Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Nie chciałem pisac nowego tematu bo moj problem dotyczy wlasne nf7-s.

 

Zamowilem zalmanika niebieskiego nb47j na chipset i teraz mam do Was pytanko czy zmiesci sie on obok pentagrama Q-92 alcu.

 

Inna sprawa to, ze z ciekawosci chcialem sprawdzic jak cieply jest SB i okazalo sie ze jest goracy jak cholera :?

Dotykam przez kilka sekund i doslownie parzy... :huh:

Czy tak wysoka temp na południowym mostku jest niebezpieczna ????

 

Ostatnie glupie pytanie dotyczy tego, czy majac cpu na socket 462, smaruje sie pastą ( kupiłem as ceramique ) spod radiatora na calej jego powierzchni, czy tylko na srodku, czyli tam gdzie przylega rdzen??

 

Z gory dzieki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieści się => najwyżej wygniesz kilka finów - pamiętaj, że mostki są wklęsłe i że zmieści się tam więcej pasty niż myślisz.

I na SB weź zlotego zalmana (ten też jest wklęsły ale tutaj trzeba kleić taśmą i wypełniać pastą lub uzyć samego kleju termoprzewodzącego).

 

Smaruje się zawsze tylko rdzeń ten wystający i nic poza tym!!! Ewentualnie można teżcieniutką warstwe dać na radiator ale tylko w miejscu rdzenia i nigdzie więcej!!!

Pamiętaj o tych zabździanych Shimsach na QC-92 czyli tych wąziutkich poduszeczkach naklejanych => są dosyć ważne ze względów bezpieczeństwa (wg niektórych).

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam jednakowoż, że zamiast "takiego" alkoholu można używać Rektyfikusa i Benzyny Ekstrakcyjnej => rozpuszczają tłuszcze, wszelkie możliwe sylikonowe pasty i inne zanieczyszczenia, a są łatwiejsze do dostania dla zwykłego zjadacza chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy nie rozumiem o jakie poduszeczki Ci chodzi, gdyz jeszcze nie zdjemowalem coolera z procka :)

Mogę powiedzieć ze bedzie to moj pierwszy raz.

Dzieki Hitotaro za wyjasnienie, bo w instrukci tej pasty arctic silver ceramique pisali ze smaruje sie i radiator i rdzen :-|

A z drugiej strony ta pasta jest izolatorem elektrycznym wiec nawet jak troche wycieknie to nic sie nie powinno stac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp SB zależy od tego ile masz załączonych zintegrowanych bajerów (LAN, SS itd) a także o ile mi wiadomo od FSB (czym wyższe tym chłodzenie bardziej wskazane albo konieczne). Czyli to nic nadzwyczajnego że jest gorący.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ten typ tak ma.

Takie grzanie może powodować cięcie się dźwięku i różne temu podobne.

Dla własnego spokoju zamontuj radiatorek i po sprawie.

Przynajmniej dasz trochę więcej czasu swojej MoBo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za szybką odp.

 

Szkoda ze wczesniej sie o to nie spytalem wtedy wzialbym od razu 2 radiatory, tak dwa razy zaplace za przesyłke :)

 

Jeszcze jedno: czym lepiej kleic ten radiator na mobo: pastą termoprzewodzącą ktora dostane z radiatorem zalmana, klejem termoprzewodzacym, czy moze jest sens pastą actic silver ceramique ( o ile wystarczy jej na proca i jeszcze na mobo) ktora kupiłem z myslą o procku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pisze tutaj bo mnie juz nosi, mianowicie braciak kupil kompa z ta plyta, chodzilo wszystko ok jakis tydzien. Po tygodniu zaczęło sie cos dziac, komputer nie startowal - wlaczal sie ale czarny ekran i nic. Za ktoryms tam razem staruje ale znowu cmos costam error, no to wgralem nowy bios ten blad zniknal, lecz dalej JAK juz sie wlaczy komputer to jest error ze trzeba wejsc do biosu i ustawic jakies ustawienia proca albo wcisnac F1 i sie uruchomi. Wczoraj braciak 20 minut siezial zeby wkoncu zalapala plyta i sie cos pokazalo no i oczywiscie nie uruchomil sie sam tylko to F1 trzeba wciskac, a w sklepie wciskaja muz e ta plyta tak ma ze jak sie odlaczy go od pradu na dluzej to trzeba do biosu wchodzic i cos przestawiac, na to on im ze dobra ale co z tym ze mi sie czasami nie chce wogole wlaczyc a oni to jak tak sie stanie to prosze jeszcze raz przyjechac. Normalnie nie mam slow jak ja tam pojade jak im kkk..... powiem co o nich mysle to mnie chyba zamkna w pace. Czy ktos tak miał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z NF7 mam połączenie z amplitiunerem 5.1 przewodem optycznym i dwa głośniki chodzą ok, natomiast nie działają 5.1, chodzi mi głównie o DVD.Jak to włączyc ?

