Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się chyba skuszę, i podszlifuje... Co prawda mój komp jest na razie prawie nie podkręcony, ale po uporaniu się z kłopotem (który można oglądnąć tutaj) nadejdzie czas na wyciśnięcie z kompa wszystkiego...

 

...zastanawiam się tylko, czy podoła zasilacz (w podpisie), czy też lepiej zmienić?

 

PS.: Tak przeglądam forum, i przeglądam, korzystam z funkcji "szukaj" i ciągle nie mam pełnej jasności, czy mój procek jest skłonny jakkolwiek poddać się zmianie mnożnika?

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile chcesz wyciągnąć ze swojego sprzętu i za jaką cene, Jak wentyl nie wchodzi to szykuj wc bo bude masz w sam raz na obieg zamknięty ;) wydajność, cisza i większe oc gwearantowane :]

 

edit:

na cpu NARAZIE ;) nie możesz odblokaować mnożnika

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - co masz na myśłi pisząc "narazie"?

 

W kwestji WC - też się coraz bardziej nad tym zastanawiam - bo w sumie, to wszystko wejdzie do środka... (jest na górze nawet miejsce wyglądające tak, jakby producent pomyślał o mocowaniu chłodnicy :D )

 

A za jaką cene - hmm - byle nie za cene ogniska w kompie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już męcze - to pomęcze dalej:

w "Speedfan" mamy dostęp do kilku temperaturek, czy jest ktoś w stanie opisać co jest co? (część wiem, ale....) poniżej wypisze co mam (a tam, napisze też ile pokazuje - pochwale się...) i jak by ktoś mógł dokładnie opisać.

Temp1 - 31* (do 39* max) [iMHO NB]

Temp2 - 46* (do 57* w stresie) [to wiem że procek]

Temp3 - -48* [?]

Local Temp 37* (zawsze)[?]

Remote Temp 8* (zawsze)[?]

Temp1 51* (czemu są 2 Temp1???)[?]

HD0 31* (no czasem dobija do 38*) [to też wiem, że HD]

 

PS.: zmieniłem w podpisie ten mylący opis :wink:

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dal sectora: 1363992[/snapback]

Hmmm dzieki :)... w sumie ja to zawsze czytalem a nie udzielalem sie...

 

PS. Bylem o wiele wczesniej na forum... jako Sector... ale zapomnialem hasla mam teraz inne maile i musialem zmienic :(.

 

A o NF7 to ja DOPIERO w Grudniu sie dowiadywalem tak na powaznie (bo wkoncu zmienilem plyte na taka z DDR :P:P). Niestety 2 pasje (rowery i komputery) mnie ograniczaja bardzo :). NO ale od grodnia do kwietnia i tak niezlego skila mam :P... 1 Abit zjarany :P teraz drugi (w sumie ten sam po naprawie)... no i dalej go mam :). Szkoda ze proc "Tylko" 2420mhz max (na air oczywiscie)... bo w sumie jak tu pobic rekord jakis :P:P... (ps ostatnio wybadalem ze w kategorii super pi 16mb do 2400mhz przoduje :P:P... ale do was mi brak jeszczeee... musze komus wcisnac ta sztuke :P i kupic nowa :).

 

Ciekawe czemu nagle u wszystkich po zmianie coolerka na nb dzieją się cuda... :|

1365470[/snapback]

Hmm no wlansie ciekawe... ja zawsze myslalem ze zmienia sie chlodzenie po to by dzialalo lepiej :P:P...

 

A co do.. wkleslych rdzeni to hmmm w sumie ja nie szlifuje bo zawsze jest gwarancja :):). Ale zato moj Gf4Ti byl wyszlifowany do miedzi extra zabawa byla bo w sumie myslalemz e rdzen juz przwie przeszlifowalem ale chodzi :P (nadal - bo sprzedalem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie objawiaporawnioe zrobiony mod L12???

bo go zrobilem , reset bisa zworkom , i jak kom odpalil to było memory frquency 400 , no i wsi hodz więc hyba sie udało?

a co do zalmana i nb to zeczywiscie sie hyba przegrzewał bo jak go sciongnołem to pasta tylko na rogach była , jak nakitowałem wiencej to wsio ok, szkoda ze wczesniej nie wiedzialem ze nb jest wklęsły :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważając szlif, może zrobie ale jak się okaże że to mobo mnie trzyma na nie ram, btw musze dać na niego cos efektowniejszego bo delta120 troche mnie dobija

