Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LudwiG

Momentami zbliża się do 88GTX a innym razem 88GTS go nieźle kopie. Dziwnie się też zachowuje w BF i HL2 po włączeniu AA traci o wiele więcej klatek niż GFy. Chyba trzeba czekać na więcej testów.

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bic lać w pupsko koles od tego zaleec bedie cena itd...

nV a ati nie ma rozniycy...tzn jest-wydajnosc meidzy poszcegolnymi modelami...

 

ZACZELO SIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://vr-zone.com/?i=4946

 

kocham VR ZONE

 

energi bierze troche wicej od GTXa a wydajnosc...cholera wie...

 

hmm karta ma fajny wykpop tylko stery w niektorych grach są do bani

chyba sie skuszę

 

chociaz cholera gts nei jest najgorszy kurde

 

nie wiem co wybrac GTS czy 29000xt

rydzyk fizyk zamawiam ją jak bedzie

Jak masz zamiar zakupić w najbliższym czasie to lepiej GTS:

bardziej na chwilę obecną dopracowana rewizja karty, co do wydajności to ciężko powiedzieć , ale po tych pierwszych testach do grania z AA zdecydowanie GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze jeszcze duzo mozna wycisnac z karty i tylko sterowniki są do bani zobaczcie jak trzepneło wynikami na batelfildzie 2142...

 

Chociaz z drugiej strony GTS wcaly nie najgorszy jest zwłąszcza ze nie bede go tak katowac na full aniso itd

zwykłemu smiertelnikowi wystarczy GTS ale maniacy 3dsmarków mogą byc zachwyceni podkreslam 'mogą'

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ta cena nie wydaje mi sie logiczna...powinna byc zblizona do gtsa a nie jest

specjalisci od maretingu chyba wbiajają sztylet firmie w serce...jak mozna nowemu produktowi o takiej wydajnosci dac taką cenę

ZGROZA

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obeną:

cena R600 za wysoka

pierwsza rewizja płytki - mogą być problemy

do tego 200W czyli 40 więcej niż GTS 640 , a przypuszczam że i wentyl będzie głośniejszy

Na stery zbytnio bym nie liczył - przecierz AMD raczej by sobie nie pozwoliło na to aby nie umieścić najlepszych sterów w sieci , wiedząc że testy i porównania się zaczą ,

Nie jestem fanem NV ani ATI - tylko realnie patrze na sytuacje....

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obeną:

cena R600 za wysoka

pierwsza rewizja płytki - mogą być problemy

do tego 200W czyli 40 więcej niż GTS 640 , a przypuszczam że i wentyl będzie głośniejszy

Na stery zbytnio bym nie liczył - przecierz AMD raczej by sobie nie pozwoliło na to aby nie umieścić najlepszych sterów w sieci , wiedząc że testy i porównania się zaczą ,

Nie jestem fanem NV ani ATI - tylko realnie patrze na sytuacje....

400$ jakby nie liczył daje 1120zł, czyli wcale nie tak dużo.

Trzeba pamietac, że karta posiada 512MB pamięci i jej konkurentem jest wersja GTS-a 640MB, która kosztuje 1400-1500zł.

Dla mnie rozsądna propozycja od ATi, która jeszcze nieco stanieje po tygodniu/dwóch od ukazania się na półkach.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400$ jakby nie liczył daje 1120zł, czyli wcale nie tak dużo.

Trzeba pamietac, że karta posiada 512MB pamięci i jej konkurentem jest wersja GTS-a 640MB, która kosztuje 1400-1500zł.

Dla mnie rozsądna propozycja od ATi, która jeszcze nieco stanieje po tygodniu/dwóch od ukazania się na półkach.

Jak przeliczasz z USD to przeliczaj OBIE karty

400$-1120

350$-980zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeliczasz z USD to przeliczaj OBIE karty

400$-1120

350$-980zl

W tym samym sklepie karty 8800GTS 640MB kosztują 380-410$ a są już na rynku dośc długi czas.

Podtrzymuję swoje stanowisko karta nie jest aż taka droga jak niektórzy twierdzą, tym bardziej że dopiero jutro jej premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpie żeby ta karcioszka szybko zeszła z ceną do poziomu GTS'a, trzeba pamiętać że karta ma dużo bardziej skomplikowane wielowarstowe PCB niż GTS ze względu na obecność 512bitowego interfejsu pamięci, daltego koszt produkcji jest znacznie wyższy.

Jedno dziwi: Kiepska wydajność AA, przy takiej przepustowości pamięci jaką dysponuje 2900XT nawet w 1920x1200 AA powinno być "prawie" za darmo ;)

Osobiście mam nadzieję że jest to tylko i wyłącznie kwestia sterowników i że karta nie będzie drugą Parhelią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym samym sklepie karty 8800GTS 640MB kosztują 380-410$ a są już na rynku dośc długi czas.

Podtrzymuję swoje stanowisko karta nie jest aż taka droga jak niektórzy twierdzą, tym bardziej że dopiero jutro jej premiera.

A ja stwierdze ze jest,

na to co prezentuje w wiekszosci bedzie ona porownywana do owiele tanszego 320

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Madry kupi 320 owiele tanszy

Tak stery jeszcze niedopracowane w tescie,ale chlopaki on przesowali to zeby to wlasnie dopracowac,ile beda je dopracowywac do premiery R650

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości, że karta w grach pod DX9c wypada blado, nawet w stosunku do GTS'a 320MB, ale nie we wszystkich testach. Co do Quake'a, to ogólnie wiadomo, że faworyzuje nvidię. Ale już w HL2 ATi powinno pokazac jakąś moc. Czy to jest test "podstawki", czy Episode One? Dramat także np. w mojej ulubionej grze NWN2 :blink:.

Niemniej ATi dośc często wypuszcza dopracowane sterowniki do swoich nowych kart po 2-3m-cach. Tak było wielokrotnie, czasem wydajnośc poprawiała się znacznie w danej grze nawet o 15-20% w przypadku trybów AF i AA.

Druga sprawa to silnik Unified Shaders i biblioteki WGF, gdzie znaczną wagę trzeba przywiązywac do sterownika karty. Trzeba poczekac na bardziej oficjalne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Server Issues!!!

Published: 13th May 2007 @ 11:44 AM

Author: Cameron Wilmot

 

 

We are having massive server issuing bringing you the HD 2900 XT review.

 

We will put it online tomorrow when other sites release their reviews to balance the load.

 

Sorry but our servers aren't up to this amount of hits.

 

A jeszcze pare min temu wsi odzialalo, porownywali x2900xt do 8800gtx i 1950xtx. No nic trzeba poczekac do jutra, a szkoda bo karta nieduzo odstawala od 8800gtxa. Szkoda, ze nie bylo GTSa.

 

 

 

 

o prosze i nastepny:

http://www.ocworkbench.com/2007/asus/EAH2900XT/g1.htm

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...