-
Postów
1252 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Treść opublikowana przez TOMAHAWK_
-
Przerobienie Zwykłego Wentylatora Na Sterowany Przez Pwm
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na Kuba_T1000 temat w Pozostała Elektronika
ten buz11, można by zastąpić czymś tańszym, bo do tego zastosowania nie ma potrzeby używać takich mocnych Linoge: co do tego ze mosfety to wiem, mniejsze straty, choć ta dioda raczej nie jest tu potrzebna -
Przerobienie Zwykłego Wentylatora Na Sterowany Przez Pwm
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na Kuba_T1000 temat w Pozostała Elektronika
w sumie czemu nie ? + byłby podłączony do kolektora tranzystora npn, emiter by szedł standardowym plusem wentylatora a pod baze przez rezystor był by podłączony 4'ty pin hmmm.... -
pasta lutownicza i hot air
-
jest mały feler: 1. gdzie umieszczona by była fotokomórka ? przy wejściu ? jak wchodzisz to się zapala światło ? a jak wychodzisz to się gasi ? a jak wejdzie druga osoba do pomieszczcenia to co ? 2. częste wyłączanie nie służy ani tradycyjnym żarówką ani kompaktowym, ani świetlówką, do tego nadają się jedynie diody led dużej mocy
-
"O rzesz w buźkę!!" ;>
-
Robak W Obudowie; Zasiłka I Jej Wentylator
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na Jarek_135 temat w Zasilacze, Obudowy, UPS
teraz juz wiesz skąd się wzieło określenie 'bug' ;> -
Spalił Ci się zasilacz? Zobacz co zrobić
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na Zenfist temat w Zasilacze, Obudowy, UPS
zależy, czasem dioda za 20gr a czasem i pół zasilacza ... -
Spalił Ci się zasilacz? Zobacz co zrobić
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na Zenfist temat w Zasilacze, Obudowy, UPS
jak nie masz miernika to raczej nie widze sensu żebyś się za niego zabierał ... leć jutro do jakiegoś hipermarketu i kup jakiś za dyche ... -
zajmuje się kompami koło 8lat i jeszcze nie zdażył mi się uszkodziś nic przez esd, układy są zabezpieczone przed wyładowaniami esd do pewnego stopnia
-
170cm/62,5kg (przed kupą) ;> trzeba by zrzucić ze 3kylo
-
Zpail Sie Fortron ? A Moze Nie ?
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na diefek temat w Zasilacze, Obudowy, UPS
widzisz moze jakieś wypukłe kondensatory, choćby lekkie wybrzuszenie ? -
O jezu! czy mnie oczy nie mylą, sławny Jonas powrócił na forum, a może to fatamorgana, miraż albo jakieś tajne eksperymenty z area51 po 2 latach ;> witaj spowrotem ale jestem wczesny (juz od września jesteś)
-
Wytoczono proces przeciwko bezdomnemu za obrazę Lecha Kaczyńskiego
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na temat w Ośla łączka
paranoja ... -
jezu to jeszcze zdażają się osoby które nie mają kablówki i używają anten ;PP <joke> najlepszym rozwiązaniem byłaby 2-ga antena siatkowa umieszczona na maszcie
-
'odnowienie' Baterii
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na tsgs2 temat w Smartfony, Tablety, Smartwatche, Opaski
bateryjki Li-Ion mają to do siebie żę im mniej się będą rozładowywać tym dłużej będą trzymać pojemność, najlepiej na noc zostawiać w ładowarce -
Prawidłowa Technika Golenia Zarostu ,jak ?
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na marcinsz0 temat w Ośla łączka
spróbuj przechylić troche głowe i ręką maksymalnie napnij skórę szyji i wtedy spróbuj ... -
pozostaje ci chyba żywica epoksydowa (distal itd.) przy kupnie musisz uważać, są dostępne w sprzedaży wersje które klej twardniej dopiero po paru h, a pełną wytrzymałość po tygodniu szukaj takich co twardnieją po parunastu minutach
-
sprawdziłem i ... jakiś tam przebieg się pojawił :Pp ale dalekie to było od prostokąta sorry, musze doczytać o tym całym 'podciąganiu' :)
-
Prawidłowa Technika Golenia Zarostu ,jak ?
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na marcinsz0 temat w Ośla łączka
ciekawi mnie czy działa to na zarost, ale raczej nie, za gruby jest, zresztą jakby taki specyfik na zarost istniał to by ktoś go pordukował ;/ -
Prawidłowa Technika Golenia Zarostu ,jak ?
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na marcinsz0 temat w Ośla łączka
ja się ostatnio gole maszynką taką do włosów, nie goli na głodko (zostawia 1mm zarostu) ale przynajmniej nie "ździeram" se skóry ;] a na maszynke elektryczną do golenia z pierwszego zdarzenia mnie nie stać ważne aby ostatnie "cięcię" szło pod włos, chyba że tniesz się podczas golenia to muszisz ćwiczyć technikę kiedyś też lubiłem się golić ale ostatnio nie wpadła mi w ręce żadna dobra maszynka chyba se kupię brzytwę na allehro, albo coś takiego http://www.allegro.pl/item118257593_maszyn...etki_3_99_.html hardcore: 5 ostrz http://www.allegro.pl/item117981398__super...trzami_bcm.html :] -
jak kiedyś patrzałem oscyloskopem to był to sygnał prostokątny chyba 5V
-
Fortron, Brak Pinu, Napiecie 12v- 13,38v
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na varsity temat w Zasilacze, Obudowy, UPS
no tak, ale temat dotyczył tamtego zestawu a nie nowego, a przy nowym zestawie napięcia się "znormalizowały" -
Fortron, Brak Pinu, Napiecie 12v- 13,38v
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na varsity temat w Zasilacze, Obudowy, UPS
a czy przypadkiem K7VTA3 nie czerpie prądu dla procka z 5V ? -
F700b Nie Działa ? Co Robic? :(
TOMAHAWK_ odpowiedział(a) na acrobat13 temat w Monitory, Telewizory, Projektory
:DD a to dobre, komputer/monitor/karta graficzna nie wykorzystuje całej wtyczki, niektórzy producenci nie montują zbędnych pinów jak ci wyświetla jakiś komunikat to masz naprawde dobrą wiadomość: trafopowielacz jest cały, często jak jest on dziabnięty to się nie opłaca naprawiać monitora -
masz racje co to za sztuka wydać ponad 10 mln dolców na projekt kosmicznego kibla (tyle wydali amerykanie), a można by je wydać na coś zupełnie innego przydatnego ludzkości, rosjanie (jak i chińczycy) pewnie nie wydali 10% tego co usa na projektowanie jakiegoś tam kibla ;/ jestem przekonany że równie dobrze można by zastosować gotowe rozwiązanie rodem ze samolotów typu jumbojet (podciśnieniowe sedesy)
