Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Wiesz, po tym co teraz mam w podpisie nie chce juz Nvidii.

 

256 mb nie jest mi potrzebne, gram tylko w 1024x768 i mniej. ;)

Czy moze zle rozumiem to, do czego sie przydaje te 128 mb wiecej? Moze poza wieksza iloscia pamieci ta karta jest w czyms jeszcze lepsza?

 

 

http://egielda.com.pl/?str=art&id=1127-28 - ciekawy artykul, co o nim sadzicie?

 

A tak w ogole hmm... sempron 2600 65 bit (troche podkrecony pewnie) nie bedzie za slaby na te grafe i nie bedzie jej blokowal?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po tym co teraz mam w podpisie nie chce juz Nvidii.

 

256 mb nie jest mi potrzebne, gram tylko w 1024x768 i mniej. ;)

Czy moze zle rozumiem to, do czego sie przydaje te 128 mb wiecej? Moze poza wieksza iloscia pamieci ta karta jest w czyms jeszcze lepsza?

http://egielda.com.pl/?str=art&id=1127-28 - ciekawy artykul, co o nim sadzicie?

 

A tak w ogole hmm... sempron 2600 65 bit (troche podkrecony pewnie) nie bedzie za slaby na te grafe i nie bedzie jej blokowal?

Dodatkowe 128MB przydaje się od 1280x1024 i najlepiej z włączonym AA.

Ten procek z nawiązką wystarczy do tej i nawet mocniejszej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jezeli ci interesuje ta grafa, to patrz tylko na palita goldena (choc i tak ten jest dosc slaby) i nie bierz nic innego. To tak imo ;)

 

Dzieki za odp. rafa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, tylko to nie będzie ATI :D

Miałem sobie kupić x1600XT, ale w kńcu kupiłem x850PRO vivo za 550zł. Ale byłem pewien, że się zmoduje (jak kiedyś każde vivo). Niestety nedase.

Teraz, nawet przez moment rozważałem GF7600. Ale tylko przez moment ;)

Wolę odłożyć na x1800GTO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem powiedzieć że są zwolennicy ATi i nie kupią zielonej konkurencji (i mają do tego prawo :)) niezależnie od relacji cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki - mam opcję wymieniać mojego x700 pro na sapphire x1600pro 512mb agp. ten x1600pro ma 500core i 800mem. W zasadzie po przeanalizowaniu testów stwierdziłem że nie opłaci mi się a nawet stracę nieco na wydajności ze względu na 4 potoki w x1600.

Kusi troche to Avivo ale zniechęcają sygnaly o problemach z wyswietlaniem (tearing effect - spotkal się ktoś?)

 

Moja karta to Sapphire x700 pro 128mb chodzi na @435core i @1100mem.

Grafa służy wyłącznie do EnemyTerritory, RomeTotalWar i Obl. W Oblivionie gram w 1152x864 bardzo zadowalająco z zmodyfikowanym ini (ew.FakeHDR)

 

Mam agp więc cudowne wynalazki w stylu palita nie wchodzą w grę

Ale może spece od x1600 się wypowiedzą jak mają się do siebie relacje tych dwóch kart? Bo w zalozeniu x1600 mial zastąpić serię x700.Jest sens zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas używałem kart NIVIDI , sterowniki jaka i kart sprawoaal sie O.K . Podłączanie do TV i ustawienia z tym związane szybko , prosto i najwżniejsze -SKUTECZNIE. Oglądnie filmów na TV sama radocha. I jak to w życiu licho podkusilo mine na RADENO X1600 pro GOLDEN. I los mnie pokarł sama karta tako sobie żadne specjalne osiągi czy zapierające dech efekty w 3dmarku 2003 mam 9730 ,czyli żdna rewelacja na tomiast seorowniki to koszmar. Orginalnie z kartą na Cd były Catalisty 6.2 po inatalce w miare ok, TV ok aczkolwiek nie bez kloptów, duż utawiania .

