Skocz do zawartości
Lagier

New king of silence? Pentagram FREEZONE QVC-120 Cu 16dBa!

Rekomendowane odpowiedzi

W sprzedazy pojawil sie juz najnowszy produkt Pentagrama QVC-120 Cu. Poteznie wygladajacy miedziany i bardzo cichy 16dBa cooler za przyzwoita kaske w www.csklep.pl mozna go dostac za 135 pln. Mial juz z nim ktos do czynienia :?: Ciekaw jestem jak bedzie sprawowac sie w praktyce :? Chociaz na AC i tak nie przejde :P ;) no moze zapodam go do swojego drugiego kompa ;)

 

Dołączona grafika

 

cooler ma konkret rozmiary bo 144x144 i wazy ponad 600g :| ciekawie wygladaja tez pofaldowane zeberka ciekaw jak bedzie sie to mialo do wydajnosci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz recke http://twojepc.pl/artykuly.php?id=pentagram_freezone , toto slabsze niz 7000cu. poza tym rozmiar i mocowanie skreslaja go u mnie, bo po zabawach z gigabytami i TT polo 735 nie zaloze na socket nic ciezszego niz 300-400g. dla mnie jest to ciekawostka przyrodnicza, przerost formy nad trescia podobnie jak zalman 7700cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz recke http://twojepc.pl/artykuly.php?id=pentagram_freezone , toto slabsze niz 7000cu. poza tym rozmiar i mocowanie skreslaja go u mnie, bo po zabawach z gigabytami i TT polo 735 nie zaloze na socket nic ciezszego niz 300-400g. dla mnie jest to ciekawostka przyrodnicza, przerost formy nad trescia podobnie jak zalman 7700cu.

no taa.. widzialem recki ale chodzilo mi raczej o organoleptyczne stwierdzenia :D ;) he hee... w zasadzie nie maja juz czego za bardzo wymyslac na dzien dzisiejszy w kwestii AC. BTW moze i slabsze niz 7000Cu ale cena odpowiednio nizsza ;]]] ale co fakt to fakt rozmiary nie kazdemu pozwola na zamontowanie w budzie. Mocowanie rowniez powinno byc zmienione only sruby ponad 600g na sockecie to troszke za duzo.... ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dziedzinie AC mozna jeszcze sporo wymyslic. najlepszym przykladem jest "lekka" seria thermalrighta, ktora mimo iz jest z alu jest bardzo wydajna a jednoczesnie ma akceptowalna cene.

Ona jest wydajna, dlatego, ze jest z ALU ;-). Zauwazcie jaka przewage ma SI-97 nad SP-97 przy malym przeplywie powietrza. Cisza, mosci panowie, cisza! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu duzo szybciej oddaje cieplo do otoczenia.

 

zreszta, jak sie pojawia w kraju to pewnie potestuje sobie si97 i bede mogl go porownac do sp97. sadze, ze przy wielkich przeplywach tez si bedzie lepszy choc wynik sp97 na poziomie 35st w stress przy 12*204@1.975V jest imponujacy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doczekałem sie na premiere :D . Jeśli tak jeździcie po tym pentagramie to powiedzcie mi co w tych pieniądzach może być lepsze od tej bestii ? bo na si-97 to ja raczej nigdy sobie nie pozwole. Ale na NF7-S rev.2 i do chiefteca miditower powinno sie zmieścić to monstrum, prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu duzo szybciej oddaje cieplo do otoczenia.

I o to właśnie chodzi - o współczynnik promieniowania.

zreszta, jak sie pojawia w kraju to pewnie potestuje sobie si97

Mam u siebie XP-90 moge zrobic szybkie porownanie do Zalmana. Ale nie dzisiaj, bo padl mi moj termometr do mierzenia temp. otoczenia :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doczekałem sie na premiere :D . Jeśli tak jeździcie po tym pentagramie to powiedzcie mi co w tych pieniądzach może być lepsze od tej bestii ? bo na si-97 to ja raczej nigdy sobie nie pozwole. Ale na NF7-S rev.2 i do chiefteca miditower powinno sie zmieścić to monstrum, prawda ??

Na pewno nie wejdzie. Juz Pentagram QC-92 wchodzil na styk, a QVC-120 jest jeszcze wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze tylko mi sie tak wydaje, ale ten cooler nie wejdzie praktycznie na zadna plyte na socketA chyba ze ktos ma bude z naprawde oddalonym zasilaczem, u mnie zalman zostawia pare mm odstepu od zasilki a taki potwor to nie wejdzie na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff kamień mi spadł z sercja :D jeśli zalman ma średnice 109 mm a pentagram 120 średnice 144, socket w epoxie i abicie są tak samo wysunięte na skraj płyty to jeśli tobie zostaje 5 cm wolnego to powinno zostać jeszcze 1,75 cm luzu do zasiłki przy pentagramie 120 zamontowanym na abicie w obudowie szefa. Jeśli mi sie coś popie... to mnie poprawcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu duzo szybciej oddaje cieplo do otoczenia.

 

zreszta, jak sie pojawia w kraju to pewnie potestuje sobie si97 i bede mogl go porownac do sp97. sadze, ze przy wielkich przeplywach tez si bedzie lepszy choc wynik sp97 na poziomie 35st w stress przy 12*204@1.975V jest imponujacy ;]

mam dziwne pzreczucie ze ten si97 jest gorszy od sp97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, już zamówiony. najwyżej jak sie nie zmieści to oddaje i zamieniam na QC 80 Cu albo może 100-ka sie zmieści. Sie zobaczy. W każdym bądź razie bude i coollerka powinienem mieć około czwartku to wylookam czy da sie upchnąć toto :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem juz to bydle QVC-120 Cu i zastanawiam sie jak mocno dokrecac te sruby? Zrobilem to raczej ostroznie, ale wolalbym wiedziec napewno...

No i czy jest jakas opcja przykrecic go przez plyte glowna, cos jak Zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, chce rozwiać wątpliwości co do zmieszczenia tego bydlaka (jak go zobaczyłem to mi sie tylko to słowo nasuwało na myśl) w obudowie DX-01 na płycie NF7-S rev.2. Ludzie mam jeszcze około 4 cm luzu :D aż sam nie mogłem uwierzyć :D Jeśli ktoś miał tak jak ja obawy że ten coolerek tam nie wejdzie to niech sie już nie zamartwia - DAŁ RADE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jest w mojej budzie :) Jednym słowem- POLECAM. Bydle jest naprawdę wielkie, trudne w mątażu ( mówię o precyzji, żeby proc sie nie ślizgał przy zakładaniu i dokręcanie- miałem wrażenie, że zaraz procesor mi pęknie O_o)), ale za to CICHE!!!! Przy lepszej niż Zalman CNPS 7000 A Al CU wydajności mam znacznie ciszej i mogłem Papsta dodatkowo wyciszyć :) Pozostało jeszcze wyciszenie dysku i rezonansy, bo wentylatory przy ok. 1200 obr./min są niesłyszalne :D Dzisiaj jeszcze się pobawię i uspranię.

 

PS- zapłaciłem równe 117 zł w www.skleppc.pl (Simmtech :)) w Białymstoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...