Skocz do zawartości
pmp

#pimp Water Striker - Stage 2

Rekomendowane odpowiedzi

Stage 1 zakończony, Stage 2 rozpoczęty.

 

Usunięto:

Pompka EHEIM 1048, szkoda, ponieważ bardzo ją lubiłem - a teraz wszyscy słuchamy EHEIMA !!!

Chłodnica Thermochill PA120.3 wraz z 6 wiatraczkami Akasa Amber 120mm.

 

Dodano:

Chiller wody Mińsk (zaprojektowany i wyprodukowany przez Piotrka).

Relacje z budowy znajdziecie napewno w odpowiednim dziale. Ja pokaże to tylko z perspektywy używania.

 

Podziękowania:

Piotr i Paweł oraz pani Zosia ze stacji benzynowej za różowe Borygo :)

 

Prawa burta jeszcze przez założeniem obudowy (full_res)

Dołączona grafika

 

Lewa burta oraz rzemieślniczy patent na napełnianie układu (full_res)

Dołączona grafika

 

Całość z lewej perspektywy (full_res)

Dołączona grafika

 

Całość bardziej frontalnie

Dołączona grafika

 

Lekki closeup frontalny zdradza wykorzystaną pompę (obieg płynu oczywiście) (full_res)

Dołączona grafika

 

Jakiś zaawansowany stestoskop ? Doktorek bada zdrowie Mińska (full_res)

Dołączona grafika

 

Po zamknięciu boczków - rzut z lewej strony (full_res)

Dołączona grafika

 

To byłoby na tyle jeżeli chodzi o zdjęcia Mińska w połączeniu ze Stackerem 830.

Teraz coś bardziej konkretnego - wersja na codzień i wersja z lekkim OC...

2940 MHz @ 1.50V, G80 ustawione już na stałe 675/1050

IDLE - temperatury CPU

IDLE - temperatura płynu

STRESS - temperatury CPU

STRESS - temperatura płynu

 

3804 MHz @ 1.55V, G80 ustawione już na stałe 675/1050

IDLE - temperatury CPU

IDLE - temperatura płynu

STRESS - temperatury CPU

STRESS - temperatura płynu

 

Skoro już tak ładnie to bzyka na 3804 MHz - byłoby grzechem nie spróbować ulubionej gry.

 

3DMark05

3DMark06

 

Wyniki już nieświeże bo okazało się, że CPU jeszcze ciutkę wyżej całkiem stabilnie ma ochotkę bzykać.

3DMark05

3DMark06

 

Co się okazało - CPU to piekielny grzejnik - różnica 864 MHz bardzo mocno odbija się na wydajności chłodzenia wody, co jednak w obecnej chwili jeszcze nie jest kwestią zamkniętą - kwestia wystrojenia Mińska - zaczynąliśmy od zdecydowanie fajniejszych ujemnych temperatur, jednak co nadaje się do pracy przez chwilę nie koniecznie w trybie 24/7 - a tak Mińska oczywiście używam.

 

Temperatury całości przy nie przesadzaniu z OC nawet z aktualnym wystrojeniem sprężarki, są bardziej niż akceptowalne, OC G80 - core skoczył z 648 na 675 (703 niestety już nie), RAMu jeszcze nie wybadałem.

Głośność pracy - pompka cud (cicha wbrew opinii, lecz ja jestem głuchy to inna sprawa), wentylki ciutkę szumne ale ogólnie - i tak jest ciszej niż wtedy gdy używałem AC.

 

Kolejna kwestia to CoreTemp 0.95 czy Everest - błąd odczytu temperatury - nawet z płynem -4oC stoi na 19 stopniach i na 100% to jakiś straszny kasztan - nie schodzi niżej. W tym samym momencie w BIOS widać 0 czy nawet -1/-2 stopnie. OCB - nie mam zielonego pojęcia.

No to teraz Stage 3 w drodze :) Już całkiem niedługo...

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimpkowy eheim rzadzi :lol: . zaglusza wszystko co sie da w okolicy;). jakby przez szerokosc mieszkania byla rura i ktos w nia dzwonil widelcem jak grzechotka ;). echa tylko brakuje.

 

 

 

chiller chodzi fajnie. c2q to grzala niesamowita :blink: . przy nim 2xg80 to zabawka. markiem06 mozna chlodzic, hrhr ;).

