Skocz do zawartości
4toku

Jaki Max Oc Na Ocz Pc2 6400 Platinium Rev.2 Cl4.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Moze ktoś ma takie Ramy podkrecone i poda na ile idą.

Moje niestety na Asus P5B rev.1.04.g nie chcą pociagnac wiecej niż

na 2.3 V 850MHz 4.4.4.12

na 2.3 V 900MHz 5.5.5.15

Uważam że to troche malo tym bardziej ze moje poprzednie Goodramy 667Mhz Cl.5 na Elpidach na 2.0V robią te same wyniki.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gdze jest moja kryształowa kula... kurcze moze inna wrózka albo "wrózek" Ci pomoże..

sam sprawdz.. ;]

Zgadza sie wróżek nie ma ale moze ktoś ma osbiste doświadczenia z OC tych kości.

Od pewnego czasu wraz ze spadkiem cen spadła tez jakość

np.Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK - rewelacja w recenzjach, na dzień dzisiejszy beznadzieja

miałem je -przy gwarantowanych w SPD 1000 5.5.5.15 sypie błedami w Memtest aż milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img165.imageshack.us/my.php?image=cl5ot4.jpg

 

Teraz mamy 2 mozliwosci - albo miales wadliwe egzemplarze albo ocer z ciebie jak z koziej [gluteus maximus] saksofon sopranowy...

To dlaczego zwykłe Goodramy idą mi na 900MHz Cl.5.5.5.15 2,0v na Elpidach

Moze poszłyby więcej ale mocno się grzeją

Albo dokupić do tych GR radiatory i zostac przy nich a OCZ zwrocić do sklepu.

Róznica w wydajności obu przy 900 MHz jest marginalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze wina lezy w radiatorach ktore sa na PDP - raczej nie spelnia swojej funkcji [;

Na Twoim miejscu zostawilbym GR i nawet nie pakowal sie w kupowanie "chlodzenia" na nie. Co najwyzej lepsza cyrkulacja powietrza/nawiew.

 

@Venom

Ja tez mam 6400 tylko SPD konczy sie na 400 4-4-4-12 2.2 [; Tyle ze nie wymagaja takiego napiecia [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 2 grosze...

 

Patriot LLK -> pierwsze robione na starych D9 Fat Body, później GMH, następnie elpido-powerchipo-ustrojstwa... te z SPD @ 500 MHz nie były jeszcze takie złe... kończyły się przeważnie koło 1050... mowa o 2x1 GB. Ale odkąd Patriot nie gwarantuje już 500 MHz (cofnął zapis z SPD), jakość tych pamięci zniżyła się poniżej poziomu oemów no name... Kingston Value to już luksus przy Patriot LLK nowych seriach :)

 

OCZ -> było/jest produkowane na wielu kościach, stare potrafiły zrobić 570 MHz bez problemu... stare hehe. Obecne, jak większość to słabizna. Nie wiem na czym trafiłeś kości (elpida, powerchip, promos, mosel, nanya itp.). Jednakże, mam parę sugestii:

 

1) daj TRFC ok. 46 / TRAS 16 - 18

2) spróbuj takie kombinacje:

4-5-5-12 / 4-5-6-15 / 4-5-4-18

3)popróbuj volty od 2.1 do 2.35, niektóre kości nie lubią wysokich V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 2 grosze...

 

Patriot LLK -> pierwsze robione na starych D9 Fat Body, później GMH, następnie elpido-powerchipo-ustrojstwa... te z SPD @ 500 MHz nie były jeszcze takie złe... kończyły się przeważnie koło 1050... mowa o 2x1 GB. Ale odkąd Patriot nie gwarantuje już 500 MHz (cofnął zapis z SPD), jakość tych pamięci zniżyła się poniżej poziomu oemów no name... Kingston Value to już luksus przy Patriot LLK nowych seriach :)

 

OCZ -> było/jest produkowane na wielu kościach, stare potrafiły zrobić 570 MHz bez problemu... stare hehe. Obecne, jak większość to słabizna. Nie wiem na czym trafiłeś kości (elpida, powerchip, promos, mosel, nanya itp.). Jednakże, mam parę sugestii:

 

1) daj TRFC ok. 46 / TRAS 16 - 18

2) spróbuj takie kombinacje:

4-5-5-12 / 4-5-6-15 / 4-5-4-18

3)popróbuj volty od 2.1 do 2.35, niektóre kości nie lubią wysokich V

Niestety masz rację za 2*1 GB przyzwoitego RAM trzeba dziś dać min. 250zł. wszystko poniżej tej ceny .....

