Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre zasilacze nie podają napięcia -5V (fabrycznie) - napięcie to i tak nie jest chyba do niczego potrzebne, ale płyta pokazuje wtedy właśnie takie cuda.... a chieftec 300W nie ma -5V (wiem, bo miałem, i też pokazywał takie cuda...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zasilacze nie podają napięcia -5V (fabrycznie) - napięcie to i tak nie jest chyba do niczego potrzebne, ale płyta pokazuje wtedy właśnie takie cuda.... a chieftec 300W nie ma -5V (wiem, bo miałem, i też pokazywał takie cuda...)

1363229[/snapback]

Wszystko się zgadza ale jeszcze dla ścisłości napiszę jaki mam zasilacz może się to komuś przyda.

Zasiłka Made for Chieftec: Delta Electronics,Inc.

model: GPS-300AB-100L.

Faktycznie na tym zasilaczu nie ma lini -5. Oto linie jakie podają:

+12V ---15A yellow, -12V ---0,8A blue

+5V --- 25A red, +3,3 ---25A orange

+5Vsb ---2A purple

i to wszystko.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ludzi z zalmanami na pokladzie nf (niebieski lub zloty) one sa ciut mniejsze niz mostek.... mozliwe zeby przez to sie przegrzewal ? przy 1.7 na nb mobo zalicza niebieskie okienka ? jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest mniejszy, ale nb, wafluś krzemca który wydziela ciepło jest na środku pod tym wieczkiem plastikowym więc i tak w zasadzie chłodzony jest dobrze ;)

miałem złotego i było gites jak zapewne pamiętacie 2.25V przez kilka dni właśnie na niebieskim ;)

 

edit:

może zadużo te 1.7, ja do 250 kolo 1.6 potrzebyje, na ~230 jak wskocze z 1.7 to brak jakiejkolwiek stabilności :/

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przy okazji wymiany zasilacza będe wyciągał mobo i przy okazji chciałem zrobic moda L12 (barton mobil 2500@3200 11x200) , związku z tym mam kilka pytan , jaki drucik dac?? bom mam taki z kabla od modemu ale opn jest strasznie cieniutki i w kablu było w osłonce ich kilkanascie czy lepiej dac troche grubszy drucik , tok jakis mam od uzwojeniaa jakiegos silniczka. Czy cienszy kabelek moze sie zajrac?? a czy gróbszy moze pogiąć nóżki???a czy jakbym w złe dziry wtyknoł druta to sie moze zjarac proc???i czy przed włozeniem drucika trzeba w biosie procowi zmieniac mnozik czy cos przestawiac???

za odpowiedzi dzienki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest mniejszy, ale nb, wafluś krzemca który wydziela ciepło jest na środku pod tym wieczkiem plastikowym więc i tak w zasadzie chłodzony jest dobrze ;)

miałem złotego i było gites jak zapewne pamiętacie 2.25V przez kilka dni właśnie na niebieskim ;)

 

edit:

może zadużo te 1.7, ja do 250 kolo 1.6 potrzebyje, na ~230 jak wskocze z 1.7 to brak jakiejkolwiek stabilności :/

1363580[/snapback]

 

O w morde Ty dales 2,25v na NB???:] nie doczytalem nigdzie tego :) Na Niebieskim zalamnie ... hmmmmm.

 

Na na swoim srebrnym... 2,05v max mialem i juz stukalem zembami :). Ps zaraz zaczynam krecic kompa (FSB) dalej :) za akies 2 Godzinki zdam relacje :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ~230 jak wskocze z 1.7 to brak jakiejkolwiek stabilności :/

1363580[/snapback]

no wlasnie u mnie jest podobnie probowalem chyba wszystkiego proc chodzi stabilnie na 2.36-7@1.95v ale jak zmienie fsb >23o to sie sypie memy wala bledami rozne timingi napiecia i nic nie skutkuje :( a przeciez te kingmaxy tak ladnie komponuja sie na tym mobo ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to lipa jakaś

 

Sector19

znalazłem :]

Winbond I/O zaczyna "odlatywać", w końcu masz już nieźle wymęczone mobo, pokazuje -5V jako -66V więc zakresu mu raczej nie brakuje.

Może mobo się kończy, na starej z czarnymi slotami max to 233 stabilne miałem (Vdimm, Vtt, Vdd mod, Vdd boster, L12 ) przy Vdimm3.95, Vdd 2.1 w porywach 2.25 i też nic więcej, post to jeszcze na 235 był. Tyle że nie zdążyłem sprawdzić biosów Merlina i 3in1 bo padła w zasadzie przy 3in1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh pisząc prądu stałego chodziło mi o to zeby nie włączył ~ na mieniku:D , czepiasz sie ;) to taki niuans, przecie chciał mierzyć napięcia to nie bedzie ustawiał na ampery:)

 

@rhezuz:

co do drucika to trudno będzie ci podpowiedzieć - jak wyjmiesdz procka to popróbuj z różnymi drucikami, powiem ze ten drucik musi byćnaprawdę cieniutki - inaczej nóżki procka nie będą chciały wejść, zapodaj jakiś miedziany to bedzie dobrze

przed całą operacją zapodaj "load fail safe deflauts" albo "load optimized deflauts" - jak będziesz uruchamiał kompa to od razu zobaczysz na jakim fsb proc ci wstanie

co do wetknięcia w złe dziurki to skoro masz obawy ze możesz nie trafić:D to weś to sprawdź czy dobrze włożyłeś zanim włożysz procka:D

co do uwag ogólnych to dotnij dobrze drucik - zeby nie był za długi lub za krótki

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie help

dzis wyciongłem mobo zmieniłem witram na zalmana niebieskiego ,wsadziłem spowrotem do budy popodpinałem wszystko właczami i komp sie zatrzymał na ładowaniu windowsa i za hu** go nie załadował

no to grafe sprawdziłem u kuzyna -dobra, ramy i dysk u braciaka - dobre, to znów wszystko złozylemi i przeinstalowywuje system a tu kiha nie zaimstaluje za chiny windowsa tylko blue skreny wywala

co sie mogło zrombac???? bo zanim rozebrałem kompa wszystko było ok

w biosie nic nie zmienałem

ponocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...