Skocz do zawartości
marek161

Nieporozumienie na FAQ!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa Pentium 4 (Willamette) 1,5GHZ, płyta Via P4PB 266E (P4X400), 256MB DDR Ram266, ATI Radeon 900064MB W BIOS-ie pisze ze moge FSB ustawić od 100 do 200 MHz a mnożnik od x10 do x24 więc dlaczego w waszym FaQ piszecie takie bzdury cytuje:

 

"Powiedzmy od razu, że jeżeli jesteś posiadaczem procesora firmy Intel, mnożnik nie interesuje cię zbytnio, gdyż nie możesz go zmienić w żaden sposób. Jeżeli jesteś posiadaczem procesora AMD, przeczytaj opracowania RaFa i Arkadego, znajdujące się w FAQ. "

 

W tej chwili to dzisiaj podkręciłem procka z 1500MHz do 1650MHz wiem ze to niedużo ale to początek a zrobiłem to zwiekszajac FSB ze 100 do 110 MHz i mnożnik (CPU Ratio) z x15 do x16. Jutro bede starał sie wiecej wysisnać aha i temperatura sie nawet niezmieniła bo wynosi od 37 do 39 stopni

Więc dlaczego piszecie na waszym FaQ które wszyscy czytaja ze w PROCKÓW INTELA MNOŻNIKA NIE MOŻNA ZMIENIĆ W ŻADEN SPOSÓB

 

Prosze odpowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi aby inni nie mysleli ze w w intelach mnożnika nie da sie zmienić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze ze ma mnożnik ustawinony na x16 a FSB na 110MHz

a ciekawe o co chodzi??

 

Bo ja w BIOS-ie zaznaczyłem 16 i zatwierdziło ??

 

Ej Memphis a wiesz do ilu moge podkrecic FSB zeby było bezpiecznie??

Z gory wielkie dzieki za odpowiedz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze jest gdzies (gdzie ?) napisane, ze masz ustawiony mnoznik 16x, to nie znaczy, ze z takim pracuje. Sam zreszta napisales, ze masz teraz 1650mhz. Nie trzeba byc wybitnym, zeby pomnozyc 16x110 = 1760. Wierz mi, nie jestes pierwszym posiadaczem P4, ktory go krecil. Jak dotad, z tego co wiem nie ma sposobu na odblokowanie mnoznika w P4. Jak dla mnie EOT. Max. fsb, to zalezy jakie dzielniki dla PCI i FSB mozesz osbie ustawic maksymalne. Chyba, ze masz poblokowane wartosci - dla PCI powinno byc 33 MHZ, a dla AGP 66 MHZ. Nie wiem, nie znam sie na chipsetach dla Inteli. Jesli sa poblokowane, to tyle ile ram wytrzyma, lub temperatura nie bedzie za wysoka. Poczytaj jeszcze troszke FAQ :). Ono na prawde nie kłamie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek161 =>

Czy wiesz na podstwie jakich parametrow podawana jest wynikowa czestotliwosc?

Siemanko Lancer widze ze z Białego jestes to blisko 40 kilosów odemnie

 

Chyba niewiem na podstawie jakich parametrow podawana jest wynikowa czestotliwosc

 

Ej koledzy to może wiecie do ilu moge podkręcić FSB na moim procku zeby nie przecholować!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrocie - czestotliwosc procka to MNOZNIK razy FSB. Co do maksymalnego, opisalem Ci to w poprzednim moim poscie - dowiedz sie o mozliwosciach ustawienia dzielnikow na Twojej plycie glownej. Domyslam sie, ze spoko mozesz ustawic 133 MHZ FSB, co da 15 * 133 = 1995 MHZ. O ile chlodzenie na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możesz kręcić tylko poprzez FSB. Mnożnika realnie nie zmienisz mimo opcji w biosie-jest zablokowany w procesorze (ustawiony na stałe) :( !!! Chyba że masz układy z Intelem i jesteś posiadaczem proca w wersji inżynieryjnej z odblokowanym mnożnikiem :lol:

Obawiam się tylko że za dużo nie podkręcisz swojego P4 ponieważ jest to chyba Wiliamette z napięciem vcore 1,75 w technologii 0,18. Będzie Ci przeszkało i tak już wysokie vcore i temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...