Skocz do zawartości
misieek

Jaka płyta główna pod AMD Athlon XP-M 2500+ Barton do 300zl?

Rekomendowane odpowiedzi

KGB kiedy Ty wreszcie zrozumiesz ze nF2 jest najlepszym cipsietem dla SocA ? :]]]

gdy zapomne widok Subaru Imprezy zawalajacego z 500km/h na zakretach i konczacego wyscig dwa razy szybciej od innych samochodow ,a z naliczonym czasem najgorszym ze wszystkich :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB na socket A nie ma lepszego mostka niż nf2, wiem co mówie bo sam kiedyś miałem abita KD7(kt400) owszem płyta była wypaśnia nie powiem (wycisnołem stabilnie fsb211 :) ) ale jednak ustępuje NF7 praktycznie pod każdym względem. Nie wiem jak sprawa tyczy się kt600 i kt880 ale podejrzewam, że ja osobiście dużej zmiany bym nie poczuł w stosuku do kt600 skoro mi na kt400 procek śmigał na 211 bo do kt 600 została dodana tylko obsługa procków na fsb200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm . i to mowi osoba ktora ma codegena .. widac odrazu zanjomosc sprzetu :)

to jest Codegen 400W PFC model 300XX z sierpnia 2003

tobie pewnie to nic nie mowi ,wiec uwiadamiam cie ze testowalem go razem z kumpla Chieftecem 202 360W i szly leb w leb mimo ze Chieftec ma lepsza stabilizacje napiec

kumpel za uzywanego dal 135pln (nowy 200pln) ,ja za nowego 105pln

to bylo na 8rda

teraz kumpel ma nf7-s i jakos Chieftec mu zdycha ,wiec wypasem nie jest jak na 200pln ,zwlaszcza ze nie moze pokonac Codegena za 105pln

konfig kumpla nie jest wyczesany ,niedlugo moj bedzie wiecej pradu zarl ,wiec mam w kieszeni 100pln ktore pozwoli mi wyposazyc sie w lepszy zasilacz ,bo Chieftec by u mnie tez zdychal

 

KGB na socket A nie ma lepszego mostka niż nf2, wiem co mówie bo sam kiedyś miałem abita KD7(kt400) owszem płyta była wypaśnia nie powiem (wycisnołem stabilnie fsb211 :) ) ale jednak ustępuje NF7 praktycznie pod każdym względem. Nie wiem jak sprawa tyczy się kt600 i kt880 ale podejrzewam, że ja osobiście dużej zmiany bym nie poczuł w stosuku do kt600 skoro mi na kt400 procek śmigał na 211 bo do kt 600 została dodana tylko obsługa procków na fsb200

jak kd7 ustepuje nf7?

ma lepsza regulacje napiec dla pamieci ,ma odczyt temp z diody

mialem do czynienia na codzien przez pol roku z nf7-s i zadna rewelka to nie jest ,tyle ze po drutmodzie wyciska fsb242 ,ale to i tak z TwinMosami Twister 466 ,wiec dla mnie bezuzyteczna

 

nie lubie chrzczenia chipsetow -nie mowie najlepszy czy najgorszy ,dla mnie wlasnie liczy sie konkretny model plyty ,dla mnie Epox na kt266a zawsze bedzie lepszy niz ecs na nf2 czy kt600

 

i skoro tak chrzcisz chipsety to cemu nie powiesz ze kt880 jest lepszy od nf2 ,przeciez tez ma zablokowane pci/agp ,takie same osiagi i obsluge wiekszej ilosci pamieci

nadchodzi Abit KW7 ,wiec moze i dobrej plyty sie dochrapie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gasz, ze szef by u ciebie zdychał, To mój konfig już więc prądu wpierdziela a zasiłce nawet drugi bieg się nie włacza przy pełnym opciążeniu. Może twój kumpel ma jakiegoś felernego skoro tak słabo mu się sprawuje

 

