Skocz do zawartości
Gość Coccolino_

Poważne Problemy Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Coccolino_

Spadająca sprzedaż procesorów AMD, jak również ich coraz niższe ceny, postawiły firmę w dosyć trudnej sytuacji. Najnowszy raport AMD mówi o stratach netto w wysokości 611 milionów dolarów, przy dochodzie 1,223 miliarda dolarów.

 

Dochód jest niższy od zakładanego na koniec czwartego kwartału 2006 roku o ponad 20%. Na stratę składają się koszty związane z przejęciem firmy ATI, ale głównym powodem jest rosnąca konkurencja z Intelem na rynku procesorów. Przez ostatni rok marża spadła z 59% do zaledwie 31%. Jest to spowodowane głównie przez gorszą sprzedaż procesorów, ich niższe ceny, a także przejęcie ATI, której produkty generalnie były niskomarżowe.

 

W poprzednim tygodniu AMD przekazało społeczności finansowej komunikat o znacząco niższych dochodach. Firma ogłosiła również, że zamierza zrestruORT: ORT: ORT: kturyzować swój model biznesowy, aby podnieść efektywność i obniżyć koszty struktury operacyjnej.

 

 

Źródło: TG Daily / 4Press

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na wozie raz podwozem ;) Ja tam wierze, że za rok, może za dwa amd znowu wypuści coś jadącego jak chce po intelu (i przy okazji bez CB :P), a współpraca z IBM i ChS napewno im na złe nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by AMD padło to było by strasznie nudno nie sądzicie? Poza tym imo to niemożliwe, naprawdę musieli by się postarać żeby splajtować <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się o AMD/ATI nie martwie, myśle, że sobie poradzą. Poprostu muszą się wziąć ostro do roboty i "trzaskać" dobry a zarazem wydajny sprzęt. Bo Nvidia już wypuściła kastraty z DX10, a ATI czeka, może dobrze, zresztą w grę z DX10 jeszcze nikt nie grał ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced Micro Devices szuka inwestorów instytucjonalnych zdolnych do wyłożenia 2,2 mld dolarów na spłatę pożyczki zaciągniętej w celu zakupu ATI oraz sfinansowanie działalności korporacji.

 

AMD chce wypuścić obligacje o wartości 2 mld dolarów - okres kredytowania ma trwać do 2015 roku. Oprocentowanie ma wynosić 6% rocznie, zaś odsetki mają być spłacane co roku pierwszego dnia maja i listopada.

 

Co najmniej 500 mln z zebranej kwoty ma zostać przeznaczona na spłatę pożyczki zaciągniętej przez AMD na zakup w ATI, zaciągniętej w Morgan Stanley Senior Funding. Za producenta układów graficznych AMD zapłaciło łącznie 5,4 mld dolarów.

 

Pozostałe pieniądze mają zostać przeznaczone na bieżące wydatki AMD. Przedsiębiorstwo odnotowało niższe od oczekiwanych przychody oraz 611 mln dolarów straty netto w pierwszym kwartale.

 

 

Mam nadzieje ze AMD da rade bo jakos ich bardziej lubie niz intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie dziwic ze sa w dolku w koncu przejecie takiej firmy jak ATI za 5,5mld dolarow to nie taki latwy zakup.

Ale widac tutaj myslenie przyszlosciowe AMD. Rynek kart graficznych przynosi krocie a przyszlosc to polaczenie CPU i GPU. Pod tym wzgledem to Intel ma sie o co martwic. AMD robi dalekosiezne plany kupujac ATI ma teraz wieksze pole manewru. Po jakis 2-3 latach jak sytuacja po transferze sie ustabilizuje i wszystko zostanie dograne to bedziemy tak sie o intla martwic ;p

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasajas, a wiesz że intel prawdopodobnie wejdzie w niedalekiej przyszlości na rynek kart graficznych, od jakiegoś czasu prowadzi rekrutacje projektantów procesorów graficznych i podejrzewam że chciałoby mu się pomieszać pomiędzy ATI i nV. A że raczej na brak zasobów finansowych nie cierpi może mu się to udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A integra to nie uklad graficzny? ;)

Nie wiem jak ty ale ja widze zasadniczą różnice między zintegrowanym układem graficznym a kartą graficzną, a wyraźnie napisałem "rynek kart graficznych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel najprawdopodobniej zamierza wrócić na rynek dyskretnych

(innych niż zintegrowane z płytą) kart graficznych i takie wejście

bardzo obniża rentowność zakupu ATI przez AMD ( o ile można mówić

o rentowności w tym przypadku)

To czy AMD wygrzebie się z kłopotów zależy od tego czy realnie wypuści na rynek zapowiadane konkurencyjne wydajnościowo produkty K10 i GPU.

Bez tego ciężko będzie znaleźć inwestorów.

Prawdopodobnie można się spodziewać w niedługim czasie

(czerwiec-lipiec) prezentacji komputera wyposażonego w nowe CPU,

GPU, i nowy chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie AMD ale jak sami wiecie ostatnio słabe procki były w porównaniu do Intela

ATI karty były zawsze dobre ale o krok za Nvidią. -I zawsze były toszke droższe.

