Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

A wszystko prócz 3d w 100% stabilne? Tj np superPI 32M, prime przez 2-3h etc.? Może coś z nowym ramem jest nie do końca w porządku?

Komp chodzi praktycznie cały dzień i nie ma żadnego problemu.

 

Muszę sprawdzić jeszcze z AGPX4 bo wyczytałem że AGPX8+ASUSA7V880+Niektóre karty ATI=zwis :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio byla promocja w jednej z hurtowni :) wlasnei na PowerColor wiec ta cena jest prawdziwa.Zastanow sie nad wersja PRO. Powinnes dostac za okolo 900 pln - wiec pare stowek zostaje w kieszeni a szanse na xt pe sa duze po wgraniu biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zdejmowal chlodzenie z tej grafy? Co jest uzyte jako pasta termoprzewodzaca na fabrycznej karcie>? Moze warto przesmarowac ja ceramiq? Mam akurat tą pastę jeszcze ale zastanawiam sie czy warto rozbierac grafe ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tu pisze ale mysle ze tu najszybciej dostane odpowiedz!nie mam za bardzo czasu na czytanie tych "kilku' stron wczesniej!

 

szukam oryginalnego biosu do asusa ax800 pro/tvd

na stronie asusa nie ma biosu!

niby pasuje do niej zwykly bios od x800 ale nie jestem do konca przekonany!

nie wiecie skad sciagnac dobry bios do tej karty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że AX800 to to samo co X800 tyle że Asus je po swojemu nazywa. Jak sprawdzałęm w google to po wpisaniu AX800 same Asusy wyskoczyły tyle że z różnymi końcówkami PRO, XT itp. Stąd wydaję mi się że śmiało możesz brać biosy z tej stronki co podałem (oczywiście od Asusa) tylko zrób sobie backup swojego orginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zdejmowal chlodzenie z tej grafy? Co jest uzyte jako pasta termoprzewodzaca na fabrycznej karcie>? Moze warto  przesmarowac ja  ceramiq? Mam akurat  tą pastę jeszcze ale zastanawiam sie czy warto  rozbierac grafe ..

1656912[/snapback]

Ja demontowałem ori chłodzenie w celu założenia wc na vga. Pod radiatorem na szafirze była srebrna pasta w miarę dobrze rozprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni x850 od x800 prócz taktowania? Niczym.

 

A co do HDR- np. dodatek Lost Coast do HL2 pokazuje, że HDR (prawdziwy, nie żaden bloom) to tylko kwestia softu i HDR wygląda na x800/850 identycznie jak na 6 i 7 nV. A działa szybciej.

 

Słowem- brzydko zagrała nV, bo w przeciwnym razie w każdej grze HDR powinien też być dla radków dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. kurcze trzeba czekać na najtańsze x1800 :) miałem się przesiąść na 7800GT ale tego nie zrobię chyba że ATI zawali sprawę z nowym produktem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: co oznaczaja dziwne zwiechy - gram sobie i nagle ekran robi sie czarny , po chwili wychodzi w odswierzaniu np.70Hz i po chwili znow czarny i tylko miga dioda od monitora ze jest w stanie czuwania.Nieraz w tle leci dzwiek , nieraz nie .. i pomaga tylko restart kompa twardy.Nieraz po restarcie tez mam dziwne odswierzanie np 73Hz :) Wylaczylem wczoraj wieczorem sideband i fastwrites - jak pogram to sie okaze czy to pomoglo.. Zasilacz ? Chief 420 chyba styka?:) nawet taktowanei ustawilem na 520/580 i tez mailem taki zwiech.. Jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co niby x800 pro nie pojdzie na zegarach xt pe na standardowym chlodzeniu? Takie samo ma normalnie xt pe przeciez..nie jestem w domu wiec nie pogralem i nie wiem czy wylacznie sideband i fast writes pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni x850 od x800 prócz taktowania? Niczym.

 

A co do HDR- np. dodatek Lost Coast do HL2 pokazuje, że HDR (prawdziwy, nie żaden bloom) to tylko kwestia softu i HDR wygląda na x800/850 identycznie jak na 6 i 7 nV. A działa szybciej.

 

Słowem- brzydko zagrała nV, bo w przeciwnym razie w każdej grze HDR powinien też być dla radków dostępny.

1663396[/snapback]

Dokladnie.

Moge tylko dodac ze efekty uzskiwane narazie przy pomocy SM3.0 mozna bez problemu uzyskac przy pomocy SM2.0. Pewnie z czasem zmieni sie to ale narazie SM2.0 jest wystarczajace.

I HDR bez problemu mozna uzyskac przy pomocy PS2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

Moge tylko dodac ze efekty uzskiwane narazie przy pomocy SM3.0 mozna bez problemu uzyskac przy pomocy SM2.0. Pewnie z czasem zmieni sie to ale narazie SM2.0 jest wystarczajace.

nie. nie uzyskasz efektow VS3.0 za pomoca VS2.0. ile mozna o tym...

