Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

chase1 faktycznie, pomylilem z cyperem, no offense :)

 

u mnie jak przegne z rdzeniem do vpu-recovery sie wlaczy, ale nie jezeli zrobie to z pamieciami. sprawdzone empirycznie. zajrzyj na strone producenta pamieci i sprawdz wg oznaczen jak powinny chodzic nominalnie. moje hynixy 2,5ns powinny biegac na 350MHz, ale chyba trzeba je dovoltowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi666 - nie tak łatwo powiedzieć w którym sklepie mają tę lepszą wersje. Poszukaj poniżej rev 2.1 (2.0, 1.2) może znajdziesz jakiś taki sklep.

 

Hmm a co do tej gumy to wg strony producenta:

 

Caution : GPU or ASIC device (VGA) is sensitive to thermal (heat) issue. The ventilation part or cooler fan with the thermal pad for the GPU device is designed to meet the requirement for reliability of the product. It is not allowed to dismantled or take off the ventilation part or cooler fan as this may causes damage to the thermal pad for the GPU or ASIC device due to improper re-installation. Non-compliance will cause the warranty of the product void at user expenses.

czyli wychodzi na to że ten kawał gumy to thermal pad stosowany np w oryginalnych coolerach dodawanych do amd, intela itp (zresztą amd zaleca stosowanie thermal pad a nie pasty) z tym że tamte thermal pady mają tak małą grubość i są bardzo miękkie i takie jak powinny być a ten kawał gumy w niczym nie przypomina thermal pad'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić właśnie tą karte tylko nie wiem dokładnie którą. Czytając posty zauważyłem ze tyle tego jest różnych rodzajów i maści, ze sam juz nie wiem..... i tu prośba do was..... pomóżcie :)

Teraz w zasadzie w większości sklepów sa dostepne jedynie wersje rev 2.1 więc idzie tu teraz o wybór taktowania i ew. typ chipa. (RV350 or RV360). :

 

1) { http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015 } 430/550 - RV360 - 415PLN

 

2) { http://ptr.pl/sklep/kat.php?grupa=6&gatunek=56 } nie podane taktowanie - RV350 - 380PLN + CS:CZ

 

3) { http://www.esc.pl/index.phtml?id=cennik&gr...osz_newpid=2899 } 446/580 - ? - 380

 

4) { http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...05f3132385f4558 } - .....

 

Czy może jeszcze coś innego z allegro, etc.

 

Prosze o pomoc w dokonaniu wyboru, te informanje napewno przydadzą sie wielu osobom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputronik sobie daruj bo mają to samo co w proline za wyższą cene (różnica 30zł - akurat na przesyłke)

PTR tak jaby miał rev poniżej 2.0 bo jest cs itp (może rev 1.2) więc może to być ta lepsza wersja

a ESC ma chyba najmocniejszy model rev 2.1

ale tak naprawde ciężko powiedzieć czy mają to co pisze bo jak dostaniesz coś innego to niby wg Polskiego prawa masz prawo do zwrotu to w praktyce każdy wie jak to wygląda w wielu sklepach, jak zapłacisz i masz towar w ręce to już oleją cie i tyle. Jak się pytałem w proline to nic nie wiedzieli o tym modelu, NIC!!! Więc to też różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć skąd można ściągnąć bios do Gigacube 9550 XT Extreme i odpowiedni soft do upgrade-u biosu. Chodzi mi o bios do 9550 z wyższym taktowaniem a nie o bios 9600XT.

Sciagasz oryginalny bios ze strony producenta, odpalasz Rabit'a, zmieniasz taktowania, zapisujesz i masz szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeCuba jak z tematu od sierpnia. Na nim jest oznaczenie rev. 2.0. Już teraz nie wiem czy jest to ta wersja czy 1.1. Ma pamieci 3,3ns Etrontecha. z ustawień 400/500 poszedł na @490/573. Wynik jak dla mnie satysfakcjonujący. Niedawno wywaliłem std chłodzenie i zamontowałem z allegro radiator z małymi przeróbkami. Pierwotnie był on od P4 3,6GHz Presscot'a. Ładny aluminiak z miedzianym rdzeniem. Narazie jest pasywnie, a karta jest nie kręcona. Pamięci się grzeją troszkę i niedługo będą miedziaki jakieś je schładzać. Jak zacznę kręcić to dorzucę wentyl.

Gumki na orginalnym radiatorze są moim zdaniem po to aby utrzymywać spód radiatora równolegle względem rdzenia i powierzchni karty. Ich efektem ubocznym jest ewentualne schładzanie pamięci. Tylko w jakim celu chłodzić 4 kostki, a cztery pozostałe nie :?:

Na górnej części karty po prawej stronie (wolny róg laminatu) są tam scalaki od podawania prądu na pamiątki. U mnie grzeją się niesamowicie i myślę nad ich schłodzeniem jakimś żelastwem. Mam jeszcze dwa radiatorki MicroCoola z taśmą samoprzylepną. Czy da się po naklejeniu potem oderwać bez uszczerbku na sprzęcie jak v-mody będą opracowane. Czy lepiej zastosować taśmę 3M :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikolo61 - biez jak najnizsza seria jaka ci sie uda zlapac - najlepiej 1.2, albo 2.0...

jak nigdzie nie bedzie, to wez tego 2.1, ale dowiedz sie jakie ma standardowe taktowania (roznie bywa)

 

 

widzieliscie te ceny w sklepie esc.pl ??

nawet niezle - szczegolnie ceny na 6600 - szkoda, ze to na pci-e

albo ten

Leadtek Winfast GeForce 6800 128MB TV&DVI-out

cena brutto: 1190 zł

szkoda, ze nie podali zadnej specyfikacji....

