Skocz do zawartości
Dreq

Wyglancowałem radiator....temperatura wzrosła...:(

Rekomendowane odpowiedzi

Masa postów o rewelacyjnych efektach glancowania na lustro radiatora, który w połaczeniu z dobrą pastą powoduje spadek temperatury na procku o kilka stopni....

Spróbowałem.... miałem nieszlifowany Pentagram QC-92 Cu i zwykłą pasta silikonową... i temp.na procku w spoczynku 42 stopnie....

Zakupiłem papier wodny, pastę polerską, aceton oraz pastę termoprzwodzącą OCZ Ultra 5+ (ponoć The Best Of..)

2 godziny glancowania, potem OCZ na procek, zakładam moje lustro...odpalam kompa...efekt...

..ręce opadły....temp na procku w spoczynku 44 stopnie....czyli wzrosło o 2.... i po co mi to było..?!?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Pentagrama QC-92 Cu. Nie chcialo mi sie go polerowac na polysk. Wystarczylo mi, ze nie czulem chropowatosci po palcem. Wynik?? -2, 3 stopnie :D Swoja droga nigdy dotad nie widzialem tak niskich temperatur na swoim procku :D Dodam, ze mam 43, 44 w Idle, a wczesniej na jakims Spire i Zalman'ie 6500Cu - w granicach 52, 53 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dayus:

- papier wodny...kilka rodzajów grubości....ostatni to 2500, potem pasta polerska...idealne niemal lustro..

- szyby nie używałem, na gładkim stole papier leżał...

- jasne że z wodą....:)

- w tym montażu nie da się źle założyć... albo jest założony, albo nie jest...D

Ispider:

- docisnąłem na maxa...bardziej się nie da bo już miejsca między blachami nie ma....

- jak teraz zmienić tytuł tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dreq - jedziesz scrollem do 1 postu i klikasz na "zmień" reszta juz chyba jest prosta

 

ale od jakiego zaczynales? a pasty raczej bym nie uzywal,bo pasta zrobi Ci tylko lustro na w oczach i palcach, to musi byc idealnie czyste, wymyj w spirytusie.

 

Wymyj go nasmaruj tak jak pisalo w poprzednim topicu, w ktorym sie wypowiadales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dreq - jedziesz scrollem do 1 postu i klikasz na "zmień" reszta juz chyba jest prosta

 

ale od jakiego zaczynales? a pasty raczej bym nie uzywal,bo pasta zrobi Ci tylko lustro na w oczach i palcach, to musi byc idealnie czyste, wymyj w spirytusie.

 

Wymyj go nasmaruj tak jak pisalo w poprzednim topicu, w ktorym sie wypowiadales.

Dokładnie nie pamiętam już....ale chyba: 600-->800-->1200--->1500-->2500, tak jakoś szło...

Spirtu mi szkoda.:P... czyszczę acetonem.... ale po co moczyć? Ile czasu moczyć?

Wystarczy ostatni szlif papierem 2500? Jak patrzyłem na efekt tego papieru to liczne mikroryski były... dopiero po paście polerskiej zrobiło się lusterko...[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dreq - jedziesz scrollem do 1 postu i klikasz na "zmień" reszta juz chyba jest prosta

 

ale od jakiego zaczynales? a pasty raczej bym nie uzywal,bo pasta zrobi Ci tylko lustro na w oczach i palcach, to musi byc idealnie czyste, wymyj w spirytusie.

 

Wymyj go nasmaruj tak jak pisalo w poprzednim topicu, w ktorym sie wypowiadales.

Dokładnie nie pamiętam już....ale chyba: 600-->800-->1200--->1500-->2500, tak jakoś szło...

Spirtu mi szkoda.:P... czyszczę acetonem.... ale po co moczyć? Ile czasu moczyć?

Wystarczy ostatni szlif papierem 2500? Jak patrzyłem na efekt tego papieru to liczne mikroryski były... dopiero po paście polerskiej zrobiło się lusterko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, po co?

Polerowanie do poziomu lusterka nic nie daje, niewiele daje, lub szkodzi

Kumpel testował to na bloczkach wodnych(sam robi, mam jeden od niego) i wręcz zaleca lekkie porysowanie drobnym papierem sciernym

Tłumaczył to tym, że pasta wchodzi wtedy w szczelinki(i elementy-np srebro) dzięki czemu lepiej przewodzi ciepło.

Dlatego mimo ze moj bloczek był gładzitki, to go porysowałem 1000, no i dobrze odtłuściłem.

I temp na 2.24ghz vcore 1.825 start mam 31-34, idle 35-36, torture 40, no i praca po 6 godzinach grania(prime lub inne badziewie w tle) max 43-44stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na spire falconrockII + arctic ceramique lustro raczej szkodzi :) .

Wypolerowałem do pięknego lustra i okazało się, że po 3-4 tyg używania temp. procka wzrasta o nawet 5 stopni !!. Bawiłem się w nowe smarowanka co miesiąc przez pół roku - efekt zawsze ten sam. W końcu przed wakacjami zmatowiłem lustro papierkiem 1000. Od czerwca do chwili obecnej jest spoko. Tem wzrosła może o 2 stopnie ale nie więcej.

Może po prostu niektore pasty nie lubią luster i "uciekają"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche OT - jakby kogos interesowalo, to wiem gdzie w Lodzi mozna dostac papier 3000, z tym ze od razu mowie, ze nie wiem czy on jest "wodny" :D

Jeśli 3000, to na pewno wodny.

 

 

Czy przypadkiem do past polerskich nie dodaje sie wosku aby 'ladnie sie swiecilo'...? :) Jesli nie przemyles acetonem po pascie nie ma sie co dziwic...

...

Zakupiłem papier wodny,  pastę polerską, aceton oraz pastę termoprzwodzącą OCZ Ultra 5+  

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...