Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matthew_141

Elo! Mam Radeona 9550XT i w 3dmark01 tylko 9450 pkt. A na Gainward Pro 660 GF 4 MX 440 ~ 5700 pkt. Mam zainstalowane najnowsze catalysty. Mój procek to Athlon 1700XP+ , ECS K7VTA3 , 2x256 ram 333 mhz. Co zrobić aby zwiększyć tą liczbe bo wiem że na tych kartach można osiągnąc około 12000 pkt. Pozdro , dzięki za jaką kolwiek pomoc.

 

P.S. Taktowanie mojej karty to 445/580 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak będzie mi chodzic doom3 na tej karcie na procku 2500+ 

Teraz posiadam TI4200 no i zastanawiam się nad zmianą karty ale limitem jest kasa 700 zł na tą karte i proca. dzięki za odp.

1212676[/snapback]

2500xt powienie dać rade po podkręconku zachowaj sarke dakałdaj na 6600gt :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Matthew_141

Elo! Kilka postów wyrzej jest mój post o słabym wyniku w 3dmark01. Dzisjaj ściągnąłem 3dmark03 i wynik 3350pkt. Czy to dobry wynik jak na moją konfiguracje?? :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daryoosh

 

Na tych taktowaniach osignoles 4k? Wczoraj ustawilem rdzen na 490 i pamieci na 680 i wycisnolem ok 3950. Jak daje na pamiec 690 pojawiaja sie juz arty :( Dzis jeszcze docisne rdzen i moze przekrcze 4k :P

 

PS. Ile masz w 3dmark05? Ja ok 1620.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi moze odpowie dlaczego moja karta tak slabo sie kreci :cry: :cry: :cry: :cry: Z fabrycznych 445/580 idzie tylko na 465/620. A slysze ze rev.2.1 na tych samych fabrycznych idzie na 490/680. Chyba zostaje mi czekac tylko na vmoda :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszytkie modele 446/580 tak dobrze sie kreca , nie wiem czemu, moze zalezy to partii jaka ci trafila,po tych kartach coarz producent puszcal karty z nizszymi taktowaniami ktore mialy podobne pamieci wygladaja jak te co maja taktowania 446/580 ale juz sie tak dobrzenie kreca, tez jestem ciekaw czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi moze odpowie dlaczego moja karta tak slabo sie kreci :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  Z fabrycznych 445/580 idzie tylko na 465/620. A slysze ze rev.2.1 na tych samych fabrycznych idzie na 490/680. Chyba zostaje mi czekac tylko na vmoda :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

1214367[/snapback]

 

 

Właśnie, co z tym vmodem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podkreciełm do 490/670 i mam 3762 :( coś mało chyba  jade na catalistach

4.11 moze przesiadka na OMEGI pomoże ??

1214965[/snapback]

taki wynik mialem jak na początku podkrecilem 470/600 a dokladnie mialem 3739 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjne, dostalem wlasnie gecube 9550 rev2.1 i fabrycznie chodzi na 400@600. Bardzo ciezko ja podkrecic , max bez artyfaktow to 430@610. Pamieci to samsungi bga chyba cos G2CA jesli dobrze pamietam.

 

A wiec teraz to calkowita loteria z tymi kartami, hehe...

 

czy wiecie co to za kosci, 2,8ns ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjne, dostalem wlasnie gecube 9550 rev2.1 i fabrycznie chodzi na 400@600. Bardzo ciezko ja podkrecic , max bez artyfaktow to 430@610. Pamieci to samsungi bga chyba cos G2CA jesli dobrze pamietam.

 

A wiec teraz to calkowita loteria z tymi kartami, hehe...

 

czy wiecie co to za kosci, 2,8ns ??

