Skocz do zawartości

DreamerDream

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

DreamerDream's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-1

Reputacja

  1. Polecam zobaczyć to. W dość przystępny sposób tłumaczy twój problem i jak go naprawić.
  2. @leven Aż trudno mi uwierzyć, że twoja karta ma aż tak świetne chłodzenie. Zmieniałeś pastę, czy co? Ja bawiąc się na Palit Dual 6gb mam zazwyczaj temp ~74C po oc (nie ruszając napięcia które przez większość czasu jest na 1.043). Niby mam +200 na rdzeniu, ale realnie (praktycznie) ~2070MHz Wiem, że po mojej nie mam co dużo oczekiwać (i tak jestem z niej zadowolony), ale jak patrzę na twą mini to aż mnie zatyka. Mam rozumieć, że MSI Afterburner nie nadpisuje bios gpu z ostawień 3d, lecz operuje w przedziałach jakie ten bios ustala? Skoro jak się źle coś ustawi i bios to ustawia do domyślnych ustawień to on jakoś musi mieć w sobie wytyczne, że gdy użytkownik mocno wyjdzie poza zakres danej wartości to go ma "zresetować". Czy może gdzieś się też przewijają sterowniki od nvdii? Bo teoretycznie limit dolny w taktowaniu jaki mogę dać został zniesiony przez sterowniki od nvdii a nie przez bios, który nie ruszam od momentu kupna karty. Ciekawe, czy da się grać w jakieś starsze/małe gry bez przechodzenia do trybu 3D lecz z podniesionym zegarem jak w przypadku oglądania filmów jak pisałeś :> "Tak po prawdzie nie ma co obniżać napięcia i taktowania w 3D, bo karta przecież traci na wydajności" Obniżam, bo kupiłem overkilla do swojego monitora (1440x900), a karta pracuje mocniej niż musi. Niby pc często podłączam do tv FHD, ale jakoś lepiej mnie się gra z monitorem. Nie wiem czemu, przyzwyczajenie, czy co. Wiem, że "tracę" wydajność jak gram w takiej rozdzielczości, ale zawsze zostaje mi dsr (którego i tak nie używam, bo nie mam parcia na rozdzielczość), albo tv. Poza tym nie zmieniam często gpu ;p @rzymo Na 1060 na fabrycznych taktowaniach z napięcia 1.043V jestem w stanie zejść do stabilnego 0,850V xd (na 0.843 wywala po pewnym czasie). http://prnt.sc/e1gl6y Na temp nie patrz bo bawię się z obudową (muszę sobie załatwić nowe wentylatory). Tak czytając sobie ruskie blogi (oczywiście z translate na angielski xd) http://people.overclockers.ru/d1my4/20041/geforce-gtx-1060-unylyj-razgon-i-dikij-undervolting Koleś pisze, że z takim samym taktowaniem (lecz z mniejszym napięciem) ma mniej fps :o Ja tam u siebie większej różnicy nie zauważyłem.
  3. Bawiłem się z msi afterburnerem na mojej gtx 1060 Palit Dual i mam problem ze zrozumieniem pewnych rzeczy. Karta ma w biosie jakieś tam ustawienia/limity, ale jakie są owe limity oraz w msi jakie one wynoszą? Chodzi mi o dolne limity. Aktualne taktowanie gpu jest ściśle związane z obciążeniem oraz temperaturą (przez 3.0 boost). Karta zazwyczaj pracuje mocniej niż musi. Zmniejszenie core clock/napięcia o nawet duże wartości (na lock 75 fps) potrafi nie zmienia fps w grze, i dzięki temu karta mniej się męczy. I tu dochodzimy po długim wstępie do tematu postu. Bawiłem się z "under clock" (nie wiem jak to nazwać ;p). Na starych sterownikach najmniejsze wartości jakie mogłem ustawić były takie http://prntscr.com/e0z9mm Dzisiaj sobie sterowniki zaktualizowałem, zacząłem się znów z tym bawić i wyszło mi coś takiego http://prntscr.com/e0z9ya W grach maksymalnie mam 975MHz i 0,800mV. Czy przypadkiem te "limity" nie są zależne od biosa, a nie od sterowników nvdii? Druga sprawa zdarza się, że karta i tak potrafi zejść z napięciem i taktowaniem, ale nigdy z napięciem nie schodzi poniżej ~0,662mV. Dlaczego? I dlaczego w curve edytorze nie ma niższych wartości? Kolejna sprawa o co chodzi z tą drugą zieloną linią? Mam rozumieć, że to jakaś "domyślna" linia? Na jakiej zasadzie to działa, bo nie jestem w stanie pojąć patrząc jak czasami ona się ustawia? Czy zabawy ze zmniejszaniem napięcia mogą powodować problemy? Nie chodzi mi o brak stabilności ze względu na zbyt duże taktowania względem napięcia (rozumiem, że to wynika z braku dostarczenia odpowiednio dużej mocy), lecz bardziej na zasadzie, że zbyt mały prąd może negatywnie oddziaływać na podzespoły. Po co mi to wiedzieć? Bo mogę :mrgreen: . A tak na serio pc często podłączam do tv. Dobrze się na nim przegląda internety, filmy itp, ale do grania jakoś lepiej mnie się gra na monitorze (ma małą rozdzielczość). Poza tym zaciekawił mnie ten undervolting i jakoś tak trochę to satysfakcjonujące, gdy gpu pracuje bardziej "optymalniej" ;p
