Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

hmm no ja też chciałe kupić as ver3 ale teraz to nie wiem, zamontują mi go w sklepie, ale odrazu zaznaczyli że na moją odpowiedzialnosc:( jak rozumiem przy arcticu nic nie chłodzi reversu karty? czy np cztery radiatorki zrobione z pociętego revolteca i wentyl 80X80 połozony w miejscu gdzie jest druga strona gpu wystarczy do schłodzenia tego dziada by go puscić powiedzmy na 420/680?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Silencerze Rev. 2 http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=36&data=4&disc= .Wydaje się być chłodzeniem bardziej sprzyjającym pozostałym elementom karty niż jego poprzednik gdyż jest jakby mniejszy. Kupiłem na allegro i teraz zastanawiam się czy narażać mojego Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, no ja narazie działam na silencerze ver3 jakies 4-5 dni i narazie wszystko jest super, karta lepiej się kręci itp. Na wszelki wypadek na góre karty gdzie jest revers rdzenia połozyłem wiatrak 80x80, a dzisiaj na dole obudowy pod kartą położe 120x120:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo fajnie tylko w jaki sposob Silencer spowodowal wzrost OC pamieci ?? Ja dzis bede eksperymentowal z Zalmanem NB-J45 na rdzeniu + nawiew i do tego radiatorki Revolteca na pamieci i sobie troche pokrece :D Musze wyniki troche poprawic. Mam nadzieje ze to chlodzenie okaze sie rownie dobre jak CoolViva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo fajnie tylko w jaki sposob Silencer spowodowal wzrost OC pamieci ?? Ja dzis bede eksperymentowal z Zalmanem NB-J45 na rdzeniu + nawiew i do tego radiatorki Revolteca na pamieci i sobie troche pokrece :D Musze wyniki troche poprawic. Mam nadzieje ze to chlodzenie okaze sie rownie dobre jak CoolViva.

1356367[/snapback]

dprowadzając ciepło z obudowy na zewnątrz , mniejsz

a temp. powietrza do okoła = wiekrze OC pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sobie potestowalem tego Zalmana. Niestety wynikow tak mizernych to sie nie spodziewalem. Ktos pisal kiedys ze krecil na tym chlodzeniu rdzen radka do wartosci ok. 470 Mhz, a tu zonk max. 408 MHz :D Zamontowalem wiec z powrotem CoolVive i znowu jest 450 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja za 2h odnosze mojego 9800se z silencerem do sklepu, biore za niego 580zł dokładam 150 i biore galaxy 6600gt. Wczoraj kumpel też sobie kupił i mnie wieczorkiem z kompem nawiedził:) hnmm musze przyznać że w gierki w które gram czyli doom3, half2, vampire bloodlines i riddick widze spory skok wydajności:0 i to mnie cieszy:) nho i nie będę musiał martwić się o problemy z silencerem jak by co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się mi też padł radek... Nie wiem czy to wina silencera ale tak się skurat złożyło,że stało się to po tym jak zacząłem czytać ten wątek i chciałem poluzować trochę mocowanie (bo jak zakładałem to dokręciłem dość mocno) i komp już nie wstał, radek jest martwy... Zaniosę do serwisu i zobaczymy ale martwi mnie to,że jak kiedyś ściągałem chłodzenie (oryginalne) z grafy to wydaje mi się,że lekko uszkodziłem rdzeń ale to nie wpłynęło ani na temp ani na OC więc nie wiem czy na pewno ją uszkodziłem, no nic zobaczę co powiedzą w serwisie tylko też muszę najpierw załatwić kołeczki mocujące bo oryginalne poszłyy się walić . Generalnie to zastanawiam się jak można być tak głupim aby tak to montować (tu bluzgam na ATI) bo kto przykleja chłodzenie do odkrytego rdzenia klejem? To trzeba być na prawdę powalonym na maxa....

