Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Czas leci strasznie szybko i widze że w tym temacie nie próżnujecie:D Po pierwsze Wszsytkigo najelpeszego po świętach dla każdego!!:) Po drugie powiedzcie prosze jak najprościej stwierdzić czy sterownik do AGP jak i sama karta jest dobrze zainstalowana, tylko chciałbym taki sposób , który przekona mnie że na 100% jest wszystko ok. Pewnie było w temacie i przepraszam za ponawianeie pytań, ale temacik urósł, a jest po świętach i człowiek dołozyl do siebie trochę kilogramów i się rozleniwił:D

Jeszcze raz sorki za pytanie

Pozdrawiam Wszystkich

Dodam oczywiście, że cała instalacja przebiega zgodnie z regułą "najpierw sterowniki AGP, później cała reszta"

Mam po prostu słabą wydajność a przynajmniej tak mi sie wydaje, i często w grach dziwne arty się pokazują , btw karta raczej sprawna;)

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Wszsytkigo najelpeszego po świętach dla każdego!!:) Po drugie powiedzcie prosze jak najprościej stwierdzić czy sterownik do AGP jak i sama karta jest dobrze zainstalowana, tylko chciałbym taki sposób , który przekona mnie że na 100% jest wszystko ok.

Jesli chodzi o sterowniki do AGP, to wchodzisz w menadzer urzadzen ->urzadzenia systemowe-> Uli v3. AGP Controller, wiec jesli masz nie masz przy tym sterowniku zadnych wykrzyknikow smiem twierdzic, ze wszystko jest zainstalowane poprawnie. Co do karty graficznej - to widac na pierwszy rzut oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak przerobic sterwniki uli usb zeby mial 500hz albo jak nagrac spowrotem te z sp2 zeby niczego nie rzerabiac... bo z rozpedu nagralem i mam lipe tylko 125h usb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem dysk twardy Seagate St3320620as 320gb Sata II 16mb cache. Zainstalowałem go i podzieliłem na 4 partycje C,D,E,F. Drugi dysk WD 80GB ATA100 , który już posiadałem podzieliłem na 2 partycje G,H.

Pytania:

1. z różnych okoliczności instalowałem system kilkakrotnie i za każdym razem partycje miały w innej kolejności przypisane litery. Dlaczego i jak ustawic żeby to się przy instalacji systemu się nie zmieniało?

 

2.Po instalacji sterownika do dysku pojawiła się ikonka "bezpieczne usuwanie sprzętu" w pasku zadań. Jak ją usunąc ?

 

3.Jak chciałem zainstalowac sterowniki(najnowsze JMB36X_WinDrv_WHQL_R1.17.11) podczas instalacji systemu z dyskietki to miałem do wyboru kilka różnych sterowników i po wybraniu jednego z nich w dalszej części instalacji gdzie wybiera się partycję do instalacji systemu dysku nadal nie było widac (w biosie ustawiony był na SATA2). Dlaczego ?

 

4. Jak przygotowac dyskietkę ze sterami i jakie pliki do niej wrzucic, bo może robię coś źle ?

 

5. Zainstalowałem stery do dysku tak:

dysk w biosie ustawiony na IDE>instalacja systemu>instalacja w windowsie sterownika>reset>przestawienie w biosie dysku na Sata2.

Oto screen z HD Tach :

Dołączona grafika

Czy wyniki są na poziomie SATA2 i czy są dobre ?

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Już nawet przestałem usiłować zapamiętać, czym kieruje się windows w przydzielaniu liter. Znaczenie ma na pewno czy partycja jest primary/extended, na którym jest kontrolerze (kolejność jest IDE-SATA-SATA2 chyba); po prostu po instalce pierwsze co robię to ustawiam litery i cześć.