Chyba wykrakałem... widze na mojej mobo syndrom "zimnego kompa" :/

Wogóle ostatnio nic dobrego, spi16M mam na 10.5x250 policzone -> 15m09s, ale winda buja się jak szalona, błąd za błedem, explorer, drwatson, generic... normalnie beznadzieja... pocieszenie jedyne że Świder 11x246 2-2-2-11 ma 15m05s [pozdro faker :D ] ale stabilne

grrr, co za szit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważając szlif, może zrobie ale jak się okaże że to mobo mnie trzyma na nie ram, btw musze dać na niego cos efektowniejszego bo delta120 troche mnie dobija

Chyba wykrakałem... widze na mojej mobo syndrom "zimnego kompa" :/

Wogóle ostatnio nic dobrego, spi16M mam na 10.5x250 policzone -> 15m09s, ale winda buja się jak szalona, błąd za błedem, explorer, drwatson, generic... normalnie beznadzieja... pocieszenie jedyne że Świder 11x246 2-2-2-11 ma 15m05s [pozdro faker :D ] ale stabilne

grrr, co za szit

1366901[/snapback]

heh Wy tam 15 minutowcy :rolleyes:, a ja... hmmm 16:53... niestety liczba mhz daje o sobie znac no i brak duala :/... Hmmm postaram sie szybko to zmienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ludzie! Moj komp w serwisie spedzil ostatnie 2 tygodnie i juz sam nie wiem czy to moja paranoja czy ta plyta jest spie... popsuta. Chodzi generalnie o to, ze...

 

Ustawiam w biosie sobie... np... FSB 9x230 ... pamieci 5:5 / 8-3-3-2.5 ... no i co? I kupa... biore SAVE to sie bios wylacza i monitor gasnie... Dobra... restarcik reczny i co? I przywraca mi ustawienia fabryczne ... jakies 11x100 FSB (??? CO TO NIBY MA BYC! MAM ATHLONA XP 2500+)... wchodze do biosa a tam ustawinia takie jak ustawilem...

 

Czy to normalne ze on nawet nie save'uje / nie zastosowuje ustawien przezemnie narzuconych? Nie powinno byc tak, ze nie wstaje poprostu komp pozniej?

 

---

 

Moj oddzielny topic na ten temat zostal zamkniety tak naprawde nie rozumiem dlaczego... Moim zdaniem dolaczanie swoich prywatnych problemow do ogolnego topica o danej plycie tylko ten topic zasmieca i nikt tego pozniej nie bedzie czytal... bo 48 stron do czytania to ... przesada. Moderatorzy mogliby jednak troche pomyslec... bo co z tego jak nawet ten problem wystapi u kogos innego? Uzyje szukajki... znajdzie ten topik... i wez to znajdz na 48 stronach... :-( Nie wiem z czego wynika taka strategia... malo miejsca na serwerze?... (Prosze nie odbierac tego jako atak z mojej strony... poprostu mnie to ciekawi...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q2 a co nie odpisalem Ci co jeszcze chcesz wiedziec ?

jak by kazdy opiswywal swoj problem w nowym topicu to zasmiast 48 stron by bylo pewnie ze 40 tematow a problemy czesta ze soba sie wiaza i to jest wlasnie powod dlaczego wszystko daje sie do jednego "gara"

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej opcji ? co ty bredzisz po prostu sie buntuje przed takimi ustawieniami ustaw mnijesze a przekosznasz sie ze nie biedze stabilnosci

 

moze trzeba zmienic bios ? pomysl czym sie te mobo teraz roznia a napewno Ci to pomoze rozwiazac sprawe

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej opcji ? co ty bredzisz po prostu sie buntuje przed takimi ustawieniami ustaw mnijesze a przekosznasz sie ze nie bedze stabilnosci

1367309[/snapback]

Takiej opcji:

 

jest takie zabezpiecznie w niektorych plytach ze jak wykryje niemoznosc wdrozenia ustawien ustawia domyslne sprawdz na mniejszym fsb ...

Jak Ci mowie przeciez, ze kiedys ustawialem i FSB 250 !! I wtedy save'owal normalnie a komp nie wstawal... a teraz nie saveuje...

