Skocz do zawartości
mpeg-4

Recenzja Głośników Edifier S2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Oryginalny test na ixbt

 

Aktywne głośniki Edifier S2000

 

Głośniki Edifier S2000 są w linii głośników stereofonicznych u producenta na topowej pozycji. Charakterystyczną właściwością S2000 jest oryginalny design obudowy kolumn, wykończony lakierem fortepianowym a także obecność zewnętrznego bloku wzmacniającego z wbudowanym DAC Burr-Brown BB1732.

 

Po co w tych głośnikach jest zastosowany DAC? jako jeden z wariantów odpowiedzi na to pytanie może być zastosowanie DAC w celu ekonomii użytkownika tj zwalnia go z pilnej potrzeby kupna karty dźwiękowej z dobrym jakościowo analogowym torem audio. Między tym, uwzględniając, że producent lokuje model S2000 jako zaawansowane stereorozwiązanie dla prawdziwych entuzjastów, ciężko jest sobie wyobrazić potencjalnego melomana ze zintegrowanym dźwiękiem na kodeku AC'97.

 

Inna odpowiedź na to pytanie może być o wiele prostsza - w topowych kolumnach powinno być zawarte wszystko również i cyfrowy interface. Tak czy inaczej, podziękujemy producentowi za to, że proponuje alternatywny wariant tych głośników -tj model S2000V, bez wejścia cyfrowego i ze wzmacniaczem, umieszczonym tradycyjnie w jednej z kolumn. Kolumny S2000V poznamy oddzielnie. a teraz skoncentrujemy się szczególnie na modelu S2000.

 

Dołączona grafika

 

Jak wcześniej zaznaczaliśmy w artykule, poświęconym niższemu modelowi Edifier R1900T III , - produkty aktywnych głośników do komputera ściśle zbliżyły się do poziomu niedrogiego Hi-Fi. Głośniki S2000 - to kolejne rozwiązanie ze wspaniałym designem, potwierdzające to zjawisko. Obudowa kolumn wykończona jest lakierem fortepianowym, co, niewątpliwie, zostanie należycie ocenione.

 

Gabaryty kolumn wynoszą odpowiednio 172 х 296 х 215 milimetrów. Obudowa kolumn wykonana jest z fibrolitu . Akustyczna oprawa wykonana w układzie bass-reflex, którego otwór wyprowadzono na panel przedni. Z dołu obudowy przewidziano specjalne nóżki.

 

Dołączona grafika

 

Zastosowane głośniki posiadają ekranowanie magnetyczne. Średnica dyfuzora ŚCZ- kopułki wynosi 11,5 centymetrów. Zawieszanie wykonane jest z gumy i namacalnie wystarczająco miękkiej (elastycznego). W charakterze twittera pracuje tekstylna kopułka o średnicy 27 milimetrów. Podłączenie głośników wykonane jest przez zwrotnicę. Płytka z elementami jest umieszczona wewnątrz obudowy i mocno przymocowana do ścianki.

 

Dołączona grafika

Podłączenie kolumn do wzmacniacza, umieszczonego w panelu zewnętrznym, odbywa się przewodem o długości 2,5 metra. w charakterze złącz wykorzystano gwintowane zaciski pod odizolowany przewód , dla wygody podłączenia przewodu zaciski mają różnokolorowe oznakowanie.

 

Zewnętrzny wzmacniający blok wykonany jest w plastikowej obudowie z metalowymi bocznymi panelami. Posiada dwa warianty położenia - poziome i pionowe.

 

Dołączona grafika

 

Z przodu rozmieszczono elementy regulacyjne. Tu znajdują się regulatory barwy i ogólnej głośności. Są tutaj również przyciski włączania trybów switchingu i przełączenie w tryb oszczędności energii. Dla każdego trybu przewidziano odpowiedni wskaźnik. Należy zauważyć zastosowanie trybu «BYPASS » w tym trybie sygnał idzie drogą okrężną pomijając regulatory barwy.

 

Dołączona grafika

Na tylnej stronie bloku znajdują się przycisk wyłączania zasilania, mechaniczne zaciski dla podłączenia kolumn, dwa analogowe i cyfrowe wejścia.

 

Sterowanie głośnością i włączanie różnych trybów switchingu jest dostępne również z pilota.

