Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam śledze ten temat od poczatku i mam do was pytanie, gecuba mam od ponad 4 miesiecy niestety trafiłem na ta najgorsza wersje 400/500 bez problemu chodzi na 440/650 powyrzej sa arty na wodzie w marku03,05, rdzen idzie nawet na 460 i przechodzi wszystkie marki ale gry odrazu wywala :/ piszecie ze rev 2.1 ma układzik 1571 tymczasem moja ma 1575!! czy w tym wypadku mod z rev 2.0 taki jak zrobil Techu bedzie dzialal :rolleyes: ?? bo niedlugo zmieniam chlodzonko na wc i strasznie mnie korci aby zrobic moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam śledze ten temat od poczatku i mam do was pytanie, gecuba mam od ponad 4 miesiecy niestety trafiłem na ta najgorsza wersje 400/500  bez problemu chodzi na 440/650 powyrzej  sa arty na wodzie w marku03,05, rdzen idzie nawet na 460 i przechodzi wszystkie marki ale gry odrazu wywala :/  piszecie ze rev 2.1 ma układzik 1571 tymczasem moja ma 1575!! czy w tym wypadku mod z rev 2.0 taki jak zrobil Techu bedzie dzialal  :rolleyes: ?? bo niedlugo zmieniam chlodzonko na wc i strasznie mnie korci aby zrobic moda  :)

1309345[/snapback]

??? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chreo

 

Ten wynik napewno nie jest normalny. Jestem w pracy i nie mam teraz swoich do porównania ale jedno wiem napwno:

Mother Nature powinieneś mieć ok 20 fps a masz o wiele (za wiele) mniej.

Spróbj reinstall systemu najlepiej, albo spróboj kartę u kogoś na mocniejszym kompie, bo ten wynik zakrawa na uszkodzenie.

Ten GeCube nawet na zegarach 400/500 powinien mieć powyżej 3000 marków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie oplaca sie pchnac moja karte i kupic sobie 1.2(hynix 2.8ns) na allegro. wtedy to by byla jazda  :D

narazie sa 2 oferty

1309995[/snapback]

 

1.2 padaja, no ale twoja decyzja...

Edytowane przez areox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Areox

 

Padały to 1.0, a 1.2 są bardzo dobre i do 380 zł opłaca się za nie dać. Około 400 można już kupić 9500 PRO a to już ośmiopotokowiec więć wyprzedza nawet najlepiej podkręcalne 9550 (XT, czy nie)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=44095518

 

lub 9700 jak masz około 450 zł

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=44097904

 

Wyniki marka 03 odpowiednio ok. 4800 po podkręceniu dla 9500 i 5800 dla 9700 mówią, że klasa kart którą posiadamy zostaje daleko w tyle :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie okazję dostać rev1.2 to nie ma zbytnio nad czym się zastanawiać. To jedna z najlepszych edycji tej karty. U mnie idzie jak w opisie... na standardowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ktos zrobi tego moda na ochotnika, ja tez na swojej rev 2.1 ma ukladzik 1575

1313471[/snapback]

a jakie masz standardowe taktowania karty. moze od tego to zalezy jaki ma sie uklad. ja na swojej 432/544 mam 1571

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz standardowe taktowania karty. moze od tego to zalezy jaki ma sie uklad. ja na swojej 432/544 mam 1571

:mur:

1313487[/snapback]

 

Czasami zdarzały się 2.1 na 1575, ale to żadkość w stosunku do morza 1571.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie, co powiecie na mój przypadek? Kupiłem GeCube'a, cały happy że w końcu będę miał jako taką kartę graf. Wszystko ładnie, włożyłem ją do złoma, boot Windy, instalacja sterowników i ... w system info z tego co pamiętam już miałem rdzeń poniżej 400 ... No to O/C do BIOSowych ustawień. Wszystko grało, albo przynajniej tak mi się zdawało. Potem podwyższyłem troszkę jeszcze rdzeń i pamięć, co doprowadziło do tego że skaszanił mi się obraz a komp zrebootował. Powróciłem do defaultowych BIOSowych ... i już nic nie było tak jak przedtem. W 2D wszystko działa, ale np. już w 3D wystarczy 0,5 h żeby złom się zwiesił. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie, co powiecie na mój przypadek? Kupiłem GeCube'a, cały happy że w końcu będę miał jako taką kartę graf. Wszystko ładnie, włożyłem ją do złoma, boot Windy, instalacja sterowników i ... w system info z tego co pamiętam już miałem rdzeń poniżej 400 ... No to O/C do BIOSowych ustawień. Wszystko grało, albo przynajniej tak mi się zdawało. Potem podwyższyłem troszkę jeszcze rdzeń i pamięć, co doprowadziło do tego że skaszanił mi się obraz a komp zrebootował. Powróciłem do defaultowych BIOSowych ... i już nic nie było tak jak przedtem. W 2D wszystko działa, ale np. już w 3D wystarczy 0,5 h żeby złom się zwiesił. Jakieś pomysły?