Eh szkoda gadać

Moje stare Goodramy 667MHz PC 5300 Cl.5 kręcą się wyżej niż OCZ Platinium kto by kiedyś pomyslał.

Oddam te OCZtki (kości ProMOS) z powrotem do sklepu i poszukam czegoś na micronach najlepiej D9GMH

Albo zostanę przy starych sprawdzonych.

Edytowane przez 4toku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje aktualnie idą na 960mhz 5-5-5-15 na napięciu 2,15V

Myślę ze spokojnie pójdą na 1000mhz 5-5-5-15, tylko nie wiem czy jest sens. Próbować będę jeszcze 960mhz 4-5-5-15, ale może być ciężko, trzeba brać poprawkę na to ze mam 4gb a nie 2gb, 4gb jakby gorzej się kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje OCZ niestety tez sie nie kreca :(

Obecnie jak w podpisie (900@4-4-4-12@2.2V) natomiast wyzej jest juz niestabilnie.

Probowalem 940 na tych timingach + 2.3V i [gluteus maximus]. Myslalem, ze to moze procesora wina ale 3130@1.4V to chyba powinno isc bez klopotu (3000@1.25 stable).

Wieczorem jeszcze sprawdze mniejsze takty cpu i moze poluzuje timingi.

Czy da sie sprawdzic, jakie sa kosci bez zdejmowania radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie sprawdzic, jakie sa kosci bez zdejmowania radiatora?

Nie :)

 

BTW. Z tego co widze to teraz straszna lipa z tymi OCZ'tami ;/ Patrioty tez nie lepsze jak widać. A żeby ukręcić z nich więcej niż 1000mhz trzeba mieć farta, lepiej już chyba dopłacić do Kingstonów na Elpidzie, polować na GoodRamy PRO, jakieś korsarze XMS2 (rev. 7.1) a drożej to już jakieś Crucciale, dżi skill xD czy tam AXE Ramy na D9GMH :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem 505MHz CL5 przy 2.1V bez problemu. Nie bawiłem się nimi długo wiec to takie pierwsze lepsze byle co, co udalo mi sie zrobic.

To szacunek, spróbuj to samo zrobić przy 4GB ramu. Mnie się nie udaje, co i jakbym nie zmieniał to 960MHz wydaje się koniec, powyżej tego system jest niestabilny :/

 

Dołączona grafika

 

Inna sprawa ustawiłem 1000MHz i zapuściłem test ramu (szybkość), różnica miedzy 1000 a 960 to:

 

Dołączona grafika

 

Wiec, szczerze olać. Na razie działa wiec niech działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szacunek, spróbuj to samo zrobić przy 4GB ramu. Mnie się nie udaje, co i jakbym nie zmieniał to 960MHz wydaje się koniec, powyżej tego system jest niestabilny :/

Wiem, ze przy 4GB nie dalbym rady, ale autor prosil o wyniki na 2GB, wiec podalem co mi wyszlo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wcale nie trzeba 250 zł :wink:

 

Ale jednak trzeba trochę dołożyć do badziewia typu Patriot / Geil

A co byś mógł polecić. Obecnie mam 2*512 OCZ 800 rev.1, planuje je sprzedac i kupic jakies 2*1GB lub 2*2GB. Zastanawiamel sie nad OCZ rev.2 ale widze ze dokladajac niewiele mozna kupic duzo lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushkin SP2+ 2x2 GB selekty na allegro (1000 MHz DDR+) za 340 zł :)

To ladna cena, biorac pod uwage ze OCZ 2*2Gb 335zl i loteria na co sie trafi to ... po wyplacie biore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam ten RAM OCZ Platinum DDR2-6400 CL4 i Płytę ASUS P5K i nie wiem jak je ustawic zeby chodzily jak najlepiej i stabilnie. Prosze o pomoc. Narazie ustawilem 4-4-4-15 i FSB 333MHz i napiecie 2.1V oraz 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce wrzucic jakies kosci 2x1GB na Abita IP35 lub NEO2 FIR (wybor padnie dzis jak rzuce koscmi ;))

 

Interesuje mnie w sumie tylko stabilne CL4 na FSB 400 (na e2160) przy ratio 1:1.

 

Myslalem ze wystarczy wydac te ok. 170PLN na OCZ Platinium CL4 PC6400, albo patrioty o podobnych parametrach, a tu czytam ze jakosc pamieci z revizji na rewizje staje na glowie :/. WTF ... powiedzmy ze zdecyduje sie na jedne z tych pamieci, wymagania moje znacie, moge wymieniac je do usranej smierci az trafie na pamieci ktory dadza mi to co powinny wg specyfikacji producenta? Jak to jest?

