 256 powyzej 100 zl ;-) (sorry za OT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U won't be disappointed, jak mawiają Chińczycy ;)

 

Ciiiichutko (na 5V) i wydajnie (również na 5V). Ino ramsinki do d.py ale na x800 i tak się nie grzeją więc problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U won't be disappointed, jak mawiają Chińczycy ;)

 

Ciiiichutko (na 5V) i wydajnie (również na 5V). Ino ramsinki do d.py ale na x800 i tak się nie grzeją więc problemu nie ma.

1460724[/snapback]

no właśnie tak czytałem, że cool jest :]

mam nadzieje, że będę zadowolony, w końcu w cenie tego chłodzenia coniektórzy kupują grafy :lol:

ale dzisiaj pokręce, już nie mogę się doczekać :twisted:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wykres pożeranej mocy to cos dziwny - X800 XT żre 35W wiecej niz XTPE?? coś nie wierze..

1465341[/snapback]

Z pewnoscia to jest pomylka. Powinno byc odwrotnie (miedzy XT, a XTPE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGACUBE Radeon X800XL 256MB DDR3/256bit TV/DVI/VIVOPowercolor Radeon X800XL 256MB DDR3, PCI-E, DuoDVI, VIVO, retail Sapphire Radeon X800 XL 256MB GDDR3 PCI-E, DVI, HDTV, bulk

Do jutra się musze zdecydować :>

Czytałem ten wątek, ale nic nie znalazłem - czy ktoś zagłębił się głębiej :D w specyfikacje i osiągi w/w kart <_<

Sapphirka oczywiście znam, tylko nie wiem czy mam przy nim zostawać, jeszcze nawet nie miałem okazji go włożyć do kompa przez jednego niekompetentnego Pana :]

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no nic mastah, zrezygnowałem z Sapphire'a, w pewnym sensie już go miałem, ale nie dojechał do mnie, a wziąłem sobie powercolora z vivo - tak na przekór, sprawdze go, jak mi się nie spodoba to dostanie kopa, ale to dopiero jutro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, jeden pies, jakiej firmy- wszystkie na pcb by ati z takim samym zasilaniem (tylusamo fazowym). Ino od szczęścia zależy jak Ci się karciocha podkręci. Tym lepiej, że masz w czym wybierać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorry za mały OT (NFSU2) ale jak spojrzalem na wykres podoru prądu to trochę się zaniepokoiłem. Czy mój Chieftec 360 daje rade z X800 XT PE , Bartonem puszczonym na 1.875V (bios), 2xHDD, CDRW/DVDRW, pare innych drobnych rzeczy ?

Pytam, bo czasmi w NFSU2 spada do 20 fps przy 1024 i AA bo chyba nie powinno..

Jakie są typowe objawy braku prądu ? poza oczywiście wyłączeniem ;)

 

btw: jeszcze jedno małe pytanie: czy to testowania max o/c swojej karty mogę sprobówać ATItool a to definiowania ustawienien AA i AF dla poszczegółnej gry ATI tray ? bo się juz pogubiłem co do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATi Tray Tools do wszystkiego i masz jeden problem z głowy mniej, Petrumi ;)

 

Na x800etkach nie ma czegoś takiego jak spowolnienie pracy układu w wyniku przegrzania/ niedovoltowania vga. U Ciebie bym stawiał na coś innego... hmmm? Syf w windzie? :P Ewentualnie, cat. 5.4, które nadają się tylko do uninstall (jeśli ma się x800). Polecam omegi@5.2 albo cat. 5.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ draak

syf w windzie - niemożliwe ;) jest osobna partycja do gier z odchudzoną windą (usługi itp) a na koniec zghostowana ;)

 

ale z catami trafiles - własnie po zakupie X800 to one były najnowsze i trafiły na dysk.. cóź - zainstalujemy inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na rzeczy być musi, bo u mnie underground2 w 1280+aax2/high działa non- stop płynnie, bez spadków do 20fps (min. widziałem 33-35fps), a wiadomo, że grafa (mamy identico) ma tu najwięcej do gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, jeden pies, jakiej firmy- wszystkie na pcb by ati z takim samym zasilaniem (tylusamo fazowym). Ino od szczęścia zależy jak Ci się karciocha podkręci. Tym lepiej, że masz w czym wybierać ;)

1472198[/snapback]

zdaje sobie z tego sprawę, ale po namowach VIPa wziąłem karte z VIVO, nie chcę już Sapphire;a bo wszyscy je mają, jak dobrze pójdzie to dziś wieczorem karta wyląduje w moim kompie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na rzeczy być musi, bo u mnie underground2 w 1280+aax2/high działa non- stop płynnie, bez spadków do 20fps (min. widziałem 33-35fps), a wiadomo, że grafa (mamy identico) ma tu najwięcej do gadania.

1472962[/snapback]

Z ta gra jest cos nie tak. Ja co prawda tak mocnej grafy nie mam, ale jest ostro wykrecona i na mniejszej rozdzialce i tez fps potrafi spasc do okolo 20. Paradoksalnie najrzadzie mij fps spada przy wysokich rozdzialkach (1600x1200 do polowy AA i AF troche bajerow wylaczone typu fog enhanced contrast itd). Sprawdzone organoleptycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

co myslicie o Gigabyte X 800 XL VIVO ?

Warto zmienic mojego 6600Gt gaiwarda?

mam zamiar kupić karte która pochodzi bez zmian z 1-2 latka.(mam dośc zmian non stop :P

 

karta ma chłodzenie pasywne, jak z osiągami?

Ogólnie polecacie czy nie? lepiej wziąśc sapphirka?

 

ogólnie musze dołożyć 350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

co myslicie o Gigabyte X 800 XL VIVO ?

Warto zmienic mojego 6600Gt gaiwarda?

mam zamiar kupić karte która pochodzi bez zmian z 1-2 latka.(mam dośc zmian non stop :P

 

karta ma chłodzenie pasywne, jak z osiągami?

Ogólnie polecacie czy nie?  lepiej wziąśc sapphirka?

 

ogólnie musze dołożyć 350zł

1476705[/snapback]

Tutaj jest temat o X800XL

A odpowiadając na pytanie, oczywiscie, ze warto. Mialem na testach jedna i drugą. Radek to klasa wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...