1316505[/snapback]

podaj moze co masz w kompie jaki procek i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja to jeszcze pamiętał :P Procek to Sempron 2600+ @1,83 GHz (czyli nie podkręcany), 512 mb ramu, ale jakiej firmy to nie powiem, bo nie pamiętam ... hm, zasilacz jakiś 300 W, firmy też nie podam, ale jakaś a'la noname pewnie. :P No i Audigy 2 ZS, 80 GB Barracuda + 20 GB Samsung, ale to raczej nie ma chyba wpływu. :P

 

Edit: Ah! Zapomniałbym się pochwalić! W 3dMarku '01 zdobył "aż" ~9000 pkt. :wink: :mur:

 

Edit 2: Zapomniałem o płycie gł. MSI (MS-6570E)

Edytowane przez nookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja to jeszcze pamiętał :P Procek to Sempron 2600+ @1,83 GHz (czyli nie podkręcany), 512 mb ramu, ale jakiej firmy to nie powiem, bo nie pamiętam ... hm, zasilacz jakiś 300 W, firmy też nie podam, ale jakaś a'la noname pewnie. :P No i Audigy 2 ZS, 80 GB Barracuda + 20 GB Samsung, ale to raczej nie ma chyba wpływu. :P

 

Edit: Ah! Zapomniałbym się pochwalić! W 3dMarku '01 zdobył "aż" ~9000 pkt.  :wink:  :mur:

 

Edit 2: Zapomniałem o płycie gł. MSI (MS-6570E)

1316975[/snapback]

wstepnie powiedzial bym ze to zasilacz tym bardziej ze to pewnie jakies no name postaraj sie od jakiegos kumpla o zaslke i sprawdz czy bedzie tak samo,a zasilaka radzilbym ci sila rzeczy wymienic, a po pierwsze sam sobie policz twoja zasilka prawdopodobnie juz nie wyrabia !!!!!!!!!!!! Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam denerwuje mnie powoli ten gecube znowu musialem zmniejszyc czestotliwosc pamiatek na 640 bo na 660 walil artami a pomyslec ze jak kupiem to mialem 690 :/ po dwoch miesiacach 670 potem 660 a po dluzyszym okresie 640 :/ wkurza mnie to chyba pomysle o zmianie karty na 6200 i zmoduje na 6600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłem trochę z tym noname, zasilacz to Codegen, 300W.

1317124[/snapback]

to jeszcze gorzej zmieniaj zasilke raz dwa bo to padlina juz lepszy byl noname jakis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!chyba ze checsz ryzykowac :>to nie bedziesz juz sie musial martwic o karte graficzna tylko kupisz sobie juz caly nowy hehehheehhe zartuje ale tak moze byc :D :-P :) :rolleyes: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ale z tego co mi się wydaje, to karta się przegrzewa. Otworzyłem dzisiaj złoma, to trochę ciepło tam było, na pewno nie była to normalna temperatura. Czy zasilacz ma na to wpływ? Wytłumaczcie mi to, jaki wpływ ma na kartę graf. zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nookie

jak sie przesiadłem z fx5200 na tego radka 9550XT to też mi sie temp w budzie podniosła więc spoko

może być że Twoja karta po prostu się nie kręci :(

zdarza sie w przypadku gecube coraz częsciej.

jakby Ci sie rdzeń przegrzewał to by vpu recover Ci go restarotwał - zdarzają Ci się takie myki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na początku, zaraz po zainstalowaniu miał VPU Recover. Zapodałem Colina 05 i wywalił że sterownik nie odpowiada na komendy ... :( Ale w sumie, tylko w Colinie takie cuś było. Potem sam z siebie też raz wywalił, ale to jak o/c robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche dużo masz w budzie na te 300W, ale nikt Ci nie zagwarantuje że wymiana zasilacza podniesie stabilność Twojego kompa

choć Codegen zwą Codeshit - z oczywistych powodów

co do VPU rec możesz tez wyłączyć fastwrite AGP - czasami pomaga

jaką masz wersję karty 400/500? czy może 432/550 ? bo te drugie to już tak niestety miały że czasem trzeba było skręcić rdzeń do 418 żeby mieć spokój z Vpu rec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...