Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dobrze ze siętu jeszcze stara gwardia udziela, bo bez tego to samo pier@0lenie

pozdro

1510639[/snapback]

no wlasnie tak jak w tym poscie.

 

Jak zmierzyć Vcore? Prosiłbym bardzo o zdjęcie, z którego konkretnie mosfetu...

1510655[/snapback]

FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w urządzeniach bootujących jest USB, jeśli tak, to ustaw i zobacz czy działa. Nie wiem czy Ci się uda, ale jeśli tak, to daj znać na forum bo to ciekawy problem.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

siedzialem sobie na kompi , przeglondalems tronki , nagle komp sie wyłączył , i juz nie wstaje , swieci sie tylko czerwona dioda a na włączanie poweren nie ma żądnej reakcji , nawet wentylem z nb nie zakrenci ,nic nie pika i nic sie nie zaswieca

czyżby sie płytka spaliła ???????????????? a moze cos innego??????????????

helpppp

 

no i juz wiem co sie stalo zasilacz sie zajarał , zgadnijcie jaki?? tak tak to sławny codegon 300W na szczęscie nie pociągną nic za sobą , rada dla posiadaczy codegonów : nie dawajcie na proca 1,8v + 2,8v na ramy + sp2004 = spalony codegon :)

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w urządzeniach bootujących jest USB, jeśli tak, to ustaw i zobacz czy działa. Nie wiem czy Ci się uda, ale jeśli tak, to daj znać na forum bo to ciekawy problem.

Pozdrawiam!

1513722[/snapback]

oczywiscie ze nie ma takiej opcji, inaczej bym nie pytal :}

ale pomyslalem sobie ze jest jakis tajemny BIOS czy cos :D

Dzieki za poruszenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wypowiedź była właśnie w dużej mierze do ciebie lukasrz - weś się zastanów co mówisz i co robisz bo najpierw zadajesz pytania newbe, potem mamy całą historię jak to jesteś zadowolony z shitowej płytki itd itp =p.i.e.p.sz.e.n.i.e a potem to wspaniałomyślnie odsyłasz do FAQ, LOL

 

pozatym chłopaki co sie znają na tej płycie to wiedzą od dawna ze vcore z mosfetów mierzone nie odzwierciedla do konca rzeczywistości - jeśli chcesz znać prawdziwe vcore to mierzysz z punktu wlutowania cewek przy procesorze (np tej górnej zaraz przy samym sockecie), albo z pustego miejsca po mosfecie zaraz obok cewek przy dolnym rogu socketu - napięcie w tych pkt jest praktycznie zgodne z ustawieniami w biosie przy niskich vcore, pozatym pomiary z tych dwóch pkt są praktycznie identyczne

 

@rhezus - nie daj mu umrzeć! :) - sprawdź moze na innej zasiłce, moze ją szlag trafił? jakby poszły ramce, grafa czy procek to by piszczał napewno

popatrz po płycie moze zobaczysz jakieś ślady ze coś się pojarało i bedzie mozna to jakoś łatwo wymienić

-spróbuj standardowej procedury - z odłączeniem kompa od prądu, naciskanie guzika przy samym uziemieniu, clear cmos, moze wyjęcie bateryjki i popróbuj, moze wstanie, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wypowiedź była właśnie w dużej mierze do ciebie lukasrz - weś się zastanów co mówisz i co robisz bo najpierw zadajesz pytania newbe, potem mamy całą historię jak to jesteś zadowolony z shitowej płytki itd itp =p.i.e.p.sz.e.n.i.e a potem to wspaniałomyślnie odsyłasz do FAQ, LOL

1514004[/snapback]

 

p.i.e.p.sz.y.sz. to moze ty..... bo nie wiem o co ci chodzi.. moja wypowiedz byla do ciebie... kupilem obie plyty i jakbys nie zauwarzyl opisalem + i - obu modeli, obie mają wady i zalety, odsyłam do FAQ skoro wiem ze odpowiedz tam jest, ja nie znalazlem tam odpwoedzi na zadne ze sowich pytan... nic konkrentego.

