Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

jezeli masz problemy z koordynacja, i jezeli omsknie ci sie srubokret to beda slady. Jezeli zrobisz wszystko tak jak jest napisane w instrukcji to nie powinienes miec problemu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem na swojej grafie Ati silencera rev 1 trzeba było podciąc ten plastik bo haczył o taki metalowy srebrny kwadrat na dole krarty pozatym jest sporo ciszej i jeśli grafa padnie to pierwsi bedziecie wiedziec ale trzymajcie kciuki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Witam

Mam radka 9600 pro Gigabyte już od ponad pół roku. Ostatnio postanowiłem wyciszyć swojego kompa. Wyciszałem kolejne podzespoły, w końcu przyszedł czas na grafe. Chciałem kupić ATI Silencer 1, ale niestety nie pasował na mojego radka, więc kupiłem Silencera 3.0. Przed kupnem czytałem na tym forum o paleniu się radków, ale postanowiłem w końcu kupić tego silencer'a. Kazałem w sklepie go od razu zamontować, żeby było wszystko ok. Kiedy wróciłem do domu było wszystko wporządku, testy i gry, wszystko śmigało, zostawiłem nawet kompa włączonego na noc, a silencer był ustawiony na low. Bawiłem się w podkręcanie grafy jeszcze przed założeniem silencera i wszystko było ok. Ale w sobote po południu odpala 3d mark 2003 i komp sie wywalał już na pierwszym teście. 3d mark 2001 raz czasem przeszedł do końca, a czasem nie. Zrobiłem reinstalke systemu, sterków, itp i dalej ten sam problem. Zdjołem silencer'a i założyłem standardowe chłodzenie i wszystko wróciło do normy. Założyłem jeszcze raz silencer'a i znowu 3d mark 2003 sie wywala, 3 razy dokręcałem chłodzenie (coraz lżej) i dalej zwiechy. Zmieniłem na standradowe chłodzenie i znowu wszystko działa!! Nie wiem co jest grane z tym silencer'em ale wyraźnie widaż, że kombinacja: radek 9600pro+VGA Silencer rev 3.0=KUPA!!! Kupie sobie chyba chłodzenie zalmana albo coolvive CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy silencerów. Czy możliwe by było, żeby na radiator przeszedł jakiś prąd z wentylatora?

Radzę zmierzyć napięcie pomiędzy radiatorem silenca a obudową. Może jest jakaś różnica potencjałów i to zabija karte. W końcu niemal każdy stosuje tu Arctic silver, a zatem prąd swobodnie może popłynąć z radiatora na rdzeń i go uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moze dlatego własnie fabrycznie stosowana jest zwykła pasta silikonowa. Ja uzyłem tej silikonowki z kompletu i 5 dni chodzi git :D

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

To, co pisałem wcześniej już nie jest aktualne. Dalej jade na Silencerze rev 3.0 i jest O.K. Podkręciłem grafe: rdzeń z 400 na 500 i pamięci z 600 na 620 i jest O.K. A 3d mark 2003 czasem mi też na domyślnym chłodzeniu nie przechodził. Wogóle nie wiem co sie dzieje z moim kompem, ale mam same problemy ze swoim radkiem, być może wymiana płyty na nforce 2 ultra pomoże. A co do instalacja silencera na mojej grafie to miałem drobne problemy. Po pierwsze musiałem usunąć to zagięcie na śledziu z wyłącznikiem od silencera oraz musiałem zmodyfikować śledzia od grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plz help... kupilem silencera 1, zalozylem radiatory.. i kupa. w 3dmarku pluje artami, przy 4 potokach rowniez.. co padlo? w windowsie wszystko jest oki.. mam 9800 SE

Edytowane przez santos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plz help... kupilem silencera 1, zalozylem radiatory.. i kupa. w 3dmarku pluje artami, przy 4 potokach rowniez.. co padlo? w windowsie wszystko jest oki.. mam 9800 SE

1317878[/snapback]

a silencer dobrze przylegał do rdzenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a silencer dobrze przylegał do rdzenia ??

