Skocz do zawartości
Robertcik

Emulator PS2 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzieeee kiedy wy dorośniecie ? NIe ma czegoś takiego jak w Pełni działający emulator PS2 a to co jest jest śmiechu warte , o ile PS1 jest opanowane w 99% tak emulacja PS2 jest opanowana w 4 % (bez przesady) i tu wogóle nie chodzi o sprzęt , bo sprzęt do tego jest chodzi o KOD danej konsoli który jest ciężki do rozgryźienia przez amatorów którzy prubóją coś zrobić ...... NIe czarujmy się FirmaSOny ma zbyt wiele do stracenia - żeby ktoś tam coś rozszyfrował i nagle by powstał EMU PS2 -- ale dam sobie ręke uciąć że około pół roku - rok po wyjściu PS3 - W miare Kompletny Emulator PS2 ujrzy światło dzienne

 

 

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie siedziałem w tym temacie ale wydaje mi się że jak już niema to już raczej konkretnego i stabilnego niebędzie no chyba że do pojedyńczych gierek ale to też niezabardzo no bo i po co, mamy PC które niepotrafią emulować ps2 Wrrrrrrrrr. czego doczekaliśmy :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, emulator do PS2... magiczne słowo które urosło już do rangi wyczekiwanego przez wielu zbawienia i cudu. A wystarczy tylko kupić sobie konsole PS2 i o emulatorze można zapomnieć :D Sam mam taki zamiar żeby pograć sobie w MGS3, GT4 i B3T. Bo na komputerze zagram w te gry pewnie dopiero za jakieś dwa, trzy lata. Niestety ale wbrew pozorom, PS2 to potężna konstrukcję o ogromnej mocy. W końcu konsola ta opiera się na systemie 128 bitowym, a nasze ukochane blaszaki mają konstrukcję tylko 32 bitową i stąd takie trudności w emulacji. I niepomoże tu nawet procesor 64 bitowy, chociaż w pewnym sensie przybliża nas to do coraz lepszej emulacji. Tak jak mówię, pewnie najwcześniej za dwa lata, będzie już można odpalać na blaszaku gry z PS2 bez żadnych problemów i jednej klatki na sekundę w menu. Narazie cały czas twrają prace nad ulepszeniem emulatora a największe świry emulacji PS2, wklejają sobie swoje screeny z gier PS2 odpalonych na PC. Jakby ktoś chciał sobie pooglądać to zapraszam tutaj.

Najwyższą wartością jaką widziałem, było chyba 30 klatek na sekundę w menu jakiejś gierki :D Niby nic a jednak cieszy.

 

PS: Śmieszą mnie goście, którzy wypytują o emulację gry "GTA SA". Przecież ta gra wyjdzie na PC już w czerwcu. Gdzie im się tak śpieszy ? A właśnie, co do odpalania GTA SA na emulatorze... wiecie jaki komunikat wywala po włączeniu tej gry ?

 

"This is not a PS2 game!"

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa edmundo tylko zauwaz, ze PS1 tez byla 128bitowa jak rowniez i Dreamcast, wiec to nie jest glowny problem w emulacji PS2.

 

Ponadto nie oplaca sie juz kupowac PS2, gdy w przeciagu roku lub poltora ma wejsc PS3, lepiej dozbierac i miec 3 konsole zamiast 2, prawda? [ps1,ps2,ps3 jak wiemy sila Sony jest kompatybilnosc w tyl ;]

 

Pozdrawiam

 

Ps. Post mial charakter sprostowania paru informacji ;p no offence of course

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie KKRT :D Niezauważyłem żeby Playstation było konsolą 128 bitową. Z tego co wiem była to maszynka 32 bitowa. Natomiast Sega Dreamcast jak najbardziej jest 128 bitową konsolą ale rozmawiamy przecież o produktach Sony. Zgodzę się też że nie jest to główny problem emulacji, ale ten element napewno ma ogromne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt pomylilem sie i przepraszam - teraz sprawdzilem

BTW sam sie dziwilem jak to kiedys czytalem [w dosc znanym serwisie czy czasopismie] i tak tez zapamietalem. Przepraszam, ale przynajmniej z DC sie nei mylilem ;p

Edytowane przez KKRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale przynajmniej z DC sie nei mylilem ;p

1271154[/snapback]

Tak, ale zauwaz ze emulator DC istnieje, pozwala na odpalanie wiekszosci gier bez wiekszych bledow. Dziala z dosc dobra predkoscia na wiekszosci wspolczesnie sprzedawanych komputerow a prace nad poprawianiem jakosci emulatorka caly czas trwaja. Najwiekszym problemem z emulatorami jest to, ze trzeba samemu dany sprzet rozpracowac. Sony, Sega czy Nintendo nie podaja specyfikacji i oprogramowania swoich konsol kazdemu kto o to prosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto nie oplaca sie juz kupowac PS2, gdy w przeciagu roku lub poltora ma wejsc PS3, lepiej dozbierac i miec 3 konsole zamiast 2, prawda? [ps1,ps2,ps3 jak wiemy sila Sony jest kompatybilnosc w tyl ;]

1270979[/snapback]

Moim zdaniem nie opłaca się czekać i kupować ps3 bo za 8 lat wyjdzie ps4 która będzie silniejsza od ps3 <_<

