Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na to, GeCube Radeon 9550 Extreme Edition v2.1 o zegarach 400/500 i ni cholery nie chce się kręcić nawet na 430/550 arty a w konsekwencji zwisw 3dmark03. Sprawdzałem na dwóch różnych komputerach, zwis w tym samym miejscu, konfiguracja sprzętu była oczywiście sprzyjająca do o/c. Czyżby koniec dobrej serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> pawelsz  czy w twoim radeonie są kości po obu stronach czy tylko po stronie GPU??? coś mi sie wydaje że rev 2.1 z pamięciami tylko po stronie GPU to jakaś kiepska seria ....

 

kości byly (bo jej w sumie nie kupilem) po jednej stronie samsung 3,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelsz: zapytam tylko, w ktorym momencie byl ten zwis? moze pierwszy test z samolocikami i zawieszal sie przy widoku ze skrzydla? ja mialem zwis zawsze w tym miejscu i obnizalem po 5 MHz, az przeszlo.

 

samoloty 1 test byl ok, w drugim bylo parę kropek, trzeci ok, chyba w czwartym jak taki zielony trol wali ręką w stoł. Na dwóch kompach dokladnie w tym samym miejscu. Zwis przy pierwszym tescie byl na 450/580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> pawelsz  czy w twoim radeonie są kości po obu stronach czy tylko po stronie GPU??? coś mi sie wydaje że rev 2.1 z pamięciami tylko po stronie GPU to jakaś kiepska seria ....

 

kości byly (bo jej w sumie nie kupilem) po jednej stronie samsung 3,3

-wychodzi na to .że rev 2.1 to jakaś okrojona wersja nawet bez CS w PTR są jeszcze wersje z CS po 390 zł i może to być jeszcze rev 2.0 ta sie podobno lepiej kręci niż 2.1 sam się czaję na tą karte ale mam poważne obawy do rev 2.1 z połową kości pamięci....może wypowie się ktoś kto ma tą wersje będzie łatwiej zdecydować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

powiedzcie mi prosze co jesy nie tak z moim radziem - mam na gpu tylko 400 @ 440 i jak dam troszke wiecej (chocby 445) to sie w grach, benchmarkach wiesza...

nawet vpu recovery nie dziala - monitor sie wylacza i koniec. komp nie odpowiada

pamieci mam hynix'y 2,8ns - 500 @ 690... tez nie za wiele ale co jest nie tak z tym cholernym GPU - dlaczego tak malo??

 

pomocy

 

ps. jeszcze nie zdejmowalem chlodzenia (nie mialem okazji przesmarowac - ale nawet jak to zrobie -> czy to duzo zmieni?) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś wieo co chodzi z rev 2.1 widziałem w gralu na wystawie 9550 xt rev 2.1 z pamięciami tylko po stronie gpu a gdzie reszta ??? powinno być 8 sztuk bga a są tylko 4 co to za szwindel ??? czy wszystkie rev 2.1 posiadają pamięci tylko po stronie gpu ???

rev 2.1 ma cztery kosci BGA tylko od strony chipa,przynajmniej u mnie tak jest :o

a co do oznaczen chipa to u mnie jest napisane na nim po prostu 9550 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pisalem o max temp dla pamieci Hynix 2.5ns. Zapomnialem dodac, ze sa robione do pracy na 350MHz, czyli powinny dawac 700 MHz efektywnie. To, ze niektorym tyle nie chodza zwalilbym na za niskie napiecie. Co o tym sadzicie?

 

chase1: podobno gpu sie bardzo slabo grzeje, wiec chlodzenie moze nic nie dac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

no chłopaki wpadam u siebie do sklepu, patrzę w cennik i jest nasz 9550 za 387 PL. myślę no to spoczko, pytam kolesia o jaieś szczegóły i okazuje się że to rev 2.1 i ona nie kosztuje 387 a jakieś 370/375 PLN.

