Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 400/500. A jaki zasilacz, tani, polecacie?

1317288[/snapback]

JESLI CHCESZ SIE DOWIEDZIEC O ZASILAKCH JAKA I ZA ILE I DLACZEGO TA NIE INNA TO WEJDZ SOBIE NA TEMAT Z ZASILKAMI, CHOC TAK JAK MOWIE MOZE TO NIE WINA ZASILKI TAK JAK PRZEDMOWCA MOJ MOWIL TYLKO MOZE CZEGOS INNEGO :-P :D :lol: :blink: :lol: :? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukasz taniego, czy dobrego??

1317442[/snapback]

No taniego wśród tych dobrych. :P

 

Hm. Ale z drugiej strony nie chciałbym na razie wtopic w zasilacz jeśli nie potrzebuje nowego a np. coś z kartą jest nie tak. Po czym poznac że to z powodu zasilacza? Tzn. czy idzie to może jakoś sprawdzic?

 

Przed chwilą np. w 2D skaszanił mi się obraz, tak że musiałem zrebootowac, poniżej stworzyłem prowizorkę, w Photoshopie, jak to mniej więcej wygląda (te kaszanienie się), może to coś powie ...

 

Edit: hm, cosik upload chyba nie działa ... http://music-game.net/trash/ati.png

Edytowane przez nookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że kumple mają słabe kompy, jakieś P II i inne, sprzed 5-6 lat. :| Będę musiał coś wykombinować, bo tak bez sprawdzenia raczej wolałbym nie ryzykować oddaniem go do gwarancji. (koszty jeśli sprzęt jest sprawny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że kumple mają słabe kompy, jakieś P II i inne, sprzed 5-6 lat. :| Będę musiał coś wykombinować, bo tak bez sprawdzenia raczej wolałbym nie ryzykować oddaniem go do gwarancji. (koszty jeśli sprzęt jest sprawny)

1317650[/snapback]

to jak ci sie spali karta garficzna lub jeszcze co innego to zobaczysz, najlepiej sprawdz napiecia jaki sa to jest pierwsze jakie sa wahania, :wink: B), lub skombinuj jeszcze jeden zasilacz i podalcz dyski osobno plyte do osobnego zasilacza i zobaczysz Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Spunch

hehe, juz nie moge sie doczekac, jutro powinien byc moj gecube, tez 2.1 . Juz nie wyrabialem z czytanie tych postow,

Zobaczymy ile z tego grata wyciagnac mozna

 

 

na podsumowanie:

 

1 ktora z wersji jest najlepsza ??

2 zrobil ktos w koncu tego Vmoda ??

3 ile sie da wycisnac z tych nowych modeli ?? tak mnie j wiecej,

4 warto zciagac chlodzenie, przeszlifowac i jaks dobra paste dac ??

podobno radiatorki ledwa sie stykaja z pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, juz nie moge sie doczekac, jutro powinien byc moj gecube, tez 2.1 . Juz nie wyrabialem z czytanie tych postow,

Zobaczymy ile z tego grata wyciagnac mozna

na podsumowanie:

 

1 ktora z wersji jest najlepsza ??

2 zrobil ktos w koncu tego Vmoda ??

3 ile sie da wycisnac z tych nowych modeli ?? tak mnie j wiecej,

4 warto zciagac chlodzenie, przeszlifowac i jaks dobra paste dac ??

  podobno radiatorki ledwa sie stykaja z pamieciami

1317851[/snapback]

a nie lepiej ci bylo dozlzyc troszke i kupic 6200 ;)

1 totolotek

2 chyba tak ;)

3 zalezy od wersji od 400 do 560 z vmodami a pamieci do 670 chyba

4 jak robisz vamod to tak jak nie to nie ;) a co do pamieci radiatorki to sie nie oplca ;p ja mam ocz i co co 2 miesiace musze obnizac taktowania bo sie arty pojawiaja wlasnei ma ktos taki problem z pamieciami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rev1.2 - Hynix 2,8ns. Chodzi bez zastrzeżeń. Osiągi jak widać w opisie - na standardowym chłodzeniu. Ale myślę że po zmianie chłodzenia poszłaby jeszcze lepiej. Co do seryjnego radiatora to rzeczywiście pamięci nie stykają się z nim zbyt dobrze - przynajmniej dwie z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak ci sie spali karta garficzna lub jeszcze co innego to zobaczysz, najlepiej sprawdz napiecia jaki sa to jest pierwsze jakie sa wahania, :wink:  B), lub skombinuj jeszcze jeden zasilacz i podalcz dyski osobno plyte do osobnego zasilacza i zobaczysz

1317777[/snapback]