1217322[/snapback]

A moze raczej GC2A? Jesli tak, to masz racje co do 2.8ns... a co do podkrecania to cieniutko... GeCube jedzie chyba na opinii :-) Moj 9550 rev 2.1 na samsungach 3.3ns mial fabryczne 432/554, a wycisnalem z niego 450/670 :lol: Tak wiec loteria calkowita - a swoja droga z tymi pamiatkami to jakies dziwne rzeczy... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko wgrywał ktos biosa od gecuba 9600XT? Pytam gdyż znalazłem enigmatyczne info w komentarzach w sklepie na benchmarku "hej karta wypas mam ja od 2 miesiecy i nienazekam wszystko mi chodzi na high a i jesli se wgracie bios z 9600xt to dopiero wymiata :0 heh kupujcie i nie zastanawiajcie sie nad tym :) narazie" koleś wydaje się że to zrobił

 

bdw widzieliście ile kosztuje teraz ta karta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze raczej GC2A? Jesli tak, to masz racje co do 2.8ns... a co do podkrecania to cieniutko... GeCube jedzie chyba na opinii :-) Moj 9550 rev 2.1 na samsungach 3.3ns mial fabryczne 432/554, a wycisnalem z niego 450/670  :lol: Tak wiec loteria calkowita - a swoja droga z tymi pamiatkami to jakies dziwne rzeczy... :mur:

1217393[/snapback]

 

Tak masz racje juz sprawdzilem mam GC2A. Jesli chodzi o core to moze kwestia chlodzenia bo np. 3dmarka 03 przechodzi mi calego na core 460 tylko sa artefakty, dziwne bo na atitool to nawet bo 5minutach testu lapie mi pojedyczne arte na fabrycznych ustawieniach 400@600 ??

 

Czy moze to byc wina chlodzenia ???

 

A swoja droga to przeczytalem na forach ze te samsungi 2,8ns bga powinny chodzic stabilnie do 700. Moze to kwestia wyzylowanych timingow w aktualnym biose karty i dlatego tak marnie sie kreca.

 

Czy ktos to porownywal, bo jak dla mnie to za powazny temat , hehe ...

Edytowane przez arti_the_one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o core to moze kwestia chlodzenia bo np. 3dmarka 03 przechodzi mi calego na core 460 tylko sa artefakty, dziwne bo na atitool to nawet bo 5minutach testu lapie mi pojedyczne arte na fabrycznych ustawieniach 400@600 ??

 

Czy moze to byc wina chlodzenia ???

 

1217415[/snapback]

U mnie tez AtiTool swirowal na standardowych ustawieniach. :angry: Do podkrecania uzywam wiec Catalystow 4.12 oraz Ati Tray Tools. Chlodzenie mam w miare dobre - VGA Silencer Rev.3 - i artefaktow brak. Zreszta artefakty zwykle pojawia sie przy przetaktowanych pamieciach - u mnie tylko AtiTool wlasnie swirowal, ze rdzen podkrecony i wywalal artami - 3Dmark 03 i 05 nic nie pokazuja. Jak podkrece pamieci na wiecej niz 670 to w 3Dmarkach sypie artami... a kostki letnie... podobnie rdzen - na max mialem 455, cieplawy lekko, ale jak wykrecilem na wiecej, to albo dzialal VPU Recover, albo po prostu ekran robil sie czarny i trzeba bylo zresetowac "na twardo" :D Osobiscie jedyne wyjscie widze w v-modzie, ale na razie sie wstrzymam - to co osiagnalem spelnia moje potrzeby... chociaz sa dni, kiedy marzy mi sie rdzen na 500MHz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo na atitool to nawet bo 5minutach testu lapie mi pojedyczne arte na fabrycznych ustawieniach 400@600 ??

 

Czy moze to byc wina chlodzenia ???

Witam wszystkich,

 

To mój pierwszy post na tweaku :)

 

Jestem posiadaczem 9550xt 445/580 stock - w moich rękach jest właśnie drugi egzemplarz. Pierwszy w atitoolu po 10min generował pojedyncze kropki (niewidoczne na obrazku, ale logowane). Na karcie ewidentnie słabowały pamięci, podkręcenie o 10MHz powodowało zachlapanie futrzanej kostki przez niechlujnych malarzy :)

Kartę wymieniłem na gwarancji - drugi egzemplarz pozbawiony jest tej funkcji, atitool puszczony na ponad godzinę nie znajduje ani jednego arta.

 

Konkluzja: karty rzeczywiście mocno wyżyłowane, nie wiem jak producentowi przeszły przez kontrolę jakości. Ja tam wierzę Atitoolowi, po prostu jest bardziej czuły niż nasze oko - zresztą podobnie jest ze stabilnością CPU. Komp może wyglądać stabilnie, ale prime95 się sypie - znaczy coś do duSZy.

 

Pozdr.,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...