Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

hm ja zrezygnowalem z moda olowkowego na rzecz potencjometra i jest lajtowo :)

1270642[/snapback]

Gratuluję, nareszcie przekonałeś się do solidnej roboty :lol: Jak przymocowałeś potencjometr? Mam nadzieję, ze nie kleiłeś na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mam 9550 xt 2.1 i mam pytanie, jeśli ktoś trafi na tą felerną wersje to czy może od razu zapomnieć o oc tej karty?? Moja chodzi na 400/500 i przy jakimś minimalnym podnoszeniu taktowań zupełnie sobie nie radzi. Mam się juz z tym pogodzić czy sa jakieś sposoby??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac moda. Bo moze karta jest niedovoltowana. Albo po prostu sa slabsze czesc i nic sie nie da zrobic :-|  :-|

1270990[/snapback]

Tylko że moda do tego rev.nikt jeszcze nie próbował i nie wiadomo jak to się skończy dla karty :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze mod na pamieciach bedzie analogiczny co do gpu identyczny uklad nalezy dac miedzy nozkami 7 i 8 i odpowiednia rezystancje u mnei ejst 2,83 czyli dosc wysoko ale mysle ze 3v mozna puscic ale to sa tylko moje przemyslenia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!! PANIE PANOWIE!!! zrobilem vmoda na pamieci na rev 2.0 :) mam uklad 1575 czyli ten sam co na rdzeniu. polaczylem te same piny 1 i 2 (olowek) i podnioslem napiecie do 2,9v wiec fajniutko:) kupie radiatorki na jeszcze 4 pamiatki i zaczynam krecenie :D MOZECIE BEZ PROBLEMU LACZYC TE DWA PINY I KRECIC PAMIECI!!! skrytobojca chyba sie nie obrazisz jak pozycze twoja fotke? :) P.S. standardowo na pamiatkach mialem 2,81v :lol:

 

tu macie pomiary napiecia na VMEM:

Dołączona grafika

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oloweczek of kors, i pamietajcie nie dawac powyzej 2,93v !! pomyslec ze mam 15 latek :D gdzie oklaski za odwage? hehehehe:)

 

a dlaczego do pomiaru napiecia masz zaznaczone 3 punkty? dajcie mi tylko precyzyjny miernik i tez sie zabawie  a moja zasilka wtedy pojdzie do piachu, hehe

no bo mozna w trzech miejscach zobaczyc napiecie dla pamiatek nie wiem czemu ale tak jest :lol: :wink:

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pamietajcie nie dawac powyzej 2,93v!!

a to czemu? moje hynixy 2.5ns maja w specyfikacji 2.8 i nie wierze, ze wiecej niz 2.9 nie pociagna. Nawet w specyfikacji jest max 2.95V, a wszyscy wiedza, ze musi to byc podane z zapasem. tu jest datasheet moich pamiatek. mozna tam znalezc timingi pamieci przy roznych taktowaniach - po co sie pi**rzyc samemu z tym, skoro jest jak na tacy :)

 

jakimi miernikami mierzycie? bo przewaznie maja niedokladnosc 5% co oznacza 0.1V przy 2V, a wiec Wasze pomiary moga byc dalekie od prawdy: 1.4 lub 1.6 zamiast porzadanych 1.5

Edytowane przez daryoosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pochwali sie ktos modem na mem na rev 2.0 ? jakie taktowania itp? ja jeszcze jestem w fazie zdobywania radiatorkoww, ale vmod zostal :wink: na 2,93 bodajze:D P.S. mowie zeby nie dawac powyzej 2,94v-2,95 bo jak dalem 2,96v to sypalo artami przy 500mhz :/ dlatego tak z umiarem tego napiecia dawac <_<

 

UPDATE: kurde nie wiem czemu ale jak daje taktowania na pamieci 700mhz to mam zwiechy (w 3dmarkach i grach) caly czas nawet jak na rdzeniu mam 500 :mur: dziwne to jakies :? w przyszlym tygodniu zmieniam zasilke moze pomoze. bo moj fortronik 300W ledwo zipie :D kupuje neotec-a v4202 chyba dobry wybor?

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam karte Radeon 9550 Xt extreme z Gecube. Standardowe ustawienia były 400@500 i przy tych ustawieniach uzyskałem w 3Dmarku 2001 se 7000 punktów. Po podkręceniu na 450@556 w 3Dmarku dalej 7000. WIe ktoś może dlaczego się tak dzieje ?? Podkręcałem redlinkerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam karte Radeon 9550 Xt extreme z Gecube. Standardowe ustawienia były 400@500 i przy tych ustawieniach uzyskałem w 3Dmarku 2001 se 7000 punktów. Po podkręceniu na 450@556 w 3Dmarku dalej 7000. WIe ktoś może dlaczego się tak dzieje ?? Podkręcałem redlinkerem

1274443[/snapback]

powiedz cos wiecej jaki proc ram plyta, zasilacz. ktora revizje gecube-a masz?

 

Moze za malo pradu dostaje z AGP juz

 

Wiec cos ten modzik nie stabilny do konca

w biosie ustawilem na agp 1.6v wiec nie wiem czy dawac 1.7? zmienie zasilke to zobacze, mam zamiar zrobic tak ze neotec bedzie mi zasilac calego kompa a fortron samego proca, wtedy wyciagne z mojego mobile-a w granicach 2700-2800mhz

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...