 

Myśle że są ludzi na tym forum co pamiętają czas

Kart graficzny

- Kyro

- S3 (Savage - też miałem to coś)

- 3Dfx (VooDoo moja pirwsza karta 3D - taka prawdziwa)

- Matrox

- SIS

- NEC/VideoLogic (PowerVR - czy ktoś to pamięta ? tylko kilka gier działało na tej karcie w 3D ale za to jak )

 

Cześć z tych firm była niesamowita (NEC , Kyro , 3Dfx)

A cześć robiła karty dla ludzi co nie mieli kasy i kupowali psełdo 3D

Kilka firm już nie ma i nie bedzie kilka jeszcze jest i raz na jakiś czas słychac ale bez rewolucji

Nie ma co uktyrać jak AMD padnie lub bedzie na skraju upadku to nie bedzie wesoło

Liczę że bedzie dobrze i pojawią sie nowe procki i karty

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tynio

 

Chyba ci chodzi o Matroxa a nie Maxtora , ten drugi jest producentem HDD .

 

Co prawa moja przygoda z PC zaczęła się od Durona 700 i GF2MX ale niekttóre karty pamiętam , np. seria VooDoo - jeden z pierwszych ( jeżeli nie pierwszy akcelerator ) .

 

Matrox dośyć dobrze sobie radzi na rynku profesjonalnych kart do 2D , trochę gorzej do 3D , miał kilka fajnych pomysłów np. Parhelia 512-bit , ciekawe jak by się miała wydajnośc chipu 512-bit do 256-bit .

 

SiS przeważnie produkował słabe karty które nie mogły konkurować z VooDoo czy ATi/NV .

 

3DFX wykupiła NV .

 

Na rynku kart graficznych dla graczy obecnie dominuje NV , z ATi próbującym ich dogonić - czasami to się im udaje ( vide R95xx, 9600 , 9700, czy 9800 , X1900/1950 ) , czasami nie ( X1300 , X1600 ) .

 

Podbie jak w CPU - dziś na topie jest tylko 2 producentów - Intel i AMD .

 

W nieciekawym kierunku nasz świat zmierza ( na rynku HDD też pomieszane , na rynku RAM też 2-3 producetnów osłabło ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tynio

 

Chyba ci chodzi o Matroxa a nie Maxtora , ten drugi jest producentem HDD .

 

Co prawa moja przygoda z PC zaczęła się od Durona 700 i GF2MX ale niekttóre karty pamiętam , np. seria VooDoo - jeden z pierwszych ( jeżeli nie pierwszy akcelerator ) .......Podbie jak w CPU - dziś na topie jest tylko 2 producentów - Intel i AMD .

 

W nieciekawym kierunku nasz świat zmierza ( na rynku HDD też pomieszane , na rynku RAM też 2-3 producetnów osłabło ) .

 

Tak pomyliłem sie (przejęzyczenie) miał być Matrox

 

Rynek Dysków ma się dobrze jest ich kilku i to bardzo dobrze

Karty graficzne tak jak napisałeś liczy sie tylko 2 tam samo przy prockach.

Co gorsze problemy finansowe AMD/ATI dotyczy obu rynków czyli procków i grafiki.

Trzymam kciuki za AMD/ATI - oby karty schodziły tak szybko jak bułeczki w piekarni :)

A my na tym bardzo zyskamy.

 

Tak troszkę nie na temat ale mój pierwszy komp miał być 486 4x 100 jednak

znajomy mnie namówił na Pentium 60 (były też 75 i 100)

Sklepów komputerowych było bardzo mało a ludzie co tam sprzedawali/montowali

byli nieźle zakręceni zamawiałem P60 i 8Mb ramu a dostałem P100 i 16 Mb

Na odbiorze było opisane że procek to INTEL Pentium 60 i że 16 Mb - troszkę sie wykłuciłem że zamontowali wiecej pamięci niż chciałem a kasy nie miałem odpłaciłem troszkę i rozkoszowałem się

mocniejszym prockiem za Free.

Kartę VooDoo zakupiłem jak tylko ukazał sie artykuł w Secret Serwice. Cena za te karty to prawie dwie moje pensje (jak na tamte czasy) - czyli na dziś to jakieś 2000-2500 zł

Ale grafika na Turoku była boska.

 

Z tamtych czasów pozostała tylko garstka producentów podzespołów komputerowych

Creative , LG (kiedyś to był Goldstar) , Samsung , WD , Seagate oraz jeszcze kilku

Wiele firm padło te co robiły wspaniałe karty graficzne już nie istnieją a czemu?

Nie wytrzymały konkurencji cenowej.

I właśnie tak moze sie stać z AMD/ATI - Intel może sobie pozwolić by sprzedawać procki z 0 marża przez jakiś okres - to może spowodować upadek AMD.

 

Sory że tek sie rozpisałem ale łezka sie zakreciła

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...