 

Dołączona grafika

 

Pilot jest wystarczająco wygodny w użyciu, dubluje wszystkie przyciski które są na panelu zewnętrznym. Z pilota niemożliwa jest tylko regulacja barwy. Każdy guzik na pulpicie wykonany jest w formie czterech małych przycisków. Prawdopodobnie,jest to designerski pomysł, a być może jest to zrobione z powodu krótkiego okresu stosowania podobnych przycisków.

 

Ciekawą właściwością jest zmotoryzowany (silniczek) regulator głośności. Przy regulacji głośności z pilota rączka na bloku płynnie się obraca z niewielką inercją przy zatrzymaniu.

 

Jak już zauważyliście, zewnętrzny blok wzmacniający wykonany jest z dwóch części. w jednej z nich umieszczono przedwzmacniacz z regulatorami barwy, w drugiej - transformator i wzmacniacz mocy.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W układzie wzmacniającym zastosowany jest transformator toroidoalny, zapewniający bipolarne zasilanie 23W na 2.4A. W charakterze chipów wzmacniających producent wykorzystał dwa jednokanałowe wzmacniacze mocy LM3886 od National Semiconductor .

 

Dołączona grafika

Sądząc po podanym diagramie, используемая chip kształtuje moc do 30 W przy poziomie zniekształceń, nie przekraczającym 0,1%.

 

Przejdziemy do pomiarów w RMAA 5.5 , przeprowadzonych za pomocą profesjonalnej karty dźwiękowej ESI Juli@ i mikrofonu pomiarowego Behringer ECM 8000.

 

Spojrzymy na grafik ChCZ testowanych kolumn, otrzymany przez odtworzenie na testowanym systemie logarytmicznie narastającej sinusoidy (swept sine).

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Edifier S2000, zmierzony na osi WCZ-głośnika

Wnioskując ze zmierzonego grafiku ChCZ nierównomierność kolumny wynosi ±3dB w skali 170 Hz — 20 kHz. przy czym grafik stanowi dość równą linię, szczególnie w górnej skali.

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Edifier S2000,

zmierzony przy różnym położeniu regulatorów barwy

Tu można namacalnie zobaczyć pracę regulatorów barwy. sądząc po naszych pomiarach, amplituda sygnału może zmieniać się do 18 dB na częstotliwościach 50 Hz i 15 kHz.

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Edifier S2000,

zmierzony przy różnym położeniu mikrofonu

Na grafiku ChCZ, zmierzonych pod różnym kątem, można zobaczyć że kolumny posiadają nie najgorsze wskaźniki diagramu ukierunkowania. Przy odchyleniu mikrofonu pomiarowego z osi WCZ-głośnika o 45 stopni, spadek amplitudy na 15 kHz wynosi 4 dB. a na 10 kHz - w sumie 3 dB.

 

Dołączona grafika

Spektrogram zniekształceń harmonicznych (2+3 harmoniczna) kolumny Edifier S2000

Spektrogram zniekształceń harmonicznych przedstawia niski poziom zniekształceń. Według całej skali poziom zniekształceń nie przekracza -44 dB, co odpowiada 0,6%. razem z tym, na wysokich i niskich częstotliwościach poziom zniekształceń niski.

 

Dołączona grafika

Spektrogram zniekształceń harmonicznych 3-j harmonicznej kolumny Edifier S2000

Na spektrogramie oddzielnie dla 3-j harmonicznej można zobaczyć, że ogólnie rzecz biorąc poziom zniekształceń jest praktycznie taki sam. i tylko na wysokich częstotliwościach można zaobserwować spadek amplitudy do poziomu 0,1%. To świadczy o szczegółowym odtwarzaniu na wysokich częstotliwościach.

 

Dołączona grafika

Widmo sygnału, przy podaniu sinusa 3 kHz

 

Na podanym spektrogramie możemy wyraźnie zobaczyć, że rzeczywiście przy podawaniu sinusa poziom trzeciej harmonicznej jest niski. Przy tym widmo sygnału jest czyste, i żadnych pasożytniczych harmonicznych, oprócz drugiej i trzeciej, nie ma.

 

Dźwięk

 

Przy subiektywnym teście głośniki podłączono do karty dźwiękowej ESI Juli@.

W charakterze testowych kompozycji był wykorzystany dysk DVD-Audio z wysokiej jakości ścieżkami AIX Records i specjalnie podobieranie co lepsze nagrania na CD-DA. Odsłuchy przeprowadzono w ciągu wystarczającej ilości czasu,tak żeby otrzymać wyczerpujące pojęcie o jakości dźwięku.