  4. Ja bym powiedział, że to raczej wina optymalizacji i sztucznie zawyżanych wymagań. Szczególnie ustawienia ultra, które często dają tak dużą różnice, że aż lupą trza spoglądać, a wymagania przez nie magicznie rosną w górę więc nie jestem pewien czy faktycznie można hejtować moc gpu. BTW. Ja jestem przeciwnikiem takich rozdzielczości, bo są przereklamowane. Ino gpu zarzynają , a FHD jest wystarczające. Tfu ludzie maja monitory w niższych rozdzielczościach i jest spoko :wink2:
  5. @lukadev Jedna gra to wciąż zbyt mały argument, gdy na win 7 się ma prawie wszystko (prócz dx12) i nie ma z nim żadnych problemów.
  6. Zadzwoń do Macieja Wróżbity. On potrafi przepowiadać przyszłość więc ci powie, jaka karta będzie przyszłościowa ;) Kartę graficzną się kupuje na tu i teraz. Jak chcesz kartę, która najdłuższe ci wytrzyma (nie podałeś nawet za jaką kwotę) to kup sobie gtx 1080, bądź Titana ;) Mają one tyle mocy, że bez względu co by się nie działo trochę ci wytrzymają. Nie no, a tak na serio jeśli rozmyślasz o 1060 (czyli pewnie myślisz o gpu do ~1400zł) to masz trzy karty do wyboru. gtx 1060 (i jego słabsza wersja z 3GB), Radeon 480 i troszkę słabszy Radeon 470. Uprzedzając następne pytanie. Żadna nie jest lepsza, ani gorsza (każda ma plusy i minusy), prócz 1060 3Gb. Każdy ci powie, że się ją nie opłaca kupić. Jeśli nie interesuje cię kupno najtańszej karty, to bym ci radził wybierać między gtx 480 (8GB) i gtx 1060 (6gb) obydwie z MSI (najdroższe niereferaty, ale z chyba najlepszym systemem chłodzenia). Z tańszych (jeśli chodzi o 1060) to MSI Armor, albo Pality (które może nie mają fenomenalnego chłodzenia, ale ludzie nie mają z nimi zbytnio problemów jak z EVGA, czy Gigabyte o których jest ostatnio głośno). Jeśli chodzi z tańszych o 480 to lepiej abym się nie wypowiadał, bo nie jestem zbytnio w temacie jak się ma z nimi sprawa.
  7. Dziękuje za odpowiedź. Zdjąłem obudowę i faktycznie wentylatory się nie kręcą na środkowym. Temat do zamknięcia.
  8. Obudowa ta ma możliwość kontrolowania wiatraków (osobno dla wiatraka z przodu obudowy jak i z tyłu). Suwaki do kontroli mają 3 poziomy. Zauważyłem jednak, że nie ma różnicy między 1 i 2 poziomem, a na 3 pracują chyba z pełną parą. Idzie to sprawdzić, czy jest różnica między 1 a 2? Obserwowałem programami od temp i różnic nie widzę. Muszę jednak podkreślić, iż żaden nie ma statystyk z wiatraków od obudowy, a SpeedFan nie rozpoznaje prędkości nawet z chłodzenia od gpu/cpu (pokazuje liczby z kosmosu przy RPM). Jeżeli nie ma faktycznie żadnej różnicy to da się coś z tym zrobić (aby poziom 2 był pomiędzy 1 i 3)? Choć szczerze nawet nie wiem jak szybko wiatraki pracują na 1 i 3 poziomie. Patrzałem na MSI Afterburner, SpeedFan, i CPUID HWMonitor
  9. Sprawdź też w biosie czy nie masz jakiejś opcji związanej z zintegrowaną kartą graficzną.
  10. "był czyszczony jakieś dwa miesiące temu." A co z pastą na procesorze? Czyszczony w sensie z kurzu, czy z wymiany pasty też? Jeśli to drugie to może zła pasta/źle nałożona?
  11. Chyba we wszystkich kartach modele MSI "gaming" (te z czerwonym wyglądem) wybijają się chłodzeniem wśród innych producentów, ale skutkuje to zawsze wyższymi cenami niż pozostali i nie oznacza od razu, że reszta jest beznadziejna. 1060 akurat jest na tyle dobrą kartą, że większość niereferatów daje radę z tego co czytam na necie.
  12. Zbytnio nie mam porównania, bo moja poprzednia karta to radeon 4850 xD, ale wydaje mi się, że dla ciebie cicho oznacza niesłyszalnie. Nie wiem, może ja mam inne zakresy słyszalności jeśli mowa o "cicho", albo może to dlatego, że porównuje go z wiatrakiem, jaki miałem w zestawie z procesorem :V
  13. Palit ma swoja aplikacje Thundermaster który pozwala na zabawę między innymi wiatrakami http://prntscr.com/caox6u Ja mam 1060 Palita Dual ale 6GB więc nie wiem czy duża jest różnica. Jest dość cichy pod obciążeniem (dla mnie). Stockowo zegar idzie do ~1900Mhz . Ładnie się go podkręca. Na domyślnym taktowaniu 74 stopnie wiatraki na 63% (~1900RPM) w spoczynku ~42 stopnie. BTW. O ile się nie mylę pality chyba mają dual bios jak coś.
  14. Tak z ciekawości jakie macie temperatury przy domyślnych zegarach? Mam Palita (dual) i patrząc na takie modele od msi się zastanawiam jakie są zalecane (najlepsze temperatury) przy których karta może bez problemu pracować. Takie od MSI przy obciążeniu wiatraków 40% ma ~65C, moja ma 74C przy wiatrakach 63%. W niektórych stronach widziałem testy gdzie 1060 FE osiągało max 71C (na techspot 66C O.o).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...