Skocz do zawartości
koleszka

Ruskie Radio Z Głośników?

Rekomendowane odpowiedzi

nabyłem głośniki Logitech x530. Grają świetnie, ale jak je zupełnie zciszę to.... słyszę ruskie radio!!! :mellow: łot da fa* :?

Głośniki są podpięte do zintegrowanej karty na płycie ABit IS7.

Nie mam podłączonego żadnego innego sprzetu do karty.

 

Zasilacz mam całkiem dobry - Chieftec 360W Dual Fan.

Wydaje mi się że to nie wina kmpa, bo radio słychać nawet przy wyłaczonym kompie i włączonych głośnikach!!! Warunek to muszą być zciszone na maksa; wystarczy trochę podgłośnić i rusków nie słychać.

 

czy ja zciągam jakies fale czy te głośniki tak mają? :huh:

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he

 

Mam podobnie :) Mam glośniki 4+1 Creative (parę lat już mają) i jak głośniki są włączone ale niczego "nie grają" to czasem słyszę radio rosyjskie a czasem francuskie ...

 

Miałem tak gdy komputer był w Ostrowi Maz (100 km od W-wy) teraz jest w Legionowie k. W-wy i też czasem tak jest

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co słyszycie to :

Francja : RFI

Rosja: Voice of Russia

 

Tez to odbierałem jak miałem wzmacniacz unitry.I nic dziwnego ich nadajniki maja po 500 do 1000 KW czyli 1 Megawat.

I przy silnej propagacji to potrafi zatkać zwykły odbiornik na krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z bramy obok ma coś takiego w..... domofonie :D

 

Kiedyś nawet rozebrałem to badziewie aby zobaczyć czy ktoś dla jaj jakiegoś odbiornika tam nie podłączył :P

 

Tam te ruskie radio gra prawie cały czas, normalnie nieraz jak stoimy pod jego bramą to posłuchamy sobie tego dla wkręta. Na szczęście w kompie, a konkretnie przy głośnikach niczego takiego jeszcze nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnikow to ja sie tez dolaczam. mem encore xp500 ;) i czasami slychach rosyjskie radyjko, za pierwszym razem mnie zatkalo, teraz po prostu wylaczam listwe zasilajaca.

kupujesz glosniki radio voice of russia dostajesz gratis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest południe, od rana rusków nie słyszałem.

Oby nie wrócili wieczorem :huh: Byc może zależy to tez od pogody....

Ale faktem jest że zjawisko nie powinno mieć miejsca.

Zastanawiam się tylko kto jest temu winien; producent głośników, czy może inne urządzenia w naszym domu, albo nawet konstrukcja budynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam na moich Logach i miałem na wszystkich poprzednich głośnikach. Jeśli te nadajniki mają faktycznie taką moc, to naprawdę nie ma się co dziwić. Zależy to na pewno od pogody, bo to mocno wpływa na propagację fal radiowych. Jako że w roli detektora może pracować sobie zwykła dioda (nie świecąca) efekt taki jest całkowicie normalny. Jedyny winny to nadajnik, ale w sumie ludzie na syberii też chcą radia posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

U mnie też czasem słuczać to, ale radio to nic. Kiedyś na wsi pod Lublinem na telewizorze złapało mi rosyjską telewizję :shock:

1224665[/snapback]

to jeszcze nic, ja kiedyś miałem za darmo przez tydzien 10 programów w telewizorze (normalnie mam 4) ale jakies chyba skandynawskie :/ albo kiedys odbieralem na jednym kanale jak ktos u mnie na osiedlu gral na pegazusie :)

Edytowane przez wortigern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w telewizji na TVN rozmowy telefoniczne slychac, denerwujace to juz jest czasami :/

 

a co do glosnikow to sie nie spotkalem... zeby rosyjskie stacje lapalo :lol:

 

za to slyszalem ze Ojca Dyrektora mozna w tosterze uslyszec :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie widze jak Ojciec Dyrektor nadaja :)

 

Jak juz napisal Armadon, jest to jak najbardziej mozliwe i to nawet przy malej mocy nadajnika - zalezy to od warunkow atmosferycznych (glownie stan jonosfery i troposfery).

 

A niektore rodzaje modulacji mozna zdemodulowac na sztucznym zebie - slyszalem o przypadku, kiedy kobieta mieszkajaca blisko masztu radiowego nadajacego stacje z AM (modulacja amplitudy) w niektorych miejscach domu slyszala radio. Sygnal demodulowal sie na zlotym zebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi w ten sposób można leczyć pewne rodzaje głuchot.

Najczesciej był to materiał który miał właściwości połprzewodnikowe a nerw zęba był "kablem do głośnika"

W nowych konstrukcjach antena był złoty ząb.

 

Fm to nie odbierze a szkoda posluchł bym se ojca prowadzącego w stereo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...