 

Ewentualnie prosze o rade, jutro mam zamiar zlozyc zamowienie. Napisalem jeszcze w temacie o mushkinach prosbe o pomoc w znalezieniu 2x1GB SP+ ale cos nie moge znalezc ... w skrocie ... co do cholery jest warte jeszcze kupienia ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce wrzucic jakies kosci 2x1GB na Abita IP35 lub NEO2 FIR (wybor padnie dzis jak rzuce koscmi ;))

 

Interesuje mnie w sumie tylko stabilne CL4 na FSB 400 (na e2160) przy ratio 1:1.

 

...

 

pozdrawiam

Takie takty robią moje Kingmaxy za 70zł/1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce wrzucic jakies kosci 2x1GB na Abita IP35 lub NEO2 FIR (wybor padnie dzis jak rzuce koscmi ;))

 

Interesuje mnie w sumie tylko stabilne CL4 na FSB 400 (na e2160) przy ratio 1:1.

 

Myslalem ze wystarczy wydac te ok. 170PLN na OCZ Platinium CL4 PC6400, albo patrioty o podobnych parametrach, a tu czytam ze jakosc pamieci z revizji na rewizje staje na glowie :/. WTF ... powiedzmy ze zdecyduje sie na jedne z tych pamieci, wymagania moje znacie, moge wymieniac je do usranej smierci az trafie na pamieci ktory dadza mi to co powinny wg specyfikacji producenta? Jak to jest?

 

Ewentualnie prosze o rade, jutro mam zamiar zlozyc zamowienie. Napisalem jeszcze w temacie o mushkinach prosbe o pomoc w znalezieniu 2x1GB SP+ ale cos nie moge znalezc ... w skrocie ... co do cholery jest warte jeszcze kupienia ;)

 

pozdrawiam

Xtreme Addict ma selekty sp+ cl 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie wróżek nie ma ale moze ktoś ma osbiste doświadczenia z OC tych kości.

Od pewnego czasu wraz ze spadkiem cen spadła tez jakość

np.Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK - rewelacja w recenzjach, na dzień dzisiejszy beznadzieja

miałem je -przy gwarantowanych w SPD 1000 5.5.5.15 sypie błedami w Memtest aż milo.

Bzdury piszesz , trafić musiałeś na padliny moje ponad 1050 lecą przy 2,3 V właśnie na drentwym asusie p5b ;). Może miałem farta i trafiłem jeszcze ze starej serii :), ale zaznaczam , że kupiłem je dość niedawno góra 1,5 miecha temu i w cenie 140 zł ;). Jedyne co mnie denerwuje to to , że te radiatory na nich to jakaś pomyłka. Srodek przylega a boki odstają i trzeba je raz na jakis czas docisnąć aby się przykleiły - tak ciężko było zastosować zapinki takie jak w gskillach ?? Normalnie gorzej niż rumuńska myśl techniczna i ich oltcit :P. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje patrioty tez jakies padaki

800mhz nie robia na 4-4-4-12 :D

Przy 1000mhz nie wstaje, przy 950 5-5-5-16 sypie bledami,przy 930 chodzilo dobrze na 2,3V i 5-5-5-16, a jak zmienilem na 5-5-5-15 to sypalo juz bledami lol :D

Ja swoje kupilem za 120zł używki od typa, wiec mi sie opłacało, ale nie polecam nikomu bo jest to samo co goodram, a moze jak sie trafi dobre goodramy to i lepsze beda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje patrioty tez jakies padaki

800mhz nie robia na 4-4-4-12 :D

Przy 1000mhz nie wstaje, przy 950 5-5-5-16 sypie bledami,przy 930 chodzilo dobrze na 2,3V i 5-5-5-16, a jak zmienilem na 5-5-5-15 to sypalo juz bledami lol :D

Ja swoje kupilem za 120zł używki od typa, wiec mi sie opłacało, ale nie polecam nikomu bo jest to samo co goodram, a moze jak sie trafi dobre goodramy to i lepsze beda :D

Zgadza się.

Moje GoodRam 667 Cl.5 chodzą na ponad 1000 MHz (nie testowałem na stabilność bo nie miałem czasu)

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje OCZ platinium rev2 robia 1000mhz przy 5-5-5-15 na jedynie 1.95v !! (mem test 3h bez bledow) prawdopodobnie na 1.9v tez sa stabilne przynajmniej orthos nie wywala bledow.

I teraz mam pytanie jakie kosci dobrac do nich zeby lataly jak te przy mozliwie podobnym napieciu ??(mialem 2ocz no i niestety padaka nawet 2.25v nie pomagalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...