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten topic i zaczynam się przekonywać że ten silencer, którym się na początku wszyscy zachwycali to jedno wielkie [ciach!]o, w dodatku mój zaczął przy starcie ok. minuty stukać i trzeszczeć, a dzięki tak wspaniałej konstrukcji nie można go nawet rozebrać i przesmarować.

Zmienię chłodzenie na CoolVivę, mam tylko prośbę do kogoś życzliwego o pomierzenie, ile jest przestrzeni pomiędzy pamięciami a radiatorami z CoolVivy bo obecnie mam radiatoki na pamięciach wysokie na 13mm i nie chciałbym mieć niespodzianki przy montażu.

 

@Crusio - musiałeś piłować te Freezery? Bo jeżeli nie to nie byo pytania, w specyfikacji mają 15mm wysykości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezery mieszcza sie wprost "idealnie", tzn wystepuje styk z radiatorekm od CoolVivy od strony rdzenia karty. Po przeciwnej stronie karty jest jeszcze sporo miejsca miedzy radiatorkami na pamieciach a CoolViva. Ale jak wiadomo karta bardzo sie grzeje i hmm taki styk Revoltekow z juz cieplym radiatorem CoolerMastera ma raczej wymierne korzysci. Ale jak dla mnie nie jest zle, bo karta i tak sie fajnie kreci :D. Wiec mozesz spokojnie zakladac to chlodzonko + radiatorki.

BTW. Dodam jeszcze ze Revolteck Ram Freezer CU + CM CoolViva na jedej karcie to masakra bo karta wazy chyba z tone :P Az strach ja wkladac do AGP i tak trzymac w pozycji poziomej. Ale wazne ze dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo fajnie tylko w jaki sposob Silencer spowodowal wzrost OC pamieci ?? Ja dzis bede eksperymentowal z Zalmanem NB-J45 na rdzeniu + nawiew i do tego radiatorki Revolteca na pamieci i sobie troche pokrece :D Musze wyniki troche poprawic. Mam nadzieje ze to chlodzenie okaze sie rownie dobre jak CoolViva.

1356367[/snapback]

Sam niewiem jak mam to tłumaczyc moze silencer przejmuje troche ciepla z radiatorków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, chciałem jeszcze zapytać ile mniej więcej radiator wystaje do góry.

U mnie wygląda to tak, zalmana z NB musiałem zdjąć bo nie mieścił się razem z pentagramem na procku. Oryginalny radiator Epoxa na NB jest dosyć niski, ale jednak kilka milimetrów wyższy niż slot AGP. Zastanawiam się czy nie będzie przeszkadzał. Ile mniej więcej jest przestrzeni (patrząc od góry karty) między krawędzią karty a krawędzią górnego radiatora coolvivy? Trochę zamotałem, ale mam nadzieję że zrozumiesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysłali mi Silencera ale niestety (a może na szczęście ) w założeniu go przeszkadzał jeden kondensator. Teraz śmiga pięknie u kumpla na 9600Pro a ja teraz szukam CICHEGO i wydajnego chłodzenia do 150 zł , ma ktoś jakiś pomysł ?? ps Nielubie chłodzenia typu "kanapka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mój Radeon 9800 odszedł:( obwiniam oczywiscie silencera bo chodził na nim 6 dni, rano jeszcze chodził, 3 h potem odpaliłem kompa i tyle, dostałem melodyjke z ibosu:( załozenie starego chłodzenia nie pomogło:( będzie trzeba słać na gwarsze:( dobrze że mi kumpel zrobił promocje i za 600zł sprzedał 6600gt od pixelview:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paszczu

To powiem Ci, ze skoro u mnie CoolViva weszla na Abita NF7 z Zalmanem zoltym na NB wchodzi to u ciebie na Epoxa na 100% wejdzie tez :D

BTW. Przy wkladaniu karty do AGP moze i byl maly problem bo juz sie stykala z radiatorem ale wystarczylo go przesunac 2 mm w gore i weszlo bez problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio, serdeczne dzieki za odpowiedź - teraz tylko czekać na zastrzyk finansowy i biorę na 100%.