 

I HDR bez problemu mozna uzyskac przy pomocy PS2.0.

metoda Valve jest jedna z wielu metod uzyskiwania efektu HDR i jak kazda inna ma swoje wady i zalety - glowna zaleta to mozliwosc uzyskania efektu HDR na kazdej karcie z pelna obsluga SM2.0, ale glowna wad, to mnustwo roboty jaka trzeba wlozyc w przygotowanie levelu gry, aby ta metode wykorzystac. to nie jest tylko wlaczeni/wylaczenie swiatelka, to jest przerobienie wszystkich tekstur, wrecz stworzenie nowych, gdzie recznie trzeba narysowac "tonalne" przejscia dla HDR. i to imho wlasnie uziemi ta metode. moze z kilkoma tytulami na silniku Source zobaczymy ten efekt, ale osobiscie na nic wiecej bym nie liczyl...sprawda wyglada podobnie jak z 3Dc - za duzo roboty, i za duzy koszt, aby uzyskac zadowalajacy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco

Masz racje. Zgadzam sie ze przy pomocy VS3.0 mozna uzstkac cos co przy VS2.0 jest niemozliwe. Jednak jak narazie programisci tego nie wykorzytuja ale kiedys pewnie zaczna.

 

Co do HDR to karty nVidi(swoj standard) sa jeszcze troche za slabe aby w pelni korzystac z tej funkcji(moze nowe z serii 7800GT/GTX sa juz dosc silne) do tego niestety nie mozna razem z HDR uzywac FSAA co obniza jakosc graiki bo HDR+wysoka rozdzilczosc=straszne spowolnienie.

 

Narazie musza powstac nowe karty, ktore to pociagna bez problemu w wyzszych rozdzilkach HDR i gdyby dalo sie odrazu wlaczyc FSAA to bylob juz prawie idealnie ale czy ktoras z obecnych kart by to pociagnela?

 

Co do 3Dc to jak zwykle Ati cos tam fajnego(teoretycznie) wymslilo ale nikt tego nie chce uzywac podobnie jak to bylo z Trueform ktory wygladal swietnie na demkach jednak nikt go nie chcial wkorzytywac w grach a jak ktos juz to zrobil(Wolfenstain) to wygladalo to kontrowersyjnie niby fanie wygladaly postacie ale inne elementy juz niekoniecznie :). Cos Ati nie ma farta do wprowadzania nowosci :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może o co chodzi ? W całej Warszawie Radeony X800XT i X850XT są czasowo niedostępne (nie wiadomo kiedy się pojawią). Czyżby wszyscy dostali przypływ gotówki i wykupili karty jak ciepłe bułeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Corso

x800XT i x850XT te karty maja kiepski stosunek cena/wydajnosc szczegolnie w ersji na PCI-E gdzie ich cena jest podobna do 7800GTX a wydajnosc zauwazalnie mniejsza.

Przy AGP jest troche inaczej bo nie ma 7800GTX na AGP ale jesli kogos stac na 7800GTX to stac go na wymiane calego kompa ;)(zazwyczaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

Mam kartę sapphire x800pro VIVO, i chcialem spróbowac zmodować do xt (chodzi na zegarach 540@540 spokojnie).

Zminialem juz ze 4 razy bios na te ściągniete z techpowerup, na xt, oraz pro16p, ale zakazdym razem po zaladowaniu wyswietlalo mi x800SE, albo x800pro, nigdy xt, a raz wyswietlilo czarny ekran i procedure wgrania biosu (oryginalnego) przeprowadzilem w ciemno... (tressa mialem niezlego)

wczesniej połączylem piny na rdzeniu electonem (niestety trafil sie pocięty VIVO)

karta jest na pamiątkach 2.0ns

 

 

Czy moglby mi ktos z was podeslac linka a najlepiej bios, który u niego dziala czyli odblokowujący 4 dodatkowe potoki... najlepiej z rozsądnymi tajmingami przy tym...

wieloryb7@o2.pl

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie, jestem szczęśliwym posiadaczem X800XT AGP. :D Dla tych którzy poszukują podobnej karty (nowej), to jest dość poważny problem (nigdzie ich nie ma). Sporo się namęczyłem by ją zdobyć, szukałem prawie po wszystkich sklepach. Pozdrawiam radkowiczów (oraz gforsiaków). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

wlasnie przeskoczylem z 9800pro na HiSa x800xl IceQ2 i podkrecam wlasnie

te karte, ale w miare podkrecania nie pokazuja sie zadne artefakty tylko

w pewnym momencie kiedy jest za duzo robi sie czarny obraz, albo jakis zwiis.

i czytam sobie ten topic i nie moge wyczytac jak to jest, czy rzeczywiscie

na tych kartach z serii x800 po znacznym podkreceniu nie ma artow?

czy jedynym sposobem na sprawdzenie stabilnosci jest czekanie az sie zawiesi?

 

rdzien na tym standardowym chlodzeniu IceQ2 poszedl na 445 i wydaje mi sie

ze teraz jest stabilnie, chociaz nie wiem czy po 3 godz w doom3 na wysokich

ustaiweniach resecik by sie nie przydarzyl, nie chce mi sie tak dlugo sprawdzac.

 

pamieci teraz krece, ile przewaznie kreca sie pamieci na x800xl'ach ?

 

pozdrowienia i thx za ew. odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...