Jump to content

orlontko

Admin
 • Posts

  941
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Posts posted by orlontko

 1. @toms83 Najpierw musimy dowiedzieć sie czy to sprawka Neo czy Netgeara.  Apki dokupić można zawsze 😉 rozmawiałem z @Zabuzai on ma nawet ciekawszy router ADSlowy niestety nie pamiętam jego nazwy 😉 poczekamy aż zabuza go napisze 😉

  Co do pytania o 2 zadurzania. router adslowy przestawiony w bridge i dodatkowy router ma ta przewagę ze Nie ma podwójnego Natowania.
  (wtedy jeden router ten z modem adsl/vdsl robi jako konwerter sygnału A/VDSL a drugi routuje). Bo jak byś miał router a/vdslowy w trybie routera i do niego  podłączyć router  to właśnie wtedy jest jest podwójny NAT.

  Najlepszym które daje dodatkowo olbrzymie możliwości konfiguracji sa routery mikrotika.
  Czyli  router adslowy(w bridge)+ router hex(750GR3)/HEX_S/HAP AC2/HAP AC3 + do na każda kondygnacje AP Ubi.

  Co do przebicia sie do piwnicy, pościć Kabel kominem wentylacyjnym z 1piętra do piwnicy i  wtedy można podłączać  APka

  • Upvote 2
 2. Nie mamy logów wiec nie możemy ocenić czy to wina Netgeara czy neo. Najlepiej sprawdziło by sie router + APki Ubiquiti aclity lub lite 6 ale wtedy jeden Apk i praktycznie mamy po budżecie....

  Jak toms83 chcesz nowy router ADSLowy to na piętrze Tplink w9960 (posiada modem ADSL jak i VDSL gdyby np modernizowali Centralkę nie trzeba będzie wymieniać routera, którego ustawiamy w tryb bridge. Do tego na piętrze kupujemy Tplink AX10/1500 (co tańsze)  i ustawiamy go jako router . Drugiego Ax10/1500 umieszczamy na parterze ustawiając go w trybie AP.

  Tym sposobem powinien znacznie poprawić się zasięg, jednak nie gwarantuje ze będzie dobry zasięg w piwnicy, ale powinno być znacznie lepiej niz teraz( najlepiej jak by była skrętka  do piwnicy ale jej niestety nie ma). koszt ok 550zł

   

  • Like 1
  • Upvote 1
 3. @Barte zapoznaj się z mini regulaminem sieci https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/  i uzupełnij brakujące dane, (najlepiej jak byś dał rysunek z oznaczeniem gdzie będzie router i gdzie dokąd ma dotrzeć sygnał). Ile urządzeń w sieci,  czy urządzenia będą połaczone po kablu czy wifi? oraz jakie prędkości po wifi chcesz uzyskać?
  Każde urządzenie  jak będzie miało sie przebić przez 4 będzie miało problem. Jeśli nie można przeciągnąć Kabla, to musisz kupić router (w jednym skraju domu) + PLC + AP(w drugim skraju domu). Wtedy powinieneś mieć zasięg w całym mieszkaniu.

 4. Zaznacz dokładnie wejście do mieszkania,(i jak można dziś do każdego pokoju), bo z rysunku wynika ze pomieszczenie F jest korytarzem

  Ja tam bym ciągnął pod sufitem kabel do pomieszczenia D tak jak powiedział @Zabuza.,  jak nie chcesz aby kabel był widoczny można go pościć w listwach maskujących i poczekać do remontu mieszkania.

 5. 1 godzinę temu, frytacz napisał:

  Mam problem z tym zestawem. Kupiłem Unifi 6 lite, do tego miałem już wcześniej RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN. Na linii UPC - MT wszystko działa jak trzeba, problem zaczyna się z podłączeniem AP do MT pod port z PoE. W terminalu mikrotika pokazuje, że podaje zasilanie, natomiast nie widać aby AP w ogóle wstawał. 

  Kabel z Poe ma iść do AP, a Lan do MT

  • Upvote 1
 6. 6 minut temu, frytacz napisał:

  Dzięki. W coś z ax się opłaca iść? Ściana jest działowa, pokrycie w 5GHz mam nawet z routera UPC ale ze stabilnością połączenia jest problem.


  Z rysunku wynika ze ta ściana która jest od dołu 1 wew. mieszkania jest ściana nośna. Unifi 6lite jest właśnie w AX i nie będzie problemu ze starościanka.

  • Upvote 1
 7. @ralph03 Kup 2X aclite rozwiąze Ci to problem (jeden ac lite na jedna kondygancje). Ustawienia mozesz sobie sam zobaczyc przed zamontowaniem go na stałem, w tym czy obejmie Tobie taras. Kazde z urzadzeń zajmie po jednym porcie lan, jeśli zalezy Ci na portach wymien na switcha który ma odpiwednio wiecej portów oraz dociągnij kable do AC-litów.

  @frytacz weź 2x Unifi 6 lite jedno przy pokoju w korytarzu  a drugie w ostatnim pokoju na samym dole za ściana (nośna?), najlepiej dociągnij kable lub zrób Mesh-a ale to sie związe ze spadkiem predkosci i wykorzystujesz MT.


   

  • Upvote 1
 8. @stasimon po 1 zapozanj sie z mini regulaminem sieci https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/i uzupełnij o te dane to dużo wyjaśni nam aby dobrać Tobie sprzet.

  Po2.
  Co do pytań o switce 1gb i kompy gigabitowe one będą uzyskiwać poł. 1gbps, dekodery (jeśli maja 100)  które do tego switcha będą podł. będą uzyskiwać 100mbps ze względu na karty w nich.

  To nie tylko zależy od swtichy i kart, ale również od położenia przewodów(skrętki) jak położysz skrętkę nie ekranowana obok przewodów prądowych, to nawet jak będziesz miał Uradzenia switche i karty 1gbp to będą sie one spinać 100. Kładź najlepiej ekranowane przewody i to Kat 6 lub 7

   

 9. @boj dokładnie tak przy podejrzeniach Twoich jeśli rzeczywiście jest tam 2x2 nie ma sensu  wydawać kasy na WIFI 6 bo predkosci mogą nie wzrosnąć.

   

  W dniu 5.05.2021 o 07:09, REMAHITOTH napisał:

  Witam ja posiadam wr841n tp linka to chyba v8 jest i mam kłopoty z zasięgiem , mam go na pietrze na szafce a na dole już gubi zasięg . I teraz pytanie czy wymiana tego już starego sprzętu (u mnie od 2006) na coś z wifi 5 lub 6 ?Tenda tani a ma 7 anten lub archer któryś tam i przy okazji nadałby się w przyszłości do światłowodu , bo póki co radiowy mam. A widziałem też że można z tego wr zrobić wzmacniacz ale trzeba wgrywać coś tam . Jakby ktoś mógł coś poradzić ? Dzięki

  Zapoznaj sie z https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
  bez rysunku i narysowania ścian działowych nośnych ,oraz informacji  z mini regulaminu  nie jesteśmy wstanie dobrać Tobie sprzętu.

×
×
 • Create New...