Skocz do zawartości

Michikun

Stały użytkownik
  • Postów

    1603
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez Michikun

  1. Bierz spokojnie :) choć sensowniej jest kupić GTX 1660 w wersji bez TI i zrobić mu lekkie OC lub dołożyć trochę i wziąć RTXa 2060 - po prostu jak kiedyś będziesz planował wymianę procka + mobo na lepsze to już będziesz miał i lepszą kartę w zapasie :)
  2. RX 470, RX 480, RX 570, RX 580, GTX 1060. To chyba tyle co można Ci zaproponować w kwocie, którą dysponujesz. Na twoim miejscu skupiłbym się na upolowaniu jednej z kart od AMD w wersji z 8GB wbudowanej pamięci. Na allegro lub olx można czasem dorwać takowe za 450-500zł. Zwróć uwagę na to by karta miała wyjście HDMI, bo część z nich może mieć wyłącznie DVI - zwłaszcza z tych z serii RX 4XX. Bądź cierpliwy na pewno uda się coś upolować. A jakbyś decydował się jednak na zakup nowej karty np. na raty 0% w sieciach typu Euro RTV to dobrym wyborem będzie GTX 1660.
  3. Format ATX https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-elite-5628067/ Format mATX: https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-m-4141611/
  4. Jak w temacie. Która karta waszym zdaniem najlepiej sprawdzi się z Ryzenem 2400G (stockowe zegary).
  5. A Pendrive nie powinien być czasem ustawiony na boot option #1? ;)
  6. Może spróbuj zbudować coś w oparciu o Ryzen 2200G? np. na takiej płycie? https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450i-gaming-plus-ac-4141467/
  7. No tak, ale może zrobić uv, albo dołożyć i wziąć model od innego producenta. Ewentualnie szukać karty na allegro :)
  8. Najważniejsza rzecz. Karta graficzna do zmiany na tą: https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/ Nie opłaca się brać RXa 570 4GB jak można naprawdę niewiele dopłacić i mieć kartę RX 580 z 8GB pamięci. Myśl długofalowo :) Tu masz porównanie GPU: https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-580-vs-AMD-RX-570/3923vs3924
  9. Czyli monitor z FreeSync :) w takim razie możesz rozważyć zmianę GPU na RX 580 czy RX 590 choć one będą "żreć" więcej prądu. ps: kuzynowi 12 latkowi składałem kompa niedawno, też mu siedzi buda pod biurkiem w dodatku dość wąskim, ale i tak ładnie się prezentuje za dnia, a nocą jest bajka :)
  10. Rozumiem, w tej cenie można wziąć naprawdę fajne obudowy z oknem. Np Genesis Titan 550 Plus, Genesis Titan 660 Plus, Zalman S3, Zalman S2. Tym bardziej jak komp pod gry dla dzieciaka... to można brać obudowę z wbudowanymi wentylami i oknem typu Genesis Titan 750 lub 800, wtedy nie musisz "dobierać" wentylatorów do koszyka bo masz zapewniony "przewiew" w pakiecie. Wiadomo co dzieciaki lubią w tych czasach, a ewentualne podświetlenie zawsze można wyłączyć :) może jeszcze spytać jaki monitor masz? bo jak się okaże, że obsługuje freesync to lepiej pójść w kartę od AMD.
  11. Jak chcesz robić OC to Fortis albo Grandis lepiej się nada, jak nie planujesz podkręcać to spokojnie możesz zostawić tego 2600 na boxowym chłodzeniu póki co, które wbrew wielu opiniom na standardowym taktowaniu naprawdę radzi sobie dobrze. Płytę możesz spokojnie wymienić na tą: https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-elite-5628067/ Dysk też możesz np. na start wziąć jeden taki i póki co odpuścić HDD. https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-burst-480gb-sata3-pbu480gs25ssdr-4182178/ A HDD możesz sobie dokupić później, ogółem sęk w tym, że jak ciut zejdziesz z cenami za niektóre rzeczy to dojdziesz do momentu, w którym będziesz mógł zaoszczędzone pieniążki wpakować w wydajniejsze GPU np: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6g-6gb-gddr6-gv-n166toc-6gd-4144273/ No i w przedziale 1499-1569zl masz najtańsze wersje RTXa 2060: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-rtx-2060-stormx-itx-6gb-gddr6-192-bit-ne62060018j9-161f-5751359/ https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-2060-1-click-oc-6gb-gddr6-26nrl7hpx7ok-5803945/ https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-2060-twin-x2-6g-gddr6-192-bit-hdmi-3xdp-box-n20602-06d6-1710va23-4143847/
