Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Reklama

Zdjęcie

Okulary

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 dumpmuzgu

dumpmuzgu

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2372 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 15:56

ja obecnie uzywam tylko tych chusteczek z lidla. dobre w kazdej sytuacji. ewentualnie potem sciereczka z mikrofibry. niestety jezeli byla juz uzywana potrafi zostawic na szklach to co wczesniej zebrala :)

do auta kupilem nakladki polaryzacyjne na okulary. niby badziewie za 30-40zl, ale dziala. deska nie odbija sie w szybie, a i cos tam przyciemniaja.
  • 0

PC

Xbox360

PS3

#62 Devil

Devil

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 9954 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 22:18

Nie wiem jak to jest w sumie. U mnie na "szklanych" szkłach często powstają smugi czyszcząc je microfibrą. Nawet jak dzień wcześniej je umyje wodą z płynem. Teraz zmieniłem okulary na szkła plastikowe i wystarczy je umyć raz na jakiś czas, a sciereczka czyście za każdym razem na tyle dobrze że nie ma żadnych smug. Chusteczek używam tych z biedronki, a jak się lub regina.
  • 0

I5 @4.6 | GTX 770@1254/7800 | 8GB | SSD 256GB | WIN7x64

#63 KHOT

KHOT

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2238 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 18:34

Kupiłem niedawno okulary z antyrefleksami "diamentowymi" od szajny w jednym sklepie netowym i z czystym sumieniem mogę polecić: zero smug, nie parują, brud się ich specjalnie nie trzyma...
  • 0

Nie zapomina.

Nie wybacza.

#64 ɹǝıssɐuɹɐƆ

ɹǝıssɐuɹɐƆ

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 65 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 11:22

Kupiłem niedawno okulary z antyrefleksami "diamentowymi" od szajny w jednym sklepie netowym i z czystym sumieniem mogę polecić: zero smug, nie parują, brud się ich specjalnie nie trzyma...

Kupiłeś okulary bez uprzedniego przymierzenia? Jak rozumiem masz porównanie ze zwykłymi soczewkami AR i są znacząco lepsze?
  • 1

#65 KHOT

KHOT

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2238 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 12:15

Dokładnie tak. Okulary kupione bez przymierzania, bo generalnie wiem co pasuje do mojego łysego łba, a wszystkie oprawki i tak są w jednym rozmiarze, więc jedyną rzeczą którą optyk w salonie mógłby mi wykonać, to dogiąć odpowiednio zauszniki, czego akurat nie chciałem. Wcześniej miałem zwykłe noname AR i niestety dość mocno się smużyły przy wycieraniu, parowały jak szalone, a na dodatek bardzo szybko wzbogaciły się o piękny zestaw mikro rys, co bardzo przeszkadzało. Teraz o parowaniu już zapomniałem, o smugach również, a i jak na razie nie udało mi się ich porysować - chociaż nie mam ich długo - zobaczymy jak ten "diament" będzie wyglądał po paru miesiącach.
  • 0

Nie zapomina.

Nie wybacza.

#66 jonathan

jonathan

Na urlopie. :)

• Moderator
  • 14463 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 12:36

Rozumiem ze rozstaw zrenic itd znali w salonie...

Powiem Wam ze testowalem juz naprawde duza ilosc szkiel do okularow i z zadnych w pelni nie bylem zadowolony...
Szkla kontaktowe odpadaja ze wzgledu na "suche oko"
  • 0

4790K / Asrock Fatal1ty Z87 Professional / Sapphire 290 Tri-X / 4x4GB Kingston HyperX 1866 / Samsung 840 EVO 250GB, Samsung 830 128GB, 2x V300 120GB SSD / Corsair 750D / Corsair HX850W / 26"
Dell Latitude E6230 i7-3520M / 8GB / Samsung 830 128GB

Corsair, Asus, Intel - porzadki w szafie ;]

#67 KHOT

KHOT

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2238 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 12:53

Rozumiem ze rozstaw zrenic itd znali w salonie...

Robiłem porządne (tzn. nie ograniczające się do 2 min. na automacie) badanie wzroku przed zmianą szkieł, więc rozstaw mi okulistka zmierzyła.
  • 0

Nie zapomina.

Nie wybacza.

