Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

A zmieniłeś w biosie (płyty głównej oczywiście  :wink: ) wyświetlanie z AGP na PCI?

nie moglem tego namierzyc, potem poszlo juz z gorki, ale co sie strachu najadlem to moje,

wielkie dzieki za pomoc :D

 

Kyo

Masz identyczny problem jak ja! Trafił Ci się pechowy egzemplarz. Witam w klubie :angry:

najprostsze rozwiązanie to reklamowac karte graficzną. Udaj laika i powiedz ze Ci nie dziala - niech oni zrobią co trzeba zeby dzialala.

Ja nie mialem takiej opcji :?

 

Jak nie chcesz robic sobie klopotow to podam Ci jak sam je rozwiązałem:

1) sciągasz atitool 0.23 i atitraytools 1.0.1.382 (lub jakis inny) ale te chyba sa najnowsze,

2) sciagasz najnowsze catalysty z www.ati.com

3) instal atitool wlaczasz 3dview i dajesz wyszukiwanie max rdzenia

4) jak pochodzi bez artów przez godzinke to zapamietujesz ustawienia (u mnie bylo na 412)

5) mozesz zrobic to samo z pamiecami, ale ja to sobie odpuscilem, bo bym tez musial je skrecic

6) odinstalowujesz atitool i instalujesz atitraytools z opcją uchamiaj przy starcie systemu

7) zarzucasz ustawenia rdzenia z atitool a pamieci podkrec dla utrzymania wydajnosci.

zauwazylem tez ze najlepszym testerem jest NBA live 2005 bo przy ustawieniach grafiki na maxa wywala sie po 2,3 sekundach

HL2 i NFSU2 na przyklad po pol godzinie.

 

ja probowalem zmienic ustawienia biosu na takie które są stabilne i wyszło tak ze przestala mi dzialac wiec nie polecam

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tam nic ja przed chwila mialem hardcore :)

Mialem 1.51V 570MHz stabilnie, ale 590MHz zwis wiec wyjmuje karte lece olowkiem jeszcze raz, wsadzam ekran w paski i 2.86V na rdzeniu fiuuuu ale dziala, ło matko :)

Chyba bokiem troche zajechalem i obok pin zwarlo nie wiem :)

 

Zmylem benzyna all i jest ok, pozniej jak odsapne to polece znowu :>

edit: Ouara

ustaw w biosie by najpierw ladowal ci z PCI grafe, wtedy chyba powinno zaskoczyc jak beda razem :)

1239602[/snapback]

Ale hardcore :blink: :D :wink: - jak tak dalej pójdzie jako pierwszy chyba uzyskasz 5000pkt w smarku 2003 :D , optymalne napiecie to chyba 1,55V - ile miałeś max rdzeń bez moda??? Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tam nic ja przed chwila mialem hardcore :)

Mialem 1.51V 570MHz stabilnie, ale 590MHz zwis wiec wyjmuje karte lece olowkiem jeszcze raz, wsadzam ekran w paski i 2.86V na rdzeniu fiuuuu ale dziala, ło matko :)

Chyba bokiem troche zajechalem i obok pin zwarlo nie wiem :)

1239602[/snapback]

Dlatego właśnie wolę używać potencjometrów do regulacji napięcia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jayT a masz takiego zamontowanego w karcie?

1239746[/snapback]

Na GeCube jeszcze nie (dopiero się przymierzam)... ale przed 9550XT miałem i v-modowałem Sapphire 9550 :wink: Na wieloobrotowych potencjometrach regulacja napięcia to czysta przyjemność (ale trzeba się nakręcić) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh!

dziwne jak nie wiem co,

zarzuciłem bios który miałem wczesniej po szopkach ze zwisem i ... chodzi mi na ustawieniach fabrycznych bez porblemu,

