Skocz do zawartości
Delorm

Sonda Jaką grafikę wybrać

Która grafika będzie lepsza na ten okres czasu a zarazem energooszczędna ?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która grafika będzie lepsza na ten okres czasu a zarazem energooszczędna ?

    • R9 280
      0
    • R9 280X
      4
    • R9 285
      2
    • GTX 960
      6
    • R9 270
      0
    • Wsztrzymaj się do nowych radeonów
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nutruje mnie pewna myśl: mam zamiar kupić grafikę na spory okres czasu lecz nie wiem czy lepiej ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Radeona R9 280 czy GTX 960(nie interesują mnie żadne inne karty). Od grafiki wymagam tylko tego aby starczyła na okolo 4-6 lat nawet na minimalnych detalach na 30 FPS w Full HD. Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać ten dylemat.

Edit. Wszystko co było wcześniej jest nieaktualne. Teraz proszę o oddanie głosów w ankiecie która grafika będzie odpowiednia do FullHD na okres okolo 4-6 lat. Jeśli jest taka możliwość proszę także o uzasadnienie.

Edytowane przez Delorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, tutaj tylko w gre wchodzą r9 280 i gtx 960


 do tego rozmyślam nad r9 270 2gb ew 4gb Jeśli to nie robi ogromnej różnicy między r9 280 lub gtx 960

Edytowane przez Delorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270 robi różnicę na minus.

Do FHD warto rozważyć GTX 770 zamiast wymienionych, ale jak bardzo muszą być te konkretne, to bez znaczenia jaka moim zdaniem.

Bez patrzenia na cenę brałbym 960, jednak patrzę na cenę i wolę 280 z której po OC wyjdzie mi 280X. Taniej niż 960.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, potrzebuje osób które potwierdzą lub obalom moje wnioski. A one przedstawiają się następująco: na dzień dzisiejszy lepiej kupić r9 280 lecz patrząc w przyszłość może się okazać, że gtx 960 będzie lepszym wyborem ponieważ obsługuje Direct 12 który mnie zainteresował i zauważyłem, że z tym ta karta rozwija skrzydła i może sobie lepiej radzić niż r9 280 pod Win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9 285 to okrojony r9 280 pod względem szyny oraz pamięci ... do tego w wielu przypadkach droższy dlatego ten model akurat jest dla mnie kpiną choć nie powiem jest szybszy od gtx 960

Się nie zna na architekturze AMD, się nie wypowiada. GCN 1.0 (280) a 1.2 (285). 

Czyli technicznie 285 jest najnowszą kartą AMD. Nie najszybszą owszem. Ale porównaj wydajność do poboru mocy. Tonga (285) skaluje się o wiele lepiej od Tahiti (280). To zupełnie inny rdzeń.

 

Patrząc jednak z drugiej strony, zanim pojawią się tytuły w pełni działające na DX12 to jeszcze ze 2 latka nam śmigną i nie ma co się ekscytować i pocić. Pamiętacie szał DX10? Kto o nim dziś pamięta?

Na razie mamy tylko wykresiki, które nic nie wnoszą. GCN 1.2 w DX12 dla przeciętnego zjadacza kiełbasy nie będzie mieć znaczenia aż gry nie zaczną w pełni śmigać na DX12, a do tego czasu z kolei to wyjdą zupełnie inne karty.

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX12 powinien się adaptować na rynku bardzo szybko ze względu na Xbox One.

Powinien...

Jednak na tą chwilę widzimy nagłówki typu "Rockstar Games obniżyło jakość grafiki w GTA 5 na Xbox One i PS4" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm różnice w architekturze byłem w stanie zauważyć ale także dostaje czasami informacje ze 2GB zaczyna brakować grafice. Jak to wygląda w praktyce ?


Sapphire R9 285 kosztuje równo 800 zł.

Od 280 na pewno słabsza nie jest, a jak widzisz w DX12, na którym ci zależy GCN 1.2 będzie zauważalnie zyskiwać.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_285_Dual-X_OC/25.html

ten Sapphire jest w procmocji a kosztuje normalnie 1000zł ...

PS. Zapomniałem dodać, że grafikę mam zamiar kupić w maju lecz już zacząłem poszukiwania

Edytowane przez Delorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm różnice w architekturze byłem w stanie zauważyć ale także dostaje czasami informacje ze 2GB zaczyna brakować grafice. Jak to wygląda w praktyce ?

ten Sapphire jest w procmocji a kosztuje normalnie 1000zł ...

PS. Zapomniałem dodać, że grafikę mam zamiar kupić w maju lecz już zacząłem poszukiwania

Łeeee Panie. Do maja to się sytuacja zmieni jeszcze ze 3 razy. Choć jak już tyle czekasz, to poczekaj na Computex 2015 (czerwiec). Tam powinny pojawić się nowe Radeony.

 

Na tą chwilę ten temat nie ma sensu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. Wszystko co było wcześniej jest nieaktualne. Teraz proszę o oddanie głosów w ankiecie która grafika będzie odpowiednia do FullHD na okres okolo 4-6 lat. Jeśli jest taka możliwość proszę także o uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie patrze zbytnio na Cena/wydajność tylko pobór mocy/Wydajność

Nie lubię się powtarzać. Nikt Ci nie wywróży z fusów jak obecne karty będą działać z DX12, a co dopiero z prognozą 4-6 lat.

Albo bierz to co najlepsze dla Ciebie na ten moment, albo czekaj za DX12 i realnymi testami.

 

Na tą chwilę syntetyki wskazują na R9 285, ale to TYLKO syntetyki które nijak się mają do rzeczywistości.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się powtarzać. Nikt Ci nie wywróży z fusów jak obecne karty będą działać z DX12, a co dopiero z prognozą 4-6 lat.

Albo bierz to co najlepsze dla Ciebie na ten moment, albo czekaj za DX12 i realnymi testami.

 

Na tą chwilę syntetyki wskazują na R9 285, ale to TYLKO syntetyki które nijak się mają do rzeczywistości.

Ale czy ja tu coś wspomnialem o DX 12 ?? napisałem tylko, ze dla mnie wydajnośc w porównaniu do zużytej energi jest najistotniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja tu coś wspomnialem o DX 12 ?? napisałem tylko, ze dla mnie wydajnośc w porównaniu do zużytej energi jest najistotniejsza.

Nie chodzi o DX12, tylko o to, że 28 post pytasz o to samo. Odpowiedź padła nie raz.

 

Tak więc odpowiadając jednoznacznie kolejny raz na pytanie zadanie w 1 poście, czyli 280 vs 960:

A. Zgodnie z Twoimi kryteriami energetycznymi = 960.

B. Nie, nie wystarczy na 4-6 lat w FHD.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki ale jeśli widzisz to ten temat zamienił się w sondę i na 2 innch forum mam taką samą sondę. Potem po prostu to zsumuje i z wyników wywnioskuje jaka grafika będzie najlepsza.

PS. Kolego spokojnie. Zdaje sobie sprawę, że jest to uciążliwe ponieważ znam się na tyle, że wiem jaki jestem uciążliwy tylko po prostu staram się zdobyć jak najwięcej informacji aby potem nie żałować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...