 

Ad.2

Możesz ją usunąć, ale nie będzie się już pojawiać nawet przy podłączaniu urządzeń USB; jeżeli korzystają one z buforowania, to odłączenie bez wybierania za pomocą tej ikonki "bezpiecznego usuwania sprzętu" skończy się kiedyś utratą danych. Pogooglaj sobie - najprosciej było podmienić jakąś systemową dll-kę, żeby się tej ikonki pozbyć permanentnie.

 

Ad.3

Może wybrałeś zły?

 

Ad.4

W paczce ze sterownikami masz readme.txt; przeczytałeś?

 

Ad.5

Są dobre. Szybszy transfer (280MB/s) uzyskasz na sterownikach ze strony asrocka, ale u mnie powodują one bsody i ogólnie nie działają stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra:

 

1.Ok. rozumiem ale ja chce zainstalowac system np. na dysku Sata2 na partycji pierwszej C 10GB i w biosie podczas instalacji np. wyświetli mi ją jako E a chcę mieć windowsa na C na tej partycji 10 GB to na zainstalowanym windowsie partycji systemowej już nie zmienie na inną literę. Rozumiesz?

 

3. Skopiowałem cały katalog floppy32 na dyskietkę i podczas instalacji miałem do wyboru około 10 różnych wersji. Teraz już nie pamiętam jakich (pamiętam,że były do wyboru z raid i bez)

 

4.Tak.

 

5. Właśnie je mam i na razie (od wczoraj) ok.

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ruonim dzięki za odpowiedź. Spróbuję przy następnym formacie tak zrobić.

@Qroń nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Spróbuj w zarządzaniu dyskami zmienić literę partycji ze systemem. Co nie idzie ? No właśnie teraz już chyba wiesz o co chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adyan

 

A ustawiles w biosie, zeby jako pierwszy dysk byl wykrywany sata2 a jako drugi ide? Druga sprawa, czy ustawiles pierwsza partycje na dysku sata2 jako aktywna i zdezaktywowales partycje na dysku ide?

 

Tez mam dysk pod sata2 i drugi na ide i nigdy takich problemow nie mialem jak poustawialem wszystko jak powyzej.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adyan

 

A ustawiles w biosie, zeby jako pierwszy dysk byl wykrywany sata2 a jako drugi ide? Druga sprawa, czy ustawiles pierwsza partycje na dysku sata2 jako aktywna i zdezaktywowales partycje na dysku ide?

 

Tez mam dysk pod sata2 i drugi na ide i nigdy takich problemow nie mialem jak poustawialem wszystko jak powyzej.

Tak ustawiłem w biosie pierwszy dysk SATA2 a drugi jako ide.

Tak ustawiłem pierwszą partycję na SATA2 jako aktywną i zdezaktywowałem partycję na dysku IDE.

 

Pytanka:

1. Jakie stery do SATA2 są najlepsze pod naszą płytkę i dlaczego jak próbowałem zainstalować z dyskietki najnowsze Jmicron 1.17.11 to miałem podczas instalacji kilka różnych do wyboru sterowników ? (pamiętam,że kilka było z Raid i kilka bez.-wgrałem na dyskietkę cały katalog FLOPPY32)

 

2. Czy można instalować nowsze sterowniki pod SATA2 na starsze w windowsie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra:

 

1.Ok. rozumiem ale ja chce zainstalowac system np. na dysku Sata2 na partycji pierwszej C 10GB i w biosie podczas instalacji np. wyświetli mi ją jako E a chcę mieć windowsa na C na tej partycji 10 GB to na zainstalowanym windowsie partycji systemowej już nie zmienie na inną literę. Rozumiesz?

 

3. Skopiowałem cały katalog floppy32 na dyskietkę i podczas instalacji miałem do wyboru około 10 różnych wersji. Teraz już nie pamiętam jakich (pamiętam,że były do wyboru z raid i bez)

Ad 1:

Ustaw tą partycję jako jedyną active (pewnie na pozostałych dyskach są również jakieś aktywne) - powinna być jako C:/ widoczna. Jeśli nie, faktycznie na czas instalacji wyłącz w biosie pozostałe dyski.