 

-Gucio-, skoro nie chcesz 'kanapek' to pozostają Ci tylko zalmany z serii 700, nie wiem czy jest jeszcze na rynku coś watrego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam mala prosbe abysmy tak nie gdybali: komu padl Radek z Silencerem niech odpowie na jedno pytanie - jakiej pasty uzyl: srebrnej czy silikonowej.

1369935[/snapback]

Arctic Ceramique jak większość chyba, niektórzy już to pisali...

To nie jest wina zwarcia wywołanego przez srebrną pastę, a poza tym to też nie jest wina złego montarzu (bo montowałem go kilka razy i przez parę miesięcy było ok). Karta podkręcona chodziła bardzo rzadko, bo nie chciałem jej katować dopóki nie skończyłem całego chłodzenia (czekam na nową budę, większą i z większymi możliwościami chłodzenia). A grafa mi padła jak trochę poluzowałem śrubki bo jak montowałem to dokręcałem do oporu (ale nie widziałem aby PCB było wygięte) i dla bezpieczeństwa trochę poluzowałem (ale nie dużo, zresztą jak go zdjąłem to widziałem,że rdzeń na pewno się nie spalił). Obejrzałem grafę dokładnie, nigdzie nie było śladów spalenia czegokolwiek. Komp nie wstał już po poluzowaniu Silencera, dlatego przypuszczam,że to faktycznie wina kiepskiego wykonania, nie błędu konstrukcyjnego tylko po prosty złego wykończenia i powstających podczas dokręcania śróbek opiłków (wszystkie inne możliwości wykluczyłem, chyba,że jeszcze coś zostało-ale skoro nie przegrzanie, nie za mocne dokręcenie-najlepsze jest to,że jak był dokręcony na maxa to wszystko było ok, lekko dotykał tylko TV-out, tak samo przed jak i po poluzowaniu, więc to też nie może być problem, karta się też nie przegrzewała, bo nie miała jak przecież do kompa włożyłem ją zimną). Powiem jedno Silencer idzie na allegro, szkoda mi kasy i czasu na ryzyko z nim związane, szczególnie,że mam jeszcze w pudełki zalmana, a silencera brałem tylko dlatego,żeby schłodzić lepiej pamięci. Oczywiście nie jestem elektronikiem więc nie mogę powiedzieć,że to na pewno wina Silencera ale jakoś dziwnie dużo takich zbiegów okoliczności...

pozdr

P.S. Niky nie wierzy póki sam się nie sparzy...Oczywiście nie życzę nikomu tego aby mu padła grafa, pszoda często całkiem konkretnych radeonów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Ceramique jak większość chyba, niektórzy już to pisali...

A grafa mi padła jak trochę poluzowałem śrubki bo jak montowałem to dokręcałem do oporu (ale nie widziałem aby PCB było wygięte) i dla bezpieczeństwa trochę poluzowałem (ale nie dużo, zresztą jak go zdjąłem to widziałem,że rdzeń na pewno się nie spalił).

1369995[/snapback]

Ona nie przewodzi pradu. Fakt. Wiec chyba zbyt mocne podkrecenie - plytka Ci sie nie wygnie bo przeciez jest podporka z jednej strony a radiator z drugiej. To jest jak prasa hydrauliczna - nic nie ma prawa sie wygiac mimo ze w srodku wszytko potrzaska. Obstawiam wiec popekane sciezki - jak byly wygiete to dzialaly - popusciles i wszytko sie porozlazilo. Powiedz czy sporobowales pozniej znow tak samo mocno skrecic karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie przewodzi pradu. Fakt. Wiec chyba zbyt mocne podkrecenie - plytka Ci sie nie wygnie bo przeciez jest podporka z jednej strony a radiator z drugiej. To jest jak prasa hydrauliczna - nic nie ma prawa sie wygiac mimo ze w srodku wszytko potrzaska. Obstawiam wiec popekane sciezki - jak byly wygiete to dzialaly - popusciles i wszytko sie porozlazilo. Powiedz czy sporobowales pozniej znow tak samo mocno skrecic karte?

