Skocz do zawartości
Togoo

>> CleanLook << Myśle, że ciekawy mod cdromu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :!:

Chciałem przedstawić mój pomysł na modding napedu cdrom.

 

Postanowiłem zrobić CleanLook (CleanLooking, nie wiem dokłądnie jak to sie mowiło) mojego cdromu, a CleanLook w tunningu samochodów to nic innego jak pozbycie sie wszystkich kalmek, zamet itp.

Ja sie pozbyłem przycisków, pokretła i wejscia na słuchawki.

 

Może teraz przedstawie zdjęcia: (jakoś słąba, ale dysponuje jak narazie tylko aparatem w telefonie)

 

Dołączona grafika

Na tym najbardziej widać o co mi chodzi.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz pytanie jak ja to otwieram :D

... wylutowałłem z ukłądu scalonego dotychczasowy włącznik i wlutowałem w jego miejsce dwa kabelki które wyposciłem przez dziurke która zrobiłęm w spodzie obudowy cdka.

 

Kabelki nalezy połaczyc jakims łacznikiem typu ATX, ja jednak w tej chwili takowego nie posiadam, bo poszukuje jakiegos ładnego który pasowałby do projektu który wykonyje (widac troszke na zdjeciach :) ).

 

Mam w tej chwili spust od wiertarki jako ten włacznik :) (tylko to miałem w domu z rzeczy które by pasowały)

A co mi tam zamieszcze zdjecie tego cuda: :lol: :D

Dołączona grafika

 

W sumie wystarcza dwa kabelki, po styknieciu ich na sekunde otworzy sie lub zamknie cdrom.

===================================================================

Jeśli jest ktoś zainteresowany wykonaniem takiego moda moge go opisac bardziej dokładnie, bede modował tez drugi z moich cdromow wiec moge porobic zdjecia (lepszej jakosci :) )

 

CZEKAM NA WASZE OPINIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno pytanie...

dlaczego nie użyłeś "oryginalnego" przycisku ?? ja tak zrobiłem :)

Bo chcac sprawdzic zasade jego działania zepsułem go :)

 

Spoko, ale czemu na zielono? Tak to mi sie podoba, chociaz mogloby byc to estetyczniej.

Zielony bo tak mam w panie projektu, a etetyczniej jest, zapewniam was tylko jakosc zdjec jest taka.

Kolor jest jasniejszy i zywszy na zywo. do dopracowania zostały jeszcze dziurki z djodami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie to zrobileś. Kolorek jest wporządku.

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany wykonaniem takiego moda moge go opisac bardziej dokładnie, bede modował tez drugi z moich cdromow wiec moge porobic zdjecia (lepszej jakosci :D )

Ja jestem naprzykład zainteresowany. Prób zdjęcia jak drugiego CD-romu podczas moda napewno sie przyda nie jednej osobie na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wylutowałłem z ukłądu scalonego dotychczasowy włącznik

prosze odróżniaj układ scalony od płytki drukowanej :)

 

Kabelki nalezy połaczyc jakims łacznikiem typu ATX

włacznik atx ? tez ciekawe... rozwin tę myśl

 

 

pomysl ogolnie ciekawy ale kolor troche nie wypal

nagrywarka stracila troche na wygladzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLOR... kwestia gustu i koniec!! Chodzi o sam mod...

tak ale mi to nie iwem cemu wygląda na fake :? a czemu ....chodzi o te fotki ;) tak gdzie jest przycisk ..jakos taki dzwnie zamaznae..cos .... jakby robota w paińcie :lol:

 

 

 

albo po porstu coś źle widze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLOR... kwestia gustu i koniec!! Chodzi o sam mod...

tak ale mi to nie iwem cemu wygląda na fake :? a czemu ....chodzi o te fotki ;) tak gdzie jest przycisk ..jakos taki dzwnie zamaznae..cos .... jakby robota w paińcie :lol:

 

 

 

albo po porstu coś źle widze ;)

ehh..beret...