NBA pograłem pol godziny i nic :blink: poprzednio bylo kilka sekund

time for overclocking :D

 

ps. az mi glupio z tym pci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GeCube jeszcze nie (dopiero się przymierzam)... ale przed 9550XT miałem i v-modowałem Sapphire 9550  :wink: Na wieloobrotowych potencjometrach regulacja napięcia to czysta przyjemność (ale trzeba się nakręcić)  :razz:

1239757[/snapback]

ciekawe tylko jak to wlutowac miedzy te 2 nozki ;> chyba ze jakis inny rodzaj montazu preferujesz :) pozatym jaki to potencjometr i ile taki kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuciłem bios który miałem wczesniej po szopkach ze zwisem i ... chodzi mi na ustawieniach fabrycznych bez porblemu,

NBA pograłem pol godziny i nic  :blink: poprzednio bylo kilka sekund

time for overclocking :D

1239770[/snapback]

Moze trzeba było po prostu przewietrzyć bios i kartę :wink: Czyżby ratunek dla tych, którym o/c pamiątek nie wychodzi? Zbyt proste, aby było skuteczne... ale spróbować warto!

 

EDIT:

Techu: da się przylutować, o ile do nóżek potencjometru przylutujesz uprzednio cieniutkie kabelki (ja to nawet transformatorówką dałem radę - trzeba tylko opanować drżenie rąk :wink: )... a potencjometr dobrze jest przykleić taśmą dwustronną na brzegu karty, żeby mieć swobodny dostęp do regulacji (miałem tak na szafirku).

Co do stosowanych potencjometrów - stosowałem precyzyjne, dokładnie TAKIE.

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm :))) cieakwe chyba ta metoda zrobie :> i tka jzu nie mam gwarancji bo chlodzenie sie polamalo orginalane;p jayt u ciebie tez jest taki sam uklad do kontroli napiecia jak u skrytobojcy?

1239821[/snapback]

U mnie też jest 1575 i jakieś 4 literki... :) a gwarę jeszcze teoretycznie mam (nie połamałem chłodzenia i nie grzebałem w elektronice karty), więc na razie v-moda nie robię. Chociaż kusi - jak Wam karty nie popadają, to może ja też spróbuję :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.27V standardowo jest :)

1239769[/snapback]

myślałem że 1.3V? ja po ołówku mam 1.34V a ile ci rdzeń leciał max MHz bez moda bo to 470 to niezły wynik, niektórzy co robili do 1.65V to i tak max uzyskiwali 460 i większe napięcie im nic nie dawało :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak jzu jestesmy na podkrecaniu to poradcie mi jaki miernik w miare tani na allegro moglbym zapodac :> skryto zadupiscie :) ciekawe ile wyciagniesz mhz mzoe juz skoncz z gpu :) zostaw tak i zrob cos z pamiatkami :) hrhrh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dajcie mi jakies namiary na Vmoda dla mem :) (BGA)

 

EDIT:

 

Ktos sie mnie pytal czy silencer mi sie grzeje wiec:

HL2 AAx6 AFx16 i po 30minutach obroty na HIGH radiator przy samym rdzeniu jest letni :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że 1.6V styknie bo może wiecej nic nie dać musisz przetestować i najlepiej ustawic najniższe optymalne napięcie ktos kiedyś pisał że 1.55V bo więcej nic już nie daje ale wszystko zależy od rdzenia jaki sie trafi, podaj mi ile max wyciągałeś Mhz na core bez moda???

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wsumie to ten sam ukladzik tam jest mzoe tez meidzy tymi dwoma :/ ciekawe czemu kazda rewzija ma inny do pamiatek ukladzik skryto mial bym do ciebie prosbe jakbys mogl zamiscic zdjecie ktore punkty dokladnie sluza do pomiaru napiecia gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teraz zdrapywac olowka mi sie nie widzi wiec raczej zostawiam jak jest :> za duzo roboty bylo :)

 

Wczesniej rdzen mi szedl tylko do 445MHz (HL2 nie wywalal) po zmiane chlodzenia na silencera 490MHz :)

 

edit:

Fotki dam za pare minutek :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhhuuhuh ja musze ejszcze sie w miernik zaopatrzyc :> a pytanei jeszcze jedno jakie mogle uzyskac napiecie zakres na tym potencjometrze?

