Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

nie mowiac o tym,ze mam jeszcze Feara ,w ktorym poszly mi savy a tez chcialbym to przejsc no i musze sie kiedys z pewna laska zobaczyc.Ehh - ciezkie jest zycie starego gracza :)) No nic - piszcie opinie o grze, a ja sobie narobie na nia smaku i pozniej zostanie mi to wynagrodzone.Mam nadzieje  :)) Pozdro

1709401[/snapback]

stary daj spokoj z tym FEAR w tym topicu .. co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawialem sie o nagrywanie demek bo to byl ogolnie znany problem w D3 MP.

Tutaj problemu nie ma :D :D :D

Dobra wiadomość: Raven postarało się i nagrywanie dem w "Q4" działa jak powinno. W "Doomie 3" były z tym spore kłopoty - nie dość, że dema zajmowały kilkaset megabajtów to były także pozbawione dźwięku. W "Q4" mamy do dyspozycji dwie metody nagrywania demek. Pierwsza działa podobnie jak w "D3" - nagrania zajmują mnóstwo pamięci, ale zawierają wszystkie dane potrzebne do idealnego odtworzenia przebiegu gry (w tym dźwięk). Uruchamia się ją przez wpisanie komendy recordDemo. Przydatne dla osób chcących mieć pamiątke po kampanii single player.

Druga opcja to recordNetDemo - jak sama nazwa polecenia wskazuje służy ona do nagrywania dem z pojedynków mulitplayer. Klient automatycznie jest synchronizowany z serwerem (nie trzeba wpisywać /g_synchronousClients 1 jak w "Q3"), a samo demo jest mocno kompresowane - zapewne od razu nagrywana jest mniejsza ilość danych (zoptymalizowany kod sieciowy), a ponadto po wpisaniu komendy stopNetDemo "Q4" efektywnie pakuje demko do przyzwoitych rozmiarów. Zapis pojedynczego meczu mieści się w kilku megabajtach. Uroczo ;)

Po tym co oferowały w tym względzie ostatnie przeboje ("UT2004", "Painkiller", czy "Doom 3") wypada się tylko cieszyć, że "Quake 4" od razu oferuje bezproblemowe nagrywanie demek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta i LG najbardziej mnie martwia bo to byl moj najlepszy system w vq3.

Rakieta wyglada jak z UT w dzialaniu na filmach tez tak wyglada.

LG natomiast jak mowi mess jest zbyt krotki i sie nie "klei".

Szkoda bo to byla moja ulubiona bron w vq3, a teraz widocznie chca ja wyeliminowac. A szczegolnie mnie to boli bo sa jumppady, a na nich sie najlepiej dorywalo wroga.

1709347[/snapback]

to ze rakieta i lg sa inne nie znaczy ze sa zle. lg nie jest zbyt krotkie, ale po prostu krotkie, co pasuje akurat bardzo w tej grze. rl tez jest po prostu inny.

wszystko trzeba zaakceptowac po prostu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ze ten temat podobnie jak Fear nie sa przyklejone (sory za Feara w tym temacie,ale po co pisac w 2 tematach to samo :P) a przyklejano jakies San Andreas albo Battlefield 2, a jak wiadomo na Q4 czekalo troszq wiecej osob

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem: Q4 mi chodzi w jakichs dzikich odświeżaniach (czytaj 60 Hz). Obczaiłem komendę konsoli: r_displayrefresh 85, która zmienia refresha na normalny. Trzeba ją tylko do config dopisać. Ale gdy z gry zrobię alt+enter, żeby ma chwilę przełączyć się między programami (np. odpowiedzieć komuś na gg) to po powrocie do fullscreena znowu ustawia 60Hz. Próbowałem to rozwiązać programowo ale tylko Power Strip zadziałał. Riva Tuner i MultiRes nie potrafią tego zrobić (teoretycznie RivaTuner ma taka opcję ale nie wiem czemu mi nie działa-zaznaczam rodziałki i refreshe klikam ok i sprawdzam ponownie a wartości sa takie jak były przed moim zmienianiem). Czy istnieje jakiś inny program, który potrafiłby zrobić coś takiego jak Power Strip i byłby w pełni darmowy (Power Strip ma jakieś denerwujące porady przez 5 sekund po włączeniu). Sterowniki grafy które sprawdzałem to 78 coś (te stabilne) i najnowsze bety nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach jest tylko antialiasing 2x - 16x, a za cholere nie mogę wymusić anisotropic. Próbowałem przez właściwości i panel profili aplikacji, ale z tego co widzę to filtr anizotropowy w przypadku Q4 jest "szary" i nic z tym nie można zrobić...