  12. Ten dysk to dość częsty wybór ja akurat zwykle stawiam na Patriota, co do ADATY to montowałem znajomym na system, ale te o mniejszej pojemności, z takim nie miałem styczności jeszcze, więc musisz się zdać na opinie innych.
  13. Tak po prostu tutaj "rzuciłem" ci pierwszy z brzegu, zawsze możesz wziąć takiego łobuza na system, a tą 480GB na pliki: https://www.x-kom.pl/p/381505-dysk-ssd-patriot-240gb-25-burst-sata-ssd.html
  14. Wiesz jeśli np. słuchasz muzyki z youtube, czytujesz artykuły w sieci, oglądasz filmy na komputerze to tak naprawdę jest tak jak napisałeś przesiadka z HDD na najprostszego SSD przyspieszy ci kompa tak, że powinieneś to odczuć. Natomiast w takim codziennym użytkowaniu to raczej różnicy między dyskiem SSD SATA III, a M.2 właśnie nie odczujesz. Musiałbyś chyba pracować na wielkich plikach, renderować jakieś materiały video czy jednocześnie odczytywać i zapisywać dane w wielu procesach, programach, żeby dostrzec różnicę. Jeszcze mi przyszło na myśl, że może np. zamiast tego dysku na M.2 wziąć w tej samej cenie taki dysk, tu masz 960GB https://www.x-kom.pl/p/438367-dysk-ssd-adata-960gb-25-sata-ssd-ultimate-su650.html
  15. Jakiś czas temu składałem komputer kuzynowi. Włożyłem mu do budy właśnie tą płytę do której link ci podałem, a dysk wziąłem mu ten: https://www.x-kom.pl/p/436396-dysk-ssd-patriot-480gb-25-burst-sata-ssd.html Na ten moment wszystko chodzi bez zarzutu, młody katuje nowy sprzęt codziennie w długich kilkugodzinnych sesjach. Znajomemu montowałem jakieś pól roku temu tą z linka niżej, format mATX. Także żadnych problemów z nią nie ma. https://www.x-kom.pl/p/443371-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-m.html Mógłbyś zatem zaoszczędzić i np. sprzedać swoje aktualne GPU i pójść w GTX'a 1660Ti, RTXa 2060 czy Vegę 56. W zasadzie nawet mógłbyś wziąć GTXa 1660 zrobić mu lekkie OC i nie dość, że będziesz płacił mniejsze rachunki za prąd to jeszcze ilość klatek w grach wzrośnie :)
  16. Też nad nią myślałem tym bardziej, że mam mysz V530, ale jednak kupię coś tańszego :) tym bardziej, że myszkę na promocji wydarłem za 35zł, więc jakoś dziwnie mi dawać za klawiaturę prawie 250zł.
  17. Według testu najbardziej opłacalnym nabytkiem wydaje się być https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-gaming-8g-8gb-gddr6-geforce-rtx-2070-gaming-8g-5411029/ Natomiast ta karta też wypada bardzo solidnie, tylko że jest głośniejsza https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-rtx-2070-dual-8gb-gddr6-256bit-hdmi-3dp-dvi-d-pcie3-0-ne62070015p2-1062a-4143134/
  18. Tak czysto z ciekawości... dlaczego np. nie taka płyta? https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html Pamiątki wziąłeś stosunkowo drogie, ale rozumiem że to dla efektu podświetlenia, więc spoko. Co do dysku super model, pytanie czy wykorzystasz jego potencjał? Czy komputer będzie ci służył do pracy czy wyłącznie do grania? Jak wyłącznie do grania to za prawie 200zł mniej masz dysk Goodrama o tej samej pojemności. https://www.x-kom.pl/p/451891-dysk-ssd-goodram-512gb-25-sata-ssd-cx400-7mm.html Oczywiście to jedynie moje propozycje w celu lekkiej oszczędności... a w zasadzie nie lekkiej bo to 300zł łącznie wychodzi.
  19. W zasadzie wyboru wielkiego nie masz przy takim budżecie to albo RTX 2070 albo Vega 64. Jak chcesz RTXa 2070 to zobacz sobie to video, pomoże w wyborze.
  20. Łap :) https://bitcomputer.pl/pl/p/MSI-RADEON-RX-580-8192256-RX-580-ARMOR-8G-OC-KARTA-GRAFICZNA/43708?Bit Computer https://www.net-s.pl/produkt/asrock-phantom-gaming-x-radeon-rx580-8g-oc-8gb-hdmi-dp-dvi-869317;20-c-10 A jak chcesz coś ciut mocniejszego i jesteś w stanie odrobinę dołożyć (przy okazji zaoszczędzisz w dłuższym czasie na rachunkach za prąd) to bierz: https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-GTX-1660-Phoenix-OC-6GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2721925?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite https://www.x-kom.pl/p/485161-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6gb-gddr5.html
  21. Michikun