Kiedyś miałem praktycznie identyczny konfig jak ty i wszystko pięknie śmigało na FEELu to właśnie na nim uzyskałem te 211fsb i jakoś większych problemów nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasazer

przeczytaj jeszcze raz jak nie zrozumiales

nie mowie ze teraz by zdychal ,ale ze niedlugo by zdachal - zmiany planuje

kumpel ma nf7-s ,256mb ,gf4ti4200 128mb podkrecony ,hdd,cdrw i 1700+ i tu sa schody bo na 2500MHz ~1.85v chiftec nie wyrabia ,a dokladniej jego linia 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB na socket A nie ma lepszego mostka niż nf2, wiem co mówie bo sam kiedyś miałem abita KD7(kt400) owszem płyta była wypaśnia nie powiem (wycisnołem stabilnie fsb211 :) ) ale jednak ustępuje NF7 praktycznie pod każdym względem. Nie wiem jak sprawa tyczy się kt600 i kt880 ale podejrzewam, że ja osobiście dużej zmiany bym nie poczuł w stosuku do kt600 skoro mi na kt400 procek śmigał na 211 bo do kt 600 została dodana tylko obsługa procków na fsb200

jak kd7 ustepuje nf7?

ma lepsza regulacje napiec dla pamieci ,ma odczyt temp z diody

mialem do czynienia na codzien przez pol roku z nf7-s i zadna rewelka to nie jest ,tyle ze po drutmodzie wyciska fsb242 ,ale to i tak z TwinMosami Twister 466 ,wiec dla mnie bezuzyteczna

Zgoda regulacja napięć jest lepsza ale dla starszych pamięci (ja np te moje 211 wycisłem na kingstonach 266 na napięciu chyba 3,1 :) ale jeżeli ktoś ma pamiątki 400 to mu poprostu nie potrzebne jest napięcie powyżej 3,0v skoro powyżej 200 robi się nie bezpiecznie dla dysku nawet mniej niż 200 więc tak szeroka rozpiętośc napięć jest bezużyteczna dla człowieka który posiada pamiątki co najmniej 333.

 

powiedziałem prawie pod każdym względem i tym chyba jedynym elementem zastosowanym w kd7 i nieobecnym w nf7 jest dioda która jest plusem dla kd7 ale w mojim odczuciu jedynym

 

NF7 jest wydajniejsze od kd7 więc jest róznica

 

Ja żadnych drut modów nie robiłem i mam pamiątki za 190zł i jakoś stable wyciskam 245 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy pamieci dla tych samych szyn i timingow sa takie same

chodzi ofkoz bez duala - roznica jest taka ze z lepszymi pamieciami nf7 uzyska wyzsze fsb i bedzie szybsza

twoje pamieci za 190pln maja slabe timingi na tych 245MHz ,ciekawe czy moje by tyle nie poszly ,ale niestety nie chca chodzic na cl3

 

ale i tak kd7 mnie wkurzyla bo sie spalila :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U to składam kondolencje bo płyta rzeczywiście bardzo przyjemna, ale musze ci powiedzieć, że ten mój kd7 (chodził u brata) też się zjarał i nie wiadomo czemu sprzęt wogóle nie był podkręcony. Poprostu brat chciał odpalić kompa a on nic, wszystko sprawdzał u mnie i wszystko działa oprócz mobo i zasiłki więc może to wina zasiłki.

 

No te moje timingi nie są zaciekawe(9-3-3-3) ale 245 jest :)

Szkoda, że na nf7 pamięci można max dać tylko na 2,9v :( a w vmoda się nie bawie bo niestety nie mam kasy żeby ryzykować i to samo tyczy się grafy, a kompa co aktualnie posiadam składałem coś około pół roku i płyte tylko dlatego wyminiłem bo nic to mnie nie kosztowało poprostu na zasadzie wymiany :) bratu stykało kd7 bo nie bawi się w oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -PL4Y3R-

mi sie udalo kupic za 155 zl dfi nf2 ultra-al i za 260 epoxa 8rda+ z niebieskim zalmanem:) mysle ze cenki spoko :roll: obie na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojego KD7 sam uwalilem - krotkie spiecie ,ale moze uda mi sie naprawic jak sie dowiem co za dioda tam siedzi

jak sie nie uda to czekam na KW7 ,albo bede polowal na DFI Infinity/LanParty - bo wygladaja jak KD7 :P

 

teraz siedze na 8KHA+ -swego czasu lepsza niz kd7 ,tylko te zasilanie wszystkigo z 5v troche meczy moj zasilacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...