1370026[/snapback]

Nie nie próbowałem (chyba) założyłem standardowe chłodzeniei poszła do serwisu... Zbyt mocno nie mogłem podkręcić bo prawie w ogóle nie podkręcałem (a jak tak to do wartości które już wcześniej sprawdzałem i były stabilne nawet na standardowym chłodzeniu). A wracając do tej próby ponownego skręcenia mocna karty to nie przyszło mi to do głowy (byłem zbyt wstrząśnięty) ale ja ją kilka ładnych razy rozkładałem w międzyczasie i prawdopodobnie zawsze mocna skręcałem i jakoś wcześniej nie pękło ale może tym razem...

 

Czyli generalnie pozostają dwie możliwości: opiłki i pęknięcie i rozejście się ścierzek po poluzowaniu śrub.

 

Co nie zmienia faktu,że jakoś tak podejrzanie często padają grafy z tym chłodzeniem...dlatego ja bym już nie ryzykował, szczególnie,że okazało się,że pamięci i tak wyżej nie idą,no może trochę, ale nie katowałem ich jakoś szczególnie bo czekałem na lepsze chłodzenie całego kompa,a tu dup@ i padła grafa.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie próbowałem (chyba) założyłem standardowe chłodzeniei poszła do serwisu... Zbyt mocno nie mogłem podkręcić bo prawie w ogóle nie podkręcałem

1370061[/snapback]

Nieporozumienie - chodzilo mi o podkrecenie fizyczne - takie srobokretem. :rolleyes:

 

Dlatego tak trudno znalesc przyczyne - no bo jak okreslic miedzy userami z jaka sila dokrecali srobki.

 

"Ja dokrecilem z sila 2 newtonow*"

"A ja 3,5 i sie spalila"

 

No paranoja, ale to moze byc to.

 

*liczy sie to w newtonach?

 

BTW: szkoda ze nie sprawdziles tak samo mocno dokrecic Silencera...

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!

generalnie takie pytanie, bo w sumie postraszyliścire mnie zdrowo, a czekam na Arctica Silencera ATI 5 rev. 2 do mojego Radeona X850XT, Wy piszecie o Radeonach 9xxx, czy to znaczy, że ja mogę być spokojny?

nie zwróciłem uwagi, żeby komuś Arctic zniszczył takowego Radka, ktoś się ujawni?

co polecicie? zostawić zamówienie czy wziąć Zalmana VF700 cena nie gra roli (różnica dla mnie pomijalna w porónaniu z ceną karty to ok 1%)?

wybrałem Silencera jako, że zaletą dla mnie było to, że wyrzuca gorące powietrze poza budę. Standardowe chłodzenie też, ale bez poprawy ustawień pracy wentyla dawało do 90 stopni na GPU, a ok 75 pamięci, natomiast przy pustawianiu w ATT tak, żeby było efektywniejsze po chwili giercowania ok 75 stopni GPU i 63 stopnie pamiątki, ale mam wrażenie, że mi zaraz komp odleci (głośno jak cholera!!!)

co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamontowalem to:

http://hardwareshop4u.de/catalog/images/33910Ccopy.jpg

....i nie dziala wiatrak- karta sie nagrzała ze hoho-komp sie wylaczyl.... :blink:

 

A oryginalna grafa 9800se@9800wygląda tak:

http://img197.exs.cx/img197/1449/vga1qz.jpg

sorr za jakosc fotki postaram sie pozniej pokazac lepsza.

..to chlodzenie jest zagadką. :blink:

Edytowane przez Palacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...