    Mysz do 150zł

    No wybacz :) mysz zakupiłem po obejrzeniu tego materiału video, w dodatku była na promocji w bitcomputer za 35zł... więc chcąc wymienić myszkę na nową nie mając wielkich wymagań po prostu skorzystałem z okazji.
  22. Michikun

    Mysz do 150zł

    Korzystam z Patriot Viper V530 RGB niedroga, ładna, dobrze leży w dłoni, używałem również do WOTa, teraz głównie do Diablo 3 i Doty 2, sprawuje się dobrze, mam ją od paru miesięcy żadnych problemów nie ma. Plus za łatwe w obsłudze oprogramowanie do konfiguracji podświetlenia. Mam ustawione na trybie przechodzenia z jednego koloru w drugi i jest to bardzo płynne, a kolory bajeczne. Inne myszki w tej cenie może i mają lepszy sensor, ale podświetlenie tandetne wręcz festyniarskie, albo nie oferują go wcale.
  23. Spytał o monitor iiyamy to mu odpisałem po prostu podając jakiś przykładowy :). Mam znajomych, którzy pracują w korpo jako graficy i umówmy się ich "miejsca" pracy szału nie robią, czasem nawet dłubią w photoshopie na laptopach 15,6". Zgodzę się jedynie z tym, że faktycznie może po prostu wrzuciłem tutaj TNkę, a powinienem IPSa, no i ewentualnie mógł to być monitor 27", a nie 24,5". ps: co do zasilaczy to jakoś nie mam zaufania do Silentium PC, wiadomo że się je czasem wrzuci komuś do koszyka, ale ogółem przez dobrą dostępność na polskim rynku ich produkty są przereklamowane, a potem albo nie trzyma napięcia, albo nagle przestanie działać. Niby jak z każdym sprzętem no, ale jednak... jakoś nie widzę, żeby ktoś notorycznie polecał Fortrony, Corsairy czy Thermaltake. A Silentium PC owszem, każdy każdemu zwłaszcza na youtube.
  24. Zasilacz może wziąć taki, też w pełni modularny. 650W powinno starczyć spokojnie, certyfikat 80 Plus Gold też jest. https://www.morele.net/zasilacz-gamdias-gamdias-astrape-p1-650g-650w-16201-00150-10000-g-5626748/ + do tego co napisał FxJ w dodatku 2700 ma TDP 65W, a 2700X ma TDP 105W. Także i rachunki za prąd będą niższe :), więc nie dość, że mniej wydasz teraz to i w przyszłości ciut zaoszczędzisz.
  25. Mowa o sprzęcie za 1500zł. Przyślą ci niesprawną cegłę i co zrobisz? Zawsze jak znajomi się zastanawiają i widzę, że szukają opcji na zaoszczędzenie to staram się im podać alternatywne rozwiązanie. W twojej konfiguracji jest ich multum bo wziąłeś drogi procesor z wodnym chłodzeniem i drogą obudowę, a także drogą kartę graficzną. Tak naprawdę dróg jest kilka. Możesz wziąć ciut słabszy procesor np. Ryzen 2600, możesz podmienić obudowę na taką o połowę tańszą, możesz wziąć RTXa 2060 np wersję od MSI Gaming Z z podświetleniem RGB, nawet zasilacz możesz wziąć zdecydowanie tańszy :) i też będzie z podświetleniem. Polecam ci złożyć kompa na morele czy w x-komie i po prostu kupić u nich całość. Dostaniesz gwarancję na wszystko, przyślą ci profesjonalnie zmontowane i bezpiecznie zapakowane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...