1239863[/snapback]

Miernik kup jakikolwiek, byle wskazywał napięcie dla prądu stałego z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku... poszukaj np. na Allegro, mozna kupić niedrogo.

Co do uzyskiwanego napięcia - miałem w szafirku 1.45 na rdzeniu, ale mogłem duuużo wyzej... po prostu potencjometrem regulujesz tak, jak dzielnikiem napięcia - im większa rezystancja, tym mniejsze napięcie na wyjściu i odwrotnie...

 

EDIT: co do zakresu napięcia, to Ci dokładnie nie podam - ale wyobraź sobie, że maksymalnie osiągasz tyle, co przy zwarciu obu nóżek (bo właśnie to oznacza rezystancja=0) :wink:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jednek oddam ta karte na gwarancje jak kupie nowy zasilacz a nie kumpla jak tak bedzie nadal to oddaje na bank i czekam az dadzą nowa -_- rozkrecilem kompa wyciaglem ja pogladalem moze ma jakas wade ale nic popatrzylem opis jaki ma

i napisy na kosciach na tym sie nie znama le wy pewnie ta :P

R9550 GU - C3P

1571 PDFG

APC 117 A659T

P15v 330W BZ0422XC

heh nie wiem co do czego:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie raczej do rev 1.1 na Etrontech potem była 2.0 na różnych pamięciach a 1.2 to w rzeczywistości 9600Pro dlatego pokazał sie niby po 2.0 i by głównie na 2.8 Hynixach - czyli rev 1.2 to laminat 9600Pro a rdzeń 9550 :? ale zato pamiatki na 600 fabrycznie z dobrym napięciem :D :wink: rev 2.1 to już inna piłka różne biosy różne taktowania pamiatki z jednej strony laminatu. :wink: więc raczej bym tamtych biosów nie ruszał bo można się sparzyć :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh biosiki zebym umiał je instalowac gdzies poszukam:P  a wlasnie z tych biosow ktory jest do 9550XT ?:P

1240023[/snapback]

jak chcesz dzilajacy bios to cofnij sie o 3 strony w formum i masz tam dzialajacy bios od Twojej wersji,

do flashowanie uzywalem programiku flashrom

ale jak wgrasz taki sam to nikle szanse ze cos sie zmieni, chociaz u mnie dalo, ale po co komu te nerwy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi 1.72V rdzen nie wytrzymuje, pulpit w win zaczal sypac artami, nie odswierzal sie i kolorowe paski zaczynaly sie robic :>

 

Wywalilem troche grafitu i mam teraz 1.57V

 

....back to testing

1239952[/snapback]

Taaa, 1,58 to raczej optymalne maximum, powyzej 1,6 to predzej karcie zaszkodzi niz zyskasz wiecej , wiec sie nie oplaca :)

Co do pamieci to opis masz tez na rojakpot, ale powiem Ci ze nie warto, bo g.. daje :) Z tego co pamietam default jest 2,94 (przynajmniej ja tak mialem) i dawanie wiecej raczej nic nie pomagalo.

 

@Piotr_the - qrde, smarujesz i smarujesz i dalej nic ?:) Moze jedziesz po krzemie, ale za wysoko od nozek ? Trzeba tak poprowadzic zeby szlo od nozki do nozki po krzemie. Moze za slabo ciesniesz? Oklej tasma zeby opilki CI nie polecialy i wtedy poprobuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec mod wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ktos sie pytal o pomiar napiecia:

 

Dołączona grafika

 

plus dajemy do tej zoltej kropeczki (na fotce) a minus do molexa do czarnego kabla :)

 

I wszystko gra :)

 

Ja zakleilem ten uklad przezroczysta tasma klejaca, ostatecznie ustawilo mi sie nap. 1.58V a teraz ide testowac ile MHz wycisne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...