Jump to content

Imperator Kret

Stały użytkownik
 • Posts

  2167
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Imperator Kret

 1. Czerwone pole? Jakie czerwone pole? ;)
 2. Gorzej jeśli nie jedziesz zgodnie z przepisami, masz rejestrator i policjant go skonfiskuje podczas zatrzymania ;) Niedawno była historia na Vinwiki jak jechali w kilkanaście samochodów i gliniarze zrobili blokadę drogi, zatrzymali ich, skonfiskowali rejestratory, kazali zjechać na pole(uszkadzając tym samym samochody) i potem odholowali kilkanaście samochodów. Wszystko bez dowodów.
 3. Taaa, jasne. To lepiej obejrzyj inne filmiki na VINWIKI. W Stanach policja nadużywa swoich praw jak w żadnym innym kraju. Było już kilka historii jak ktoś dostał np. 5 mandatów, bo zdaniem policjanta jechał za szybko, niebezpiecznie itp. mimo że nie było żadnego dowodu.
 4. Pogadamy po dotarciu silnika jak zaczniesz używać mocy ;)
 5. Po wyjeździe do Niemiec w tym tygodniu mogę stwierdzić, że już nie ma u nich kultury jazdy na autostradzie. Jedzie tak jak u nas kolumna samochodów na lewym pasie z prędkością 110-120 i nikt nie zjedzie na prawo mimo kilometrowego odstępu między TIRami. Jasne, zdarzają się luźniejsze autostrady bez ograniczeń, gdzie można trochę nadrobić, ale są w zdecydowanej mniejszości. Do tego wszechobecne korki przy aglomeracjach, ciągłe przebudowy z ograniczeniem do 80 i jazda już nie jest taka przyjemna jak kiedyś. Średnia ledwo ponad 100 km/h szału nie robi. Na szczęście wracając był mniejszy ruch to można było zrobić średnią 120.
 6. W praktyce ustawiam prędkość na autostradzie np. na 160. Odstęp raczej minimalny, w naszych warunkach większe odstępy się nie sprawdzają, bo zbyt często wjeżdża w lukę jakiś zawalidroga. Poza tym jak masz odstęp ustawiony na średni albo duży to nikt Ci nie zjedzie z lewego :P Jak dobrze pamiętam minimum to trochę ponad 1 sekunda, czyli ok. 50 metrów przy tej prędkości. Trochę późno zaczyna przyspieszać jak ktoś zjeżdża na prawy pas, bo dopiero jak całkowicie zjedzie z lewego. Ale przyspieszanie nie zawiesza ustawień, więc na chwilę wciskam gaz i potem już sam jedzie. Czasami też późno reaguje na samochód wjeżdżający z prawego na lewy, zwłaszcza przy dużej różnicy prędkości. Dlatego jak widzę TIRa zmieniającego pas to wolę zawiesić tempomat od razu a nie czekać aż zacznie hamować ze 160 na 90 na odcinku 100 metrów. Poza tym świetna sprawa w wolno posuwających się korkach. Nie wiem jak wpływa na spalanie, bo nie zwracam na to zbytnio uwagi. No i nigdy jeszcze nie przejechałem całego baku w trybie eko, więc nie wiem ile mógłby spalać. Ważne że mogę zrobić 800 km na baku :)
 7. No pewnie że adaptacyjny, nie wyobrażam sobie już długich tras bez niego. Audi S5 na A2 - 56 litrów spalone na odcinku 198 km ;)
 8. Ja też robiłem w weekend jazdę do i z W-wy w stylu emeryta. 140 na tempomacie i rezerwa zaświeciła się dopiero po 780 km :D
 9. Chuj z jazdą nad morze. Najgorzej to przyjechać do Warszarfki w 32*C upale :D To był oficjalnie najgłupszy pomysł ;) W ogóle ludzie w W-wie są generalnie pojebani. Miałem okazję poznać kuzynków dziewczyny z W-wy i zaczęli się licytować czyje mieszkanie jest lepsze :D Przy cenie 14-15k/m2 to jest debilizm. Za głupią kawalerkę można postawić dom.
 10. W galerii chłodno, bo klima ;) Bardziej w temacie - byłem w poniedziałek na półwyspie helskim. Podobno w sezonie przejazd na Hel to koszmar, natomiast na początku czerwca bardzo przyjemnie. Ruch minimalny, jest miejsce żeby wyprzedzać. Nie wyobrażam sobie jak odcinek Władysławowo-Hel może zajmować w sezonie parę godzin.
 11. W Krakowie i okolicach podają powierzchnie i ceny w arach a nie m2. Nie pytaj mnie dlaczego, ale mam tam rodzinę i też mnie to na początku dziwiło. 3-4k zł/ar to 30-40 zł/m2. Na różnych odludziach spokojnie znajdziesz budowlane w tej cenie.
 12. Zawsze mówiłem że Focus to dobry samochód ;) Zwłaszcza w połączeniu z benzyną 180 KM ;)
 13. Coś nie pasuje. Standardowo masz ofertę z RRSO ok. 4%. Czyli przy 30 latach spłacasz efektywnie 160% wartości nieruchomości, czyli kwota kredytu 270 tysięcy. Jakoś nie chce mi się wierzyć że jest bank, który przez 20 lat dostanie z tego tylko 6 tysięcy odsetek ;)
 14. Nie wiem jakie mają wymagania, u mnie działalność była od 10 lat, dochody też w porządku.
 15. Bardzo ciekawa teoria. Nie miałem żadnego problemu z kredytem w ING, całość zamknęła się w około tydzień.
 16. W ING nadpłata/spłata kredytu 2% ekstra przez pierwsze 3 albo 5 lat(różnie bywa). Po tym okresie za darmo.
 17. Idź do ING. Mam z nimi bardzo dobre doświadczenia.
 18. Widać banki krzywo patrzą na dochody z krypto.
 19. Przy dzisiejszych cenach 300k za dom to musi być naprawdę okazja. Jak patrzę po projektach, które mi odpowiadają to sam stan surowy zamknięty wychodzi tyle i to bez działki. Same grunty poszły strasznie w górę przez ostatnie lata, więc to podbija cenę domów. Może to https://www.otodom.pl/oferta/okazja-dom-wolnostojacy-na-duzej-dzialce-ID3IUhV.html#1fdbd835b8 Zostaje 60k na doprowadzenie przynajmniej parteru do porządku, piętro możesz robić później etapami. Lokalizacja, żebyś nie musiał szukać po Street View - https://goo.gl/maps/nwrRyCYacxm W Kaletach masz net 1000 mbps.
 20. 7800 m działki i wszystko jasne. Na Śląsku za samą działkę musiałbyś zapłacić 500k. Pierwsza oferta bardzo tania, ale to koniec świata. Zamiast tracić czas i nerwy kup działkę i wybuduj mała parterówkę do 100 m2. Przekroczysz budżet o jakieś 100k, ale będziesz miał nowe, wszystko po swojemu i zero problemów z poprawianiem po majstrach z PRLu. Albo postaw szkieletowy to może nawet wyrobisz się w 300k. Dodatkowy atut to szybka budowa. Nowe to nowe, przez kilka lat nie musisz kiwnąć palcem.
 21. Szukasz domu za kilkadziesiąt tysięcy i dziwisz się że nie możesz znaleźć? Weź mnie nie rozśmieszaj.
 22. Zrobiłeś literówkę, ale już poprawiłem.
 23. W eksplodujących oponach ;) Ja nie mam zamiaru nikogo krytykować, bo sam jechałem najwięcej 301... a 250-260 nie robi na mnie już żadnego wrażenia.
×
×
 • Create New...