1317975[/snapback]

dokrecalem palcami, tak zeby nie bylo luzu i zeby nie latal, ale nie dociskalem go mocno. dziwi mnie to, ze w windowsie jest ok, artifact tester nie wykrywa nic.. a w grach [sprawdzalem medala i 3dmark 03] sa piksele latajace.. jestem zalamany. jest jakies wysjcie z sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a shima zdjales :?: bo to pewnie przez niego Silencer nie dociska dobrze i stad te arty.

1317986[/snapback]

 

jakiego shima? tą metalowa obwudke rdzenia? da sie odczepic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha....Dzieci - jak nie umiecie zakładać chłodzenia to potem nie płaczcie.... Miałem Silencera na 2x9500 (jedno pro) i 9800 i NIGDY nic złego sie nie stało. Na 9500 szło koło ~400 (w 3mark2003 były błedy w nature) i wiedziałem, że to był opór.

 

Jak nie umiecie zakładać chłodzenia to sie za to nie zabierajcie.

Edytowane przez hajper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha....Dzieci - jak nie umiecie zakładać chłodzenia to potem nie płaczcie.... Miałem Silencera na 2x9500 (jedno pro) i 9800 i NIGDY nic złego sie nie stało. Na 9500 szło koło ~400 (w 3mark2003 były błedy w nature) i wiedziałem, że to był opór.

 

Jak nie umiecie zakładać chłodzenia to sie za to nie zabierajcie.

1318001[/snapback]

no sam nie wiem co odpisac... mozliwe ze zrobilem gdzies blad.. ale nie wiem gdzie. zazwyczaj przy zle zalozonym slinecerze jest czarny ekran.. u mnie nie. nadal jestem w kropce i nie wiem jak sie do tego zabrac. wywalilem paste srebrna i dalem ta z pudelka od wiatraka.. nie musialem go nigdzie pilowac, bo pasowal idealnie. i o co chodzi z tym shimem? mam dokrecic bardziej chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shim to tam metalowa obwodka wokol GPU, musisz ja delikatnie oderwac, podwaz na ktoryms z rogow scyzocykiem i oderewij tylko nic nie zarysuj bo jak przerwiesz sciezki to po karcie. A jak bedziesz dokrecal to rownomiernie ale tak zeby nie wygia karty w palak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam po co pozbywac sie shima.. chlodzenie go akurat nie dotyka bo jest na nim wybrzuszenie centralnie pod gpu... zastanawiam sie bardziej nad wyszlifowaniem powierzchni tego chlodzenia, tak zeby oparl sie on rowniez na shimie... sprawdze zakladajac stare chlodzenie, czy faktycznie ma to wplyw na te artefakty [standardowe chlodzenie jest plaskie, opiera sie rowniez na shmie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale pod standardowe chlodzenie nawalone bylo pasty a jak smarujesz pod silencera to cieniutka warstewka pasty i juz nie ma dobrego styku, a swoja drogo mozesz spolerowac na lustro podstawe radiatora zawsze te kilka stopni mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak trup.. nie wiem gwara pewnie tego nie obejmie bo raczej widac ze pozbylem sie radiatora [ma ktos moze taki na odsprzedaz?]... wypolerowalem i wyrownalem powierzchnie radiatora, smieci. na standardowym rowniez. co ja mam z tym zrobic? breloczek? pieprzony silencer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam pieprzony silencer, dziwne ze ja zakladalem juz na wiele radeonow VGA Silencera ijakos nie zdarzylo mi sie nigdy zeby cos bylo nie tak

zawsze czytalem topici o zakladanu chlodzenia, gdybys ty przeczytal napewnoe bys wiedzial jak sie za to zabrac.

twoj blad, a ze jestes [gluteus maximus] i do swojego bledy nie potrafisz sie przyznac to trudno...