Czy ktoś to przeskoczył, czy się da?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem: Q4 mi chodzi w jakichs dzikich odświeżaniach (czytaj 60 Hz). Obczaiłem komendę konsoli: r_displayrefresh 85, która zmienia refresha na normalny. Trzeba ją tylko do config dopisać. Ale gdy z gry zrobię alt+enter, żeby ma chwilę przełączyć się między programami (np. odpowiedzieć komuś na gg) to po powrocie do fullscreena znowu ustawia 60Hz. Próbowałem to rozwiązać programowo ale tylko Power Strip zadziałał. Riva Tuner i MultiRes nie potrafią tego zrobić (teoretycznie RivaTuner ma taka opcję ale nie wiem czemu mi nie działa-zaznaczam rodziałki i refreshe klikam ok i sprawdzam ponownie a wartości sa takie jak były przed moim zmienianiem). Czy istnieje jakiś inny program, który potrafiłby zrobić coś takiego jak Power Strip i byłby w pełni darmowy (Power Strip ma jakieś denerwujące porady przez 5 sekund po włączeniu). Sterowniki grafy które sprawdzałem to 78 coś (te stabilne) i najnowsze bety nvidii.

1709594[/snapback]

re force jest ok. na d3 ustawił mi odswieżanie elegancko

tu masz linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. a mi na singlu na high detach 1024x728 przycina troche :( a w Doom'ie 3 mam 68 fpsow przy 1024x728 high det. to oco tu chodzi ? na multi płynnie chodzi.

 

i jeszcze pytanie czy jest cos w stylu enemymodel ? color itp. ?

Edytowane przez KheeD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. a mi na singlu na high detach 1024x728 przycina troche :( a w Doom'ie 3 mam 68 fpsow przy 1024x728 high det. to oco tu chodzi ? na multi płynnie chodzi.

 

i jeszcze pytanie czy jest cos w stylu enemymodel ? color itp. ?

1709632[/snapback]

Jak ktoś ma Tobie pomóc jak nic nie piszesz na temat swojego configu.

 

U mnie (patrz podpis) ALL max, tylko tekstury HIGH, 4xAA mam średnio 45FPS. Gra się bardzo dobrze i płynnie, zero przycięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporalem sie z moim problemem i juz drugi dzien lupie w q4. Rozpisywac sie nie bede tylko z grubsza:

 

Grafika 8/10

Muzyka/dzwieki 9/10 (szkoda tylko ze nie tak ostro jak w q2)

Klimat/grywalnosc 10/10 (sp jak i mp)

zawartosc quake'a w quake'u :) 10/10

Ogolnie takie mocne 9/10

 

Nie wiem jak wam ale mi on w niczym dooma nie przypomina, jak sie wczuje w walke to nawet podobienstwa grafiki znikaja. Poprostu zajebisty quake. Dobrze ze nie chcieli kombinowac i zmieniac rozgrywki zeby byc innowacyjnymi bo to juz nie byla by ta gra...

 

Didymos234: Odblokuj gre w firewallu, albo windowsowskim albo w tym co masz zainstalowany.

Edytowane przez DooDah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam taki niesympatyczny problem. Podczas loading screen (np. kolejnego levelu) wraca mi do menu glownego. O ile zrobi sie autosave, to po jego wlaczeniu wczytuje juz normalnie, ale wlasnie teraz mi sie nie zrobil w takim miejscu i niestety nie chce doladowac kolejnej czesci. Any idea ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jakis problem w multi... nie wiem czy to jakis bug czy co, ale jak gralem z kumplem na the edge co chwila blokowalem/odbijalem sie od niewidzialnych scian. wykluczam laga bo ping 30-40, wiec co jest nie tak :blink: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisuje na kilka problemow z tej strony.

