Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien poważny problem. Dziś prz graniu poczułem pewien smrodzik palącej się płyty i komp się wyłączył. Nie dało się go uruchomić wchodził tylko do testu pamięci i stawał. Po sprawdzeniu (mam 2x 256MB 400 mhz) chodzi naraz tylko jedna kość w obojętnie jakim banku i tylko na 133 mhz jak więcej to wysiada i napięcie na pamięciach tylko 2,2 mimo, że w biosie mam ustawione na 2,8. Po dokładnym obejżeniu płyty znalazłem w pobliżu procesora małą kosteczkę 2x4 mm o oznaczeniu SS 12 27, może ktoś ma dokładne zdjęcie płyty albo może zrobić i przesłać. Jak ktoś ma jakieś rady bardzo o nie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie to wydawalo logiczne ze jak test sound w mixerze dziala to jest wina softu ale coz ... a znalezienie tej opcji w winampie to ok 3 min jak nie wiedzialem jeszcze czego szukac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie jestem w szoku wymieniłem mojego sb live 5.1 na nowego live 7.1 24 bit i co nagle temperatura podczas normalnego użytkowania (gg,ww itp) spadł i to ile miałem 42-44 a teraz 28 C!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: teraz zczytuje płyte na dysk to ma 29 o so chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz zapewne jest pośród tych stron! I polecam opcję SZUKAJ!

A jeśli chodzi o korzyści to masz kolejne 2 miejsca na dyski. Przeciwwskazań w zasadzie nie ma jeśłi tylko dysk poprawnie Ci wykryje. RAID 0 to fajna rzecz jeśli kupisz drugą przejściówkę i dysk. Postawiłem taki w niedzielę i działa spoko:) Wprawdzie dyski to tylko BIV 80GB po gwarancji ale ta cisza:P

Pozdrawiam!

1291134[/snapback]

:) opcja szukaj mi nie obca, jestem tylko ciekawy czy sprawdzales jej skutecznosc i uzytecznosc...jesli tak to chetnie przeczytam instrukcje w jaki sposob co tam wpisujac znalazles raz dwa odpowiedz na pytanie postawione :)

 

A moje pytanie nie mialo byc lamerskie ale chyba na takie wyszlo wnioskujac z odpowiedzi...szkoda...

 

Wiec zapytam dokladniej, jaka jest roznica o ile jest wydajnosciowa miedzy kontrolerem wbudowanym w nforce a tym silicon, czy jest wogle zauwazalna ? Czy dysk wpiety w ten lub w ten bedzie sie roznic wydajnoscia ? A moze ten kontroler dodatkowy sata powoduje jakies problemy, konflikty sprzetowe, chodzi mi o odpowiedz czysto sprzetowa...jest jeden dysk i ladnie by to wygladalo na cienkim kablu SATA tymbardziej ze juz nie mam FDD i mozna sie pozbyc tych brzydkich tasm, tylko nie chce by sie okazalo ze beda jakies problemy albo bedzie dzialac gorzej a nie mam niestety czasu na testy z osobna kazdego kontrolera a tymbardziej na czytanie kilkudziesieciu stron, plyta dzis doszla i musze raz podlaczyc i wracac do roboty :( a napewno ktos sie o takie testy pokusil stad pytam i moze sie ktos pokusi o profesjonalna odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z płytką ABIT NF7-S ver. 2.0 bios D26 2.0.05 TaiPan 0.1 23.09.04 by -=Merlin=, wcześniej D14 i ten sam problem. Problem jest następujący w biosie miałem ustawione 12*166 = 2000 mhz, wszystko chodzi stabilnie a tu nagle uruchamiam windowsa xp, a aida i inne programy np. 3dmark 03 pokazuje że mam 1775 mhz ( czasem pokazuje 1875), a w biosie jest cały czas 2000 mhz, robie restart i nic nadal to samo bios 2000 mhz a windows 1775. Ostatni wgrałem bios merlina d26 i myślałem że wszystko oki jednak problem wrócił po dniu teraz mam ustawione 10*200 (kupiłem ram drr 400) i bios 2000 mhz a windows 1911 :sad:. Problem znika chwilowo jak wejdę do biosa i np. zmienie cpu na disable, następnie daje aby zapisał ustawienia i wchodzę do windowsa i chodzi pokazuje tak jak w biosie 2000mhz, później znowu wchodzę do biosa i daję mu cpu na enabled i chodzi dopuki nie wyłączę komputera. Jeszcze jedną rzecz zauważyłem że czasem nic w biosie nie pozmieniam tylko dam żeby zapisał zmiany i windows pokazuje tak jak bios 2000mhz. Przy którymś z kolei uruchomieniu problem powraca. Proszę o pomoc, bo już nie mam pojęcia co to może być. A wydajność oczywiście strasznie spada i komp się czasem wiesza przy błednych wskazaniach windowsa

 