 

za bledy sie placi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladaj radiator, napackaj takiej bialej pasty i idz wymieniaj, a na drugi raz popatrz dobrze jak zakladasz bo Silener nie zabija radeonow :!: u mnie pracowal prawie rok i zero problemow a karta byla i bedzie ostro meczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie jestem nowy w temacie, wentyl zdejmowalem delikatnie... nikt tez nie odpowiedzial dlazcego padaja radki na silencerze... jak dla mnie to moze byc to moja wina [ale zadnych ubytkow ani uszkodzen na pewno nie zauwazylem] jak rowniez przegrzania sie ktoregos z elementow karty, ktory nie jest chlodzony [mam wc, wiec inne wiatraki nie dmuchaly na karte]... a topicow o tym przeczytalem mnostwo

 

co do gwarancji... nie wiem cos pokombinuje

 

ps/ pozatym nie doszedlem do tego, co zrobilem zle podczas instalacji, nikt inny tez mi tego nie wytknal. wiec nie rozumiem zarzutu o brak umiejetnosci w zakladaniu coolera

Edytowane przez santos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zrobiles jakies zwarcie na karcie, a moze jak zakladales silencera i posmarowales cienko GPU to przez shima mogl nie dociskac porzadnie i po prostu sie przegrzal i padl, w koncu 9800 sie grzeje niezle.

1319290[/snapback]

 

o przegrzaniu nie moglo byc mowy, poniewaz po zalozeniu pracowalem na nim przez kilkanascie godzin i objawy sie nie pogarszaly... predzej mysle ze srebrna [ceramic cos tam] pasta zrobila jakies zwarcie... ale po wyczyszczeniu spirytusem karty efekty sa te same... no nic karta frunie do gwarancji. teraz mam dylemat bo musze pisac prace a 30 dni to sporo... a do 6800gt jeszcze mi troche kasy brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarowalem zwykla, 2 razy czyscilem rdzen, znalzlem glutki ktore mogly odpowiadac za arty ale te nadal wystepuja... cholera wysylam to na serwis ale wolalbym tego nie robic... powaznie jestem uziemiony bo nie wiem co spieprzylem... zaraz rozbiore kompa na czesci i zloze jeszcze raz, pozniej wloze stara rive i sprawdze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Santos, nie poddawaj sie. Załóż na swojego radka chłodzenie takie, jakie miałeś w standardzie i oddaj do serwisu. Jeżeli wywaliłeś już to standardowe chłodzenie to poszukaj i kup gdzieś takie. Jeżeli będą się coś pluć, to mów, że nic nie zmieniałeś z grafą, w końcu zdarzają się przypadki, że grafy padają. Zrób tak, a będzie dobrze :). Powodzenia

P.S. a co do problemów z moim radkiem, to wymiana płyty na KT600 pomogła, a teraz przesiadam sie na nforce 2 ultra 400

Edytowane przez -Dejf-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zastanawiam sie nad kupieniem AC ATI Silencera 3 do mojego Gigabyte`a 9550.

Opłaci się to? [Na razie mam na rdzeniu zwykły wiatraczek - ale on jest za głośny i GPU max 375-380]

Aha : czy zestaw pasuje bez przeróbek czy też będe musiał cos dociąć?

Jeśli ktoś jest w temacie proszę o odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Panocki Panocki :?

 

pierwsza zasada...cieniutka warstwa pasty (ja mialem AS Ceramique)...no i najwazniejsze to odpowiednio przykrecic silencera.