1. tolman - zainstaluj refresh lock i po problemie 60Hz

2. Boxter - AF ustaw w konsoli lub configu image_anisotropic (jakos tak)

3. Kheed - z tego co juz zdazylem przeczytac na necie w Q4 nie ma mouse_accelerator :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrzucam cie g*wnem Chaos , tylko pisze że głupoty opowiadasz

 

I nie pisze nie logicznie tylko bardzo logicznie z lekką pomyłką

1709687[/snapback]

no przeciez gram w te gre i wiem co mi przypomina wiec zachowaj swoje odczucia dla siebie albo wyraz je nie negując moich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak wam ale mi ten qwak4 sredniawo chodzi. prubowalem grac w 1280x1024 detale high anizox8 AAx4 i czasami mam takie spadki fps do 18-22 ze nie da sie grac, wiec musze grac w 1280x1024 ale bez AA :( anizo x 16 detale high

wiec kurde u mnie na pewno nie chodzi to jak doom3, bo w dooma moglem pogrywac w 1600x1200 z 4xaa 8xanizo detale high, i najwyzej sporadycznie spadlo mi to do 25 ale to sporadycznie, nie mowiac juz jak wlaczylem 1280x1024 to juz wogole ponizej 35 ni schodzilo, a tutaj mam 18 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem: Q4 mi chodzi w jakichs dzikich odświeżaniach (czytaj 60 Hz). Obczaiłem komendę konsoli: r_displayrefresh 85, która zmienia refresha na normalny. Trzeba ją tylko do config dopisać. Ale gdy z gry zrobię alt+enter, żeby ma chwilę przełączyć się między programami (np. odpowiedzieć komuś na gg) to po powrocie do fullscreena znowu ustawia 60Hz. Próbowałem to rozwiązać programowo ale tylko Power Strip zadziałał. Riva Tuner i MultiRes nie potrafią tego zrobić (teoretycznie RivaTuner ma taka opcję ale nie wiem czemu mi nie działa-zaznaczam rodziałki i refreshe klikam ok i sprawdzam ponownie a wartości sa takie jak były przed moim zmienianiem). Czy istnieje jakiś inny program, który potrafiłby zrobić coś takiego jak Power Strip i byłby w pełni darmowy (Power Strip ma jakieś denerwujące porady przez 5 sekund po włączeniu). Sterowniki grafy które sprawdzałem to 78 coś (te stabilne) i najnowsze bety nvidii.

1709594[/snapback]

Aby odblokować odświeżanie w sterownikach Forceware

ściągnij i uruchom program nVHardPage SE v3.1

W lewym górnym rogu kliknij na logo Nvidia i zrób haczyk przy

Enable Direct 3D refresh rate - zamknij program

Wejdż w Nvidia Display czyli w opcje sterowników forceware

w zakładkę Refresh Rate i przy nazwie Default zmień

pzry 800x600 daj 100MHz a przy 1024x768 daj 85MHz

OK

program nVHardPage SE v3.1 ma jeszcze wiele ciekawych funkcji - po prostu odblokowuje to co jest zablokowane w sterownikach forceware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ze ten temat podobnie jak Fear nie sa przyklejone (sory za Feara w tym temacie,ale po co pisac w 2 tematach to samo icon_razz.gif) a przyklejano jakies San Andreas albo Battlefield 2, a jak wiadomo na Q4 czekalo troszq wiecej osob

Cos ty sie tak uparł do tego przyklejania , FEAR to w porównaniu z BF2 rzadka kupa , i gdy za 4 miesiace już nikt nie bedzie o nim pamietał to rzesza graczy BF2 powiekszy się dwukrotnie , takze nie porównuj do BF2 takiej gry ja FEAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...