 

 

pozatym chłopaki co sie znają na tej płycie to wiedzą od dawna ze vcore z mosfetów mierzone nie odzwierciedla do konca rzeczywistości - jeśli chcesz znać prawdziwe vcore to mierzysz z punktu wlutowania cewek przy procesorze (np tej górnej zaraz przy samym sockecie), albo z pustego miejsca po mosfecie zaraz obok cewek przy dolnym rogu socketu - napięcie w tych pkt jest praktycznie zgodne z ustawieniami w biosie przy niskich vcore, pozatym pomiary z tych dwóch pkt są praktycznie identyczne

1514004[/snapback]

to tez do mnie ? nie wiem po co.. nie powinno sie mierzyc napiecia za mosfetami ? (chodzi ci o proces produkcyjny MOS-FET czy o stabilizatory ? :lol: ) za ktorymi w tym wypadku stoja kondensatory filtrujace napiecie i je nieco podbijajace i wskazania miernika beda mylne i zapewne nieco wieksze niz normalnie....

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rhezus - nie daj mu umrzeć! :) - sprawdź moze na innej zasiłce, moze ją szlag trafił? jakby poszły ramce, grafa czy procek to by piszczał napewno

popatrz po płycie moze zobaczysz jakieś ślady ze coś się pojarało i bedzie mozna to jakoś łatwo wymienić

-spróbuj standardowej procedury - z odłączeniem kompa od prądu, naciskanie guzika przy samym uziemieniu, clear cmos, moze wyjęcie bateryjki i popróbuj, moze wstanie, powodzenia

1514004[/snapback]

Nie zgadzam się - miesiąc temu siadła mi grafa - komp wstawał i zamierał bez żadnego dzwięku (wyjęcie karty - i przy starcie darł się speeker), speeker też często nie daje głosu po padzie procka.

 

PS.: ale przy padzie grafy lub proca - o ile się nie upaliły tak krytycznie, że dają zwarcie, ryszyły by wszystkie coolery :/

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

siedzialem sobie na kompi , przeglondalems tronki , nagle komp sie wyłączył , i juz nie wstaje , swieci sie tylko czerwona dioda a na włączanie poweren nie ma żądnej reakcji , nawet wentylem z nb nie zakrenci ,nic nie pika i nic sie nie zaswieca

czyżby sie płytka spaliła ???????????????? a moze cos innego??????????????

helpppp

1513855[/snapback]

odlacz mu profilaktycznie zasilanie na chwile, wyjmij bateryjke na minutke, sprawdz wszystkie podzespoly i jazda :]

 

 

EDIT.

 

pytanko do posiadaczy plyty ABIT NF7-S chłodzicie czymś mostek poludniowy ? bo ciepławy jest :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za posty pod soba ale odswiezam topic :P

 

mam dziwna przypadlosc otoz puszczam proca 10x 211 (3-3-3-8 ) i chodzi bez problemu natomiast przy 10 x 213 juz nie wstaje nawet jak dam slabsze timingi i dovoltuje pamieci , natomiast startuje przy 10x230 po czym ukazuje sie komunikat o tym aby nei wyalczac zasilania podczas gdy bios zapisuje swoje ustawienia nastepnie jest restart i komp juz nei wstaje :/ czasem potrafi nie wstac przy 10 x 211 gdy pracuje na kompie i daje mu uruchom ponownie, wtedy potrafi sie nie odpalic, przy 10 x 210 i nizej nie ma najmniejszych problemow. Nie wiem czy to wina pamieci czy czego :P b dziwna sprawa, ma ktos jakies pomysly ?? przy mnozniku 9.5 x to co wyzej jest tosamo... :/

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien z CL3 na CL2.5

 

Mostek poludniowy chlodzimy radiatorkami ze starych prockow (ja tak mam, taki maly przyciety na wymiar mostka)

1514369[/snapback]

 

heh wlasnie takiego znalazlem fajnego czarnego :P trzeba bedzie kupic jakis klej...

