Skocz do zawartości
Chobo

Arctic Ceramique 12 godzin czekania?????

Rekomendowane odpowiedzi

Słsyzałem że podobno po nałozęniu tej pasty na procka,trzeba poczekać 12-e godzin zanim będzie można załozyć radiator,O co tu chodzi,i dlaczego tak jest,ladadzeń wymieniam proca i płyte główną,i chciał bym wiedzeć jak to jest,a mam tą paste,słyszałem że dobra jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słsyzałem że podobno po nałozęniu tej pasty na procka,trzeba poczekać 12-e godzin zanim będzie można załozyć radiator,O co tu chodzi,i dlaczego tak jest,ladadzeń wymieniam proca i płyte główną,i chciał bym wiedzeć jak to jest,a mam tą paste,słyszałem że dobra jest.

 

Mam tą pastę i muszę przyznać że jest świetna tylko o ok 1st. gorsza od Arctic silver 5 i na pewno nie przewodzi prądu.:P. Musisz czekać 12h bo pasta osiąga po tym czasie odpowiednią przewodność termiczną (najlepiej 24h to już max wyd.). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz coś takiego słyszę żeby czekać 12h, a też zamierzam kupić tę pastę. Więc jak to jest dokładnie? Trzeba zostawić procka na 12h z tą pastą, czy można normalnie wszystko założyć, a po 12h będzie lepiej działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie lol roku !!!! :lol: :lol: :lol: specialiści od 7 boleści ;]

 

chodzi o to że pasta po nałozeniu na procka i radiator po 12 godz pracy procka z ta pasta osiaga maxymalna przewodnosc termincza ! i nie trzeba na nic czekać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie lol roku !!!!  :lol:  :lol:  :lol:  specialiści od 7 boleści ;]

 

chodzi o to że pasta po nałozeniu na procka i radiator po 12 godz pracy procka z ta pasta osiaga  maxymalna przewodnosc termincza ! i nie trzeba na nic czekać  :lol:

Taak jest.

Poza tym po 12h nie podsuszy się trochę ?

To na pewno pogorszy przewodność termiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak jest.  

Poza tym po 12h nie podsuszy się trochę ?  

To na pewno pogorszy przewodność termiczną.

 

MarcinX o co ci chodzi?

Pasty nakładasz minimalną warstwę tak ?

Pasta ma swoją lepkość.

Po połączeniu radiatora z procesorem utrzymuje pewną lepkość bo nie ma dostępu powietrza.

Po 12h na powietrzu tej lepkości trochę straci ,co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE TWÓRZCIE CUDÓW

 

Ceramique ma to do siebie ze musi przejsc pare cykli rozgrzania i schlodzenia zeby uzyskac najlepsze wlasciwosci przewodnosci termicznej .. dlatego swoja maxymalna skutecznosc uzyskuje pod okolo 12-24h ..

 

natomiast cooler/blok zaklada sie odrazu a nie po 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramique ma to do siebie ze musi przejsc pare cykli rozgrzania i schlodzenia zeby uzyskac najlepsze wlasciwosci przewodnosci termicznej .. dlatego swoja maxymalna skutecznosc uzyskuje pod okolo 12-24h ..

 

natomiast cooler/blok zaklada sie odrazu a nie po 12h

Nic dodać, nic ująć - podobnie ma Arcitc Silver V, tylko że w jej przypadku podobno potrzeba nawet do 3 dni na osiągnięcie maksymalnej skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...