A potm wysz stery 6.3i 6.4 Catalisty totalny bzdet maily niby cos tam poprawi i nic tylko tyle ze teraz nie moglem na zdnym z nich ogładc filmów na TV siedziłem kilka dni i sie męczylem i w rezultacie wróciłem na te co dostalem z karta czyli 6.2. za kartę dalem 500 zl- porażka a dotego nie wykrywa jeszcze na dodatek mojego LCD PRESTAGIO sumując- zrobiłem gł€potę pchają sie w ATI . Ja osobiście odradzam !!!!!!

poZdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy będą nowe drivery?Mam nadzieje że 6.5 będą jeszcze w czerwcu bo wtedy sprawdzą się moje przypuszczenia co do długości szlabanu.Narazie śmigam u siostrzyczki na celku 633,gf2mx400 64mb ddr i 128mb ramu.Nawet niezłe gierki na tym chodzą szkoda że siostra ma zmulony system i tylko 2kw2001se.Już nie moge sie doczekać końca szkoły wtedy dostane kompa spowrotem i może platforma pójdzie w conroe i crossfire(druga karta planowana na koniec tego roku:D).Ciekawe czy radek zdążył ostygnąć jak siedzi w budzie.Na początek wakacji planuję dodatkowe 512mb ramu a potem hdd'ka no ale cóż pożyjemy zobaczymy.Czy ma ktoś może instrukcje zrobienia v modów na goldenie?Z góry dzięki.Polpek nie przesadzaj aż tak źle nie jest z radkiem chociaż z drugiej strony na lcdku i tv jeszcze nie testowałem.Wiecie przypadkiem czy można łączyć x1600pro golden i x1600xt,albo x1600pro golden i x1600pro(czy karty będą działały z niezależnymi taktami czy obydwie będą chodzić jak pro nie golden)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kiedy będą nowe drivery?Mam nadzieje że 6.5 będą jeszcze w czerwcu... ...Wiecie przypadkiem czy można łączyć x1600pro golden i x1600xt,albo x1600pro golden i x1600pro(czy karty będą działały z niezależnymi taktami czy obydwie będą chodzić jak pro nie golden)?

Oznaczenie 6.5. "5" jak piąty miesiąc czyli maj - zgodnie z tradycją ATi. W czerwcu będzie 6.6 tak na zdrowy rozsądek...

 

W CF karty nie mogą pracować z różnymi taktami (podobnie jak w SLI) więc należy łączyć dwie takie same karty xt-xt, pro-pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te catalizatory 6,5 zanych zmian nie zauwazylem wogole od koad wyszedl ten x1600 to do tej pory nie ma do niego zadnych dobrych sterow co za bieda ale ogolnie karta jest wypas do tej ceny :) ( i to cudowne Hdr mmmmm... cos pieknego :) ) Ps ten temat chyba juz padl nikt nic nie pisze co za nudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do najtańszego X1600 Pro pod AGP, chodzą na allegro po 430 zł. Ciekaw jestem ile z niej wycisne w O/C (pewnie niewiele). Szkoda że w ATI na AGP taka posucha, w obozie konkurencji jest dużo większy wybór, ale cóż zrobić, kiedy jest się wiernym użytkownikiem ATI :lol2:

 

Jak dostanę grafikę, zarzucę testam, fotkami i jakąś mini recenzją :-) No nic, czekam listonosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica zasadnicza jest w cenie;p a te dodatkowe 256 MB to własciwie chwyt marketingowy bo dużo pamięci potrzebne jest w wielkich rozdzielczościach których sama karta i tak nie pociągnie. Imho Wybór 256 jest bardziej optymalny (słyszalem tez że im więcej pamięci na pokładie tym karta może sie gozej kręcić). Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica zasadnicza jest w cenie;p a te dodatkowe 256 MB to własciwie chwyt marketingowy bo dużo pamięci potrzebne jest w wielkich rozdzielczościach których sama karta i tak nie pociągnie. Imho Wybór 256 jest bardziej optymalny (słyszalem tez że im więcej pamięci na pokładie tym karta może sie gozej kręcić). Pozdr

tez tak slyszalem

 

a gry ktore beda wymagaly juz 512MB pamieci karty to nie beda juz na niej idealnie chodzic :wink:

 

a co z prądożernością karty bo czytalem ze chyba 80 Wat i nie wiem czy moj 300 Wat zasilaczek Modecom da rade, przy Radeonku 9200 agp daje rade, ale poradzi sobie z radeonkiem x1600 pro agp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnac pociągnie tylko pytanie jak długo... Wydaje mi sie że 300W to troche za mało i te dodatkowe 50 by sie jednak przydało - generalnie ja bym nie ryzykował! Rozejrzyj sie za Fortronami 350W na allegro. Pozdro 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze zasilacz moze nie wytrzymac przy 100% obciazenia i ... :wink:

 

a co jakbym zmienil np na 350 Wat Modecoma narazie bo na lepszy nie styknie

 

chyba by bylo ok??

