Skocz do zawartości
dayus

Jaki panel 3,5"[->5,25"] do regulacji wentylami

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie co kupic? Musi miec minimalnie 3, ale lepiej gdyby mial 4 regulatory. I mial start wentyli tak od 1,25-3V, no wiecie o co chodzi, tak jak rheobus tylko wersja 3,5" do wneki zamista stacji dyskow. Znacie cos takiego? Czekam na propozycje [5,25" - > czytajcie nastepne posty]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,ale gdybym potrzebowal 5,25 to wiem co - Rheobus,ale wolalbym taki na 3,5" i szukalem po sklepach,ale tylko tych popularniejszych.

Tutaj na allegro jest REVOLTECA. Niebieskie diodki w srodku. Ja mam na 5,25 i pieknie sie prezentuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez! Znalazlem jakis Akasa, tylko, ze on ma 3 wentyle, wolalbym zeby byl na 4, moze znacie cos jeszcze na 3,5" @ 4 fans Cos takiego jak http://ad.max.pl/cgibin/shop?info=AKFC06SL...SL&sid=6243faa4 ten, ale zamaist usb jeszcze jeden regulator. A tak apropos on jest oparty na stabilizatorach, i kondach, bo chcialbym,zeby od 3V startowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niemiec - ja bym kupowal tego Akasa

@4 all - zmieniam wymagania co do sprzetu:

- 5,25:

- lcd

- pomiary temp. dokaldne,bo moj epox zwariowal

- regulacja 4 fanow od 5V,moze byc mniej :)

- cena ok. 200zl

 

poodba mi sie aerogate II,ale regulcja od 7V dyskfalifikuje go wg moich upodoban

 

Hardcano 12 tez fajny,mzoe i bym dal tyle,ale jak tam wychodzi z ta reulcja.....?

 

Rheobus SUnbeam, bez lcd ale moze byc,gdy tylko uwierze ze moje mobo wskazuje realne temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To razem 5 czy 6 fanow? Bo nie jarze... Skad miales DD5?

 

A czy te czujniki co sa w tych TT, CM itp sa wiarygodne?

 

Musze jeszcze posprawdzac dokladnie moje MoBo, a jak bedzie ok, to brac rheobusa i po krzyku.

 

Albo Akasa ten na 4 wentyle + lcd + panele wymienne co jest w tescie na tweaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 to minimum. silencera moge przelaczac z tylu a zasilacz to tez nei problem. DD5 kiedys kupilem za grosze na allegro, zle sprzedalem go po tygodniu, bo dziad miale tyulko regulacje 0/12V a to jest glupota :/ AG2 anie H12 nie mialem wiec na ich temat nie bedei sie wypowiadal. powiem tylko, ze AG2 jak na ta cene m tandetny plastik i ta regulacja od 7v ssie na max.

moim idelalem bylby sunbeam do 3,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black version - jest duzo ladniejsza od silver!

Znalazlem taki test http://www.datafuse.net/aerogate3.php tego panelu.

I tak tam pisalo: Fan Output: <5V (fan at rest) ~ 12V / 1.5A

To znaczy,ze jest regulowany od ponziej 5V,czy powyzej 5V

bo juz jestem spiacy i nie kumaty. .....ide juz spac.......

 

jak zobaczylem ten test To mi sie odechcialo,ale czarna wersja w angela.pl to juz cos. Ma to cos wogole pamiec,zeby zapisac ust. wentylii temp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem to na zywo i jest niefajny. maly wyswietlacz. miesci sie na nim 7 znakow i to wszsytko :/ moze hardcano 9 tylko jakos mi sie nie podoba do konca a przynajmniej do budy mi nie bedzie pasowal. narazie bede sie zastanawial i czekal co pokaze rynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardcano 12 jest bardzo przyjazny w użytkowaniu:

http://tweak.pl/artykul/panele_3

 

 

@Nexer

Mam go, u mnie nic nie piszczy.

jak jestes maniakiem ciszy to napreawe szmery moga przeszkadzac. najprzyjemniejsze jest resetowanie ustawien po wylaczeniu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes maniakiem ciszy to napreawe szmery moga przeszkadzac. najprzyjemniejsze  

jest resetowanie ustawien po wylaczeniu kompa.

Nowe wersje rev B1 mają zapamiętywanie ustawień. U mnie to działa, nie wiem czemu u innych nie. W 4maxie ma być dostawa jakiś nowych wersji z bateryjką - cokolwiek to znaczy po listopadzie, a jako że mam niesprawnego jednego hardcano to się obluka co ta jeszcze nowsza wersja ma :)

 

@Nexer

Mam go, u mnie nic nie piszczy.

To :

 

a) Może nie słyszysz pewnych dźwięków. Znam takich ludzi - ja słysze dźwięk, który wydaje monitor w standby, a inni go nie słyszą.

 

B) Wywaliłeś podświetlenie od foli EL = nie ma co piszczeć :x

 

c) Masz zamykany przedni panel obudowy i to dość szczelnie.

 

d) Jesteś głuchy =) //no offence just joke

 

To musi wydawać dźwięk jak każdy inverter do foli el. Miałem kilka już RÓŻNYCH inverterów i każdy wydawał dźwięk. Odpal sobie sam panel bez wentyli to usłyszysz dźwięk od którego da się świra dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyłożyłem ucho do panelu i chyba wiem o co Ci chodzi. Wydaje dość dziwny cichy pisk ale nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

tak jak pisalem czesc ludzi zwraca uwage na najmniejszy pisk. ja tez slysze monitor w stantby. co do hardcano to ostatnio sie nie interesowalem sprzetam tego typu pzoa tym nie lubie TT z racji ..... imagu ich produktow do modingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie TT z racji ..... imagu ich produktow do modingu.

Wogóle tt robi rzeczy bezsensu według mnie, ich produkty są nieprzemyślane do końca,a czasem wogóle. Taki zasilacz "Purepower" - dali czarną obudowe z bardzo ładną srebrną nalepką i do tego złote grile i jasnoniebieskie oploty na kable i białe wtyczki. Co to MURWA jest ? Odpust zupełny. Jedyne "przemyślane prawie produkty" robi Coolermaster, bo większość rzeczy od nich pasuje jakoś do ich obudów, a nie takie gówienka kolorowe ala TT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mysle co kupic.........

 

Aerogate 3 http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...052517c6014c63b

 

Ale jak tam jest z tymi napieciami? Od ilu sie zaczyna regulacja wentyli?

 

Albo Akasa:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...052517c6014c63b

 

Ten Akasa jakos bardziej przypadl mi do gusty przez zmienne podswietlenie i wyglad.

 

A i jeszcze jedno pytanko - czy wskazywane przez wyzej wymienione cacka temperatury sa wiarygodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...