Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/24/24 in all areas

 1. GPU, to goły rdzeń, więc musi być tam gęsta pasta równomiernie rozłożona i dobrze też posmarować na cieniutko stopkę bloku w miejscu styku z GPU. To zapewni całkowite pokrycie pasta rdzenia GPU i stopki bloku. Jak obecnie na rdzeniu jest jakieś puste miejsce bez pasty, to Hot Spot będzie wysoki.
  1 point
 2. Tak - ten procesor ma PL2=253W przez max 56s, a po tym czasie PL1=125W (tak powinno to być ustawione, a że często jest ustawione niezgodnie ze specyfikacją to już inna sprawa). Jakie chłodzenie by rozproszyć 253W - no ponad-przeciętnie wydajne ... przydałoby się jakieś AIO minimum 240mm. ps. AiO nie jest tak długowieczne i bezobsługowe jak tradycyjne Jak chcesz jechać bez limitów mocy, albo non-stop na tym ćwierć kilo Wata, to tak. Natomiast przy ustawieniach nonOC/zgodnie ze spec, to sądzę 240mm poradzi sobie z mocą 253W przez te 56s (przez resztę czasu obciążenia moc powinna być ograniczona do 125W na tym CPU).
  1 point
 3. Chodzi o to, że RAM @ 6400 MT/s dla Ryzen 7xxx to jest OC, ale wielu ludzi o tym nie wie, albo chciałoby nie wiedzieć. Maksymalna prędkość RAM dla Ryzen 7000 to 5200 MT/s, a ponadto standardowe napiecie dla DDR5 to 1,1V (wszystko co powyżej 1,1V dla DDR5 to wykręcone poza normę napięcia - też wielu ludzi o tym nie wie, albo udaje że nie wie).
  1 point
 4. 1 tak i do tego jak cos pójdzie złe wezmą ze sobą nie tylko procesor ale mogą reszte kompa np noctua daje 6 lat gwary i wystarczy wymienic wentylator w razie w w wodne maja tylko dwa lata gwary 2 twój wybór ale to tez kwestia jakie testy czytałeś 3 jesli zalezy ci na malej budzie poszedłbym prędzej w kierunku obudowy typu cube z mobo matx przynajmniej standardowe zasilacze tam wchodza, po za tym aio do 14900k to jednak wypadałoby miec 360mm
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...