 

Zwolnij konie - ps2 jest na tyle tania i ma tyle tytułów (i jeszcze długo będą sie pojawiać nowe), że jest to w tej chwili naprawdę dobry kąsek. Czekać - jakbym czekał to jeszcze nie kupiłbym PSX bo... za rok może dwa będzie tańszy <_< . A żeby ostudzić zapały - w Polsce ps3 będzie minimum za 2 lata i będzie kosztowała na dzień dobry ze 3kzł*. Zanim przybędzie do Polski i zanim uskładasz na ps3 masz 2 opcje: Czekać, dłubiąc w nosie, na ps3 i napalać się na nowe tytuły... lub zagrać w GT4/MGS3 i w co tam jeszcze chcesz, a czas upłynie miło i nawet nie zauważysz kiedy w Polsce będzie dostępna w miarę tania ps3.

 

*-Sony Poland znowu poleci w kulki <_< Mam nadzieję, że proponowanej przeze mnie ceny nie przekroczy <_<

 

 

ps2 rowniez jest 128bitowe.. procek emotion engine 128bitowy.. wiec to tez jest powód dzisiejszej emulacji ps2.

A pana nie rozumiem. PS2 jest 128bitowe bo EE jest procesorem przetwarzającym słowa 128bitowe. Ale co to ma do "dzisiejszej" emulacji? Edytowane przez [PEDRO]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

oficjalnie informuje, ze jestem sklonny wyslac hydro oryginal Burnout 2 (skoro dzialala 3, to dwojka tym bardziej) - ale pod jednym warunkiem:

jesli sie okaze, ze z tym dzialaniem emulatora i uruchamianiem gier z predkoscia przynajmniej 10 FPS na PC z zegarem 2.5 GHz + 1 GB RAM + jakakolwiek karta graficzna (nawet GF 6800 moze byc ;)) - to ktos ma pojechac i spuscic hydro powazny wpiedral.

hydro - idziesz na to? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w topicu o Driv3rze,albo NFS albo w ktoryms Splinter Cellu napisalem odpowiedz na to pytanie,ktore widze,ze chyba tylko Ty przegapiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopal to pewnie,bo bardzo lubi sie klocic,Ehh -zal mi takich ludzi.Bez urazy Samodobro,peace.Kajak CT - dobrze mowisz,dac Ci Heinekena za 3.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta ten topik. Niezłe beki o fantazji itd. Ciagle wszyscy (no prawie) piszą, że nie ma działającego emulatora PS2 i wszyscy (no prawie) o tym wiedzą, a co drugi post jest w stylu: "Eee dorośnijcie! Nie ma emulatora!". Gościu od Burnouta wie, że ściemnia ale uparcie brnie w wielką kupe. Ja juz bym się przyznał i obrócił wszystko w żart. A tak btw ciekawe, że w wielu tematach ludzie tak jadą na PS2 i inne konsole jakie to słabe i gry do niczego, a tu da się wyczuć takie wyczekiwanie na sprawny w reszcie emulatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogiel ja juz dawno to zakonczylem i sie przyznalem i powiedzialem dlaczego (w linku,ktory wyslalem - temat z przed miesiaca)

1399569[/snapback]

Mówisz o tym?

zgadzam sie,to paranoja i bez sensu sie wypieralem tyle czasu,przyznaje sie do tego

Bo reszta tamtego postu to jakoś mi nie wygląda na przyznanie się do błędu. Poza tym sorry, nie wiedziałem, że do przyznawania się do błedu jest inny topik. Nie no spoko, nie mam zamiaru Ci nic wyrzucać, ale nie sądzisz, że bardziej odpowiednim miejscem do zamieszczenia tego byłby topik, w którym cała ta historia miała miejsce, czyli ten? Sorry za o/t. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten to byl akurat najlepszy moment na powiedzenie tego bo to co sie wtedy dzialo to byla czysta paranoja (podobnie jak ultra bezsensowne odkopanie topiku w takim stylu) i dlatego zamiescilem go tam i akurat w tym czasie,tak wyszlo i tyle-ciezko jest. Wiec skoro kazdy zna prawde to moze wreszcie umilknie na ten temat i zacznie gadac o grze zwiazanej z danym topikiem a oprocz tego przestanie sie wreszcie klocic i zacznie sobie pomagac ? Teraz mam nadzieje,ze kazdy przeczytal tamto 10x i uznal temat za zamkniety do czasu wlasciwej emulacji PS2.Ja temat zakanczam,umywam od niego rece i nie odpowiadam wiecej na klotnie z nim zwiazane.Pozdro dla wszystkich - the case is done.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle po co to odkopałeś? Sprawa została wyjaśniona a do tematu powrócimy za jakieś 2lata jak będzie w miarę działający emulator PS2. ;)

Witam

 

Pozwoliłem sobie odkopać ten temat :oops:

 

Minęło już ponad 2 lata i czy jest już coś działającego jako tako??

Konkretnie mi chodzi o coś w stylu tekken 5 albo gran turismo

 

Dwa lata temu badałem pamiętam jakieś gry jeszcze na starym sprzęcie i może do tego czasu już emulacja nieco poszła do przodu?

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...