Yyy, ja tam hardwareowiec nie jestem, jak można zmierzyć napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku jak mialem to karte to myslalem ze spoko jest a teraz same hardcory. na ta karte nigdy nie mozna liczyc w 100% bo zawsze ci cos wykreci. jak techu mial jedne z najlepszych wynikow oc to mu sie wszystko pierdzieli kuffa :mur: :mur: :mur: te karty sa nieobliczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja VPU Recover mam off nie kręce grafy więc nie potzrebne (chyba) a w vc na niej mam wystarczjąco dużo (idę i tak na frame limitter, więc mam max 30 fps, inaczej skaka od 30 o ok 90-100 i czasem jest za szybko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatam... dostalem wreszcie nowego radka (starego sam popsułem)... ku mojemu zakoczeniu jest to 432/277 a byl 400/250! probowalem go jeszcze podkecic ale nietsety poszedl jedynie na 455/318... troche mnie dziwi ze rdzeni nie wyciaga wiecej bo pamiatki na 638 jeszcze artow nie pokazuja... co moge zrobic zeby na rdzeniu uzyskać z 470?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ale dzsiaj kurde nayrabialem chialem zminic bios ale sie okazuje ze karta ma blokade na wgrywanie biosu i kurde ile ja to kombinacji dobrze ze kolega mial karte pod pci i sowj bios wczesniej zgralem to mi uratowalo zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ale dzsiaj kurde nayrabialem chialem zminic bios ale sie okazuje ze karta ma blokade na wgrywanie biosu i kurde ile ja to kombinacji dobrze ze kolega mial karte pod pci i sowj bios wczesniej zgralem to mi uratowalo zycie :)

1319544[/snapback]

łącze się z tobą w bulu i strachu

przerabiałem to pod koniec stycznia :D

i pisałem na stronie 35 i 36 tego toppicu

chyba nawet z Tobą gadałem - ale jeśli nie to sorki, nie chce mi sie sprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec po odkreceniu scianek obudowy i machaniu atlasem geograficznym :) poszla na 460/680 i przeszla 3dmarka01... jezeli chodzi o pamiatki to moim zdaniem jest nienajgorzej ale rdzen ciagle mało mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Spunch

qrwa, mizernie to wyglada, mam Samsungi ale nie wiem jakie :/ , standart 400/500 3DMark03 3293 Pkt

 

w ati toll, szukalem max mem i max core, dla mem dojechalo do 303 i chyba z ponadgodzine siedzialo na tym ale zadnych artefaktow nie bylo, wkurzylem sie i wylaczylem, potem ustawilem wtedy na te 295 i dalem max core zwiecha na 479 °nawet nie tak zle° dalem 470 ale przy 3DMarku caly czas zwiech, juz zjechalem do 459/288 i caly czas w 3dsmarku mnie wywala :/, raz na samym poczatku raz przy CPU test, wiecej oczekiwalem od tej karty !! jakie stery sa najlepsze bo jade na tych co byly na plytce. Moze to wina zasilki ?? jakas badziewna jest 300 W, ale jutro podlacze jeszcze jedna na dyski i cdromy. no i zobaczymy, ktos ma jakies rozwiazania ??

moze 3dmark jest z[ciach!]y ?? mam tylko demo

 

 

moze timingi poprawic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spunch

pewnie przeczytałeś jak ja pierwsze 30 stron tematu i się napaliłeś

a potem już jest tylko gorzej

rdzeń jak pójdzie Ci na 440 bez modów będzie ok

pamięci to już różnie

 

u mnie nawet w standart się w ggrach wywalało - no i olałem ta kartę i dopłaciłem do r9800pro - bo mnie już k*ca brała co się z tą karta dzieje

 

spróbuj znaleźć najpierw max core - potem pamięci bedzie si :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Spunch

Core na 479 sie zacial, nawet nie zle, ale te ku..skie pamieci nawet do 600 niedojada !! teraz mam 463/292 i 3 dmark 3555 pkt, jak dam wiecej core to mi sie w smarku CPUtest burzy i staje. hmmm tak sie zastanawiam czy tej karty dalej na ebay nie opchnac i se abit guru extrem kupic, duzo dolozy nie bede musial :D, hmm w aidzie pokazuje mi ze mam 350 uklad a w atitoll ze 360 :blink:

jak zainstaluje omegi da to wiecej pkt ??

 

ouara ile masz na tym radiku w 3dmarku03 ??

 

http://www.cyberthug.de/seite_22294.html

 

ZROBIL JUZ KTOS TEGO VMODA ???? albo jakies linki do niego ??

Edytowane przez Spunch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)ouara ile masz na tym radiku w 3dmarku03  ?? (...)

1321933[/snapback]

no wiec jeżeli pytasz o 9550XT to miałem w standardzie 3412 a że musiałem zmniejszyc takty rdzenia to podwyższyłem pamieci w celu uzyskania zbliżonej wydajności.

ale pamięci w mojej wersji kręciły się super

powstrzymałem atitraytools gdzieś tak na 665 - bo sie przestraszyłem ;)

 

jeżeli pytasz o 9800pro - to w standardzie 378/636 (bodajże) mam 5682

nie kręciłem na razie bo nie mam czasu :(

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok po przeczytaniu waszych opini postanowilem kupic GigaCUBE 9550 XT REV1.2 tylko gdzie sie da to kupic ?? na wszystki stronach z hardware są 2.1 albo 2.0 czasami a 1.2 nigdzie gdzie wy kupilescie to ?? :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...