Jump to content

Setnik

Stały użytkownik
 • Posts

  960
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Setnik

 1. Obniż trochę taktowanie i powinno zniknąć.
 2. Sprawdź czy na płycie nie spuchły kondensatory, to jedna z przyczyn które pozwalają bez obciążenia mieć obraz, a pod obciążeniem znika.
 3. Spróbuj poszukać biosu(modyfikacji) do karty, by działała z UEFI, bo to raczej tu masz błąd. Sprawdź czy nie pomyliłeś kabli EPS z PCIe.
 4. Poszukaj testu tej karty HD Graphics 530 to dość stara karta, do tego zestawu jak kolega wyżej pisze GTX 1030 lub GTX 1050
 5. https://www.x-kom.pl/p/564413-plyta-glowna-socket-1200-gigabyte-z490-ud.html#Opinie Celuj coś na Z490 przynajmniej będziesz mógł sobie podkręcić Pamięć
 6. Brak jakiegokolwiek dźwięku jak startujesz komputer bez procesora oznacza. że płyta główna jest nie zasilana lub martwa.
 7. W10 ma problemy z sterownikiem AMD, musisz go na maksa zaktualizować inaczej [gluteus maximus].
 8. Nie wiem czy próbowałeś https://www.youtube.com/watch?v=EAH8vbl_Mis
 9. Na tej płycie masz tylko jedno złącze PCIe x 16 (tam pewnie jest karta graficzna), reszta złącz to PCIe x 1, więc maks co tam uzyskasz to będzie prędkość SATA3. Jeżeli już bardzo chcesz tam to umieścić to musisz sprawdzić czy kolega ma " UEFI w wersji 2.3.1". Wtedy prędkość będzie na poziomie SATA3. Według mnie szkoda inwestować kasę w kontroler, dokupić dysk SSD i najwyżej w przyszłości zostanie jako magazyn. (A, ten kontroler ma w wymaganiach PCIe x 4)
 10. poszukaj kogoś wśród swoich znajomych czy ktoś nie ma. dogadaj się i tyle.
 11. I jaką masz wersje bios. Dla Twojego procesora maks F51
 12. @THEmasterSU123 Przepraszam nie doczytałem A zasilacz jaki
 13. Kartę masz nową czy używana kupiona. Jeżeli używana to bios na oryginalny do wymiany.
 14. https://www.purepc.pl/test-acer-swift-3-ultrabook-z-intel-core-i5-1135g7-i-iris-xe-graphics?page=0,2
 15. Jeżeli użyto tej samej matrycy co w poprzedniku to kiepsko to wygląda "58% sRGB (Argyll 3D) 37% AdobeRGB 1998" Poza tym to dobry kierunek wybrałeś tylko szukaj czegoś z lepszą matryca w końcu to zakup na kilka lat.
 16. Jeżeli to płyta konsumencka to nie ruszy bez GPU, bo to jest jeden z kluczowych elementów startu IME. modyfikacja IME działa do następnego restartu komputera.
 17. Producent karty graficznej może mieć własne skróty, odszukaj je i wyłącz.
 18. Ustaw stałe napięcie najniższe stabilne by boost działał do 4.2. Nie przejmuj się napięciem bo tam jest jeszcze EDC . Nowszy bios wprowadza dodatkowo dostęp do pamięci karty i z procesorami serii 3000 nie działa to zbyt dobrze. Bios który na ta chwile działa w miarę z serią 3000 to z listopad/grudzień.
 19. Celuj w minimum 4500U bo to 6 rdzeni /wątków, 4300U to tylko 4 rdzenie cztery watki, to będzie mało do dużej ilości zakładek.
 20. Na płytach MSI możesz ustawić stałe napięcie układ EDC i tak reguluje sobie względem zapotrzebowania. To co ustawiasz to jest napięcie maksymalne.
×
×
 • Create New...