 

w kazdym razie chwilowo znowu sie oplaca kupic n-vidie:P

NIE - POCZEKAM NA RADKA X700 AGP (i mam nadzieje, ze wogole powstanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zawracam głowę, ale byłem na stronie producenta i tam nie znalazłem biosu do GECUBE 9550 XT, tylko do innych grafik tego producenta. Skąd więc mam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bios do tej karty?Skąd mogę pobrać Rabit'a i czy jest to program uniwersalny do wszystkich kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zawracam głowę, ale byłem na stronie producenta i tam nie znalazłem biosu do GECUBE 9550 XT, tylko do innych grafik tego producenta. Skąd więc mam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bios do tej karty?Skąd mogę pobrać Rabit'a i czy jest to program uniwersalny do wszystkich kart graficznych.

Bios do 9550 XT masz tutaj. Tylko zwroc uwage do jakich to jest pamieci!

 

Rabita przez gogle znajdziesz bez problemu. Chyba tylko do Radeonowych biosow, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taktowania różnych rev. różnie to chyba normalka mój orginalnie 400/600 rev 1.2 bo są dobre pamiatki 2.8 Hynixy, za to rdzeń kiepsko 470-480 stabilne jak dam 500 to zwiecha i nie ma recovery restart musze robić, w rev 2.1 dali początkowo wieksze taktowanie na rdzeń np. 440 i spokojnie kreciły sie nwet 520 ale za to pamiatki słabsze Samsungi 3,3 więc nadroblili wyższym rdzeniem żeby wydajnośc była podoba , ale w kąńcu dobre rdzenie (tak jak w prockach) się skończyły jakis tam testów fabrycznych nie przeszły i póścili na rynek z taktowaniem rdzenia 400 co nie chcą latać więcej niż 440 :cry: , to dla mnie normalka chyba bo wszystkie chodza na tym samym napieciu 1.32V a nie każdy rdzeń jak widać lata tyle samo u kolegi na GB 9600Pro spoko lata przy tym napięciu 550MHz tak że widać że chipsety różnie latają pewnie zależnie od serii itd. oczywiście podniesienie napięcia pogonii zawsze jeszcze rdzeń !!!, co do tych gumek to na 99% służą do stabilizaci (bezpieczeństwa rdzenia) tak jak na procach AMD, po zdjęciu orginalnego chłodzenia i zastosowaniu takiego od GF4 (mnieszego -też zastosowałem takie cztery podkładki żeby rdzenia nie uszkodzić bo jest o to łatwo) samo orginalne chłodzenie jest wystarczające bo rdzeń za bardzo się nie grzeje ale wypada zmienić pastę orginalną na coć innego i cienniej posmarować można zyskać z 10Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja terz zamierzam kupić tylko niewiem czy to jest dobry model http://www.action.pl/products/product.php?prid=29641 i jakie on ma pamięci . Mam pytanie czy wszystkie te Radki 9550XT rev. 1, 1,2 2,0 2,1 mają taką samą wydajnośc BEZ OC .

BARDZO PROSZĘ ODPISZCIE BO NIEDŁUGO MIKOŁAJ PRZYBĘDZIE A JA NIEWIEM WCIĄŻ CZY WARTO KUPIĆ TĘ KARTĘ :

http://www.action.pl/products/product.php?prid=29641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny(przynajnmiej tak mi sie wydaje) problem. mianowicie po formacie wyniki jakie uzyskuje na 3dmarku 03 ksztaltuja sie na poziomie ok 2100 pkt. przed sformatowaniem dysku wyniki utrzymywały sia na poziomie ok. 3000 pkt. Co moze byc tego przyczyną? mam rev2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem

byłem już w sklepie miałem zamawiać Radeon 9550 XT Gigacube Extreme, ale zauważyłem że ma on typ chipa RV350. Sklep ten zaopatruje się w Actionie http://www.action.pl/products/product.php?prid=29641

tylko w cenach hurtowych

a na kompureoniku jest że typ chipa RV360

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015

tak samo jest na recenzji w benchnarku że ma on chip RV360

 

więc czy są dwa rodzaje tych kart o różnych chipach czy na actionie jest pomyłka. Jaka jest różnica między tymi chipami.

A jakie na waszych radeonach są chipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

niestety ale radzie są na obydwu rdzeniach i kupowanie rev 2.1 to troszkę loteria tak samo jak z taktowaniami

 

rv360 jest nowszy i trochę lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odnosnie reklamacji to osobiscie nie udalo mi sie oddac karty w ProLine (Poznań) i mam 400/500 (rev 2.1 na Samsungach 3,3) :(

Max na gpu to okolo 440MHz, a dla pamieci 650MHz (nie spr. dokładnie), nie jest to rewelacja ale na pol roku wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

kumpel poszedł do sklepu zamówił kartę a kolo powiedział że przyjdą karty od 3 róznych dostawców i będzie se mógł wypróbować. coś czuję że i ja je dobrze przetestuję, może trafię na jakiś rodzynek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...