Moja konfiguracja athlon 1700 xp (dobra seria) :), 2 x kingston 256mb, płyta i bios jak w opise, radeon 9600pro, dysk 120gb segate, zasilacz chieftec 360 df

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a napewno ktos sie o takie testy pokusil stad pytam i moze sie ktos pokusi o profesjonalna odpowiedz :)

1298271[/snapback]

Profesjonalna odpowiedz: Różnicy w wydajności nie ma :lol:

 

btw. Jak zjarane NF7 bez gwary to nie ma sprawy, jak gwara jest to lepiej oddać, chyba że dużo było modowane ;)

 

edit:

Co do obciążalności złącza fan to 5W max, nie da sie obejść bo i tak albo + albo- musi iść przez winbonda :/

 

Jak chceczie fana względem temp mieć regulowanego to chyba najprościej na tranzystorkach, wspolny emiter, polaryzacja odpowiedznia, pot dla dokładności i jazda ;) Ja sięzabieram za to już miesiąc i jakoś nie moge zacząć, eleety już mam ale płytki nie chce mi sie robić bo stuff mam słaby do wiercenia -pełna prowizora :/

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma canona A75 i nie mam zadnych problemów. Wydaje mi sie ze musisz pogrzebać w ustawieniach. Kumpel też miał taki problem tylko ze na innej pł.gł pogrzebał w ustawieniach (jak dobrze pamiętam to znalazł opcję automatycznego włączenia i wykrywania sprzetu z pod USB) Kombinuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz,jak z baterią od mobo.Jakie tem procka?i napięcia na zasiłće,nie skruszylesz przyadpkiem rdzenia procka w jakis sposób?WIdze ze masz sb live...nie masz problemow zadnych z nią związanych?JAm ialem tak,ze co urcuhomienie mi proc zlaizl do 600 mhz,a okazlao sie ze to wina SB Live,msuailem wyajc i wszadzic jescze raz w PCI,i do dzis jest dobrze,Nie wiem czy wiesz ale NF7 troche gryzie sie z SB,mozliwe(ale nie sadze)ze to mzoe byc przycyzna,przelóż do inengo PCI.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale prawdziwe. Jednak jak podłaczam mojego kodaka do 2k prof to nie mam żadnych problemów. Zainstalowałem z płytki oprogramowanie Kodaka (bardzo wkurzające) i aparat oraz dysk flash są wykrywane. Trzeba pamiętać o zatrzymaniu urządzenia USB i jego wyłączeniu. Później to juz trzeba restart kompa robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, rdzeń jest oki posiadam miedziąną osłonę, która zapobiega ukruszeniu, zresztą sciągałem radiator kilka razy i jest wszystko oki, zastanawiałem się już tak jak wspomniałeś czy to czasem nie bateria, tylko pytanie jakie powinna dawać napięcie??? Obecnie chodzi od wczoraj wszystko oki ale pewnie problem powróci

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lesio18

Witam!!

Dostałem dziś płytke ABIT NF-7 v2.0, nie znam historii tej płyty ale mam problem, a mianowicie jak podłącze do niej wszystko, włoże prcka (w podpisie), to sie płyta uruchamia ale nie podaje sygnału zarówno na klawiaturke, jak i ps/2, mam myszke optyczną wiec jak dochodzi jakiś sygnał to sie chociażby diudka świeci, tak samo na klawiaturce, wiec do biosu wejść nie moge..... Procek jest wykrywany na 600 MHZ a BIOS jest wgrany (chyba) PHOENIX- ARWARDBIOS v6.00PG. wersja jest D24

Możeci mi coś doradzić, jutro pozycze klawiaturke na USB i zobacze.

W jaki sposób w takiej sytuacji można zmienić bios-a?? co poradzicie??

Patrzałem czy sama klawiaturka albo sama myszka pójdzie ale też wszystko milczało wiec ??

 

--------------------------------------

Athlon 2500+ Mobile --==>>200X12=2400MHZ (1.65V)

Gigabyte kt880-L (drut mod)

GeForce 4 Ti 4200 64Mb GAINWARD

HDD Samsung 160Gb SATA

512MB GEIL+ 256Mb TWINMOS

chieftec 360-302

WC ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, już się kończę psychicznie z tym kompem, znowu mam ten sam problem opisany wyżej. Sprawdziłem bateryjkę 3,3 V jak w mordę szczelił :) Kompa rozebrałem w drobny mak bo kupiłem pastę arctic silver 5 i wszystko smarowałem :) Włączyłem kompa i dzień chodził. Wczoraj problem powrocil, 3dmark i aida pokazuja ze mam 1933 mhz a w biosie jest 2000, reset nic nie daje, jak wejde do biosu i dam zeby zapisal zminany choc nic nie zmieniam wszystko wraca do normy, ale po dniu proble powraca

 

Czy ktos mial podobny problem

 

pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oddalem Mojego Abita nf7-s rev 2.0 na gwarancjie

po tym jak wystrzelily "fajerwerki" z portu agp. :mur:

Doslownie buchnelo ogniem.