 

 

mam dac bardziej agresywne timingi ? :| sproboje.... i zaraz dam edita czy to cos pomoglo

 

poszlo na 213 ale na 220 dalej [gluteus maximus]:/ pokatuje pozniej to :/

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz i Ty piszesz że nie zadajesz n00bskich pytań? a Co miało znacyzćpytanie o chłodzenie NB? i co teraz powiesz, może, że w FAQ tego nie ma? Ej człowieku przestań przeginać bo to od takich postów jak Twoje Stary topic miał~200 stron :lol: :lol: :mad: :angry: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz i Ty piszesz że nie zadajesz n00bskich pytań? a Co miało znacyzćpytanie o chłodzenie NB? i co teraz powiesz, może, że w FAQ tego nie ma? Ej człowieku przestań przeginać bo to od takich postów jak Twoje Stary topic miał~200 stron  :lol:  :lol:  :mad:  :angry:  :mur:

1514743[/snapback]

od tego jest forum zeby pytac.... nie mailem czasu poszukac wytrzymalosci termicznej NB wiec sie spytalem jak sprawa wyglada. Swego czasu mialem K7S5A , wiem o niej chyab wszystko, w topicu o tej plycie odpowiadam od dlugiego czasu na pytania ludzi i nie płacze jak ty czy co niektorzy, pomagam ludziom. Dostaje PW tez zawsze odpowiem i doradze, podziele sie doswiadczeniem. A ze pare osob z was ma sie za bogow to nie raczycie udzielic odpowiedzi na stawiane pytania. Niech znajde twoje posty , gdy ty o cos pytales i zaczne odsylac cie na google.

 

 

fipa

 

masz jakis pomysl na moje FSB ? ;) czemu kazales mi zmienic timingi na ostrzejsze? czy to jakas doleglosc nF2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa

masz jakis pomysl na moje FSB ? ;) czemu kazales mi zmienic timingi na ostrzejsze? czy to jakas doleglosc nF2 ?

1514800[/snapback]

Zauwazylem, ze masz 1GB ramu, czyli pewnie 2x512MB. nF2 nie lubi takiej konfiguracji. nF2 nie lubi takze CL3, czesto przy takim opoznieniu zawiesz sysyem, wywala bledy jest niestabilny. Dlatego polecalem zmiane na CL2.5. Powinienes tez przetestowac jakis bios z CPC OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze masz 1GB ramu, czyli pewnie 2x512MB. nF2 nie lubi takiej konfiguracji. nF2 nie lubi takze CL3, czesto przy takim opoznieniu zawiesz sysyem, wywala bledy jest niestabilny. Dlatego polecalem zmiane na CL2.5. Powinienes tez przetestowac jakis bios z CPC OFF.

1514834[/snapback]

dzieks, bede bawil sie z cl 2.5 i kombinnowal, jak nie to ustawie sobie ostrzejsze timingi zamiast wyzszego FSB

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wlasnie sobie kupilem ta plytke, ladnie wszytsko zamontowalem itd - pierwsze wrazenie pozytywne. Zaczalem wiec instalowac wszytko i chcialem sobie pograc w GTA SA. Po ok. 1min byl reset... :( . Wyglada to jakby cos nie wyrabialo a,

ani procesor,

ani, ram,

ani grafika

 

NIE SA krecone. Wszytsko na domyslnych taktach.

Czego moze to byc wina? Walnieta plyta? W tej chwili jade juz pare minut w prime95 i nic sie nie dzieje (zobaczymy potem). No normalnie cos strasznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale "wali sie" jakby to byla kwestia hardware'u.

1514951[/snapback]

a nie jest :P widze ze nikt ze starej ekipy ani pan DaRoN ani unckle nie sa wstanie ci pomoc a taki sie wymadrzaja, pewnie by cie odeslali do FAQ a ja ci powiem ze wystarczy zainstalowac najnowsze sterowniki do dzwieku :] znajdziesz je na www.nvidia.pl i po problemie !

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery audio nie mają tu nic do rzeczy. Ja mam 4.62 i śmiga.

Już prędzej sterowniki video/gart/directX albo ustawienia AA/AF ale to nie ten dział.

1515094[/snapback]

jak pisze ze audio to audio, chyba sam mialem ten problem no nie? w topicu o GTA SA nawet o tym ktos pisal, trzeba najnowsze audio i jush czy to tak trudno jest zrozumiec ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...