Ja moje chlodzonko na 9800pro zakladalem chyba z 5razy az udalo sie go idealnie dokrecic (sprawdzajcie czy gorna czesc radiatora intensywnie sie nagrzewa)..poprostu trzeba miec wyczucie :]

 

grafa latala na 450/750 bez najmniejszych problemow i lata nadal na takim taktowaniu z silencerem rev.3 tyle ze u innego wlasciciela :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was sie orientuje ,może zna jakiegoś linka do Testu

ATI Silencera 3 i 4

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45282221

W tej cenie to będzie chyba najlepszy cooler dla mojego Radka 9800pro

tyle że nie obejdzie sie chyab bez drobnych przeróbek

Obawiam sie troche jakości chłodzenie pamięci BGA ,obecnie mam na nich

aluminiowe radiatorki Revolteca ma ta blacha z Silencera 3 chyba będzie gorszym chłodziwem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy cooler na mojej karcie graficznej zaczal siadac. Luzy na osi.. pierdzenie.. Zdecydowalem, ze trzeba go nasmarowac. Nie pomoglo. Od tego miernego chlodzenia zaczely sie sypac artefakty. Z reguly po dlugim czasie grania lub po parunastu minutach wygrzewania Artifact Testerem. Zmiana obudowy na przestronniejsza i lepiej chlodzona niewiele pomogla. Tak wiec nastapila decyzja o zmianie chlodzenia. Kupilem Arctic Cooling VGA Silencer rev.3 w pobliskim sklepie komputerowym.

 

Montaz nie obyl sie bez przygod, bowiem koleczki mocujace oryginalny radiator nie daly sie przepchnac przez otwory. Metodami lekko brutalnymi udalo mi sie je usunac. Rozgrzanie radiatora suszarka pomoglo w oderwaniu go od rdzenia. Sam rdzen zapackany byl twardym, gumowatym silikonem. Przerazajacy widok! Z godzine zeszlo mi jego czyszczenie.

 

Zalozenie Silencera nie bylo tak trudne, jak sie spodziewalem. Troche Arctic Ceramique wtartej w podstawe radiatora i cienka warstwa na rdzeniu a potem tylko zalozenie Silencera. Sruby dokrecilem mocno, ale nie do oporu. Na tyle, aby karta nie wygladala na wygieta (specjalnie mojej girl sie zapytalem, czy plytka drukowana jest prosta) ale i aby Silencer trzymal sie pewnie.

Co do dlugosci urzadzenia, to u mnie akurat nie wystaje zbyt daleko poza karte i wszystko sie elegancko miesci. Problemem jest tylko fakt, ze zalozenie Silencera rownalo sie z niemozliwoscia podlaczenia zewnetrznego wyjscia audio, bowiem na plycie zlacze znajduje sie przy pierwszym slocie PCI, wiec Silencer po prostu je zakryl.

 

Po wlozeniu karty wlaczylem komputer i poczatkowo nie meczylem jej w zaden wiekszy sposob. Predkosc wentylatora ustawilem na wysoka i nie zmieniam jej. Akurat w budzie jest juz pare wentylatorkow, tak wiec jeden mniej czy wiecej nie robi roznicy. Po pewnym czasie sprawdzilem, czy z tylu wydobywa sie cieple powietrze spod karty, no i okazalo sie ze tak. Sam radiator rowniez jest dosc cieply. Po meczeniu karty Artifact Testerem nie stwierdzilem ani artefaktow ani wysokiej temperatury karty. Pamieci maja w dotyku podobna temperature jak i mialy. Kondensatory rowniez. Duzo z pewnoscia daje fakt, ze dokladnie nad karta znajduja sie dwa 80mm wentylatorki wydmuciach!ace a na bocznej scianie na wysokosci karty jest przygotowana siatka i miejsce na zamontowanie 92mm wentyla. Generalnie temp. w budzie nie przekracza 30-32C.

 

Na razie - odpukac - Silencer sprawuje sie w porzadku. Mam go od 5 dni, komp dziala codziennie i czesto wykorzystuje pelne mozliwosci karty graficznej. Wiem, ze to pewnie nie wyznacznik, bo ludziom karty padaly po parunastu dniach, paru tygodniach itd... Zobaczymy, co bedzie dalej... W razie czego musze poszukac koleczkow z oryginalnego chlodzenia ;) Tak czy inaczej bede zwracal baczna uwage na zachowanie sie i karty i chlodzenia.

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...