Po szybkim wylaczeniu okazalo sie ze tak na 1cm port agp sie rozpuscil.

Jesli by mnie nie bylo przy kompie obawiam sie ze spalilo by mi sie wszystko w budzie jak

i nie cala chałupa :unsure:

na szczescie reszte odratowalem.

Mam takie pytanie czy abit wymieni mi płyte czy w przypadku takiej awarii

robili problemy u kogoś innego.

Domyslam sie ze wada dosyc zadko spotykana ale moze ktos oddawal

na gwarze swoja plyte ktora tez mial cos usmazone i jak w takim przypadku bylo z gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doswiadczenia obserwujac to forum moge powiedziec ze raczej masz duze szanse na nowe mobo duze liczbie ludzi wlasnie pada agp ....

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dzisiaj zmienilem standardowy wentyl z NB na Zalmana ZM-NB47J i jestem zalamany. fakt ze wentyl nie byl najcichszy ale temp pokazywana przez Abit EQ oscylowala w okolicach 19-20 w idlu a kolo 23 w stresie. teraz z Zalmanem mam 33 st C w stresie!!! czy to nie za duzo??? chyba ze wskaznik SYS pokazuje cos innego niz temp chipsetu.

 

pyt 2. czy jest mozliwe ze zepsulo mi sie to cos do odczytu predkosci wentylatora na procesorze? caly czas pokazuje 0 RPM. pare dni temu musialem podlaczyc mojego Volcano 7+ do plyty przez inne zasilanie i tam prawidlowo mi odczytuje. zmienilem jednak wiatrak na Arctic Cooler Silent Copper 2 TC i podlaczylem spowrotem pod zasilanie dla wentyla dla proca i pokazuje 0 RPM. co moze byc przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odkryłem skąd były moje problemy na Abicie z 2x512mb Hynixów w dualu i FSB 250, na kóry nie pomogło ani cpc=off ani mody.

 

Jednak musze mieć od Was potwierdzenie :)

Otóż chodzi o tRFC, który na Abcie jest chyba ustawiony domyśnie (i nie do zmiany) na 13? Nie myle się?

Jeśli tak, to takie ustawienie na DFI i moich Hynixach również generuje błędy, czyli pewnie w tym leżał mój problem.

 

Szkoda mi troche, że musze się rozstać z Abitem, robił on FSB 261 po modach, gdy DFI jedzie tylko na 259, również po modach :(

 

A moze ktoś zna sposób na zmiane tRFC w biosie Abitowym?

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie chce mi sięliczyć który raz to pisze...

TEMPERATURA POKAZYWANA JAKO TEMPERATURA CHIPSETU TO KUPA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO WIADOMO CHYBA JUZ OD WIEKÓW... niemówiąc ze na forum pojawiło się to już xxxxxxx razy to nawet jakbyś był łaskaw przxeglądnąć instrukcje od mobo to byś zwrócił uwage gdzie jest umieszczony czujnik temp... pozatym i tak nie wiadomo czy on jest dobrze skalibrowany dla miejsca w którym się znajduje

temat kalibracji dotyczy również czujnika temp procka - w jednym egzemplarzu może zawyżać, w innym zaniżać, może jest też taki w którym pokazuje dobrze ale co ci z tego jak i tak nigdy nie bedziesz wiedział czy to jest realna temp. dochodzi do tego jeszcze temat różnych biosów więc wiesz.

co do monitoringu obrotów to zdarzają się chocki-klocki również i w tym temacie - a to również za sprawą chipu windbond odpowiedzialnego międzyinnymi za wspomniane temp (sic!) generalnie może on nie odczytywać obrotów przy bardzo wolnoobrotowych wiatrakach - wtedy poprostu ich "nie widzi", moze uszkodzony jest złoty kabelek od wentyli (dwóch... mało prawdopodobne...), może uszkodziłeś niechcący gniazdko na płycie, a może poprostu windbond zaczął sobie świrować

 

@Hamil_Hamster

co do zmiany "ukrytych" timingów to duże możliwości miał programik bodajże alpha timings, pojawiła się wzmianka o nim bodajże w kompedium o nf7

lub też można by się zwrócić z tym pytankiem do wyjadaczy biosowych jak merlin i reszta ekipy co jest w tych sprawach oblatana

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wystarczyło by mi do szczęscia, aby ktoś z Abitem sprawdził w Everescie (płyta głowna>mikroukład płyty głownej) jakie ma ustawione tRFC :)

I chyba rzeczywiście musiał bym się zwrócić do kogoś zajmujacego się biosami, jeśli problemem jest tRFC, ponieważ jego zmiany nie można dokonać żadnym programikiem.

(no dobra, da się zmienić za pomocą Central Brain Identifier, ale to spod poziomu windowsa i na nic mi się nie przyda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...