 

wiesz czymś ta dziura musiała zostać zaklejona, nie wiem czego uzył przy tym modzie uzytkownik Toogo ale najprawdopodobniej specialnej szpachli

 

sam jestes jak z painta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wyglada jak w paincie... bo robiłem zdjecie telefonem...

ale prawde mowiac szpachlowałem szpachla ktora moj ojciec urzywał do auta...

wszystko było rowniutenko zaszpachlowane i po pomalowani podkaładem dekikatnie tak jakby ta szpachla sie zapadła w miejscach gdzie były dziury.

nie wiem czemu i z bliska jak sie przyjrzy troszke widac, ale poprawie to jak juz skoncze reszte obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie podoba , i to bardzo. foty dosc slabe ale z tego co widac jest w miare rowno , kolorek tez b.fajny. jedyne co mi sie nie podoba to to , ze troche zalecialo ci jakby na szczeliny diod , przez co nie sa idealnie prostokatne i identyczne. ogolnie ok :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim modzie aby zamaskować napędy CD oraz DVD musiałem przerobić ich fronty. Przyciski od otwierania przeniosłem na górną krawędź obudowy aby można było wygodnie otwierać. Pod oryginalne mikroprzełączniki dolutowałem na przewodach dodatkowe i działa to bez zarzutu. To jest ogólny wygląd przycisków i frontu obudowy. Te dwa jaśniejsze punkty na górnej krawędzi to przyciski. Od góry mam zainstalowane:

1. CD-RW

2. Fanbus

3. DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... nie macie się już do czego przyczepić to się czepiacie koloru? Ehhh polska mentalność...

 

Ja się do czegoś podobnego czaje, brakuje mi tylko przyporządkowania jakiegoś klawisza na klawirce w ten sposób żeby był odpowiedzialny za otwieranie tacki. Klawiaturę mam niby multimedialną, ale nikt nie pomyślał o przycisku do wysuwania cdka... W macintoshach to jest fajnie rozwiązane, bo w miejscu gdzie jest i nas minus na numerycznej tam jest przycisk wlasnie do otwierania tacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się do czegoś podobnego czaje, brakuje mi tylko przyporządkowania jakiegoś klawisza na klawirce w ten sposób żeby był odpowiedzialny za otwieranie tacki. Klawiaturę mam niby multimedialną, ale nikt nie pomyślał o przycisku do wysuwania cdka... W macintoshach to jest fajnie rozwiązane, bo w miejscu gdzie jest i nas minus na numerycznej tam jest przycisk wlasnie do otwierania tacki.

Mozesz wmontowac sobie w kalwiture osobne jakies łądne pasujace przyciski (tylko trzeba takie znalesc i kupic)...

albo moze sprobowac przylutowac kabelki od cdka do sciazek od któregoś z klawiszy na klawiaturze.

(Nie wiem czy to bedzie działać, ale na moją niezbyt elektroniczna głowe powinno) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się do czegoś podobnego czaje, brakuje mi tylko przyporządkowania jakiegoś klawisza na klawirce w ten sposób żeby był odpowiedzialny za otwieranie tacki. Klawiaturę mam niby multimedialną, ale nikt nie pomyślał o przycisku do wysuwania cdka... W macintoshach to jest fajnie rozwiązane, bo w miejscu gdzie jest i nas minus na numerycznej tam jest przycisk wlasnie do otwierania tacki.

NIe masz zadnego oprogramowania do klawiatury? Ja do tracera mam program umozliwiający przekonfigurowanie kazdego klawisza(multimedialnego) i moge ustawic zeby uruchamiał się dowolny program(np. wysuwający cd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W macintoshach to jest fajnie rozwiązane, bo w miejscu gdzie jest i nas minus na numerycznej tam jest przycisk wlasnie do otwierania tacki.

to kup sobie macintosha :]

 

nie widze problemu zeby nie zrobic czego takiego na zwyklej klawie :] np. kombinacja klawiszy czy cos ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem sobie takiego moda:) mialem problem z cd-romem bo zakleiłem go zaślepką i nie mialem dojsca do guzika tylko z windowsa moglem go otworzyc teraz problemu nie mam :) dzieki za pomysł.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem drugi cdrom i mam problem

bo zaczoł sie dziwnie zachowywac

 

niby wszystko jest dobrze podłaczam go chwilke działa jak nalaze a po pewnym czasie nie reaguje jak naciskam przycisk ...

... i co gorsze czasem sam sie wysuwa i chowa.

 

Niewiem jaka moze byc tego przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...