 

kumpel wziął i jutro powinna być więc będę mógł potestować i jakby co to chyba też se kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, czytając o GeCube Radeon 9550 Extreme Edition v2.1, że troszkę się pospieszyłem z zakupem, ponieważ nie wiedziałem, że aż tyle jest ver. jednej rev. tzn 2.1. a trafiłem "nieszczęśliwie" na ver. z najniższym taktowaniem o zegarach 400/500. Jednak żyjąc w niewiedzy zacząłem go testować w grach i stwierdziłem że chodzi super w porównaniu nawet do dobrej karty jaką miałem a mianowicie radeona 9100. Fakt, że zdziwił mnie fakt tak niskiego taktowania, gdyż wcześniej czytałem na benchmarku, że ta karta powinna chodzić na ustawieniach 430/550 Zaintrygowało mnie to więc zacząłem szukać na forach no i znalazłem na tweak-u. I wtedy się podłamałem ile tu róznych rzeczy wypisują. Wcześniej jednak zanim zacząłem szukać przetaktowałem rivą na częstotliwości 430/550 i chodziło to bez problemu tak więc się trochę uspokoiłem. Widzę jednak, że te karty maja dużo większe możliwości, jednak jestem poza domem parę dni i nie mogę sprawdzić jak duże narazie. Chciałbym spytać jednak o jedną kwestię, a mianowicie czy wgrywając bios od kart wyżej taktowanych zwiększaja się możliwości overclokingu. Jeżeli tak to jak się wgrywa taki bios i skąd można pobrac odpowiednie pliki? Od czwartku będę mógł się podzielić jakimiś uwagami ponieważ wtedy będę miał dostęp fizyczny do kompa. Powiem jednak na koniec że jestem laikiem jeżeli chodzi o podkręcanie kart graficznych, jednak spróbuję podnieść trochę częstotliwości bo sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Po delikatnym podkręceniu grafy na 430/550 miałem 3400 w 3Dmark03 a przed podkręceniem 3100. Mój komp to AMD Barton 2500->3200/512/GeCube Radeon 9550 Extreme Edition v2.1/WinXP PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się znowu dopisze. Mam rev 2.1 i kręci się super (kupiona w Proline w Gliwicach jak to interesuje kogos).

Pamięci są po jednej stronie (od strony GPU) i u mnie kręci się na 490/610 ale sądze iż pamięciu pujdą wyżej.

Standardowe taktowania mam 430/550 i sądze że kręci się całkiem nieźle ale takie problemy z tymi kartami widze iż są to chyba miałem szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamlet moim zdaniem zmiana biosu nie zwiekszy mozliwosci overclockingu, bo jezeli sie nie myle, to biosy od 9600 Pro/XT roznia sie od biosow z 9550 /XT tylko taktowaniem. De facto 9550 to po prostu 9600 z hamulcem.

 

Mam taki problem: na ustawieniach jak w podpisie 3dMark 2003 przechodzi 20 testow jeden za drugim bez zadnej zwiechy, nawet bez artefaktu, ale zeby pyknac w H-L2 musze obnizyc do 450/315. Inaczej wywala sie juz przy menu :/ Ktos ma moze jakis pomysl/sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - nacytalem sie wczesniej o tych radziach 9550 i koniec koncow wymienilem mojego 4Ti na Gecube 9550XT z pamieciami samsunga 3.3 i taktowaniami nominalnymi 450/580... poza tym, ze obraz krysztal i wogole jest gicior, to zaczalem offkoz bawic sie w o/c .... wyciagam 525/640 i co najciekawsze dalej tez leci, ale zdarza sie (1 na 10 odpalen), ze mam zwis takze podejrzewam, ze za malo voltow ?? w kazdym razie karta ladnie sie kreci i marku '03 wiciagam troche ponad 4000... arty mi sie pojawiaja po ustawieniu rdzenia na 530-535... jesli chodzi o memki, to jesli za duzo dorzuce do pieca, to jest zwiecha...