 

Ad 3: konkretnie readme mówi, żeby skopiować zawartość folderu do roota dyskietki; masz win 32bit - kopiujesz pliki z folderu floppy 32; masz 64bit - z folderu floppy64. Jeśli później jest jeszcze jakiś wybór, to nie pomogę Ci, dopóki nie dowiem się jakie są opcje ;]

 

1. Jakie stery do SATA2 są najlepsze pod naszą płytkę i dlaczego jak próbowałem zainstalować z dyskietki najnowsze Jmicron 1.17.11 to miałem podczas instalacji kilka różnych do wyboru sterowników ? (pamiętam,że kilka było z Raid i kilka bez.-wgrałem na dyskietkę cały katalog FLOPPY32)

 

2. Czy można instalować nowsze sterowniki pod SATA2 na starsze w windowsie ?

Ad 1:

Dwie albo trzy ostatnie wersje jmicrona są ok. Jak pisałem kawałek wcześniej, najszybsze są ze strony asrocka, ale u mnie z dyskiem wdc powodują bsody (na samsungu było OK). Masz wybrać bez raid; ten kontroler nie obsługuje raid (siłą rzeczy, skoro ma tylko jeden port...), ale sterowniki są do wszystkich kontrolerów jmicrona.

 

Ad 2:

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem zainteresowany tą płytą główną, ale nigdzie nie mogę jej dorwać widzieliście ją gdzieś może? chodziło mi o to że chce przejść z socket a a mam kartę graficzna na agp mam kasę akurat na ta płytę główną i jakiś procek, jak nigdzie tej karty nie widzieliście to może wiecie kiedy wrócą na półki sklepowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

IMO inwestowanie (przesadne) w Asrocka pod 939 się nie opłaca ale jeżeli kupisz płytkę powiedzmy za 280-270zł to już jest ciekawie. Dobre Athlony 64 (dochodzące do 2,7-2,9 Ghz) są bardzo tanie a wcale nie są słabe. Pod całkiem dobry komp ta płytka nadal nie jest wcale słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem z USB. Otóż pożyczyłem przenośny dysk twardy, i jak go podłączam pod usb, to wyskakuje mi komunikat, że urządzenie będzie działać wolno i by je podłączyć pod port HI SPEED USB. Klikając na więcej mam listę tych portów HI SPEED. jest ich osiem. Ale nie ma różnicy, pod który port USB bym się nie podłączył. Kiedyś już miałem ten dysk i nie było czegoś takiego. Działa faktycznie wolno. Zainstalowałem jakieś stery, choć wiem, że od SP1 w wzwyż nie potrzeba tego instalować. Niestety nic to nie dało. W biosie USB 2.0 jest włączone... Pod porty usb mam podpiętą drukarkę, modem, mysz, BT i wszystko działa poprawnie. Jaki czas temu miałem podpięty czytnik kart pamięci i też było ok. Ktoś ma może jakieś pomysły ???

Ps. ten dysk przenośny jest sformatowany w FAT32, może to ma znaczenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie to nie jest u mnie takie proste, bo to u mnie nic nie pomaga. W dodatku po zainstalowaniu sterownika uli usb wyskakuje mi nieco inny komunikat, że kontrolery nie są zainstalowane (zdj.1) :damage_wall:

A przed zainstalowaniem było tak, jak na zdj.2.

Po zainstalowaniu sterowników ULi USB w menadżerze mam tak, jak na zdj.3

post-135381-1177424435_thumb.jpg

post-135381-1177424447_thumb.jpg

post-135381-1177424469_thumb.jpg

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja mam pytanko pewne - kupiłem ostatnio dysk (z siga) - instalowałem system przy trybie SATA i z floppem - no problemo.

 

Widziałem w biosie w ustawieniach SATA II jeszcze jedną opcję - nie pamiętam nazwy ale jest do wyboru Normal i Strong o ile dobrze pamiętam, teraz mam na Normal.

 

Za co odpowiada ta opcja i jak najlepiej ją ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...