 

Dźwięk kolumienek Edifier S2000 można scharakteryzować jako bardzo dobry. można powiedzieć, że w ramach możliwości swojej klasy akustyki dźwięk wspaniały.

 

Zaletą dźwięku S2000 jest jakość średnich i wysokich częstotliwości. Dźwięk w tym rejestrze wyróżnia się czystością i szczegółowością. Średnie częstotliwości mają minimalnie skompresowany odcień. jednak w kolumnach ze ŚCZ - głośnikiem o średnicy 10,5 centymetrów nie jest to wadą, a raczej, właściwością klasy (tego typu) głośników. Dolna domena średnich częstotliwości na tle ogólnego dźwięku niewiele gubi się i jest przy odsłuchu mniej czytelnie. Regulacja niskich częstotliwości tego defektu nie usuwa chociaż czyni mniej zauważalnym.

 

Phase inverter ( port (Fb) jest zaprojektowany dobrze, tak że ilość niskich częstotliwości, na nasze spojrzenie, dobra i jest ona pozbawiona podbarwionego odcienia. dla amatorów dźwięku z mocnymi i niżej schodzącymi niskimi tonami, polecilibyśmy dokupić sabwufer.

 

Przygotowana na zapas regulacja barwy pozwala z powodzeniem wyregulować dźwięk komfortowo zależnie od dowolnej głośności kolumn. Także warto zaznaczyć że przy wysokim poziomie głośności kolumny grają nie nadwyrężając się.

 

Przy porównaniu dźwięku przy podłączeniu przez wejście analogowe karty ESI Juli@ i po SPDIF ALC880 HD-Audio różnicy nie usłyszeliśmy. Jak widać, wyjaśniliśmy że droga karta dla kolumn S2000 nie jest konieczna.

 

Szkoda że w chwili testu pod ręką nie było niczego analogicznego w formie i podobnych czynnikach nie było, ale chociaż dla jakiegoś punktu wyjścia porównaliśmy z dźwiękiem głośników Microlab PRO 3 .

 

Na nasze spojrzenie, jakość dźwięku z S2000 jest bardziej pożądana i bardziej odpowiada wzorcowej. Różnica jest widoczna na średnich i wysokich częstotliwościach na korzyść kilumn S2000. Bardziej dopracowane średnie i detaliczne wysokie częstotliwości. Jednak w PRO 3 jest bardziej otwarty dźwięk w dolnej skali średnich częstotliwości , co dotyka niskoczęstotliwościowego rejestru i to tu jest niewielka wyższość w PRO 3. jednak jest to całkowicie oczekiwane (spodziewane), uwzględniając rozmiar głośnika i gabaryty obudowy.

 

Podsumowanie

 

Kolumny Edifier S2000 są wysoko jakościowym rozwiązaniem pod każdym względem. Kolumny mają wyjątkowy design i wspaniały dźwięk. W produkcie zastosowano nader ciekawe rozwiązanie w charakterze zintegrowanego wysoko jakościowego DAC, co daje możliwość wybrania typu podłączenia. Bezprzewodowy pilot dla kolumn stereo - to rzadkość, ale tu on wygląda bardzo dobrze. Jedyną wadą jest stosunkowo wysoka cena, jednak do pragnących zaoszczędzić istnieje tańsza modyfikacja S2000V.

 

Plusy

 

>Dobry jakościowo dźwięk;

>ładny wygląd;

>dodatkowe wejście;

>cyfrowe wejście;

>gwintowane zaciski;

>bezprzewodowy pilot.

 

Minusy

 

>wysoka cena.

 

 

Григорий Лядов (grigory@ixbt.com)

 

Od @mpeg-4 Proszę o ewentualne propozycje do korekty potencjalnych błędów :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za reckę, bardzo fajne głośniki, tylko dwa minusy mają - w Polsce nie widziałem i cena solidna <_<

Weź pod uwagę że masz DAC w S2000 więc na dobrą sprawę nie musisz kupować karty dźwiękowej. Tym samym od tych Edifier możesz "odliczyć" lekko 200 PLN .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że masz DAC w S2000 więc na dobrą sprawę nie musisz kupować karty dźwiękowej. Tym samym od tych Edifier możesz "odliczyć" lekko 200 PLN .