 

 

 

leci sobie mark, a pimpek dla rozrywki - panowie, teraz posluchamy eheima, do gniazdka i trtrtrrtrstukstukpukpuk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ze skraplaniem wody na bolkach, zabezpieczyłeś jakimś sylikonem czy innym mazidłem procesor grafiki i nb? czy nie skrapla sie woda na blokach

Pytanie bardzo na miejscu :)

 

Kiedyś do swojego WC (zima wtedy była ;)) nalałem borygo z balkonu (miało jakieś -15 st. C) Szybciutko musiałem kompa wyłączać i brać się za wycieranie rosy z powietrzchni węży .... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej temperaturze - 25 stopni w mieszkaniu - nawet przy ujemnej temperaturze płynu (IDLE przy ustawieniu 2,93 GHz) - nic, rurki nie są nawet lekko mokre.

Pozatym chyba logicznym jest, że steruje temperaturą wody dość dowolnie - więc nie muszę mieć jej na poziomie -2 czy innej bliskiej zeru nawet w trybie IDLE.

 

Ale Stage 3 będzie swojego rodzaju profanacją, rurki będą w gąbce - tak na wszelki wypadek.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

teraz staną sie coraz bardziej popularne takie Wc. Jak dla mnie super. Ale temp na 3.8GHz spora troche. Oby ci się nic nie skrapliło bo sprzet "troche" warty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Oto własnie jest pytanie.. Jak to hałasuje to ja dziekuje.. Pozostałbym przy zwykłym wc

 

Oto własnie jest pytanie.. Jak to hałasuje to ja dziekuje.. Pozostałbym przy zwykłym wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor - słychać - ja przy tym mogę spać jak dziecko, dla mnie jest ciche.

 

Arni - 3 myszki mi potrzebne ponieważ wszystkie są zepsute - w osi X używam jednej, w osi Y drugiej a do przycisków używam trzeciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko czemu to sie znajduje w nowym temacie, to przeciez najzwyklejsza kontynuacja i to po stosunkowo niedlugim czasie od utworzenia tematu nr1.

Chcialo ci sie tworzyc 2gi temat, ale juz megabajtowych screenow skompresowac nie szlo? :) Przy uzyciu zwyklego irfana i batcha to pare sekund a wszystkim (nawet tym co nie maja 100mbps) zdjecia zaladuja sie wiele razy szybciej.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc fajny uklad i przy tym na pewno dosc wydajny... to moim zdaniem (dla mnie) zbyt maly przyrost OC w stosunku do dobrze zlozonego wczesniej WC, zeby sobie takim czyms komplikowac zycie (dluzej niz czas potrzebny na zaspokojenie ciekawosci i testy OC B-) )

Czy uklad taki w uzytkowaniu 24/7 jest cichy :?: Wlasciciel twierdzi, ze tak, wiec nie ma podstaw, by nie wierzyc w taki opis, choc kazdy ma swoja definicje zadowalajacej ciszy :)

 

No i to niebezpieczenstwo skraplania sie wody - pokazywalem Ci zdjecia jakichstam ukladow, gdzie nie bylo izolacji - skutki moga byc nieciekawe a w Twoim kompie szczegolnie nieciekawe zwazajac na to, co w nim siedzi... no ale skoro Stage3 bedzie pozbawiony tej wady to nic tylko czekac na premiere...

PS no dobra, jak bym mial sie do czegos na nie-powaznie przyczepic, to do borygo - beznadziejnie wyglada rozowy kolro w zestawieniu z reszta :wink:

 

EDYTA:

cos soie pierdzieli teraz z pokazywaniem okna po wyslaniu posta i dubluje sie to co pisze po odswiezeniu okna :(

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej temperaturze - 25 stopni w mieszkaniu - nawet przy ujemnej temperaturze płynu (IDLE przy ustawieniu 2,93 GHz) - nic, rurki nie są nawet lekko mokre.

Pozatym chyba logicznym jest, że steruje temperaturą wody dość dowolnie - więc nie muszę mieć jej na poziomie -2 czy innej bliskiej zeru nawet w trybie IDLE.

Punkt rosy zależy od wilgotności, ciśnienia i temperatury ... przy odrobinie pecha można miec skropliny na wezach z cieczą o temp 10 stopni (przy tych 25 stopniach w pokoju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc fajny uklad i przy tym na pewno dosc wydajny... to moim zdaniem (dla mnie) zbyt maly przyrost OC w stosunku do dobrze zlozonego wczesniej WC, zeby sobie takim czyms komplikowac zycie (dluzej niz czas potrzebny na zaspokojenie ciekawosci i testy OC B-) )

Czy uklad taki w uzytkowaniu 24/7 jest cichy :?: Wlasciciel twierdzi, ze tak, wiec nie ma podstaw, by nie wierzyc w taki opis, choc kazdy ma swoja definicje zadowalajacej ciszy :)

Jest napewno cichszy niż EHEIM + 6 wentylatorów :) Pozatym o komplikacji - jest to zdecydowanie wygodniejsze i mniej skomplikowane niż chłodnica pętająca się za obudową, a czas potrzebny na okiełznanie był krótszy niż poprzedno :)

 

A kwestia OC - OC znakomicie się polepszyło, temperatury w ustawieniu codziennym - też są zdecydowanie lepsze, ale przedewszystkim zyskałem pewność poprawności działania całości 24/7 no i nie martwienia się o lato...