#68 ɹǝıssɐuɹɐƆ

ɹǝıssɐuɹɐƆ

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 65 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 13:35

No ja właśnie przymierzam się do wymiany. Badanie u normalnego lekarza i zamówienie przez neta kusi takiego skąpca jak ja. Tylko najpierw i tak muszę poprzymierzać oprawki w dużych salonach, najlepiej w towarzystwie znajomego w charakterze fotografa.

Tak z ciekawości co sądzicie o grubych oprawkach jak ma np. Wojewódzki? Bo zajebiście mi się podobają, ale boję się, że będę wyglądał jak emo/bieber.
  • 0

#69 Rikki

Rikki

Fearless.

• Moderator
  • 5578 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 13:56

Grube oprawki trzeba przymierzać bo nie wszystkim pasują. Mogą być bardzo fajnym dodatkiem nadającym charakteru lub totalnym wieśniactwem i popisem. Ja byłem wczoraj u okulisty i okazuje się, że jednak powinienem nosić okulary do komputera/telewizji (+0.5 OL / 0 OP) i właśnie rozważam zrobienie sobie okularów z bardziej stanowczymi oprawkami (bo do tej pory zawsze szedłem w dyskretny minimalizm i chciałbym bardziej stanowczy dodatek).
  • 0

#70 KHOT

KHOT

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2238 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 14:18

zamówienie przez neta kusi takiego skąpca jak ja

Witam w klubie. :lol2: Generalnie mogę stwierdzić, że warto, bo za kompletne okulary zapłaciłem tyle, co w pobliskim salonie za zwykłe szkiełka nawet bez ar

boję się, że będę wyglądał jak emo/bieber.

Będziesz. :wink:

...a na poważnie, to imo grube oprawki pasują małemu ułamkowi noszących je, więc bez przymierzenia nie da rady. Ja jestem wierny żyłkom.
  • 0

Nie zapomina.

Nie wybacza.

#71 jonathan

jonathan

• Moderator
  • 14463 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 16:50

Ja takze wole cienkie oprawki...
Od kilku lat wierny jestem Pradzie... bardzo fajne, lekkie oprawki ktore bardzo dobrze trzymaja sie glowy
Zdarza sie ze gram w nich w siatke i nie mialem nigdy opcji by spadly albo sie przekrzywily
  • 0

4790K / Asrock Fatal1ty Z87 Professional / Sapphire 290 Tri-X / 4x4GB Kingston HyperX 1866 / Samsung 840 EVO 250GB, Samsung 830 128GB, 2x V300 120GB SSD / Corsair 750D / Corsair HX850W / 26"

#72 Rikki

Rikki

Fearless.

• Moderator
  • 5578 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:55

Ale za Pradę sporo się płaci bo to w końcu marka.

Ja na ten sezon muszę się przede wszystkim rozejrzeć za przeciwsłonecznymi, mam wrażliwe oczy i łapię się na tym, że ciągle je mróżę.
  • 0

#73 jonathan

jonathan

• Moderator
  • 14463 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 18:10

Ano sie placi... ale czlowiek wie za co
Pierwsze oprawki mialem jakies 6 lat
Terazniejsze mam prawie dwa lata...
  • 0

#74 g00dMan

g00dMan

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 594 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 13:27

Jeśli chodzi o sklepy to od siebie polecam Soczewki kontaktowe, Ray-Ban, Okulary przeciwsłoneczne, Oprawy - OPTYLINE.PL
~ 2 tyg. temu robiłem u nich zakupy i jestem bardzo zadowolony.
Świetny kontakt telefoniczny. Obsługa miła. Błyskawiczna wysyłka kurierem (o ile dane oprawki mają fizycznie na stanie w sklepie. W przeciwnym wypadku niestety czekamy około tygodnia aż dojdą. Jak to pan stwierdził "z magazynu z Włoch" :lol: )

Wysyłka darmowa przy zamówieniu powyżej 300zł.

@KHOT gdzie zamawiałeś? Może komuś się przyda ;)
  • 0

#75 KHOT

KHOT

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2238 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 18:46

@KHOT gdzie zamawiałeś? Może komuś się przyda ;)

Jeżeli moderacja nie ma nic przeciwko, to prosz:

http://okularywsieci.pl/

Generalnie jestem bardzo zadowolony, bardzo szybko dostałem gotowe okulary.
  • 0

Nie zapomina.

Nie wybacza.