Ale za to, dorzucić więcej grosza za transport - zanim wejdą do kraju - cena zaczyna się równoważyć. Dobra perspektywa dla użytkowników ze zintegrowanym audio, ale też - który słuchacz, ceniący sobie jakość, nie ma karty pod PCI. Myślę, ze znaczna mniejszość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->killov

 

nie rozśmieszaj mnie nawet ;D

 

pod PCI są najlepsze karty - Lynx, RME...

śledzę pewien temat na audiostereo, gdzie użytkownik "rochu" posiada Lynx'a i pecet pełni u niego obecnie podstawowy system audio

 

a co do samych głośników - fajna sprawa, taki all-in-one do kompa jak najbardziej. Dla mnie niestety/stety DAC i wzmak to niepotrzebne dodatki. Poza tym, bas jak widać po wykresach nie jest najmocniejszą stroną tego wynalazku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->killov

 

nie rozśmieszaj mnie nawet ;D

 

pod PCI są najlepsze karty - Lynx, RME...

śledzę pewien temat na audiostereo, gdzie użytkownik "rochu" posiada Lynx'a i pecet pełni u niego obecnie podstawowy system audio

 

a co do samych głośników - fajna sprawa, taki all-in-one do kompa jak najbardziej. Dla mnie niestety/stety DAC i wzmak to niepotrzebne dodatki. Poza tym, bas jak widać po wykresach nie jest najmocniejszą stroną tego wynalazku...

Podkręcasz bas pokrętłem o 50% i masz przenoszenie przy -6 dB od 50 Hz a liniowość od 70 Hz będzie na poziomie +-3 dB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, bas jak widać po wykresach nie jest najmocniejszą stroną tego wynalazku...

Normalne, że głośniki tego typu nie mają takich możliwości niskotonowych jak np. porządny sub. IMHO są interesujące do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak się składa że jestem aktualnie w Chinach i koszt takiego zestawu to ok 750 zł. Zastanawiam się czy sobie tego nie przytargać W Chinach zostaję jeszcze prawie rok i nie mam żadnego konkretnego audio. Czy jak podłącze to cudo do lapka HP Pavilion to ten DAC poprawi jakość dźwięku? W domu jadę na Aureal Vortex + Dual 5060 + denon by mission i w zupełności wystarczał mi taki sprzęt. Czy te głośniki zagrają porównywalnie?

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@$migacz zadałeś mi takie pytanie na priv :

 

Zastanawiam się na Edifierem S2000 jest coś co go pobije z komputerowych zestawów?........

.............Jak wypada Edifier w porównaniu do popularnych Solo ??

Myślę że na to pytanie najlepiej może odpowiedzieć ten kto zna oba zestawy :D ,ale na szczęście na forum IXBT znalazłem wypowiedź osoby która testowała Solo & Edifier B-)

 

 

Маxim Liadov

iXBT.com ProAudio Editor

На рынке есть Microlab SOLO6/7 и SVEN Royal 1/2. Это серьезные лидеры, и главный вопрос в том, не уступит ли Velton Maestro MV200 MK2 им по звучанию. Все остальные колонки, включая дорогой Edifier S2000, уступают.

 

Na rynku jest Microlab SOLO6/7 i SVEN Royal 1/2. to są poważni liderzy i najważniejsze zagadnienie w tym,że nie ustąpią Velton Maestro MV200 MK2 w jakości dźwięku. Wszystkie pozostałe kolumny, włączając drogi Edifier S2000 ustępują.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytałem w sklepie Madtech; który ma w sprzedaży kilka tańszych modeli Edifiera, o dostępność i ewentualną cenę S2000 / S2000V i oto co otrzymałem w e-mailu:

"Witam

Obecnie nasz dostawca posiada model S2000 w cenie

1699 brutto [:blink:]

Termin realizacji to 1,5 tygodnia

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!

 

Hubert Wawrzyński

hubert@madtech.pl

Gadu-Gadu: 11068748

Skype: madtech-hurt"

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sory, że odświerzam ale jestem zaintersowany dobrym zestawem 2.0 do muzyki. Jeśli dobrze zrozumiałem to Microlaby Solo 6/7c, które kosztują ok. 600 zł są lepsze od Edifierów, które kosztują ok 1300 zł? Pytam się bo 1300 zł to nie jest mało a skoro Microlaby grają lepiej to po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...