Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] My Book Pro 500gb Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przedmiotem mojej recenzji jest zewnętrzny dysk twardy od Western Digital. W stosunku do poprzednich testowanych przeze mnie produktów, ten wyróżnia się aż trzema typami złącz, poprzez które możemy podłączyć dysk do naszego komputera. My Book’a wyposażono w interfejs USB 2.0, FireWire 400 oraz 800! Oprócz tego dysk cechować ma się wyższą w stosunku do poprzedników wydajnością, o czym może świadczyć dopisek PRO – sprawdzimy to. Zapraszam do recenzji, która zapozna Was nieco bliżej z tym produktem.

 

Dołączona grafika

 

My Book Pro 500GB Edition

 

Autor: Łukasz "lukasrz" Rzedzicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny soprzet, łądne fotki, choc artykułu jako takiego nie ocenie bo ledwie przeczytałem pare linijek ;)

Zamiast porownywac wydajnosc firewire do usb, lepiej było by zobaczec jak wypada na tle innego mocarza. Ale wiadomo, ze napisałem tylko głupia uwage.. ;)

Wracam do ogladania fotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej było by zobaczec jak wypada na tle innego mocarza.

Czyt. poprzednie moje recki dysków i wyniki modeli odanaczonych znaczkiem wydajnosc i wysoką ocena :) Na tle inncyh dysk spisuje sie baardzo dobrze! stad wysoka ocena ;)

 

pozdrawiam i dzieki za komenty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyt. poprzednie moje recki dysków i wyniki modeli odanaczonych znaczkiem wydajnosc i wysoką ocena :) Na tle inncyh dysk spisuje sie baardzo dobrze! stad wysoka ocena ;)

 

pozdrawiam i dzieki za komenty !

IMO powinieneś to pokazać w tabelkach, ale i tak jest good ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie(?) i Panów,

Artykuł ok ale niestety nie zgadzam się z metodą przeprowadzonych testów:

1. Dysk/komputer źródłowy nie powinien mieć wpływu na wyniki testu, więc użycie laptopa z dyskiem 2,5", który z założenia jest mniej wydajny od konstrukcji 3,5" nie jest najlepszym pomysłem

2. Podstawowa zaleta testowanego urządzenia, to interface firewire800. Ujmę to tak: od święta podpinamy laptopa/... przez usb2.0.

Ale na co dzien i do pracy TYLKO firewire800. Jeśli takiego nie potrzebujemy, to możemy kupić sporo tańszy sprzęt, bez tego złącza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy przeprowadzone byly na komputerze z dyskiem SATA o przepustowosci 60MB/s W suchych benchach moze i fw400 bylby szybszy, jak widac w praktyce nie zawsze

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy przeprowadzone byly na komputerze z dyskiem SATA o przepustowosci 60MB/s W suchych benchach moze i fw400 bylby szybszy, jak widac w praktyce nie zawsze

Różnica pomiędzy 1394a i 1394b jest jednak dość znaczna... i jak wskazują moje "testy", nie jest na poziomie błędu pomiarowego. A dla Usera mającego możliwość wydania 800pln lub 1k pln, informacja o takiej różnicy może przesądzić o decyzji zakupu. Oczywiście rozumiem, że na co dzień różnica kilku procent w czasie zapisu/odczytu/obciążeniu procesora może nie stanowić gigantycznej różnicy ale moim zdaniem może tłumaczyć dlaczego musimy płacić za dopisek PRO na urządzeniu. :)

Pozdrawiam

 

PS: Czy ktoś zepsuł FW800 w pudełku?

"...FireWire 800 – 800Mb/s (z przyczyn niezależnych od redakcji testów nie przeprowadzono) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arcik krotki ale na temat, potwierdzam, ze ten dysk to znakomita sprawa, tylko mogli by to lepiej wyciszyc, bo te gumki na brzegach nie do konca spelniaja swoje zadanie i dysk przenosi lekkie wibracje na biurko

co do obciazenie procesora nawet na fw 1394 u mnie ono "nie wystepuje" - hdtach pokazuje 1% wiec fw 1394b raczej tego nie poprawi ;)

poprawia sie zapewne transfery, ktore powinny sie podwoic, szkoda, ze nie udalo sie wam tego przetestowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sprawdzony i idealnie dzialajace rozwiazanie do tych wspomniancyh drgan: postaw dysk na chusteczce higienicznej. Jej szerokosci idealnie do tego dysku pasuje (nic nie wystaje po bokach) i bedziesz w szoku jak to wyciszy wybracje. ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sprawdzony i idealnie dzialajace rozwiazanie do tych wspomniancyh drgan: postaw dysk na chusteczce higienicznej. Jej szerokosci idealnie do tego dysku pasuje (nic nie wystaje po bokach) i bedziesz w szoku jak to wyciszy wybracje. ;)

tak tez zrobilem, ale wolalbym aby o drganiach pomysleli producenci za mnie ;)

 

nie ma szans na przeprowadzenie testow 1394b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...