 

Edit: Jakie mobo czym sie roznia? Jak ja ta plyte mam od ponad roku i kiedys tak nie bylo! Od pewnego czasu w ogole zaczela sie sypac... juz na serwisie byla 2 razy bo bios padl - przynajmniej wg serwisantow...

 

Prosze Cie czlowieku... jesli nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz w ogole... a nie robisz ze mnie kretyna. Jesli wiesz o czym piszesz, to przepraszam. Wszyscy jestesmy w zlych humorach... z wiadomych powodow ;-(

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rtfm: Zawsze chciałem użyć tej ikonki

tam wszystko pisze...

1367354[/snapback]

"Jest napisane" ;-)

 

Przeczytalem manual od deski do deski. Nic tam nie ma takiego. Moze ja niezrozumiale problem przedstawilem?

 

Krok po kroku:

 

1. Odpalam kompa...

Dołączona grafika

 

2. Naciskam DEL i ustawiam:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

3. Biore Save:

Dołączona grafika

 

4. Pojawia sie napis:

Dołączona grafika

Po czym znika i nic sie nie dzieje... znaczy monitor sie wylacza i tyle ale raczej nie odczuwam oznak rebootowania...

 

5. Wylaczam zasilanie, wlaczam spowrotem i jestesmy w tym samym punkcie:

Dołączona grafika

 

Obrazki zajmuja w sumie 45kB.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge ma racje, mobo nie akceptuje nowych ustawień bo sa wd niej zbyt ostre na możliwości komponentów tj cpu ram.

Może w miedzy czasie zmienaiłes bios, cpu ram albo inny szit, moze jak sprawdzałeś 250 to nainnym mnożniku, timingach ustawieniach apic, spread sppectrum cpc off... jest dużo zmiennych.

Co zmieniałeś od czasu jazdy na 250?

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge ma racje, mobo nie akceptuje nowych ustawień bo sa wd niej zbyt ostre na możliwości komponentów tj cpu ram.

Może w miedzy czasie zmienaiłes bios, cpu ram albo inny szit, moze jak sprawdzałeś 250 to nainnym mnożniku, timingach ustawieniach apic, spread sppectrum cpc off... jest dużo zmiennych.

Co zmieniałeś od czasu jazdy na 250?

1367428[/snapback]

Wlasnie w tym problem ze nic nie zmienialem ;-((( Nawet wersja biosa jest ta sama... pamieci te same... Jedyne co zmienilem to naped DVD, ale to chyba nie ma wplywu... Bo FSB 250 to jeszcze nic... ale jak on juz powyzej 220 tak robi to to mi sie wydaje bardzo dziwne... I to niezaleznie od ustawien pamieci...

 

Edit: Poza tym popatrz u siebie... nie masz z tym problemow... dlaczego ? :-(

Moj procesor to Barton 2500, pamieci jakies noname CL2.5 ale chodzily stabilnie na 440Mhz, 7-3-3-2.5 przy 2.7V...

 

Nie powinno byc tak, ze po restarcie komp nie wstaje i trzeba zworki zewrzec zeby biosa zresetowac??? Tak jest napisane w manualu (komentarz do odpowiedzi RTFM).

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już widze, przeca jak ci bios zmienili to pewnie dali jakiś inny, nowszy gorszy dla twojego konfigu, mobo, i w efekcie nie możesz dobić do starego wyniku, jak masz mobo tak ługo to gdzieśty był, nie wiesz że NF7 się zmienia, że są nowe wersje, pcb, sloty, szitowe kondy itp...

Flaszowałeś ten co ci wgrali do tego na którym miałeś 250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już widze, przeca jak ci bios zmienili to pewnie dali jakiś inny, nowszy gorszy dla twojego konfigu, mobo, i w efekcie nie możesz dobić do starego wyniku, jak masz mobo tak ługo to gdzieśty był, nie wiesz że NF7 się zmienia, że są nowe wersje, pcb, sloty, szitowe kondy itp...

Flaszowałeś ten co ci wgrali do tego na którym miałeś 250?

1367436[/snapback]

Przeczytaj Edita powyzej ;-)

 

Bios jest ten sam jesli chodzi o wersje bo sprawdzalem... ;-( Plyta jest ciagle dokladnie ta sama plyta, nie byla zmieniana... wiec raczej jej wersja sie nie zmienila ;-)

 

EDIT:

 

Czy juz pisalem, ze plyta to Abit NF7-SL rev.2 ?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...