 

W kwestii temperatur (ale to nie do Ciebie inf.) - niech wypowiadają się Ci co widzieli jak 4 jaja się grzeją, bo nie ma to nic wspólnego z tym jak grzeją się 2...

Ah no i Stage 3 zawierać będzie ułatwienie do dobrego odpowietrzenia - bo obecnie układ JEST zapowietrzony i nie potrafie sobie z tym poradzić, niestety.

 

Przy takiej temp. płynu mam najtwardszego węża :)

 

PS no dobra, jak bym mial sie do czegos na nie-powaznie przyczepic, to do borygo - beznadziejnie wyglada rozowy kolro w zestawieniu z reszta :wink:

Oj ledwo widać, że różowe :)

 

 

Punkt rosy zależy od wilgotności, ciśnienia i temperatury ... przy odrobinie pecha można miec skropliny na wezach z cieczą o temp 10 stopni (przy tych 25 stopniach w pokoju)

Przy odrobinie pecha może nam spaść meteoryt na głowe - Stage 3 będzie pozbawiony do minimum ów prawdopodobieństwa. Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Nie powiedziałbym że tak ledwo. Zalej jakieś niebieskie borygo\petrygo czy tam cosik innego

 

Nie powiedziałbym że tak ledwo. Zalej jakieś niebieskie borygo\petrygo czy tam cosik innego

 

Nie powiedziałbym że tak ledwo. Zalej jakieś niebieskie borygo\petrygo czy tam cosik innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśl ? Dlaczego tak uważasz - ja uważam, że stwierdzanie czy jakiś blok w moim układzie daje radę czy nie, jest zupełnie bezsensu przy chłodzeniu jakie zaserwowałem - jak to porównać z czymkolwiek ?

 

A w kwestii bloku CPU - nie mogłobyć inaczej, i leżakuje sobie FuZion i czeka na Stage 3 :) Całkiem blisko, całkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśl ? Dlaczego tak uważasz - ja uważam, że stwierdzanie czy jakiś blok w moim układzie daje radę czy nie, jest zupełnie bezsensu przy chłodzeniu jakie zaserwowałem - jak to porównać z czymkolwiek ?

 

A w kwestii bloku CPU - nie mogłobyć inaczej, i leżakuje sobie FuZion i czeka na Stage 3 :) Całkiem blisko, całkiem :)

a widzisz ,sam się przyznałes ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką minimalną temperaturę możesz ustawić na termostacie?

Jak dla mnie to bloczki na mosfety do wywalenia... Czy naprawdę to coś daje?

PS. Podoba Ci się ten różowy kolor?

 

-50oC

Kolor - w butli różowe borygo wygląda uroczo :gitarzysta: ale w układzie badziewne więc teraz wygląda to jak poniżej (barwnik Cooltek'a zielony UV, ah jak pięknie szybko się rozszedł, pompka bardziej niż daje radę).

 

2587808[/snapback]

poczytaj Wasc najpierw cokolwiek nt. plyt na nvidii 680i a potem glos teorie co do wywalenia a co nie :lol: .

W rzeczy samej - być może bloczek górny od biedy mógłbym zastąpić pasywnym radiatorem, ale ten lewy - można się było ostro poparzyć, tymbardziej na moim CPU.

 

a widzisz ,sam się przyznałes ;-)

Hrhr do czego ? Kaprys :gitarzysta2:

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pompa moze pracowac przy takiej temperaturze cieczy? Ja coprawda mam Leczno cwu, ale analizujac zakup takiego chilera spojrzalem w instrukcje i minimalna temp. cieczy to +2*C...

Laing D5 (ten z tworzywa) - ~0*C - +60*C

z brązu - -10*C - +95*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

pimpek ( btw tak nazywa sie mój pies ale bez urazy :P ) teraz barvniczek dodał smaczku.. Wygłada bardziej pr0 niż róż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp maszynka uzywana do jakiegos renderowania itp. czy tak 4fun ? :]

 

W sumie wracamy do dawnej epoki, gdzie komputery zajmowaly cale pomieszczenie, dla mnie dobre wc to przede wszystkim estetyczne wc, zamkniete w budzie, ale z drugiej strony przy takiej mocy jest to chyba nie osiagalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...