 

wiec radzisz z 256 MB chyba masz racje bo bedzie niewykorzystane w 100% to 512MB

 

i jeszcze jedno

 

na karcie ile montuja kosci RAM-u, dwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze zasilacz moze nie wytrzymac przy 100% obciazenia i ... :wink:

 

a co jakbym zmienil np na 350 Wat Modecoma narazie bo na lepszy nie styknie

 

chyba by bylo ok??

 

wiec radzisz z 256 MB chyba masz racje bo bedzie niewykorzystane w 100% to 512MB

jezeli modecoma to nie z serii feel poza tym na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, żeby wykożystać 512 MB trza by grać w wysokich rozdzielnościach i wielkimi teksturami, a tych karta nie będzie w stanie przetworzyć, czyli będzie FPS spadać bardzo nisko. Zresztą faktem jest że 512 gorzej się kręci, więc... skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ;-)

 

PS: Kupiłem jednak Saphire :) od najtańszego X1600 był droższy o 30 zł :lol2: więc wolałem zainwestować w bardziej pewną markę :) Testy i recka niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire to dobra firma robiaca karty grafiki, jedyny jej minus to to zeby do chlodzenia lubi uzywac wiatraczki + radiator chyba, a nie cale pasywne chlodzenie :)

 

Tylko sie zastanawiam czy brac karte grafiki z FullBox czyli + gra, czy LiteBox :D

 

Co myslicie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire to dobra firma robiaca karty grafiki, jedyny jej minus to to zeby do chlodzenia lubi uzywac wiatraczki + radiator chyba, a nie cale pasywne chlodzenie :)

 

Tylko sie zastanawiam czy brac karte grafiki z FullBox czyli + gra, czy LiteBox :D

 

Co myslicie? :wink:

po co przelacac za gre w ktora niebedziesz gral?? ja bym bral Lite i na jakies piwko by zostalo zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego daja do wyboru 1 z paru gier przy karcie grafiki i tylko z 20zl roznicy

 

ale jakies slabe tytuly a jeszcze musze wymienic zasilacz na jakis Modecom 350 Wat, wiec chyba LiteBox x1600 pro 256MB :)

 

ciekawe ile 3dmarkow podskoczy w testach, bo teraz bardzo slabo, bo ten radeon 9200

 

a co dokladnie oznacza ta wydajnosc 6 000 MegaPixel/s? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od pewnego czasu Szafirka x1600 pro AGP i niestety OC jest kiepskie!!! na fabrycznym chłodzeniu karta strasznie sie grzeje!!! zmieniłem na Zalmana 700 Cu i jest znacznie lepiej jeśli o gpu idzie ale memki to porażka!!! z 405 na 440 poszły i to z oporami a mam na nich małe radiatory!!! ATi Tool z gpu wycisnął około 630 ale artami zaczęło walic i stabilnie jest na 600 z 500!!! niestety wyniki nie wzrosły jakoś znacznie!!! A są takie: 3D 03 - 7347pkt; 3D 05 - 4468pkt; 3D 06 - 2017pkt. Wszystko na Cat 6,4!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UU... to nie jest to demon O/C. Ja spróbuje kręcić na fabrycznym chłodzeniu, nie mam kasy na Zalmana, ale planuje go kupić w przyszłości tyle ze VF900. Ja się przesiadam z Radka 9800, którego opchnąłem już jakiś czas temu allegro :) W 2003 miałem 4356 punktów, więc będzie 80% wydajniejszy :lol2: . W sobote będzie karta to sobie potestuje :D Ma toto czujnik temperatury?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że tylko xt mają czujnik temperatury.

 

Patrząc na te karty wygląda na to że ATI z premedytacją pakuje "gorsze" chipy GPU do kart z AGP. Te pod pcie zawsze mają lepszy OC.

Widać ogólną tendencje producentów do "zmuszania" użytkowników do przesiadek na nowsze standardy. No cóż ekonomia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...