 

edit:już sobie poradziłem ale programowo Power DVD sie ustawia w Speaker Environment na Use SPDIF.

Ale czy można by było to jakoś w systemie ustawić żeby na stałe tak było np. w grach lub innych odtwarzaczach ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio dostalem sterowniki (z tego co wiem to najnowsze) nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_english iiiiiiiiiii kuuupa sa jakies niedobre po 1 ciezko je zainstalowac a po drugie to nawet jak sie jest zainstaluje to system sie nie laduje.Przyklad - Menadżer urządzeń-->Kontrolery IDE ATA/ATAPI--> NVIDIA nForce 2 ATA Controller (v2.5)-obecne stery jakie mam- Akualizuj sterownik --> (no dobra polece po skrótach)wskazuje mu plik "NVATABUS" (NVIDIA nForce 2 ATA Controller (v2.6) ) wszytko pieknie,restart i wreszcie boot screen--->który dlugoooo dlugoooo sie laduje (oj nie wiem jak dlugo ale wystarczjaco by sie lekko ...).A wiec widocznie te najnowsze stery nie sa jakies chyba kompatybilne.Bylo by super jak by ktos mi wyslal mailem (patrz :wink: avatar)

5 folderów z zainstalowanych sterow czyli :

1.AudioDrv

2.GART

3.IDE

4.MemCtl

5.SMBus

... te 5 folderow po spakowaniu nie powinno przekroczyc 2 mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio dostalem sterowniki (z tego co wiem to najnowsze) nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_english iiiiiiiiiii kuuupa sa jakies niedobre po 1 ciezko je zainstalowac a po drugie to nawet jak sie jest zainstaluje to system sie nie laduje.Przyklad -  Menadżer urządzeń-->Kontrolery IDE ATA/ATAPI--> NVIDIA nForce 2 ATA Controller (v2.5)-obecne stery jakie mam- Akualizuj sterownik --> (no dobra polece po skrótach)wskazuje mu plik "NVATABUS" (NVIDIA nForce 2 ATA Controller (v2.6) ) wszytko pieknie,restart i wreszcie boot screen--->który dlugoooo dlugoooo sie laduje (oj nie wiem jak dlugo ale wystarczjaco by sie lekko ...).A wiec widocznie te najnowsze stery nie sa jakies chyba kompatybilne.Bylo by super jak by ktos mi wyslal mailem (patrz  :wink: avatar)

5 folderów z zainstalowanych sterow czyli :

1.AudioDrv

2.GART

3.IDE

4.MemCtl

5.SMBus

... te 5 folderow po spakowaniu nie powinno przekroczyc 2 mb.

1479765[/snapback]

nic nowego nie odkyles :(

zobacz w dziale strowniki i tam masz rozwiazanie problemu.

Stery do IDE potrafia rozsypac system. Pomaga albo przywroceni orginalow z windowsa lub reunstall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nowego nie odkyles :(

zobacz w dziale strowniki i tam masz rozwiazanie problemu.

Stery do IDE potrafia rozsypac system. Pomaga albo przywroceni orginalow z windowsa lub reunstall.

1479772[/snapback]

... jezu chyba nie myslisz ze nie moge wejsc do windy... jade obecnie co do kontr. dyskku na NVIDIA nForce 2 ATA Controller (v2.5) :mur: ale chcialem jesli ktos ma nowsze to niech mi wysle "te 5 fold."

Edytowane przez Gzuguz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ustawi Dolby Digital 5.1 Surround??? Wówczas analogowe głośniki tylne nie grają, a tylko na optycznym jadą ok.

1479503[/snapback]

Nie wiem bo nie korzystam wogóle z wyjść analogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kurcze myslalem ze mozna je rozpakowac (akurat jestem w kafejce).

 

NVIDIA SW IDE drivers v5.29

NVIDIA Memory Controller drivers v4.40

NVIDIA SMBus drivers v4.46

 

Dimek nie mozesz mi wyslac ten katalogi (chyba po zainstalowaniu masz je w program files) po spakow. chyba nie bede duzo zajmowaly.Mail patrz avatar.

Edytowane przez Gzuguz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW IDE się nie instaluje, bo tylko sprawiają problemy => albo z bootowaniem albo z obsługą CD, CD-RW, DVD, DVD-RW...

 

 

A co do ustawienia w NVMIXER to 5.1 Dolby Digital Surround właśnie jest NIE ANALOGOWE!!!

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...