Skocz do zawartości
DRC

arctic fan pro tc-pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie mam takie 3 wiatraczki i chce je wpakowac do budy, dopiero co zauwazylem ze to ma czujnika temperatury i sie automatycznie rozkreca od temperatury...szczerze mowiac nie urzadza mnie to :/ chce to podpiac pod zewnetrzny regulator obrotow i tu sie pojawia moje pytanie-czy wystarczy po prostu uciac ten czujniczek termiczny? czy tez wcale sie nim nie przejmowac i ustalic ,,na sztywno" 5v...

jezeli pytanie juz sie pojawilo to przepraszam i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie mam takie 3 wiatraczki i chce je wpakowac do budy, dopiero co zauwazylem ze to ma czujnika temperatury i sie automatycznie rozkreca od temperatury...szczerze mowiac nie urzadza mnie to :/ chce to podpiac pod zewnetrzny regulator obrotow i tu sie pojawia moje pytanie-czy wystarczy po prostu uciac ten czujniczek termiczny? czy tez wcale sie nim nie przejmowac i ustalic ,,na sztywno" 5v...

jezeli pytanie juz sie pojawilo to przepraszam i dzieki za odpowiedz

owszem pojawilo sie a odpowiedzia jest : odetnij te pizdryki i zewrzyj kabelki - tlko wtedy bedziesz musial podłączyc do regulatora bo wyje niemiłosiernie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 takie, z tym, ze jeden mimo 1400 obr/min huczy az milo (po ok. 2 miesiacach uzywania) a na 7 V nie chce ruszyc-w tym tyg idzie na smietnik. Natomiast drugi ma 1800 (na procku) i nie sloychac lobuza... :)

jak zewrzesz te kabelki od termistora to bedziesz mial na 12V , jak koledzy wyzej napisali, glosno...bardzo glosno..jak, nie przymierzajac suszarka..a na 5V (jesli ci ruszy :)..ale powinien, jesli nowka:) bedzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co psuć te wentylatory, zeby podłaczyć pod regulator? lepiej kupic jakis tani wentylator. Na 5V startuja prawie wszystkie Sunony. Z tym że KD1208PTS1-6 jest na 5V tak głośny jak najcichszy KD1208PTS4-H a dmucha tak samo albo i mocniej. Większość wentylatorów 8cm (choćby Green Cooler) przy 1500 obratach jest już niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunon KD1208PTS4-H nie ma łozysk wiec nie terkocze. Jest w cenie Artctic Fan (ok.13zł.). I przy nominalnym napięciu ma 0,9W mocy a to jest podstawowy parametr po którym mozna poznać czy wentylator bedzie głośny. Ja go jeszcze wewnątrz wypełniłem smarem silikonowym co go trochę zwolniło. W sklepie koniecznie nalezy podłaczyć taki wentylator na próbę, bo niestety zdarza się że z niektórych słychać jednostajny odgłos tarcia.

Te wentylatory są dwuprzewodowe i naprawdę startują od 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunon KD1208PTS4-H nie ma łozysk wiec nie terkocze. Jest w cenie Artctic Fan (ok.13zł.). I przy nominalnym napięciu ma 0,9W mocy a to jest podstawowy parametr po którym mozna poznać czy wentylator bedzie głośny. Ja go jeszcze wewnątrz wypełniłem smarem silikonowym co go trochę zwolniło. W sklepie koniecznie nalezy podłaczyć taki wentylator na próbę, bo niestety zdarza się że z niektórych słychać jednostajny odgłos tarcia.

Te wentylatory są dwuprzewodowe i naprawdę startują od 5V.

Popieram,- kupilem 3 szt. przez neta i od pocztaku cos w nich tarlo. Przesmarowalem- pomoglo na jakies 3 miesiace.

Potem bylo jeszcze gorzej wiec do kosza.

Smutne ale prawdziwe, dlatego sprawdzajcie co kupujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie do uzytkownikow arctica- jak te smigla pracuja na 7V ? Juz pisze o so chodzi: Szukam sobie zewnetrznego regulatorka obrotow, nie ukrywam ze najchetniej montowanego do zatoki po dyskietkach (3,5). I tu sie zaczyna bol-znalazlem jakiegos ,,malucha" za 79 zl ale zakres regulacji jest od 7V-12V i pytanie (wlasnie do uzytkownikow)-bardzo go slychac? Mam bzika na ptk ciszy...jak bedzie taka potrzeba to juz zainwestuje w panel 5,25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej przeróbki , na zworke to nie najlepszy pomysł,bo po pewnym czasie będzie bardzo słyszalny

wytrze sie lepiej nie rezygnować z regulacji i dolutowac potencjometr np.10 k ohm i masz plynna regulacje

mam tak zrobione na procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olowkiem?? a nie lepiej dac kropelke cyny aby polaczyc obie nozki czujki termicznej??!!

dziala wysmienicie a pozienij bezproblemowo mozna powrocic do stanu pierwotnego!

 

na 7V (bez czujnika termo) chodza ciut szybciej niz jak standardowo na 12 V (z czujnikiem, czyt. na minimalnych obrotach...) :?

sadze ze ok. 9-10 V byloby czyms optymalnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...