co do wersji (widzialem wczesniej debate o tym), to kostki sa po stronie chipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCZESNIEJ TO BYŁA TA KARTA ALE A Z ZEGARAMI 500/600 WIEC MEILOWAŁEM Z NIMI CZY TAK JEST NAPRAWDE PRZECIERZ RADEON 9600XT MA TAKIE ZEGARY PO MOIM MEILU ZMIENILI OPIS KARTY PYTAŁEM O REV KART PODALIŻE 2,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 to, ze sie wiesza jak przekrecisz za mocno to normalna sprawa. mam tak samo. tylko u mnie punkt krytyczny jest nizej, znacznie nizej. ja bym sie na Twoim miejscu cieszyl. na zwiechy moze pomoc troche volcikow wiecej na rdzen i pamieci, ale z tym to juz nie do mnie. jeszcze nie robilem vmoda. Moze byc, ze zasilacz nie wyrabia i dlatego sa zwiechy, ale raczej karta juz nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zakupiłem ta wersje.To jest rev. 2.1 z taktowaniem 400/500. Nie ma w niej zadnej gry a co do podkrecania to jeszcze jej dokladnie nie przetestowalem.Narazie mi chodzi stabilnie na 430/550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie - oni sa tyko producentem, i nie bawia sie w sprzedaz (przynajmniej nie w detaliczna ) :P

 

napisali tez na dole, ze jak sie zmieni chlodzenie to sie traci gwarancje (tak w skrocie) :))

 

 

daryoosh - dlaczego piszesz, ze "u ciebie punkt krytyczny jest nizej..." - skoro wydusiles z niej 480|680MHz a ja tylko 440/690 ?????

zasilka faktycznie slabiutka - mam tylko 300W feela (ale wbrew pozorom napiecia trzyma niemal idealne)

moze jutro dostane w swoje rece 350W - wtedy zobaczymy...

 

 

czy zmiana pasty pod gpu i pamieciami (czy tam wogole klasc paste - miedzy gumki a memorki??) cos pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz baaardzo udany egzemplarz rev 2.1. Az sie boje pomyslec, co by sie z tym dzialo po vmodzie. taktowanie 600/700 o zgrozo  :twisted:

no wychodzi, ze calkiem niezle wtrafilem :P ... ale na razie o vmodzie nie mysle... najpierw musze zmienic zasilke w kompie, bo mi nie wyrabia przy o/c :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daryoosh -  dlaczego piszesz, ze "u ciebie punkt krytyczny jest nizej..." - skoro wydusiles z niej 480|680MHz a ja tylko 440/690 ?????

ja mialem arty przy czymkolwiek powyzej 480,a Ty miales okolo 530 jak piszesz. poza tym, wlasnie skonczylem testy - wychodzi, ze full stable jest 450 /630, moze cos wyzej pojdzie, ale nie chce mi sie walczyc juz o te 5 MHz. w H-L2 mozna spokojnie pograc bez tego :D

 

zna ktos tasme termoprzewodzaca, ktora przetrzyma temp ok 80-90 C? mam 3M, ale ona tylko do 70 i sie odkleja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak podkrece karte w Riva TUner czy Ati Tools to po restarcie kompa wraca do ustawien fabrycznych :(( Co mam zmienic zeby "pamietal" zmiany??

trzeba zmodyfikowac bios i sflashowac, wtedy bedziesz mial na stale. ew. ustawic atitool, zeby odpalalo sie z systemem z podkreconymi zegarami, ale nie wiem czy tam jest taka opcja. lepiej zrobic flash, bo nie masz odpalonych niepotrzebnych programow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem arty przy czymkolwiek powyzej 480,a Ty miales okolo 530 jak piszesz.

sory, ale chyba mnie z kims pomyliles - ja doszedlem do 440 na GPU i cokolwiek dalej dam - jest gleba :evil: :evil: :evil:

nie wiem co z tym zrobic, ale to mnie spac nie daje :?

 

dolina

 

a wie ktos dlaczego jak przegne z kreceniem, to mi sie caly komp wiesza w grach/benchmarkach i nawet nie wyskakuje "vpu-recovery" :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...